Küba Air France Paket Tur

Yorum Yap
Tur Bilgileriniz
 • Süre :
  9
 • Vize Durumu :
  KOLAY VİZE
 • Havayolu :
  AIR FRANCE HAVA YOLLARI
 • Covid Kuralları :
  Aşı Kartı
 • Kalkış:
  İstanbul
9 Gün
Sizi Arayalım Talep Gönder
ÇİFT KİŞİLİK ODA
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
12/10/2022
1 €
TEK KİŞİ
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
12/10/2022
1 €

Tur Programı

VİYANA HAVALİMANI BULUŞMA SAAT 02:00

[Tur hareket tarihinde, uçuş saat gece yarısını geçe 02:00 olduğu için, tarih olarak dikkat ediniz]
11 Ekim saat 02:00’de (10 Ekim’i 11 Ekime bağlayan gece yarısı) Viyana Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminalinde saat 02:00‘de buluşma.

1.GÜN / 11 EKİM 2022 / VIYANA – PARIS – HAVANA UÇUŞ SAATİ 06:10 / 14:50

Viyana Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminalinde buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra AIR FRANCE Hava Yolları ile PARİS uçuşu. Paris’te beklemeyi takiben uçak değiştirerek Havana’ya yolculuğumuza devam ediyoruz. 14:50’de KÜBA ‘ya varış.
Havalimanında karşılanma ve rehberimiz eşliğinde, konaklayacağımız tesise geçiyoruz. Eşyalarımızı bırakıp şehir turumuza başlıyoruz. Etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşa edildiği haliyle kendini korumuş, 50’li ve 60’lı yılların amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana; İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğrayarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılara el sallayarak turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz. La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak. UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz. Akşam yemeği yerel restoranda alınacaktır.
Geceleme Havana’da.

2.Gün/ 12 EKİM 2022 / HAVANA – VINALES – HAVANA

Kahvaltı sonrasında öğle yemekli-Tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turumuz olacak.
Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini Cueva Del Indio Restoran’da yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz.
Geceleme Havana’da.

3.Gün/ 13 EKİM 2022 / HAVANA

Sabah kahvaltısının ardından eski Amerikan arabaları ile Devrim Müzesi’ne gidiyoruz. 1 saatlik yapılacak olan turumuz sonrasında öğle yemeği lokal restoranda alınacaktır.
Öğleden sonra serbest zaman.
Geceleme Havana’da.

4.Gün/ 14 EKİM 2022 / HAVANA

Sabah kahvaltısının ardından Amerikalı yazar Ernest Hemingway hayatının son 20 yılını Küba’daki evinde geçirmiştir. 1939 yılında Havana’nın doğusunda bulunan Cojimar balıkçı kasabasına yerleşen Hemingway 1954 yılında kendisine Nobel ödülü kazandıran “Yaşlı Adam ve Deniz” kitabını burada kaleme almıştır. Tur sırasında Hemingway’e ait olan ve 1961 de vefat ettikten 3 sene sonra müze olarak halka açılan evini ziyaret ederek o günlere ve Hemingway’in yaşantısına şahitlik edeceğiz. Yolcular kasabada geçirecekleri zaman içerisinde doğayla iç içe huzur dolu anların tadını da çıkarabilirler. Öğle yemeği turumuz esnasında alınacaktır.
Geceleme Havana’da.

5.Gün/ 15 EKİM 2022 / HAVANA – SANTA CLARA – TRINIDAD

Sabah çok erken kahvaltı sonrası saat 07:30’da Santa Clara‘ya yolculuğumuz başlıyor. Merkezi Küba’nın başkentine hareket. Plaza Ernesto Che Guevara , CHE müzesi ziyaretimizi yapacağız. Burası her gün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir. Yine Santa clara merkezde yer alan eski tren rayları ve zırhlı tren anıtını ziyaret edeceğiz. Öğle yemeği turumuz sonrası Los Caneyes Restoran’ında alınacaktır. Daha sonra Trinidad’a hareket. Yol üzerinde Iznaga kulesini göreceğiz. Varışımızı takiben casalara yerleşme.
Geceleme Trinidad’da.

6. Gün/ 16 EKİM 2022 / TRINIDAD – CIENFUEGOS – VARADERO

Sabah kahvaltısının ardından aracımız ile ilk olarak UNESCO dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS kentini, meydanı ve Thomas Terry Tiyatrosunu ziyaret edeceğiz. Öğle yemeği turumuz esnasında alınacaktır. Daha sonra konaklayacağımız tesise transfer oluyoruz. Geceleme Varadero’da.

7. Gün/ 17 EKİM 2022 / VARADERO

Tüm gün serbest zaman. (Bugün extra tur yapılabilir / crusera del sol, öğle yemekli: kişi başı 119 eur)
Geceleme Varadero’da.

8. Gün/ 18 EKİM 2022 / VARADERO – HAVANA – PARIS 17:10 08:20+1

Kahvaltının ardından Havana havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerimizin ardından Paris’e yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

9. Gün/ 19 EKİM 2022 / PARIS – VIYANA 09:20 21:05

Sabah 08:20’de PARİS havalimanına ulaşıyoruz. Havalimanında beklemeyi takiben akşam 21:05’te Viyana uçuşumuzu yapacağız. Yerel saat ile 23:05’te Viyana’ya varıyoruz. Turumuzun sona ermesi.

Fiyata Dahil Olanlar

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER;
• AIR FRANCE Havayolları ile Viyana/Paris/Havana/Paris/Viyana parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
• Havana’da 4 gece konaklama
• Trinidad’da 1 gece konaklama
• Varadero’da 2 gece konaklama
• Programda belirtilen tüm transferler
• Yerel restoranda alınacak 5 öğle, 1 akşam yemeği
• Thomas Terry Tiyatrosu giriş ücreti
• Mural De Prehistoria giriş ücreti
• Fabrica El Tobacos giriş ücreti
• Cueva Del Indio giriş ücreti
• Havana şehir turu
• Trinidad şehir turu
• Cienfuegos şehir turu
• Eski Amerikan arabaları ile 1 saatlik şehir turu
• Yerel rehberlik hizmeti (English & Spanish)
• Bölgede verilecek yerel rehber & şoför yemek ve konaklama ücretleri
• Havana varışta Türkçe rehberlik hizmeti
• 1 tur lideri free of charge

Fiyata Dahil Olmayanlar

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER;
• Tüm tipler & Şahsi harcamalar (50 Eur / kişi başı)
• Çıkış pulu (150 TL)
• Küba vizesi (30 Usd)

• Paris aktarmalı bu uçuşumuzda Fransa hükümeti Schengen Vize'si istemektedir.

Ulaşım

 

AF 1239 11OCT VIECDG     0610 0815

AF 9502 11OCT CDGHAV   1055  1450

AF 943   18OCT  HAVCDG  1710  0820*

AF 1238  19OCT CDGVIE   2105  2305

Havana: MEMORIES MIRAMAR HOTEL (kahvaltı) VB. 4*

,

Trinidad: MEMORIES DEL MAR HOTEL (Herşey dahil) VB. 4*

,

Varadero: GRAND MEMORIES VARADERO HOTEL (herşey dahil) VB. 5*

,

Yorum
:
Yanıt
Copyright © 2022 | Tüm Hakkı Saklıdır