MEKSİKA KÜBA TURLARI - 11GÜN AIRFRANCE

Puanı : 10 Yorum Yap
Tur Bilgileriniz
  • Süre :
    11
  • Vize Durumu :
    KOLAY VİZE
  • Havayolu :
    AIR FRANCE HAVA YOLLARI
  • Kalkış:
    İstanbul
11 Gün
Sizi Arayalım Talep Gönder
Çift Kişilik Oda
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
12/12/2021
1,491 $
13/02/2022
1,491 $
24/03/2022
1,491 $
Tek kişilik oda
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
12/12/2021
2,013 $
13/02/2022
2,013 $
24/03/2022
2,013 $

Tur Programı

1.GÜN / ISTANBUL - PARİS - MEXICO CITY 05:05 - 16:55

İSTANBUL Havalimanı Dış hatlar gidiş terminali EJDER TURİZM standında saat 02:00’de görevli personel ile buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerini takiben AIR FRANCE Havayollarının tarifeli seferi ile PARİS’e yolculuğumuz başlıyor. Paris havalimanında uçak değiştiriyoruz. Kısa bir beklemeyi takiben Meksika‘nın başkenti Mexico City‘ye doğru yolculuğumuz başlıyor. Varışımızı takiben alanda özel aracımız ve yerel rehberimiz eşliğinde şehir merkezine geçiyoruz. Otelimize yerleşiyoruz.

 

Akşam arzu eden misafirlerimiz için EKSTRA tur. Geleneksel kıyafetleri ile Mariachi Sokak Müzisyenlerinin toplandıkları Garibaldi Meydanı´nda yemekli Show  (75$)

Geceleme otelimizde.

 

OTELİMİZ : RAMADA BY WYNDHAM REFORMA  3* vb.

2.GÜN / MEXICO CITY TURU

Sabah erken saatlerde otelimizde kahvaltımızı alıyoruz. Daha sonra şehir turumuza başlıyoruz. Yarım günlük şehir turumuzda Meksika´nın başkenti ve en büyük şehri olan Mexico City’de yer alan tarihi alanları gezeceğiz. Anâhuac´ın yüksek platolarından birinde, deniz seviyesinden 2.250m yükseklikte bulunan federal yönetim bölümünün de merkezidir. Aztekler döneminde “Ulu Tenochtitlan”, İspanyol sömürgesi döneminde “saygıdeğer ve asil emperyal şehir”, gösterişli evler ve yapılarının bolluğu ile “Saraylar şehri” gibi değişik isimlere layık görülen Meksiko City günümüzde 20 milyona dayanmış nüfusu ile adeta baş döndürücü bir metropol ünvanına kavuşmuş. Sabah, Mexico City’nin UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan tarihi merkezinin turu. Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı, bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali, ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional (Hükümet Sarayı). Ardından; Chapultepec Parkı´nın girişinde bulunan ve Orta-Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi´ni ziyaret. Zengin antropolojik, etnografik ve arkeolojik koleksiyonlar barındıran müzenin baş eseri şüphesiz dünyaca ünlü ve Aztek Takvimi olarak bilinen dairesel Güneş Taşı´dır. Turumuzun bitiminde otelimize dönüş.

Öğleden sonra EKSTRA TUR  Teotihuacan Piramitleri Turu   (ÖĞLE YEMEKLİ TUR -  90$)

Meksiko City’den 40 km. mesafede bulunan Teotihuacan’a hareket. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi´ne alınan Teotihuacan antik şehrinin keşfi. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan Yeni Dünya’nın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo - Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi, Ay Piramidi, Ölüler Yolu, Büyük Tanrı “Tüylü Yılana’’ ithaf edilen Quetzalcoatl Tapınağı, Kelebekler Sarayını görebilirsiniz. Turumuz öğle yemekli olacaktır. Tur bitimi şehre geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : RAMADA BY WYNDHAM REFORMA  3* vb.

3.GÜN / MEXICO CITY – CANCUN 08:30 – 10:25

Sabah kahvaltı sonrası havalimanına geçiyoruz. CANCUN uçuşumuzun saati 08:30. CANCUN havalimanına varışımızın ardından özel aracımız ile konaklayacağımız otelimize transferimiz yapılıyor. Serbest günümüz olacak. Arzu eden misafirlerimiz için EKSTRA TEKNE YÜZME TURU -

ISLA MUJERES YÜZME TURU  – 110$ –

Cancun Yat limanından yerel teknelere binerek sahili ve plajları ile meşhur Mujeres adasına geçiyoruz. Buradan da yüzme turları düzenleyen tekneler ile Cancun’un en güzel koylarında eğlenceli ve  keyifli bir gün bizi bekliyor. ÖĞLE YEMEĞİ dahildir.

OTELİMİZ : LA QUINTA BY WYNDHAM CANCUN 3* vb.

4.GÜN / CANCUN – CHICHEN ITZA MAYA PİRAMİDİ TURU

Bugün Cancun’da serbest saatlerimiz olacak. Arzu eden misafirlerimiz ekstra tura katılabilirler.

CHICHEN ITZA MAYA PİRAMİDİ EKSTRA TURU (120$)

Sabah çok erken alacağımız kahvaltıyı takiben vakit kaybetmeden Meksika Yukatan yarım adasının en büyük Maya antik şehri Chichen Itza‘ya hareket. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan Chichen Itza antik kentine doğru yola çıkış. Burada 700-900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi, jaguar ve kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı, Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımakta. Bu etkileşimle ilgili üç teori ortaya konulmaktadır. Bunlar; Toltek’lerin Orta Meksika’daki başkenti Tula Maya’ların egemenliğinin altına geçmiş olabilir. Toltek’ler Chichen Itza’yı istila etmiş olabilirler veya geniş ölçüde tüccarlık yapan Maya’lar Toltek’lerden etkilenmiş olabilirler. Gezimiz güzergahında bu önemli yapıların yanı sıra salyangoz şeklinden dolayı “Caracol” denilen ve ören yerinin en eski yapısı olan gözlemevi ve yağmur tanrısı ChacMool’a kurban edilen bedenlerin atıldığı sanılan kutsal kuyu “Cenote” de bulunmakta. Turumuz sonrası ÖĞLE YEMEĞİ yerel bir restoranda alınacaktır. Chichen Itza gezimizin ardından Cancun otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : LA QUINTA BY WYNDHAM CANCUN 3* vb.

5. GÜN / CANCUN – HAVANA [KÜBA] 09:10 - 11:20

Bu sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından rehberimizin belirleyeceği saatte otelimizden hareket ederek havalimanına gideceğiz. Yerel havayolları ile Havana’ya uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Akşam saatlerinde varışımızın ardından karşılanma ve CASA PARTICULAR - KÜBA PANSİYON TİPİ ÖZEL EVLERE geçiyoruz. [kişi grup sayılarına göre odalarımız tek bina da olmayacaktır, aynı cadde-semt dahilinde olabilir. Rehberimiz ilgili dağıtmayı yapıyor - Bazı evler Müstakil Binalarda bazen Apartman dairesi konseptinde oluyor – Havana da kahvaltı servisleri seçilmiş özel restoranda hep birlikte gruba veriliyor]

 

ÖĞLEDEN SONRA ŞEHİR TURUMUZ VAR.

 

HAVANA ŞEHİR TURU - ÖĞLE YEMEKLİ 

Etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşaa edildiği haliyle kendini korumuş 50’li ve 60’lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğrayarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan ağızlarında puroları ile bizi izleyen yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanda yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz. La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak...

UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz. Geceleme evlerimizde.

6.7.GÜN / TRINIDAD – SANTA CLARA(CHE) EXTRA TURU EXTRA TUR/ALTERNATİF GEZİ PLANI (1 GECE/2

6.GÜN/      CIENFUEGOS – TRINIDAD – SANTA CLARA TURU

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest gün.. Arzu edenler için EXTRA TUR.

(Bu turumuz 1 Gece konaklamalıdır. Bu konaklamalar Küba kültürünü en yakından yaşayabileceğiniz CASA PARTICULAR yani EV konaklamasıdır. Bugün ilk olarak UNESCO dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS kentini ve meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacak. Daha sonra Trinidad şehrine devam ediyoruz. Trinidad şehir turumuzu yapacağız. Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz. Plaza Mayor'u ziyaret edeceğiz. Canchánchara Barda özel yöresel kokteylden tadacağız.

 

7.GÜN SANTA CLARA – HAVANA

Sabah çok erken Kahvaltı sonrası saat 07:30'da Santa Clara‘ya yolculuğumuz başlıyor. Küba’nın başkentine hareket. Plaza Ernesto Che Guevara, CHE müzesi ziyaretimizi yapacağız. Burası her gün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir. SANTA CLARA kent merkezini, tarihi zırhlı tren meydanını ziyaret ettikten sonra Havana‘ya döneceğiz.  Geceleme Havana'da.

* Bu turumuzda 1 GECE CASA PARTICULAR DBL ODA konaklama + 1 Öğle yemeği + Tüm ziyaretler + Rehberlik Hizmeti Dahil Kişi Başı 275$’dır. (1Gece/2Gün)

8.GÜN PINAR DEL RIO - VINALES VADİSİ TURU

Kahvaltı sonrası EXTRA TURUMUZ var. Arzu eden misafirlerimiz için öğle yemekli-tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turu (120$)

Bu turumuzdan önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant'ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz.

9.GÜN HAVANA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest gün, Geceleme evlerimizde.Havana’da

10.GÜN HAVANA – PARİS 20:55 – 11:50+1

Bugün kahvaltımızın ardından evlerimizden ayrılıyoruz.  Havalimanında transfer saatimize kadar serbest saatlerimiz olacak. Uçuş saatimize göre rehberimizin belirttiği saatte özel aracımız ile havalimanına gidiyoruz. Varışımızın ardından bagaj ve pasaport işlemlerimizi hallediyoruz. AIR FRANCE Havayolları ile PARIS uçuşumuzu gerçekleştireceğiz.  Geceleme uçakta.

11.GÜN PARIS - ISTANBUL 22:40 - 04:10+1

PARIS havalimanına ulaşmamızın ardından alanda İstanbul uçuşumuzu yapmak üzere bekliyoruz. 

[ALANDA UZUN BEKLEME VAR! Kendi imkanlarınızla Paris Merkeze çıkmak isterseniz Schengen vizeniz hazır olmalıdır.] Uçuş saatimiz 22:40. İstanbul’a varış saatimiz 04:10. Anılarla dolu gezimizin sona ermesi.

Fiyata Dahil Olanlar

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ :

  • Air France Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul (IST)-Mexico City (MEX) ve Havana (HAV)-İstanbul (IST) arasında yapılacak olan uçuşların ekonomi sınıfı uçak biletleri ve 23kg bagaj taşıma hakkı
  • MEXICO CITY’de 2 GECE, CANCUN’da 2 GECE, KÜBA’da  5 GECE olmak üzere Toplam: 9 gece oda&kahvaltı şeklinde 3* otellerde konaklama
  • Programda belirtilen tüm turlar, geziler, transferler ve ören yeri giriş ücretleri 
  • Programda belirtilen öğle yemekleri
  • Türkçe rehberlik hizmeti
  • Seyahat Sağlık Sigortası (zorunlu sigorta)

Not: Pasaport geçerlilik süreniz tur hareket tarihini esas alarak ileri doğru en az 1 yıllık olmalıdır. Lütfen sürenizi kontrol ediniz. Eğer az günü kalmış ise mutlaka uzatınız.

 
 
ÇOK ÖNEMLİ UYARI
·        Turlarımız İSTANBUL çıkışlıdır.
·     İstanbul dışından tura katılım durumunuz olması halinde gelişte ve gidişte Ana uçak saatinden minimum 4 saat öncesinde,varışlarda da 4 saat sonrasına Havalimanında olabilecek şekilde iç hat biletlerinizi almanız tavsiye edilir.Sıksık yaşanan İç Hat uçuş rötorlardından etkilenebilirsiniz. Ana Uçuşunuzu bu sebeplerden kaçırmanız durumunda ilgili turun haklarından faydalanamazsınız.
 
 

Fiyata Dahil Olmayanlar

 FİYATA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER :

  • Küba Vize Servis Bedeli  35 USD (Yeşil pasaport sahipleri bu vizeden muaftır.)
  • Meksika Vizesi (Yeşil pasaport sahipleri için vize ücreti 40 USD’dır. Öncesinde ilgili konsolosluktan randevu alarak, gerekli vize evraklarınız beraberinde şahsi müracaat ile parmak izi alınarak vize başvurusu yapılabilmektedir. Seyahat tarihini kapsayan geçerli ABD/ İngiltere ya da Kanada vizesi olan; normal ve yeşil pasaport sahibi misafirlerimiz; Meksika vizesinden muaftır.  Normal pasaport sahipleri için online vize alınmaktadır. (Ücretsiz)  
  • Programa dahil olmayan yemekler ve yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler
  • Programda belirtilen EXTRA TURLAR
    • Teotihuacan Piramitleri Turu: 90$
    • Mariachi Gecesi & Garibaldi Maydanı Yemekli Show: 75$
    • Chichen Itza: 120$
    • Isla Mohares Adası Yüzme Turu: 110$
    • Pınar del Rio – Vinales Vadisi Turu: 120$
    • Trinidad – Santa Clara Turu: 275$

Ekstra Turlar Toplamı 790 USD – Tam Paket Katılım İndirimli Fiyatı : 750 USD’dir. 

  • Yerel bahşişler, Bölgelerde hizmet veren yabancı rehberler, şoförler ve otel çalışanları için tavsiye edilen min tutar kişi başı 75 USD’dir. Havalimanında ilk gün toplanır ve bölgelerde misafirlerimiz adına çalışanlara takdim edilir. 
  • Yurt dışı çıkış harcı  (50 TL)

VİZELER HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME : 

KÜBA VİZESİ:

Normal Pasaport sahipleri için EVRAKSIZ - Kolay Vizeyi Ejder Turizm 35 USD karşılığında misafirlerine sağlar.

Yeşil Pasaport sahipleri Küba için Vizesiz Giriş yaparlar (Girişte bir form doldurulur - ücretsiz)

MEKSİKA VİZESİ:

Normal Pasaport sahipleri için EVRAKSIZ - Kolay Vizeyi Ejder Turizm ÜCRETSİZ misafirlerine sağlar.

Yeşil Pasaport sahipleri, MEKSİKA için Vize almalıdır ! Bu vizeler İstanbul ve Ankara Meksika Konsolosluklarından hızlı ve kolay bir şekilde 40 USD karşılığı ve bizzat giderek parmak izi vererek yapılabilmektedir. Tur kayıt esnasında Satış temsilcimize detayı yeniden sorunuz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA !!!

Meksika Girişlerinde (Normal ve Yeşil pasaport sahipleri) Eğer pasaportlarında  halen geçerli;  ABD – KANADA – SCHENGEN – İNGİLTERE vizeleri mevcut ise – MEKSİKA VİZESİNE İHTİYAÇ DUYMADAN GİRİŞ YAPABİLİRLER !!!

Ulaşım

 

 

Transport 1 : R5ELPS - Names to be entered

Passengers Last name Origin Destination Departure date Departure time Arrival time Flight number CI Status
25 0 Istanbul, Istanbul Airport (IST) - TURKEY Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France 12/12/2021 05:05 06:50 AF1391 L OK
Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France Mexico, Juarez International (MEX) - Mexico 12/12/2021 11:20 16:55 AF178 N OK
Havana, Jose Marti International (HAV) - CUBA Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France 21/12/2021 17:40 08:35+1 AF825 G OK
Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France Istanbul, Istanbul Airport (IST) - TURKEY 22/12/2021 22:45 04:10+1 AF1390 L OK

 

Transport 1 : JUIKOJ - Names to be entered

Passengers Last name Origin Destination Departure date Departure time Arrival time Flight number CI Status
21 0 Istanbul, Istanbul Airport (IST) - TURKEY Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France 11/02/2022 05:05 06:50 AF1391 L OK
Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France Mexico, Juarez International (MEX) - Mexico 11/02/2022 11:50 17:25 AF178 T OK
Havana, Jose Marti International (HAV) - CUBA Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France 20/02/2022 20:55 11:50+1 AF825 V OK
Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France Istanbul, Istanbul Airport (IST) - TURKEY 21/02/2022 22:45 04:10+1 AF1390 L OK

Ramada by Wyndham Mexico City Reforma v.b.

,

La Quinta by Wyndham Cancún v.b.

,

Casa Particular - Havana

, Butik

Yorum
:
Yanıt
Copyright © 2021 | Tüm Hakkı Saklıdır