BÜYÜK MEKSİKA KÜBA TURU - 13 GÜN-23OCAK | İstanbul

BÜYÜK MEKSİKA KÜBA TURU - 13 GÜN-23OCAK

Puanı : 10 Yorum Yap
Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın

BÜYÜK MEKSİKA KÜBA TURU - 13 GÜN-23OCAK

, İstanbul Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Bütün Turlarımız
 • Alt Kategori :
  Meksika Küba Turları, Meksika Turları, Yurtdışı
 • Süre :
  13 Gün
 • Vize Durumu :
  KOLAY VİZE
 • Kontenjan :
  13 PAX
 • Grup Tur Rehberi :
  TBA
 • ANA HAVAYOLU :
  AIR FRANCE
 • Operasyon Sorumlusu :
  NACIYE TURHAN

KAPALI GRUP *DIŞ SATIŞA AÇIK DEĞİL (TULGA BEY GRUBU)

1,690 € dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

BÜYÜK MEKSİKA KÜBA TURU - 13 GÜN-23OCAK Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 13 Gün
Talep Gönder Sizi Arayalım Ara
ÇİFT KİŞİLİK ODA
Dönem
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
20/10/2019-23/01/2020
1,690 €
1,690 €
1,690 €
TEK KİŞİLİK ODA
Dönem
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
20/10/2019-23/01/2020
2,170 €
2,170 €
2,170 €

Tur Programı

1. GÜN 23 OCAK 2020 İSTANBUL-PARİS -MEXICO CITY (05:05/16:55)

Bugün saat 02:00 de İstanbul 3. Havalimanında Ejder Turizm yetkilisi ile buluşma ve check in İşlemlerimizin tamamlanması ; 05:05  de Paris  aktarmalı  olarak , MEXICO CITY

uçuşumuza başlıyoruz, yerel saat ile 16:55 ‘de Mexico City Havalimanına ulaşacağız, alanda bizi bekleyen aracımız ile otelimize hareket edeceğiz. Geceleme otelimizde.

2. GÜN 24 OCAK 2020 MEXICO CITY - ŞEHİR TURU

Sabah otelimizde kahvaltı sonrası turumuz başlıyor. Mexico City’nin UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan tarihi merkezinin turu : Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı. Ardından, Chapultepec Parkı´nın girişinde bulunan ve Orta-Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi´ni ziyaret. Zengin antropolojik,etnografik ve arkeolojik koleksiyonlar barındıran müzenin baş eseri şüphesiz dünyaca ünlü ve Aztek Takvimi olarak bilinen dairesel Güneş Taşı´dır. Öğleden sonra ; Turumuz devam ediyor.

TEOTIVAKAN PİRAMİTLERİ TURU

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, turlarımıza devam ediyoruz,

Meksiko City’den bir buçuk saat mesafede bulunan Teotihuacan’a hareket. Burada volkanik kökenli bir cam türü olan obsidyen taşı atölyesi ve galerisini ziyaret. Ardından, Meksika’nın başta gelen içkileri olan Tequila ve Pulque degüstasyonu. Meksika’nın ulusal içkisi sayılan Tequila, bir kaktüs türü olan “agave”nin özsuyunun önce mayalandırılıp sonra iki  kez damıtılması ile üretilmekte. Pulque ise oldukça geleneksel bir içki. Biraya benzeyen pulque, agave meyvesinin fermente edilmesiyle elde edilmekte. Yerel bir lokantada öğle yemeğinin ardından, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi´ne alınan Teotihuacan antik şehrinin

keşfi. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan, Yeni Dünya’nın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo-Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi; Ay Piramidi; Ölüler Yolu; büyük Tanrı “Tüylü Yılan” a ithaf edilen Quetzalcoatl Tapınağı; Kelebekler Sarayı´nı görebilirsiniz.ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranında alınacaktır. Yemekten sonra şehir merkezine hareket edeceğiz.Geceleme otelimizde.

3. GÜN 25 OCAK MEXİCO CİTY

Sabah kahvaltı sonrasında ünlü Frida müzesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Müze ziyareti sonrası serbest zaman.Ardından Trocki evi , Palacio müzesi ziyaretlerimizi yapıyoruz. Gezilerimiz sonrası akşam üstü geleneksel kıyafetleri ile Mariachi sokak müzisyenlerinin toplandıkları Garibaldi Meydanı´nda gezinti..

Geceleme otelimizde.

4. GÜN 26 OCAK 2020 MEXICO CITY / Cancun 07:55 – 10:10

Bugün otelimizde alacağımız erken kahvaltının ardından sabah erken saatlerde havalimanında geçiyoruz.Meksika’nın Atlantik sahillerindeki cennet kıyıları CANCUN a uçuşumuzu yapıyoruz.Varışımızdan sonra Tulum’a transfer ve deniz molası. Akşam saalerinde konaklayacağımız otele geri dönüyoruz.

Geceleme otelimizde.

5. GÜN 27 OCAK 2020 CHICHEN ITZA TURU ‘’ MAYA TAPINAKLARI ‘’

Kahvaltının ardından erken saatlerde, hareket saatimiz 07:30 , UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan, Dünyanın 7 harikasından biri olan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan Chichen Itza antik kentini keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. Mayalar’ın en ilginç yapılarından El Caracol – Gözlemevi, Chichen Itza’da bulunmaktadır. Burada 700-900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi  yapılarının  çoğunu  inşa  etmiş. Ancak, orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi; jaguar ve kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı (Bu yapıların duvar resimlerinde, Tolteklerin Chichen Itza’yı fethi ve

Maya liderlerinin kurban edilişi resmedilmiştir) ;Rahibeler Manstırı; Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımakta. Chichen Itza keşfinin ardından ÖĞLE YEMEĞİ  mizi     yerel     bir restoranda alacağız. Daha sonra yeniden ünlü tatil merkezi Cancun’a hareket ediyoruz ve öğleden sonra saatlerinde otelimize geri geliyoruz.

Geceleme otelimizde.

6.Gün 28 OCAK 2020 CANCUN / HAVANA( KÜBA ) 11:50 / 14:00

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası kısa serbest saatlerimiz olacak. Ardından Havana’ya uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Ardından otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Öğleden sonra şehir turumuzu gerçekleştirmek için otelimizden ayrılıyoruz.

HAVANA ŞEHİR TURU - ÖĞLE  YEMEKLİ  TUR

etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşaa edildiği haliyle kendini korumuş, 50li ve 60lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakkika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğryarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asiz adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz... La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak.. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak... UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz…Geceleme otelimizde.

7.GÜN 29 OCAK 2020 SANTA CLARA - TRINIDAD

Bugün, sabah kahvaltı sonrası   otelimizden ayrılıyoruz. Güzergahımız da ilk olarak Santa Clara şehri var. Efsane  CHE GUVERA ‘nın  anıt mezarının ve müzesinin olduğu , CHE ile  bütünleşen bir  kent  burası, Burada  CHE Müzesini ziyaret ettikten sonra  TRINIDAD a doğru yolumuza devam ediyoruz.. TRINIDAD eski kent merkezine ulaşıyoruz. Bu gece CASA PARTICULAR yani Trinidad şehrinin geleneksel Küba evlerinde konaklayacağız. Mahalle içlerinde, dar sokakların hemen içinde yer alan, evlerdeki odalarımıza rehberimizi bizleri yerleştiriyor. Akşam saatlerinde saatlerinde ‘’ Gece uyumayan şehir ‘’  Trinidad sokaklarında keyifli saatler geçireceksiniz.2 geceleme konaklama bu evlerde olacak.  Casa Particular Trinidad.

Geceleme evlerde.

8.GÜN 30 OCAK 2020 TRINIDAD

Bu sabah Küba evlerimizde yerel kahvaltı deneyimi yaşıyoruz. Bizlere ev usulü kahvaltı hizmeti sunuyorlar,  ardından Küba’da kolonyal mimarinin en iyi korunduğu kent olan Trinidad şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad Şehri gezisi esnasında; rom, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Bar’ı göreceğiz, Katedral meydanı, dar sokaklarını yürüyerek geziyoruz. Öğleden sonra serbest saatlerimizde dileyenler fotoğraf çekmeye devam ederken, dileyenler rehberimizin de yardımı ile Trinidad sahil kıyısına giderek denize girebilirler.Geceleme  yine Trinidad’da  evlerde  olacak.

9.GÜN 31 OCAK 2020 CİEN FUEGOS - DOMUZLAR KÖRFEZİ – HAVANA

Kahvaltı sonrası CIENFUEGOS şehrine doğru yola çıkıyoruz. Montenar Park ve İspanyol mimarisinin güzel örneklerini görebileceğimiz Cienfuegos şehri üzerinden HAVANA a gidişimiz bugünkü planımız. Panaromik turumuz esnasında, Cienfuegos’da Prado Promenade, Central Park, Malecon Bulvarı ve Valle Sarayı'nı (Palacio del Valle) görüyor sonrasında ‘’ DOMUZLAR KÖRFEZİNİ’’  ziyaret edeceğiz. Daha sonra HAVANA a hareket ediyoruz. Varış sonrası akşam saatlerinde EV-casa Particular yerleşme. Bu geceden itibaren 4 gece Havana şehrine KÜBA evlerinde konaklayacağız. Evlere yerleşme, ev sahipleri yardımı ile odalarımıza geçişimiz sonrası, rehberimiz eşliğinde Havana eski kent merkezine gideceğiz. Serbest saatlerimiz olacak. Tur bitimi otelimizde konaklama.

10.GÜN 1 ŞUBAT 2020 HAVANA

Kahvaltı sonrası çevre gezilerimize devam edeceğiz. Pinar del Rio-Vinales Vadisi turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant'ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz. Tur bitimi otelimizde konaklama.

11.GÜN 2 ŞUBAT 2020 HAVANA

Kahvaltı sonrası serbest zaman.

Geceleme otelimizde.

12. GÜN 3 ŞUBAT 2020 HAVANA - AMSTERDAM/ İSTANBUL (19:10/16:55 +1)

Sabah kahvaltı sonrası uçak saatine kadar serbest zaman. 15:00 ‘da Havalimanın ‘a transferimiz gerçekleşiyor.Amsterdam aktarmalı uçuşumuz 19:10 da başlıyor. Geceleme uçakta.

13. GÜN 4 ŞUBAT

İstanbula varış. Bir sonraki Ejder turizm seyahatinde görüşmek üzere

Ulaşım

Transport 1 : RDCWY4 - Names to be entered

Passengers Last name Origin Destination Departure date Departure time Arrival time Flight number CI Status
13 0 Istanbul, Istanbul Airport (IST) - TURKEY Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France 23/01/2020 05:05 06:50 AF1391 L OK
Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France Mexico, Juarez International (MEX) - MEXICO 23/01/2020 11:35 16:55 AF178 V OK
Havana, Jose Marti International (HAV) - CUBA Amsterdam, Schiphol (AMS) - NETHERLANDS 03/02/2020 19:10 10:30+1 KL724 N OK
Amsterdam, Schiphol (AMS) - NETHERLANDS Istanbul, Istanbul Airport (IST) - TURKEY 04/02/2020 11:30 16:55 KL1613 L OK

OTEL RAMADA -MEXICOCITY

,

OTEL KRYSTAL-CANCUN

,

CASA PARTICULAR- KÜBA PANSİYON TİPİ ÖZEL EVLER - HAVANA

, Butik

CASA PARTICULAR- KÜBA PANSİYON TİPİ ÖZEL EVLER - TRINIDAD

, Butik

Yorum
:
Yanıt