GÜNEY AFRİKA TURLARI-THY- 9 GÜN KAMPANYALI

Yorum Yap
Tur Bilgileriniz
 • Süre :
  9
 • Vize Durumu :
  Vizesiz
 • Havayolu :
  TÜRK HAVA YOLLARI
 • Kalkış:
  İstanbul
9 Gün
Sizi Arayalım Talep Gönder
Çift Kişilik Odada Kişi Başı
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
25/01/2022
1,624 $
Tek Kişilik
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
25/01/2022
2,075 $

Tur Programı

1.GÜN / İSTANBUL / CAPE TOWN uçuşu 02:25 / 12:35

Bugün saat 23.00’te İstanbul Havalimanında Ejder Turizm yetkilisi ile buluşmamız var. İşlemlerimizi ve check-inlerimizi tamamlayarak;  Türk Havayolları tarifeli seferi ile Güney Afrika yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

          ISTANBUL/CAPE TOWN uçuşu  02:25 12:35

Gece 02:25’te Türk Havayolları tarifeli seferi ile Cape Town uçuşumuzu  yapıyoruz. Sabah saat 12:35’te Cape Town’a ulaşıyoruz, varışta havalimanında özel aracımız ile şehir merkezine ilerliyoruz, konaklayacağımız otelimize giriş yapıyoruz, odalarımıza yerleşiyor ve kısa bir  dinlenmeyi takiben, şehir turumuzu yapmak üzere  otelimizden ayrılıyoruz. Bugün panoramik şehir turunda Parlamento Binası, Company Gardens, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli, Adderly Caddesi ve renklilerin ve Müslüman nüfusun yoğun olduğu BoKaap bölgesi keşif duraklarımız. Turumuzun son durağı Cape Town Water Front. Burası Cape Town marinasıdır, hem alışveriş hem de restoranların bulunduğu bir mekandır. Geceleme otelimizde. 

OTELİMİZ: THE NEW TULBAGH 3* VB. 

Güney Afrika'da yürütme başkenti Pretoria, yasama başkenti Cape Town, yargı başkenti Bloemfontein, olmak üzere üç başkent bulunmaktadır. Güney Afrika Cumhuriyeti 20.000'den fazla bitkiye ev sahipliği yapmaktadır. Ülke genelinde zengin de bir yaban hayat bulunmaktadır. Burada bulunan birçok ulusal parklar ile oluşturulan yaban hayatı koruma bölgeleri sayesinde birçok yaban hayvan gözlemlenebilmektedir. Güney Afrika Cumhuriyeti 300'den fazla memeli hayvan, 500'den fazla kuş türü, 100'den fazla sürüngen hayvan ile birçok böcek ailesine ait hayvana ev sahipliği yapmaktadır. Afrika kıtasının Beş Büyük hayvanı olarak adlandırılan Afrik Mandası, Afrika leoparı, aslan, Afrika fili ve kara gergedanı ülkede yaşamaktadır. Bunların haricinde impala, büyük kudu, gnu ve nyala gibi birçok antilop çeşidi ile birlikte zürafa, su aygırı, düğmeli domuz, bayağı zebra, çita, sırtlan ve Afrika yaban köpeği yaşamaktadır. Ülke genelinde deve kuşu ve flamingo kuş türleri içerisinde önemli bir yer tutmakta olup, kıyı kesimleri ile küçük adalarda koruma altında bulunan penguenler yaşamaktadır.

2.GÜN / CAPE TOWN /HOUTBAY - ÜMİT BURNU TURU

Bugün kahvaltı sonrası serbest günümüz olacak. Dileyen misafirlerimiz için ekstra turumuz var. 

[EKSTRA TUR TAM GÜN-ÖĞLE YEMEKLİ-850 TRY ] 

Rehberimiz eşliğinde turlarımıza devam ediyoruz, sabah hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Clifton Bölgelerinden geçip Balıkçı kasabası olan Atlantik sahilinde bir vadide bulunan Hout Bay’a varılacak. Kısa bir fotoğraf molası verdikten sonra turumuza devam edeceğiz. Daha sonra otobüsümüz ile granit kayalar üzerine yapılmış olan ChapmansPeak yolundan geçerek, Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği denizden yaklaşık 245 metre yüksekte bulunan Ümit Burnu görülecek ve füniküler ile dünyanın en yüksek fenerini görme imkânımız olacak.

Yerel bir restoranda alınacak öğle yemeğinden sonra sevimli Afrika penguenlerini görüyoruz. Daha sonra adını şehrin ilk valisi Simon Van Der Stel’den alan ve Güney Afrika’nın 200 yıldır tek donanma üssünün bulunduğu Simon’s Town’dan geçerek Cape Town’a geri dönüyoruz. Turumuzun sonunda akşam saatlerinde otelimize ulaşıyoruz, geceleme otelimizde.

3.GÜN / CAPE TOWN / MASA DAĞI - STELLENBOSH VADİSİ

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası serbest günümüz var. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra Masa Dağı, Stellenbosh Vadisi  turumuz olacak.

 
[EKSTRA TUR TAM GÜN- ÖĞLE YEMEKLİ / 750 TRY]
Adını, zirvesinin düz olmasından alan Masa Dağı, doğal koşulların etkisiyle birlikte günümüzdeki şeklini almıştır. Dünyanın en modern teleferiklerinden biri ile Masa Dağı'nın 1087 metre yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. Daha sonra EErste Nehri kıyısında bulunan, Cape Town’dan sonra ikinci en eski Avrupa yerleşim yeri olan Stellenbosch bölgesinde verilecek olan molada, tarihi dükkânlarda alışveriş imkânımız olacak. Ardından aynı bölgede öğle yemeği molası veriyoruz. Turumuzun sonunda, akşam saatlerinde otelimize dönüş yapıyoruz. Geceleme otelimizde.

4.GÜN / CAPE TOWN / ROBBEN ADASI TURU

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Alışveriş, dinlenme ve gezme fırsatınız olacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Robben Adası Turu’na katılabilirler.

[EKSTRA TUR-  ROBBEN ADASI TURU/520 TRY]

Sabah kahvaltının ardından Waterfront limanından hareket eden tekne ile Robben Adası’na gidiyoruz. Burada Nelson Mandela’nın 27 senelik hapis hayatının büyük bölümünü geçirdiği hapishaneyi yine burada siyasi mahkûm olarak kalmış rehberler eşliğinde geziyoruz. Tur sonrası otele dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

5.GÜN / CAPE TOWN / JOHANNESBURG UÇAK 05:30

Sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. 05:30  uçağı ile Johannesburg yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 07.30 gibi Johannesburg havalimanına ulaşacağız.

Eşyalarımızı otelimize bırakıyoruz.

[EXTRA TUR   1 GECE/2GÜN SUN CITY / 1000 TRY– Pilanesberg Milli Parkı ve Safari turu]

Bugün ekstra turumuza katılmayı tercih etmeyen misafirlerimiz; Johannesburg’daki otelimize konaklamaya devam edeceklerdir. Bugün İlave ücret ödeyerek Sun City paketine yükseltme yapabiliyorsunuz (Bu paket için kararınızı tur hareketine 1 ay kala bize iletiniz lütfen)

Hareket saatimiz 07.30, Sun City’e doğru yola çıkacağız, Sun City eğlence ve kumarhaneler bölgesidir, Bu dünyaca meşhur sayfiye ve eğlence bahçesini geziyoruz. Öğle yemeğimizi burada alacağız. Öğle yemeğinden sonra Pilanesberg Parkına gideceğiz. Afrika denilince genellikle akla vahşi doğa, burada yaşayan hayvanlar ve safari gelmektedir. 4x4 safari aracımız ile yapılacak olan bu gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağız. Pilanesberg Milli Parkında, volkanik oluşumlu dağların arasında, doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince "BigFive" olarak tanımlanan; aslan, leopar, fil, bufalo ve gergedanın yanı sıra zürafa, impala, zebra, antilop gibi hayvan türlerini görme şansı, 350 kuş türü, 65 sürüngeni doğal ortamında ziyaret ederek görme şansı yakalayacağız. Bu gezimizin sonunda bölgedeki otelimize geçiyoruz.

OTELİMİZ: THE KINGDOM RESORT VB.

 

6.GÜN / JOHANNESBURG- ŞEHİR TURU

Bugün Johannesburg‘a geri dönüyoruz. Johannesburg‘a varışımızı takiben öğle saatlerinde Johannesburg şehir turuna başlayacağız.  Mandela Meydanı, Sandton, Meclis binası göreceğimiz yerler arasında yer almaktadır. Turumuzun sonuna otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ: HOLIDAY INN EXPRESS SANDTON-WOODMEAD 3* VB. 

7.GÜN / JOHANNESBURG

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Lesedi Köyü & Gold Reef City turuna katılabilirler.

[EKSTRA TUR - TAM GÜN / 640 TRY - LESEDİ KÖYÜ  &  GOLD REEF CITY TURU ALTIN MADENLERİ]

Johannesburg şehir merkezine yakın bir  bölgede yer alan, bir zamanların en meşhur altın madeni olarak işletilen bu yöre şimdilerde bir park olarak yerli ve yabancı turistlere hizmet vermektedir.  Bugün ikinci  bölümde;  Lesedi Kabile Köyü ziyareti yapacağız. Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür. Turun başlangıcında video prezantasyonu ile siyah kültürlerin tarihi anlatılır daha sonra ufak gruplara ayrılarak Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen alanlara girilir. Daha sonra kültürel Afrika dansları izlenir. Öğle yemeğimizi, ekstra tura dâhil olarak Lesedi Kültürel Köyü’nde geleneksel Afrika mutfağı ile alıyoruz. Turumuzun sonunda Otelimize dönüyoruz.

8.GÜN / JOHANNESBURG/İSTANBUL 19:15

Otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası,  son günümüz. Serbest saatlerimiz olacaktır. Rehberimiz eşliğinde planlar yapabilirsiniz. Bugün uçuş saatimiz 19:15, saat 16:30 da  en geç havalimanında oluyoruz. Dönüş yolculuğumuz  başlıyor. Türk Havayolları direkt uçuşu ile dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

9.GÜN / İSTANBUL 06:05 VARIŞ

İstanbul Havalimanına varış. Turumuzun sona ermesi.

ÖNEMLİ UYARI !

UYARI/ NOTLAR 

18 yaş altı yolcular Nüfus kayıt Örneğini İngilizce tercümesi yanlarına bulundurmaları gerekiyor, anne ve  babadan her ikisi olması koşulu ile,  eğer ebbeylenlerden biri eksik ise, muvafakatname (tercüme edilmiş) ek evrağı ayrıca gereklidir. (Güney Afrika girişlerinde ve uçağa binmeden sorulmaktadır.

ÖN REZERVASYON

Tur Haritası

Fiyata Dahil Olanlar

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetlerimiz:

 • Türk Havayolları ile ekonomi sınıfı İstanbul/Capetown - Johannesburg/İstanbul uçak bileti 
 • Capetown/Johannesburg arası ekonomi sınıfı tek yön ara uçak bileti
 • 4 Gece Cape Town ve 3 Gece Johannesburg [NOT: İlave ücret (ekstra) Pilanesberg turuna katılan misafirlerimiz; 4 Gece Cape Town 2 Gece Johannesburg 1 Gece Pilanesberg bölgesinde konaklar]
 • Toplam 7 Gece 3&4 yıldızlı otellerde konaklama
 • Tüm kahvaltılar
 • Cape Town şehir turu
 • Johannesburg şehir turu
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Havalimanı - otel - şehir - tüm transferler

Fiyata Dahil Olmayanlar

Fiyata Dahil Olmayan Servisler:

 • Yurtdışı çıkış harç pulu (50 TRY)
 • Tüm yabancı servis tipleri (Bölgelerde hizmet veren tüm yabancı yerel rehberler, şoförler,  garsonlar, otel çalışanları ve sınır geçişlerinde hizmet veren valiz taşıyıcıları için tavsiye edilen minimum ücret kişi başı 60 USD’dir. Havalimanında toplanır ve bölgede misafirlerimiz adına yabancı personellere takdim edilmek üzere tur liderine teslim edilir. 

EXTRA TURLAR

 • CAPE TOWN -HOUTBAY - ÜMİT BURNU TURU – 120 USD 
 • Masa Dağı, Stellenbosh Vadisi – 110 USD
 • Cape Town Robben Island – 75 USD
 • SUN CITY – Pilanesberg National Park ve Safari turu -145 USD 
 • Lesedi Köyü ve Gold Reef City Turu – 90 USD

Toplam: 540 USD indirimli tam paket fiyatı:  520 USD  (kişi başı)

Ulaşım

 15 KASIM  2021 ,Pazartesi

TK 044   15NOV   ISTCPT HK1          0150 1120  

TK 043   22NOV  JNBIST HK1         1815 0450+1

 

 28 ARALIK  2021 ,Salı

TK 044   28DEC   ISTCPT HK1          0150 1120  

TK 043   04JAN  JNBIST HK1         1815 0450+1

 

Cape Town The New Tulbagh vb.

,

Holiday Inn Express Sandton-Woodmead vb.

,

The Kingdom Resort vb.

,

Yorum
:
Yanıt
Copyright © 2021 | Tüm Hakkı Saklıdır