Vietnam Kamboçya Turu 29 Aralık Yılbaşı Grubu

Vietnam Kamboçya Turu -29 Aralık (Yılbaşı)

Yorum Yap
Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın

Vietnam Kamboçya Turu -29 Aralık (Yılbaşı)

, İstanbul Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Bütün Turlarımız
 • Alt Kategori :
  Kamboçya Turları, Vietnam Kamboçya, Vietnam Turu, Yılbaşı Turu, Yurtdışı
 • Süre :
  11 Gün
 • Vize Durumu :
  VAR (vietnam + Kamboçya )
 • Kontenjan :
  29+1
 • Grup Tur Rehberi :
  KEMAL BERTAN SALMANLI
 • ANA HAVAYOLU :
  SINGAPUR HAVA YOLLARI
 • Operasyon Sorumlusu :
  NACIYE TURHAN

Hanife AnaeliVe tabiki bende, yine ‘’en güzel gezilerimden biriydi ‘’diye bileceğim bir gezi geçirdim sayenizde . Ve Onur by ile ilk seyahatimdi bu ve kendisini çoook sevdim , sizleri tanımaktan da fazlasıyla mutlu oldum, sevgilerHanife Anaeli 26 ocak 2018 Vietnam Kambocya

9,970 TL dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Vietnam Kamboçya Turu -29 Aralık (Yılbaşı) Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 11 Gün
Talep Gönder Beni Arayın
İki Kişilik Oda
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
29/12/2019
9,970 TL
(1-6) 3,490 TL
(1-6) 3,490 TL
(1-6) 2,991 TL
Üç Kişilik Oda
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
29/12/2019
9,970 TL
(1-6) 3,490 TL
(1-6) 3,490 TL
(1-6) 2,991 TL
Tek Kişilik Oda
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
29/12/2019
11,990 TL
(1-6) 4,197 TL
(1-6) 4,197 TL
(1-6) 3,597 TL

Fiyata Dahil Olanlar

Singapur Hava Yolları İle İstanbul/  Hanoi-  Siem Reap - İstanbul  uçuşu- Ekonomy Class  Bilet 20kg bagaj hakkı /1 parça ile

Hanoi- Saigon-  Ara uçuşları  TEK Yön Uçak bileti 16kg bagaj hakkı ile

Hanoi (3 gece )Saigon (2 Gece) Phnom Penh(1 Gece) SiemReap (2 Gece ) / 8 gece Toplam Otel

OTELLERDE  AÇIK BÜFE  KAHVALTILAR

Hanoi  Şehir Turu

Saigon Şehir Turu

Phnom Penh Şehir turu

Tam GÜN ANGKORWAT + ANGKORTHOM    Turu

Tüm Transferlerler

Türkçe Rehberlik

Seyahat Sigortası

 

Vietnam-Kamboçya Seyahati  Hatırlatma Notları

 

 • Değerli Misafirlerimiz heyecanla beklediğiniz Vietnam-Kamboçya Turu ile ilgili  hatırlatma notlarınızı aşağıda görebilirsiniz. Bu notları dikkatlice okuyup seyahat öncesi hazırlıklarınızı yapmanızı önemle rica ederiz.

 

 • Bu turumuzda Vietnam ve Kamboçya Türk Vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Ayrıca gezi esnasında gideceğimiz destinasyonlarda girişte veya çıkışta ayak bastı paraları uygulanabilmektedir.

 

 • Kamu çalışanı yeşil pasaport ve bordo pasaport sahipleri bulundukları kurumdan izin yazısı getirmeleri zorunlu tutulmaktadır. Emekli iseniz herhangi bir belge getirmenize gerek yoktur. Eş durumundan dolayı yeşil pasaportlu olup , eşi hala çalışmakta ise çalıştıkları kurumdan izin belgesi getirmeleri zorunludur.

 

 • Uçuşlarda Rahat kıyafetleri tercih etmenizi ve günlük kullandığınız ilaçları el bagajınıza almanızı tavsiye ederiz.

 

 • Yurt dışı çıkış harçlarınızı yatırmayı unutmayınız 15 TL

 

 • Gezi boyunca  genel hava şartları ortalama olarak gündüz 28 gece olacaktır. Gezi güzergahı üzerinde bazı yerlerde yağmur görülebilir. Yağmurluk veya şemsiye almanızı öneririz. Gezi esnasında rahat ayakkabılar tercih edilmelidir. Ayrıca yanınızda bir şapka ve güneş gözlüğü bulundurmanızı da ayrıca tavsiye ederiz.

 

 • Özellikle  sineklere karşı sinek ilacınızı almanızı öneriririz.

 

 • Vietnam ile Türkiye arasında : 5 saat ,Kamboçya ile ise 5 saat fark vardır. Bu ülke saat olarak bizden ileridedir.

 

 • Vietnam para birimi DONG’dur. 1 USD =yaklaşık 22.700 VND’dir.

 

 • Kamboçya para birimi Riel’dir. 1 USD =yaklaşık 4.100 KHR’dir.

 

 • Gidilecek ülkelerde olabilecek hırsızlık olaylarına karşın giderken yanınızda ziynet eşyası ve yüklü miktarda nakit para taşımamanızı rica ederiz.

 

 • Bagajlara getirilen sınırlama sonrası 100 mg üzeri sıvı taşıma yasağı sebebi ile özellikle bayan misafirlerimizin şampuan , sıvı saç kremleri , parfüm , kolonya vs gibi maddeleri mümkün olduğunca el bagajlarına almamaları gerekmektedir.

 

 • Bagajlarımız ;  uluslar arası uçuşlarda 20 kg + 8 kg el bagajı taşıma hakkımız bulunmaktadır. İç hat uçuşlarında ise 10 kg Bagaj hakkı vardır. Bagajlarınızı hazırlarken bu uyarıya dikkat etmenizi önemle rica ederiz.

 

 • Elektrikli aletlerin şarj edilmesi için A ( Amerikan tipi ) ve C tipinde (bizdeki sistem ama bazen her otelde olmaması durumuna karşı önlem olarak yanınızdayine de bir A tipi bulunsun) adaptör gerekir.

 

 • Tur esnasında fotoğraf molalarında Rehberimizin belirttiği saatlere uyulmasını önemle rica ederiz. Otel çıkış saatlerimize ,yemek saatlerimize de Rehberimizin belirttiği saate önemle dikkat edilmesini rica ederiz.Belirtilen saate uyulmaması halinde Tur Programında aksaklıklar yaşanmaktadır.Geç kalma durumlarında Rehberimize önceden bilgi verilmesi gerekmektedir.

 

 • Ülkelere girişlerde giriş belgesi doldurulabilmektedir.Bu konuda Rehberimizden yardım alabilirsiniz.Ülke girişlerinde Rehberimizin belirteceği şekilde işlem yapılmasını önermekteyiz.

 

 • Vietnam için Vize’yi kapıda alacağız. Ama bunun için bir onay yazısına istinaden 70 Usd + kapıda onaylanan vizelerin pasaporta islenmesi için de 25 Usd ( bu kapıda polis tarafından alınacaktır.

 

 • Havalimanlarındaki c/in işlemleriniz esnasında özel isteklerinizi c/in anında Havayolu görevlilerine iletebilirsiniz.Grup c/in işlemi bazı Havayollarında yapılamamaktadır.

 

 • Kalacağımız otellerde c/in işlemleri Rehberimiz tarafından yapılacaktır.Rehberimiz işlemleri yaparken sizler Otelin bekleme salonlarında istirahat edebilirsiniz.Rehberimiz oda anahtarlarını size verirken kahvaltı,akşamyemeği,internet kullanımı ,otel hakkında genel bilgileri vs.iletecektir.

 

 • Serbest zamanlarda gruptan ayrı bir organizasyon yaparsanız ,Rehberimizi bilgilendirmenizi ayrıca Kalacağımız otellere ait otel adresini içeren kartları almanızı tavsiye ederiz.

 

ÇOK ÖNEMLİ UYARI

Turlarımız  İSTANBUL  çıkışlıdır.

İstanbul dışından tura katılım durumunuz olması halinde gelişte ve gidişte  Ana uçak saatinden minimum 4 saat öncesinde,varışlarda da 4 saat sonrasına Havalimanında olabilecek şekilde iç hat biletlerinizi almanız tavsiye edilir.Sıksık yaşanan İç Hat uçuş rötorlardından etkilenebilirsiniz. Ana Uçuşunuzu bu sebeplerden kaçırmanız durumunda ilgili turun haklarından faydalanamazsınız.

 

Fiyata Dahil Olmayanlar

TR ÇIKIŞ PULU -50 TL

 • Tüm yabancı servis tipleri (Bölgeler de kullanılan Tüm yabancı rehberler, tüm  yabancı otobüs şoförleri,gidilen restoranlardaki  yabancı garsonlar, otellerde ki yabancı bellboylar, sınır geçişlerinde ki  yabancı valiz taşıyıcıları içindir.) 650 TRY (Tavsiye edilen)  kişi başı alanda toplanacaktır.

KİŞİSEL TÜM DİĞER HARCAMALAR.

Vize Bilgileri      Vietnam ve Kamboçya Türk Vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Vietnam Yeşil Pasaporta vize uygulamamaktadır. Vietnam vizesi alabilmek için C1 Belgesi alınması zorunludur. Bu belgeyi acenteniz size 75 Usd karşılığında karşılığında verecektir. C1 belgesine ilave olarak misafirlerimiz kapıda 25-USD ödeme yaparak vizelerini alacaklardır. Kapıda 2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6 cm boyutlarında) gerekmektedir.

Kamboçya Vizesi ise; (Yeşil pasaporta vize alınması gerekmektedir.) Tur bitiş tarihi itibariyle geçerlilik süresinin minimum 6 ay olması ve yeni çipli pasaportlardan olması gerekmektedir. 2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6cmboyutlarında) Misafirlerimiz kapıda 45 USD ödeme yaparak vizelerini alabileceklerdir. – Kapı vize ücretleri ülke kararı ile değişiklik gösterebilir.)

EXTRA TURLAR :
AKŞAM YEMEKLİ- SU KUKLASI TİYATROSU [ EXTRA TURU 300 TRY]
HALONG KÖRFEZİ – TAM GÜN- YEMEKLİ-TEKNE İLE KÖRFEZ TURU [ 650 TRY]
ANTİK BAŞKENT TAM GÜN – ÖĞLE YEMEKLİ TURUMUZ [650 TRY]
CHU CHI TÜNELLERİ VE MEKONG DELTASI TURU-TAMGÜN [650 TRY]
GECE TURU mekongnehır gezisi +AKŞAM YEMEĞİ [390 TRY ]
Akşam Extra Turumuzda GELENEKSEL MASAJ TERAPİ – AKŞAM YEMEĞİ

Tur Programı

1.GÜN İSTANBUL- HANOİ 14:25 11:40+1

Bugün saat öğlen 12:00 ’de buluşuyoruz, Ejder Turizm yetkilisi ve rehberi  eşliğindeSingapur Hava Yolları tarifeli uçağına işlemlerimizi yapacağız , ve  uçuş saatimiz 14:25.

Singapur  aktarmalı olarak ,  Vietnam yolculuğumuz başlıyor. Geceleme  Uçakta.

2.GÜN HANOİ

Yerel saat ile 11:40’daHANOI havalimanına ulaşıyoruz. Bagajlarımızı  alıp,dışarı çıkıyoruz, çıkışta  bizi yerel rehberimiz bekliyor olacak. Buradan özel otobüsümüz ile  otelimize  transferimiz yapılacaktır. Otele varışımızı takiben, odalarımıza  çıkıyoruz, ve eşyalarımızı  odalarımıza  bırakıyoruz, ve  vakit kaybetmeden, yeniden otelimiz lobisinde  hazır oluyor  ve  Hanoi ŞEHİR  TURU  için rehberlimiz eşliğinde harekete  geçiyoruz.

Hanoi şehir turumuzda HoanKiem Gölü, LyThaiTo Büstü, Bgoc Son Tapınağı, HoChiMinhMozalesi, Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı, BaDinh Meydanı ve PillarPagoda’sı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda otelimize  dönüyoruz.

AKŞAM YEMEKLİ- SU KUKLASI TİYATROSU [ EXTRA TURU300 TRY]
Akşam extra turumuz olacak , Hanoi’de YEREL kültürünün önemli bir parçası olan Su Kuklası
Tiyatrosu’nu izleyeceğiz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda alacağız , bu gezimizin
bitiminde yeniden otelimize dönüyoruz.
Geceleme Hanoi otelimizde.
OTELİMİZ : Hanoi Imperial Hotel 4*

3.GÜN HALONG BAY TURU

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltıyı  takiben,  serbest saatlerimiz olacak,  arzu eden misafirlerimiz için EXTRA  turumuz  olacak.

HALONG KÖRFEZİ – TAM GÜN- YEMEKLİ-TEKNE İLE KÖRFEZ TURU  [ 650 TRY]

Saat 07:30  Kızıl Delta bölgesindeki  Halong Körfezine 3,5 saatlik yolculuk ile  turumuza  başlıyoruz.Çeltik tarlaları güzergahını takip ediyoruz, her iki taraftadır. 12:00: öğle saatlerinde Halong Şehrine ulaşıyoruz.Burada bizi bekleyen geleneksel bir  bambu tenkeye bineceğiz, Körfez turumuza  başlıyoruz. Körefz  tekne turumuz  esnasında , Tekne süzülürken taze deniz ürünleri öğle yemeği (sebze menüsü mevcuttur) servisi yapılıyor. Egzotik fotoğraflar için hazır olun, küçük adaların uçurumlarını çekin, Dövüş Cocks (Halong Körfezi sembolü), , Parmak, Tütsü Fırını, Ve Taş Köpekler. BaHang  yüzenköyünün etrafındaki küçük kano turuna çıkıyoruz.ThienCung (Gökyüzü Sarayı Mağarası) adındaki en güzel mağarayı kanolar ile  ziyaret edeceğiz.

sarkıt ve dikitlerle süslü büyük odaları keşfedebilirsiniz.Turumuzun  sonunda  başladığımız Halong limanına dönüyoruz.Tekne turumuzun sonunda  bizi  bekleyen aracımız sizi Hanoi'ye geri dönüyoruz. Saat 20:00  civarında  otelimize ulaşıyoruz. Geceleme otelimizde.

4.GÜN ANTİK BAŞKENT NINHBINH

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası serbest  saatlerimiz olacak , arzu edenler için extra turumuz  var.

ANTİK BAŞKENT TAM GÜN – ÖĞLE YEMEKLİ TURUMUZ [650 TRY]

NinhBinh gezisi sizi Vietnam'ın eski zamanlarına götürür, Bu yolculuk  Hanoişehrinin 1000 yıl öncesine sizi götürecektir, tapınaklar, çalışkan ve misafirperver insanlar, sakin çeltik tarlaları ve özellikle inanılmaz karst manzaraları ile NinhBinh, birçok turist tarafından

"Karadaki Halong Körfezi ‘’ olarak adlandırılıyor.

Hanoi'nin güneyine 90 km'lik bir otobüs yolculuğu sonrası , 11. yüzyılda Hanoi'nin öncü rolünü üstlenmeden önce antik Vietnam'ın başkenti olan NinhBinh'evarılıyor.Bu yörede, göreceğimiz yerler arasında ,Tam Din Coc Mağaraları ve  10. yüzyılda hüküm süren Kral Dinh&King Le'ye ithaf edilen eski tapınakların bulunduğu çok sayıda güzel manzarlar vardır. Tarihi geleneksel tekneler ile tekne turumuzdan sonra, Öğle yemeğimizi de yerel bir  restoranda alıyoruz.  Turumuzun  sonunda yeniden Hanoi’ye  dönüyoruz. Geceleme  otelimizde.

5.GÜN HANOI / HO CHIMINHCITY ( SAIGON ) – UÇAK İLE

Bu sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. Havalimanına geçiyoruz ve  SAIGON  uçuşumuzu  yapıyoruz. Saigon’avarışımızı  takiben, eşyalarımızı otelimize bırakmak üzere, otelimize  ulaşyoruz, kısa bir molayı ve eşyalarımızı  otele bırakmayı takiben, ŞEHİR TURU yapmak için rehberlerimiz ile  Otelden ayrılıyoruz.HoChiMinh, Vietnam'ın 7,123,340 nüfuslu ve en büyük şehridir. Adını eski Kuzey Vietnam'ın lideri HoChiMinh'ten alır. Önceki ismi Saygon'dur. Bu isim altında Fransız Koçinçin kolonisinin başkenti idi.

Eski postane binası kent meydanı , CU LONG Yerel Pazar ve çevresi  göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Yine bugün Vietnam ‘ın dünyaca ünlü el sanatları galerini ziyaret edeceğiz, İpek dokumacılığı ve sedef  kakmacılık bunların başında yer alıyor. öğleden sonra serbest saatlerimizde  kenti keşfe devam ediyoruz. Geceleme otelimizde.

6.GÜN CHUCHI TÜNELLERİ VE MEKONG DELTASI TURU

Bugün otelimizde alacağımız  kahvaltımız sonrası serbest günümüz olacak.

CHUCHI TÜNELLERİ VE MEKONG DELTASI TURU-TAMGÜN [650 TRY]

Vietnam savaşı esnasında Vietnam ordusunun savunma hatları arasında en meşhuru olan ChuChi tünelleri bölgesini ziyarete  gidiyoruz. Ormanlık alan içerisinde dar tüneller  kazılmış ve savaşın bir bakıma  seyrini etkilemiş bir  cephe olan bu alan, günümüzde turistlerin en uğrak mekanlarından biridir. Tüneller bölgesinindekigezimiz  sonrası, tekrar  merkeze   dönüyoruz. Öğle  Yemeği yerel bir restoranda  alınacak.Öğleden sonra ,MEKONG NEHRİ ne  doğru kara yolu ile yolculuğumuz başlıyor. Mekong Nehri, Dünya'nın 12., Güneydoğu Asya'nın 7. en uzun nehri. Toplam uzunluğu yaklaşık 4.900 km'dir. 810.600 km²'den daha geniş bir bölgenin sularını toplar. MEKONG NEHRİ kıyılarına geçiyoruz. Burada küçük kanolar ile geziler yapacağız, kültürel detayları rehberimizden dinleyeceğiz, turumuzun sonunda  akşam saatlerinde şehre  geri  dönüyoruz , Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ :Ramana Hotel Saigon 4*

7.GÜN SAIGON-Phnom Penh [ KAMBOÇYA ]

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası saat 07:00 de otelimizden ayrılıyoruz. Özel otobüsümüz ile  Kamboçya Vietnam hudut noktasına ilerliyoruz, 2 saat  sürecek yol, BAVET sınır  kapısına  ulaşıyoruz, burada  gümrük geçiş işlemlerimizi  yapıyoruz ve Kamboçya  tarfında bizi  bekleyen aracımıza  geçiyoruz. Artık Kamboçya topraklarındayız. Buradan Mekong Nehrini takip  ederek  Kamboçya ‘nın başkenti  PHNOM  PENH  şehrine  yolumuza devam ediyoruz, Öğleden sonra  varışımızı  takiben ŞEHİR TURUMUZDA  şehir  tanıyacağız. Saray binası ve KIZIL KYMER  işkence Müzesi  ziyaret edeceğimiz  yerler arasındadır.  Geceleme Phnom Penh de otelimizde.

GECE TURU KAMBOÇYA DEVLET DANSLARI +AKŞAM YEMEĞİ [390 TRY ]
Bu akşam Kamboçya Devlet Kültür Müzesi tarafından düzenlenen geleneksel Apsara
dansçılarının gösterisini izleyebiliriz, Akşam Yemeğimizi ise MEKONG NEHRİ üzerinde
TEKNE de alacağız

8.GÜN Phnom Penh- SIEMREAP

Bu sabah  saat 07:00 de otelimizden ayrılıyoruz. Özel otobüsümüz ile yolculuğumuz  Kuzeye doğru başlıyor, Kamboçya  coğrafyasını  göre göre, yapacağımız  300 km lik kara yolculuğumuz  saonrası , saat 14:00 gibi  SiemReap şehrine ulaşıyoruz.  Otelimize ulaştıktan sonra , odalarımıza yerleşiyoruz. Serbest  saatlerimizde  dinleniyoruz,  arzu edenler için Akam  çarşıda gezme , Masaj ve Akşam yemeği içerikli bir  extra turumuz olacak.

Akşam Extra Turumuzda GELENEKSEL MASAJ TERAPİ – AKŞAM YEMEĞİ 270 TRY
Otelimizden rehberimiz eşliliğinde ayrılıyoruz, Siem Reap küçük ama canlı bir kent, alış veriş
dükkanların olduğu çarşılar caddesine gideceğiz. Bugün geleneksel ayak MASAJ tecrübesini yaşamak
için uygun bir gün olacak, son olarak Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız.
Geceleme otelimizde. OTELİMİZ : Apsara Angkor Resort 4*

9.GÜN ANGKORWAT

Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan AngkorThom turumuz başlıyor. İlk durağımız AngkorThom ve Güney Kapısı. Daha sonra Bayon Tapınağı, Baphuon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz.  Phnom BaKheng Tapınağı’nı gezdikten sonra efsanevi insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan AngkorWat gezimizi güneşi batırarak tamamlıyoruz. otelimize döneceğiz.

GECE TURU- AKŞAM YEMEKİ-DANS  GÖSTERSİ  (650TL)

Bu akşam Açık Büfe  yemekli geleneksel danslar gösterini izlemek için rehberimiz eşliğinde otelimizden ayrılıyoruz. Dansları izleyeceğimiz ve güzel bir  BÜFE  yemek yiyeceğimiz bir  akşam bizi bekliyor.

10.GÜN SIEMREAP-ISTANBUL 18:55

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest saatlerimiz olacak.  Bu akşam  Uçuşumuzun saati 18:55 Singapur Hava Yolları ile.  Burada işlemlerimizi  tamamladıktan sonra İstanbul  dönüş yolculuğumuz  başlıyor. Geceleme uçakta.

11.GÜN ISTANBUL

Bu sabah saat 08:25  ‘de İstanbul ‘a  ulaşıyoruz.

SİGORTANIZ HAZIR

ÖN REZERVASYON

TAM PAKET (indirimli )3400 TRY
Full Ekstralar alınması halinde paket indirimi yapılır.
SU KUKLASI TİYATROSU -AKŞAM YEMEKLİ 300 TRY
Akşam extra turumuz olacak , Hanoi’de YEREL kültürünün önemli bir parçası olan Su Kuklası Tiyatrosu’nu izleyeceğiz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda alacağız
HALONG KÖRFEZİ TURU - ÖĞLE YEMEKLİ TAM GÜN 650 TRY
Saat 07:30 Kızıl Delta bölgesindeki Halong Körfezine 3,5 saatlik yolculuk ile turumuza başlıyoruz.Çeltik tarlaları güzergahını takip ediyoruz, her iki taraftadır. 12:00: öğle saatlerinde Halong Şehrine ulaşıyoruz.Burada bizi bekleyen geleneksel bir bambu tenkeye bineceğiz, Körfez turumuza başlıyoruz. Körefz tekne turumuz esnasında , Tekne süzülürken taze deniz ürünleri öğle yemeği (sebze menüsü mevcuttur) servisi yapılıyor. Egzotik fotoğraflar için hazır olun, küçük adaların uçurumlarını çekin, Dövüş Cocks (Halong Körfezi sembolü), , Parmak, Tütsü Fırını, Ve Taş Köpekler. Ba Hang yüzen köyünün etrafındaki küçük kano turuna çıkıyoruz.Thien Cung (Gökyüzü Sarayı Mağarası) adındaki en güzel mağarayı kanolar ile ziyaret edeceğiz.
ANTİK BAŞKENT TURU TAM GÜN-ÖĞLE YEMEKLİ 650 TRY
Ninh Binh gezisi sizi Vietnam'ın eski zamanlarına götürür, Bu yolculuk Hanoi şehrinin 1000 yıl öncesine sizi götürecektir, tapınaklar, çalışkan ve misafirperver insanlar, sakin çeltik tarlaları ve özellikle inanılmaz karst manzaraları ile Ninh Binh, birçok turist tarafından"Karadaki Halong Körfezi ‘’ olarak adlandırılıyor.Hanoi'nin güneyine 90 km'lik bir otobüs yolculuğu sonrası , 11. yüzyılda Hanoi'nin öncü rolünü üstlenmeden önce antik Vietnam'ın başkenti olan Ninh Binh'e varılıyor.Bu yörede, göreceğimiz yerler arasında , Tam Din Coc Mağaraları ve 10. yüzyılda hüküm süren Kral Dinh & King Le'ye ithaf edilen eski tapınakların bulunduğu çok sayıda güzel manzarlar vardır. Tarihi geleneksel tekneler ile tekne turumuzdan sonra, Öğle yemeğimizi de yerel bir restoranda alıyoruz.
CHU CHI TÜNELLERİ-MEKONG DELTASI TAM GÜN 650 TRY
Vietnam savaşı esnasında Vietnam ordusunun savunma hatları arasında en meşhuru olan Chu Chi tünelleri bölgesini ziyarete gidiyoruz. Ormanlık alan içerisinde dar tüneller kazılmış ve savaşın bir bakıma seyrini etkilemiş bir cephe olan bu alan, günümüzde turistlerin en uğrak mekanlarından biridir. Tüneller bölgesinindeki gezimiz sonrası, tekrar merkeze dönüyoruz. Öğle Yemeği yerel bir restoranda alınacak.Öğleden sonra , MEKONG NEHRİ ne doğru kara yolu ile yolculuğumuz başlıyor. Mekong Nehri, Dünya'nın 12., Güneydoğu Asya'nın 7. en uzun nehri. Toplam uzunluğu yaklaşık 4.900 km'dir. 810.600 km²'den daha geniş bir bölgenin sularını toplar. MEKONG NEHRİ kıyılarına geçiyoruz. Burada küçük kanolar ile geziler yapacağız, kültürel detayları rehberimizden dinleyeceğiz,
GECE TURU-KAMBOÇYA DEVLET DANSLARI-AKŞAM YEMEKLİ 390 TRY
Bu akşam Kamboçya Devlet Kültür Müzesi tarafından düzenlenen geleneksel Apsara dansçılarının gösterisini izleyebiliriz, Akşam Yemeğimizi ise MEKONG NEHRİ üzerinde TEKNE de alacağız.
AKŞAM TURU-GELENEKSEL MASAJ TERAPİ–AKŞAM YEMEĞİ 270 TRY
Otelimizden rehberimiz eşliliğinde ayrılıyoruz, Siem Reap küçük ama canlı bir kent, alış veriş dükkanların olduğu çarşılar caddesine gideceğiz. Bugün geleneksel ayak MASAJ tecrübesini yaşamak için uygun bir gün olacak, son olarak Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız.
GECE TURU-AKŞAM YEMEKLİ-DANS GÖSTERSİ 650 TRY
Bu akşam Açık Büfe yemekli geleneksel danslar gösterini izlemek için rehberimiz eşliğinde otelimizden ayrılıyoruz. Dansları izleyeceğimiz ve güzel bir BÜFE yemek yiyeceğimiz bir akşam bizi bekliyor.

Ulaşım

 RP/ISTSQ0100/ISTSQ0100            SB/RC  22JAN19/0731Z   UAPBAL
0. 30EJDER  NM: 0
  1  SQ 391 G 29DEC 7 ISTSIN HK30      I  1425 0545+1 *1A/E*
  2  SQ 176 G 30DEC 1 SINHAN HK30      2  0920 1140   *1A/E*
  3  MI 613 G 07JAN 2 REPSIN HK30      I  1040 1415   *1A/E*
  4  SQ 392 G 08JAN 3 SINIST HK30      3  0150 0825   *1A/E*

 

Hanoi Imperial Hotel 4*

,

Ramana Hotel Saigon 4*

,

Apsara Angkor Resort 4*

,

Yorum
:
Yanıt