KÜBA TURU THY - 29 NİSAN 2025 (1 MAYIS ÖZEL)

Tur Bilgileriniz
 • Süre :
  9
 • Vize Durumu :
  KOLAY VİZE 50 EUR
 • Havayolu :
  TÜRK HAVA YOLLARI
 • Kalkış:
  İstanbul
9 Gün
Sizi Arayalım Talep Gönder
ÇİFT KİŞİLİK ODA
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
29/04/2025
2,190 $
TEK KİŞİLİK ODA
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
29/04/2025
2,340 $
ÜÇ KİŞİLİK ODA
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
29/04/2025
2,150 $

Tur Programı

İSTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA, SAAT 22:00

[Tur hareket tarihinde, Uçuş saat gece yarısını geçe 02:00 olduğu için, tarih olarak dikkat ediniz] Akşam, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali EJDER TURIZM ofisinde saat 22:00 ‘de buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra TÜRK HAVA YOLLARI uçuşu ile Havana’ya yolculuğumuza başlıyoruz.

Geceleme uçakta olacaktır.

1. GÜN: 29 NİSAN 2025 ISTANBUL / HAVANA THY uçuş saati: 02:10 07:45

Sabah 07:45’te Küba’nın başkenti Havana’ya ulaşıyoruz. Havalimanında karşılanma ve rehberimiz eşliğinde, gezimize başlıyoruz. HAVANA ŞEHİR TURU ÖĞLE YEMEKLİ TUR *

Etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşa edildiği haliyle kendini korumuş, 50’li ve 60’lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal dela Habana'dan ismini alan Havana; İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğrayarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılara el sallayarak turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz. La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak. UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Öğle yemeği turumuz esnasında alınacaktır. Turumuz sonunda otelimize dönüş.

Geceleme otelimizde olacaktır.

Otelimiz: Chateu Miramar Hotel 3* vb.

2.GÜN: 30 NİSAN 2025 PINAR DEL RIO – VINALES VADİSİ TURU

Kahvaltı sonrası öğle yemekli-Tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turumuz olacak. Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve Vinales’te yerel bir Puro Çiftliği’ni ziyaret edeceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restoranda yiyeceğiz. Cueva del Indio Mağarası’nın içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz.

Otelimiz: Chateu Miramar Hotel 3* vb

 

3. GÜN: 01 MAYIS 2025 HAVANA

BUGÜN 1 MAYIS * İŞÇİ BAYRAMI** Küba’da Özel bir sabah başlıyor. Çok erken saatlerde yola çıkıyoruz. Bugün ÖZEL OLARAK ayrılmış günümüz. ÖZEL bayram günü etkinliği ve DEVRİM sabahı kortejlerine katılmak üzere Devrim meydanına gideceğiz. Binlerce insan içerisinde ellerimizde bayraklarla kutlamalara katılacağız (gelirken yanınıza Türk Bayrağı alınız). Kutlamalar sonrası Serbest günümüz. Geceleme Havana.

Otelimiz: Chateu Miramar Hotel 3* vb

 

4. GÜN: 02 MAYIS 2025 CIENFUEGOS TRINIDAD

Sabah kahvaltısının ardından aracımız ile ilk olarak UNESCO dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS kentini, meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacak. Daha sonra Trinidad şehrine devam ediyoruz. Turumuzun sonunda Trinidad’da Casa Particular konaklama.

5.GÜN: 03 MAYIS 2025 TRINIDAD -ANCON PLAJI

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Trinidad şehir turumuzu yapacağız. Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz. Plaza Mayoru ziyaret edeceğiz, Canchánchara Bar’da özel yöresel kokteylden tadacağız, Bugün ayrıca Ancon sahiline gideceğiz (Yüzme / denize girme imkânı vardır, hazırlıklı olunuz) Konaklama Trinidad merkez bölgesindedir. Trinidad’da Casa Particular konaklama.

 

6.GÜN: 04 MAYIS 2025 SANTA CLARA – VARADERO

Sabah erken kahvaltı sonrası saat 08:30’da Santa Clara ‘ya yolculuğumuz başlıyor. Plaza Ernesto Che Guevara, CHE Müzesi ziyaretimizi yapacağız. Burası her gün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir. Yine Santa Clara merkezde yer alan eski tren rayları ve zırhlı tren anıtını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz sonrası yerel bir restoranda alınacaktır. Daha sonra

Varadero‘ya yöneliyoruz, Matanzas bölgesinden geçerek güzergahımız üzerinde Küba’nın en yüksek otoyol köprüsüne yakın bir noktada yol molası da vermek sureti ile, manzara izliyoruz. Varadero sahil bölgesine ulaşıyoruz yolculuğumuz yaklaşık 4 saat sürecektir. Varışımızı takiben HER ŞEY DAHİL hizmet veren tesisimize giriş yapacağız. YÜZME imkânı bulacağımız bir özel gün bizleri bekliyor. GECELEME VARADERO ’da HER ŞEY DAHİL OTELDE.

OTELİMİZ: BRISAS DEL CARIBE VARADERO 4* VB.

7. GÜN: 05 MAYIS 2025 VARADERO – HAVANA

Kahvaltı sonrası Havana’ya transfer oluyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 2,5 saat sürecektir. Havana’ya varışımızı takiben serbest zamanlar. Geceleme Havana’da.

Otelimiz: Chateu Miramar Hotel 3* vb

8.GÜN: 06 MAYIS 2025 HAVANA – ISTANBUL 09:10 08:30+1

Bugün Havana ‘dan ayrılıyoruz. Erken saatlerde Havana Havalimanı’na geçiyoruz.

TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile 09:10’da dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

(Dönüş uçuşunda [Havana- İstanbul] uçak Caracas'ta durup yakıt ikmali yapar. Uçaktan inilmez!)

9.GÜN: 07 MAYIS 2025 ISTANBUL-varış 08:30

Sabah 08:30’da İSTANBUL Havalimanı’na ulaşıyoruz. Turumuzun sona ermesi.

Fiyata Dahil Olanlar

Fiyata Dahil Olan Hizmetlerimiz  :

 • TÜRK HAVA YOLLARI ile İSTANBUL –HAVANA – İSTANBUL uçak bileti 23 kg Bagaj
 • Havalimanı transferleri
 • 4 Gece Havana’da 3 yıldızlı otelde kahvaltı dahil konaklama
 • Cienfuegos panoramik şehir turu
 • Santa Clara panoramik şehir turu
 • Trinidad panoramik şehir turu
 • 2 gece Trinidad’da casa particular konaklama
 • 1 gece Varadero ’da 4 yıldızlı otelde her şey dahil konaklama
 • 4 ÖĞLE YEMEĞİ.
 • Havana’da YARIM GÜNLÜK ŞEHİR TURU
 • TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ
 • Pinar Del Rio & Vinales Vadisi Turu
 • *Pasaport geçerlilik süreniz en az 1 yıl olmasına özen gösteriniz. Süreyi kontrol ediniz.

Fiyata Dahil Olmayanlar

Fiyata Dahil Olmayan Servisler :

 

 • Küba KOLAY Vize ücreti (50 EUR) NOT: Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir. Programda belirtilmeyen yemekler ve dahil yemeklerde alınan içecekler.
 • EKSTRA TURLAR.
 • Yurt dışı çıkış pulu (150 TL)
 • TURUMUZUN YABANCI- YEREL SERVISLER- REHBER KAPTAN GARSON İÇİN BAHŞİŞLERİ-50 EUR

 

Ulaşım

 

29 NİSAN 2025

1 TK 195 L TU 29APR ISTHAV KK25 0200 0730 CABIN YE
2 TK 195 L TU 06MAY HAVIST KK25 0855 0845*CABIN YE

 

 

Copyright © 2024 | Tüm Hakkı Saklıdır