JAPONYA KORE TURU - THY - 12 GÜN

Yorum Yap
Tur Bilgileriniz
 • Süre :
  12
 • Havayolu :
  Türk Hava Yolları
 • Covid Kuralları :
  Aşı Kartı + Pcr Testi
 • Kalkış:
  İstanbul
12 Gün
Sizi Arayalım Talep Gönder

Tur Programı

1. Gün / İstanbul –Tokyo 02:20 19:20 THY

Saat 22:30’da İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Gidiş Terminali, EJDER TURIZM görevlileri ile buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, THY tarifeli seferi ile saat Japonya’nın başkenti TOKYO ‘ya hareket ediyoruz.  Yerel saat ile 19:20’de varışımızı takiben havalimanında karşılanma ve özel aracımız ile konaklayacağımız otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: APA HOTEL TOKYO 3* VB.

2.Gün / Tokyo

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, TOKYO şehir turumuzu yapacağız. Turumuz yarım gün sürecektir. Tur programımızda, Japonya’nın ilk imparatoru Meiji’nin ruhunu tanrısallaştırmak için yapılan Meiji Shinju Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında TOKYO TOWER’dan şehrin büyüleyici manzarasını izliyoruz. Yol üzerinde panoramik olarak National Diet Building’i göreceğiz, Turumuzun sonunda TOKYO’nun meşhur caddesi GINZA STREET de mola veriyor ve turumuzun burada sonlandırıyoruz. Öğleden sonra serbest saatlerimizde Tokyo sokaklarını keşfetmeye devam ediyoruz. Geceleme otelimizde.

GECE TURU  (extra Tur)  Tokyo Bay Cruise with Buffet Dinner and Oiran Show  (Kişi Başı: 110 USD)

Açık Büfe yemekli, Körfez Tekne turu – Japon Geleneksel Kıyafetleri Gösterili

Bu akşam saat 17:30’da otelimizden ayrılacağız. METRO hattını kullanarak, Tokyo Körfezi limanına geçiyoruz Tokyo Körfez tekne turumuzun, limandan hareket saati 19:00. Yemekli gece turumuz 2 saat sürecektir. Turumuzun bitiminde yine METRO hattını kullanıyoruz. Ve rehberimiz ile birlikte otelimize dönüyoruz. Hem şehirde yürüyüş yapıyoruz hem de Japonya yerel hayatının içine karışıyoruz. Keyifli bir akşam turundan sonra otelimizdeyiz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: APA Hotel Tokyo 3* vb

3.Gün / Fuji Dağı – HakoneTuru

Otelimizde ki kahvaltı sonrası serbest saatlerimiz başlıyor. Arzu eden misafirlerimiz için Ekstra turumuz var. HAKONE - FUJI YANARDAĞI - ASHİ GÖLÜ TURU TAM GÜN Kişi Başı 185 USD ÖĞLE YEMEKLİ(Japon Mutfağı) Turumuz sabah 07:30 da otelimizden özel otobüsümüz ile başlıyor. Tam gün sürecek bu gezimizde Hakone/FUJİ dağı istikametine doğru yolculuğumuz başlıyor. Rehberimizden Japonya hakkında bilgiler alıyoruz, FUJİ yanardağı eteklerine ulaşıyoruz, 5.İstasyon olarak bilinen noktaya çıkacağız, buradan FUJİ manzarasını izliyoruz. Daha sonra ÖĞLE YEMEĞİ molası veriliyor, bugün menüde  JAPON Mutfağının özel lezzetleri var. Yemekten sonra ASHİ GÖLÜ kıyısına geçiyoruz. Japonya’nın kutsal göllerinden olan ve UNESCO koruması altına olan bu güzel yörede bir tekne turuna katılıyoruz. Turumuzun bitiminde akşam saatlerinde TOKYO ‘ya döneceğiz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: APA HOTEL TOKYO 3* vb.

4. Gün / Tokyo

Otelimizde ki kahvaltı sonrası serbest saatlerimiz başlıyor. Arzu eden misafirlerimiz için Ekstra turumuz var. Kamakura Dev Budha-Hokoku-ji Tağınağı | Bambu Bahçeleri Tam Gün Kişi Başı 150 USD Öğle Yemekli | Geleneksel Japon Çayı servisi Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, otelimizden rehberimiz ile birlikte ayrılıyoruz. Kamakura Tokyo Körfezi bölgesine geçiyoruz, burada dev Budha Heykelini ziyaret edeceğiz, Ziyaretimiz sonrası, yine Japon inanışında çok öenmi yer tutan Hokoku Tapınağına ziyaretimizi yapacağız, Geleneksel mekanda Japon Çayını tadıyoruz, Öğle Yemeğimizi Japon Mutfağının özel lezzetlerinden tadarak alacağız, turumuzun son bölümünde Kamakura Bambu Bahçesini ziyaret ediyoruz ve turumuzu tamamlayarak otelimize döneceğiz.

OTELİMİZ: APA HOTEL TOKYO 3* vb.

5.Gün / ‘’Hızlı Tren Yolculuğu’’ ‘’SHİNKANSEN’’ TOKYO– OSAKA

Bu sabah Tokyo’dan ayrılacağız. Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası eşyalarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. TREN istasyonuna geçiyoruz,  Japonya’nın dünyaca ünlü HIZLI TRENİ  yani yerel ismi ile ‘’ Shinkansen ‘’deneyimi yaşayacağız. Saatte 300 km hıza ulaşabilen bu teknoloji harikası trenleri kullanarak, Tokyo’dan Osaka’ya yolculuk edeceğiz. [Dikkat: Bagajlarımızı kendimiz istasyon içerisinde taşıyoruz, Trene binişte, Bagajların önde ve arka bölümde toplandığı bölümlere bizler yerleştiriyoruz] Yolculuğumuz  2 saat kadar sürecektir. Varışımızı  takiben, Shin Osaka  Tren istasyonundan otobüs ile  ayrılıyoruz. Panoramik Osaka Turumuzu yapacağız, yaklaşık 2 saat sürecek turumuzun sonunda konaklayacağımız otelimize ulaşıyoruz. Otele yerleştikten sonra dileyen misafirlerimiz için ekstra turumuz var.

OSAKA GECE YÜRÜYÜŞ TURU AKŞAM YEMEKLİ (Kişi başı 80 USD)

Osaka Gece sokakları yerel hayatı keşfetme ve akşam yemeği için dışarı çıkıyoruz. Şehrin iç mahallelerinde yürüyüşler yapıyoruz ve Japonların gece yemek yiyip, zaman geçirdikleri mekânları keşfediyoruz, bu mekânlardan birinde, halk ile iç içe akşam yemeği yiyoruz. Geceleme Otelimizde.

OTEL: APA Hotel Osaka 3*vb

6.Gün / Kyoto Nara Kobe Turu

Bu sabah kahvaltıdan sonra serbest günümüz başlıyoru. Misafirlerimiz extra turumuza katılabilirler.

TAM GÜN / ÖĞLE YEMEKLİ KYOTO- NARA ve KOBE TURU (Kişi Başı 165 USD)

Bu sabah 07:30 da otelimizden ayrılıyoruz, tur otobüsümüz ile Osaka şehrinin çevresinde yer alan üç önemli kenti ziyaret edeceğiz. Yolculuğumuzun ilk durağı KYOTO şehir olacak, Kyoto’ya varışımızda şehri panoramik olarak geziyoruz. Shogun Ashiaga Yoshimitsu için Zen inancına göre inşa edilmiş Kinkakuji Mabedibir diğer adı ile ALTIN TAPINAK ziyaretimizi yapacağız. Daha sonra Japon Mutfağı Açık BÜFE bir öğle yemeği bizleri bekliyor gezimizin devamında, ikinci durağımız NARA kenti olacak ve UNESCO Mirasları listesindeki TODAJİ tapınağını ziyaret ediyoruz, burada bahçesinde Nara geyiklerini de görüyoruz, serbestçe çevrede gezinmekteler. Turumuzun son noktası KOBE şehri olacak. Kobe IKUTA tapınağını ziyaret edeceğiz. Turumuzun finalini KOBE Mozaik isimli yeme içme mekanında bir final mola ile veriyoruz, misafirlerimizden arzu edenler, kendileri bir şeyler içip yiyebilirler (tur fiyatına dahil değil) Turun sonunda Osaka’ya dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTEL: APA Hotel Osaka 3*vb

7.Gün / OSAKA- KİŞİMOTO TURU - ERTUĞRUL FIRKATEYENİ

 

Otelimizde ki kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için ekstra turumuz var.

EXTRA TUR – (Kişi Başı 160 USD) ÖĞLE YEMEKLİ-ERTUĞRUL FIRKATEYENİ

Bu sabah otelimizden ayrılıyoruz. Bölgenin güneyine doğru ilerliyoruz. KİŞİMOTO kasabasını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz esnasında JAPON YEMEĞİ olarak alınacaktır. Osmanlı tarihinde dramatik bir hikâyesi olan Ertuğrul Firkateyninin battığı Kushimoto kayalıklarına gideceğiz. Burada Ertuğrul Şehitliği, Kushimoto ziyaret edeceğiz. Yola çıkılacağı gün Japon Deniz Kuvvetlerinin tayfun uyarısına rağmen, Ertuğrul Firkateyni planlandığı gibi 15 Eylül 1890 tarihinde Yokohama Limanı'ndan ayrıldı. Kuşimoto açıklarında tayfuna yakalanan Ertuğrul Firkateyni 16 Eylül 1890'da kayalara çarparak battı. 16 Eylül saat 21.30 civarında Ertuğrul Firkateyni, Kuşimoto yakınlarındaki kayalara çarpıp battı. Kazadan sadece 69 denizci kurtuldu, 550 Osmanlı leventi ise şehit oldu. Şehitler anıtını ziyaret, Öğleden sonra Osaka’ya dönüş. Geceleme Osaka.

OTEL: APA Hotel Osaka 3*vb

8.Gün / (ARA UÇUŞ) OSAKA-SEUL

Bu sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz ve OSAKA Havalimanına geçiyoruz.  Yerel Hava Yolu ile Kore’nin başkenti SEUL ‘e uçuşumuzu  yapmak üzere işlemlerimizi  yapıyoruz. Yolculuğumuz 2 saat sürecek. Varışı takiben havalimanından ayrılıyoruz ve otelimize geçiyoruz.  Bugün öğleden sonra SEUL şehir turumuzu yapacağız. Turumuzdaki ilk durağımız şehrin Namsan Bölgesi’nde bulunan 7934 metrekarelik içinde Hanok denilen Joseon Hanedanı döneminden günümüze kadar gelen geleneksel Kore evlerinin bulunduğu Namsangol Hanok Köyü, bu ziyaretimiz sonrası 262 metrelik Namsan Tepesi’ne çıkıp, buradan şehrin doyumsuz manzarasını seyrediyoruz. Turumuzun son noktası şarkısı ile meşhur olan, Gangnam semti, Seul ‘un hareketli caddelerinden birisi olan bu noktada arzu edenler serbest zamanlarını değerlendirebilirler ya da aracımızla otelimize dönebilirler. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: Babylon Hotel 3* vb.

9.Gün / SEUL

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest saatlerimiz olacak. Dileyen misafirlerimiz için ekstra turumuz var.

Tam Gün Ekstra Tur Öğle Yemekli (Kişi Başı 135 USD) KUZEY- GÜNEY KORE HUDUT BÖLGESİ – KORE SAVAŞI ANITLARI

Bu sabah KORE tarihinden hepimizin çok yakından bildiği bir hadisenin yaşandığı Kuzey-Güney Savaşı bölgesine ‘’TAMPON BÖLGE’’ ye gideceğiz.  Birleşmiş Milletler kuvvetlerinin halen aktif olarak görev yaptığı ara bölgeyi, Imjingak Barış Köprüsünü KORE savaşı anıtını ziyaret ediyoruz. Yerel rehberimizden sınır ve savaş hakkında detaylı bilgi alıyoruz. Bu bölgeye girilirken halen sıkı güvenlik tedbirleri uygulanmaktadır. (yanınıza pasaportlarınızı alınız.)  Turumuzun içerisinde öğle Yemeğimiz de vardır. Turumuzun sonunda yeniden Seul‘e döneceğiz. [Bilgi: Türk Ordusunun – ÇİN Halk Ordusu ile yaptığı muharebeler (Kore Savaşı ) alanı meşhur Kuru-ni bölgesi, bugün Kuzey Kore topraklarında bulunmaktadır.]

 OTELİMİZ: Babylon Hotel 3* vb.

10.Gün / SEUL

 

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest saatlerimiz olacak. Dileyen misafirlerimiz için ekstra turumuz var.

Ekstra Tur – Kişi Başı 160 USD Kore Tarih ve Mirası & Köyü Turu

Bugün rehberimizle birlikte gezilerimize devam ediyoruz. Gezimize, 1935 yılında Kore’nin modern yüzüne çok büyük bir miras bırakan Joseon Hanedanı tarafından inşa edilmiş en büyük saray olan Gyeongbokgung Sarayı’nı ziyaret ederek başlıyoruz. Muhafız değişim törenini izledikten sonra sarayın büyüleyici mimarisini deneyimleyeceğiz. Daha sonraki rotamız, içerisinde yaşamın devam ettiği Kore’nin 600 yıllık tarihini canlı olarak yaşayacağımız Bukchon Hanok Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra Kore Ulusal Halk Müzesi’ne gidiyoruz. Müze ziyaretimizden sonraki durağımız Kwangjang Market olacak. Turumuzun sonunda özel aracımızda yerlerimizi alıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Seul’de otelimizde.

OTELİMİZ: Babylon Hotel 3* vb.

11.Gün / SEUL-İSTANBUL 23:45 05:10+1

Bugün SEUL‘de son günümüz,  kahvaltı sonrası serbest saatlerimiz ve son alışveriş imkanımız olacak. Dileyen misafirlerimiz için ekstra turumuz var.

Ekstra Tur – Kişi Başı 95 USD Han Nehri Tekne Gezisi

Han Nehri üzerinde tekne ile yapacağımız turumuzda Seul'u farklı bir perspektiften göreceğiz. Ardından, Sky Art müzesinde gökyüzünden Seul’ü izlemenin keyfine varacağız.

Turumuzun ardından havalimanına geçiyoruz. Uçuş saatimiz 23:45. Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta

12.Gün / İstanbul 05:10+1

05:10’da İstanbul’a varış ve turumuzun sona ermesi.

Tur Haritası

Fiyata Dahil Olanlar

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER:

 • Türk Havayolları İle İstanbul/Tokyo(Haneda) - Seul/ İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile Osaka / Seul arası ekonomi sınıfı tek yön uçak bileti
 • 3 yıldızlı otellerde  - Oda & Kahvaltı Konaklama
 • Tokyo’da 4 gece, Osaka’da 3 gece, Seul’de 3 gece olmak üzere 10 Gece konaklama
 • Tokyo Yarım Günlük Pananromik Şehir Turu
 • Osaka’da 2 saatlik Panaromik şehir turu
 • Seul’de yarım günlük şehir turu
 • Alan/Otel/Alan ve Şehirlerarası tüm Transferler,
 • Havalimanı Vergileri
 • Seyahat sağlık sigortası (COVID-19 kapsamlı)
 • Ejder Turizm Türkçe Rehberlik Hizmetleri

Önemli Bilgilendirme;

Ekstra Turların katılım sayısı minimum 20 kişidir. Daha az sayılarda tur yapılmaz. Başkalarının da içinde olduğu katılımlı tur paketlerinden yer alınır. Karma gruplara dahil olunur.

 

 

Fiyata Dahil Olmayanlar

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Yurtdışı Çıkış Fonu (150 TL)
 • Her Türlü Otel Ekstraları ve Kişisel Harcamalar, Ekstra turlar ve bu turlara Dahil olan yemeklerde alınan içecekler.
 • Tur bahşişleri /kişi Başı 130$ (Birinci gün havalimanında toplanır)
 

Ulaşım

ISTHND  198 24 Eylül 2022 Cumartesi ICNIST  91 4 Ekim 2022 Salı 26  
ISTHND  198 1 Ekim 2022 Cumartesi ICNIST  91 11 Ekim 2022 Salı 26  
ISTHND  198 12 Ekim 2022 Çarşamba ICNIST  91 22 Ekim 2022 Cumartesi 26  
ISTHND  198 22 Ekim 2022 Cumartesi ICNIST  91 1 Kasım 2022 Salı 26  

 

 

Apa Hotel Tokyo vb.

,

Apa Hotel Osaka vb.

,

Babylon Hotel Seoul vb.

,

Yorum
:
Yanıt
Copyright © 2022 | Tüm Hakkı Saklıdır