KUBA PAKET TURU (UÇAKSIZ)

Yorum Yap
Tur Bilgileriniz
 • Süre :
  8
 • Vize Durumu :
  KOLAY VİZE
 • Havayolu :
  UÇAKSIZ
 • Covid Kuralları :
  Aşı Kartı
 • Kalkış:
  İstanbul
8 Gün
Sizi Arayalım Talep Gönder
ÇİFT KİŞİLİK ODA
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
12/10/2022
1 $
TEK KİŞİ
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
12/10/2022
1 $

Tur Programı

1. Gün HAVANA

Havana yerel saati ile 15:00’de KÜBA ‘ya varış. Alanda karşılanma ve Havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile Havana’daki otelimize transfer oluyoruz. Serbest saatler ve Geceleme otelimizde.

2. Gün HAVANA ŞEHİR TURU

Sabah kahvaltıdan sonra çevre gezilerimize devam edeceğiz. Havana panaromik şehir turumuza başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Plaza de Armas Meydanı, San Fransisco Meydanı, Vedado ve Miramar Bölgeleri göreceğimiz yerler arasında bulunuyor.Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ün Büstünün bulunduğu parkı ziyaret edeceğiz. Panaromik gezimizin ardından ÖĞLE YEMEĞİ alacağız Turumuzun sonunda Havana Merkezde sizlere serbest zaman veriyoruz, fotoğraf çekimleri ve küçük alışverişlere devam edebilirsiniz. Geceleme Havana ‘da.
OTELIMIZ : MEMORIES HAVANA 4* vb.

3. Gün HAVANA -PINAR DEL RIO- VINALES VADISI

Sabah kahvaltımızın ardından rehberimiz ile birlikte yola çıkıyoruz, Küba doğu istikametine doğru yola çıkacağız. İstikametimiz PINAR DEL RIO olacak. .Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra ÖĞLE YEMEĞİNİ El Palenque Restaurant'ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Turumuzun sonunda HAVANA’ya dönüyoruz. Geceleme Havana’da.

OTELIMIZ : MEMORIES HAVANA 4* vb.

4. GÜN HAVANA

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Havana şehir turu. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, dünyanın en büyük 31. Meydanı olan Plaza de La Revolucion (Devrim Meydanı), Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesini göreceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak Ernest Hemingway Turuna katılabilirler. Küba aşığı, Kübanın yakın tarihinde ve popüler kültüründe iz bırakmış dünyanın en önemli yazarlarından Ernest Hemingwayin gözünden Kübayı göreceğiz. Günümüzde müze olarak kullanılan çiftlik evi "Finca Vigilayı" ziyaret edeceğiz. Ardından Havanaya 20 dakika uzaktaki küçük bir balıkçı köyü olan, yazarın kılıç balığı avlama tutkusu sebebiyle sık sık gittiği, balıkçılarla yakın dostluk kurduğu ve Fidel Castronun “Onun kadar güzel bir roman okumadım” dediği “İhtiyar Balıkçı ve Deniz” romanını yazdığı yer olan Cojimara gideceğiz. Ardından Havana ya geri dönüp Daikirisi ile meşhur olduğu için Hemingwayin en sevdiği ve çok sık gittiği tarihi bar-restaurant Floriditayı ziyaret ediyoruz. Kentin en hareketli caddelerinden biri olan Calle Obispo da yürüyüş yaparak yazarın 7 yıl kaldığı Ambos Mundos oteli 511 nolu odasındaki müzesini ziyaret ediyoruz.Tur sonrası otelimize dönüyoruz.Geceleme Havana’da.

OTELIMIZ : MEMORIES HAVANA 4* vb.

5. GÜN HAVANA

Tam gün serbest zaman.
Klasik araçlarla öğle yemekli Devrim Müzesi + Che müzesi turu (2 saat)+ coco taxi

6. Gün: HAVANA – VARADERO

Kahvaltı takiben Varadero’ya transfer.
ALL INCLUSİVE - TAM PANSİYON KONAKLAMA
[ SABAH- ÖĞLEN- AKŞAM YEMEKLERİ DAHİLDİR ]

7. Gün: VARADERO

Bugün otelimizde tam gün serbest saatler..
ALL INCLUSİVE - TAM PANSİYON KONAKLAMA
[ SABAH- ÖĞLEN- AKŞAM YEMEKLERİ DAHİLDİR ]

8. Gün: VARADERO

Sabah kahvaltımızı otelimizde alıyoruz. Daha sonra otelimizden ayrılacağız. Bugün Küba ‘da son günümüz , Havana havalimanına geçiyoruz.

9. Gün/ ISTANBUL 08:30+1

Sabah 08:30’da İSTANBUL havalimanına ulaşıyoruz. Turumuzun sona ermesi.

Fiyata Dahil Olanlar

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER;
 Programda belirtilen tüm transferler
 Havana’da seçilecek olan otel kategorisinde 5 gece yarım pansiyon konaklama
 Varadero’da seçilecek olan otel kategorisinde 2 gece her şey dahil konaklama
 İngilizce & İspanyolca rehberlik hizmetleri
 Türkçe asistanlık hizmetleri
 HAVANA Şehir Turu
 HAVANA -PINAR DEL RIO- VINALES VADISI turu
 Ernest Hemingway Turu
 Programda belirtilen yerel restoranda alınacak 4 öğle yemeği
 Klasik arabalarla 2 saatlik yapılacak olan Devrim & Che Müzesi turu+coco taxi

Fiyata Dahil Olmayanlar

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER;
• Tüm tipler & Şahsi harcamalar
• Çıkış pulu (150 TL)
• Küba vizesi (50 Usd)

HAVANA: MEMORIES MIRAMAR VB. 4 yıldız

,

VARADERO: MEMORIES VARADERO VB. 4 yıldız

,

Yorum
:
Yanıt
Copyright © 2022 | Tüm Hakkı Saklıdır