JAPONYA KORE THY - 31 EKİM

Yorum Yap
Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın

JAPONYA KORE THY - 31 EKİM

, İstanbul Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Bütün Turlarımız
 • Alt Kategori :
  Japonya Kore Turları, Japonya Turları, Kore Turları, Yurtdışı
 • Süre :
  13 Gün
 • Vize Durumu :
  VİZESİZ
 • Kontenjan :
  17+1
 • Grup Tur Rehberi :
  TBA
 • ANA HAVAYOLU :
  TÜRK HAVA YOLLARI
 • Operasyon Sorumlusu :
  AYŞEN EDA BEZCİ

Bu yil ailemle birlikte ikinci kez Ejder turla uzaklara gittim. Baharda japonya ve kore turu yaptik. Turumuzun planlanmasindan son dakika ayarlamalara kadar her asamada yardimci olan Ozan beye oncelikle tesekkur ederim. Rehberimiz Serdar bey ile gezmek ayri bir keyifti, cunku kendisi Japonyayi hem taniyor hem de seviyor. Organizasyonda emegi gecen herkese cok tesekkur ederim. Farkli destinasyonlar bekliyoruz :) İpek Turkoglu

18,790 TL dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

JAPONYA KORE THY - 31 EKİM Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 13 Gün
Talep Gönder Sizi Arayalım Ara
Çift Kişilik
Dönem
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
31/05/2020-31/10/2020
18,790 TL
18,790 TL
18,790 TL
Tek Kişilik
Dönem
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
31/05/2020-31/10/2020
21,840 TL
21,840 TL
21,840 TL

Fiyata Dahil Olanlar

ÜCRETEDAHİLHİZMETLER:

 • TÜRK Hava Yolları İle İstanbul/Tokyo(Narita)   -Seul/ İstanbul  UçakYolculukları,Bileti
 • Fukuoka- Busan arası ferıbot ekonomi BİLETİ Camellia lines
 • PUSAN-SEUL  BULLET TRAIN- HIZLI TREN bileti  KTX
 • 3 yıldızlıOtellerde  -Oda Kahvaltı Konaklama
 • TOKYO(2 GECE)  NAGOYA(1GECE)  KYOTO (1 GECE) OSAKA (2 GECE ) HİROŞİMA(1 GECE)
 •  BUSAN ( 2 GECE) SEUL(1 GECE ) olarak   geceleme: 10 Gece
 • Tokyo Yarım GünlükPananromik ŞehirTuru
 • Tokyo Bay Cruise with Buffet Dinner and Oiran Show  
 • KİŞİMOTO TURU- ERTUĞRUL FIRKATEYENİ 
 • Osaka /NAGOYA /HİROŞİMA /Panaromik şehir turu
 • BUSAN BALIK HALİ- TURU  ve AKŞAM YEMEĞİ
 • PUSAN TÜRK ŞEHİTLİĞİ / BM KORE SAVAŞI MÜZESİ(yemeksiz)
 • SEUL Şehir turu
 • KUZEY- GÜNEY KORE  HUDUT BÖLGESİ – KORE SAVAŞI ANITLARI
 • FUJI DAĞI TURU + KYOTO -NARA+ KOBE TURU
 • Alan/Otel/Alan ve Şehirlerarası tüm Transferler,
 • Havalimanı Vergileri
 • SeyahatSigortası
 • Ejder Turizm Türkçe Rehberlik Hizmetleri

 

BU TURDA VİZE YOKTUR.(TC VATANDAŞLARINA )

 Pasaportlarınızın geçerlilik süresi Jaonya ‘ya  girişten itibaren  enaz 8 ay olma zorunluluğu vardır.

Fiyata Dahil Olmayanlar

ÜCRETEDAHİLOLMAYANHİZMETLER:

 • YurtdışıÇıkışFonu (50TL),
 • BU TURUN yabancı personeller tamamı için HİZMET BAHİŞLERİ TOPLAMI -600 TL dir. İlkgünhavalimanındatoplanır.(tavsiye edilen tutar )

Tur Programı

1.Gün: 31 EKİM 2020 İstanbul – Tokyo 16:35 - 10:05+1

Bugün saat 14:00’de İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde EJDER TURIZM görevlileri ile buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Havayolları’nın tarifeli seferi ile Japonya’nın başkenti TOKYO‘ya hareket ediyoruz.

Gecemiz uçakta geçiyor.

2.Gün: 01 KASIM TOKYO - (Varış)

Bu sabah saat ile 10:05’de TOKYO‘ya ulaşıyoruz. Bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize transferimiz yapılacak.ŞEHİR TURUMUZU yapacağız. Turumuz yarım gün sürecektir. Tur programımızda Japonya’nın ilk imparatoru Meiji’nin ruhunu tanrılaştırmak için yapılan Meiji Shinju Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında TOKYO TOWER’dan şehrin büyüleyici manzarasını izliyoruz. Yol üzerinde panoramik olarak National Diet Building’i göreceğiz. Turumuzun sonunda TOKYO’nun meşhur caddesi GINZA STREET'de mola veriyor ve turumuzu burada sonlandırıyoruz. Öğleden sonra serbest saatlerimizde Tokyo sokaklarını keşfetmeye devam edebilirsiniz.

AKŞAM GECE TURU 
TOKYO BAY CRUISE WITH BUFFET DINNER AND OIRAN SHOW
AÇIK BÜFE YEMEKLİ KÖRFEZ TEKNE TURU – JAPON GELENEKSEK KIYAFET GÖSTERİLİ

Geceleme otelimizde.

Otelimiz: Apa Hotel Tokyo v.b.

 

3.Gün: 02 KASIM 2020 TOKYO – SUMO GÜREŞ ZİYARETİ – ASAKUSA

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben çevre gezilerimize devam edeceğiz. Musashigawa Beya SUMO Güreş idman Kampı Ziyareti Japon kültüründe spordan öte bir gelenek olan SUMO GÜREŞİ kültürünü Tokyo çevresinde yer alan altı büyük İdman yurdundan bir tanesine giderek tanıyacağız. Sabah antremanlarına giderek onları izleyeceğiz ve eğer izin ve fırsatımız olursa bir SUMO Güreşçisi ile belki selfiniz bile olabilir. 😊 Öğle saatlerinden ASAKUSA bölgesine gideceğiz ve ASAKUSA tapınağını ziyaret edeceğiz. Öğleden sonra serbest saatlerimiz olacak. Geceleme otelimizde.

 

4.Gün: 3 KASIM FUJİ DAĞI – HAKONE TURU – NAGOYA

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. HAKONE - FUJI YANARDAĞI - GÖLÜ TURU TAM GÜN turu yapacağız.  Turumuz sabah 07:30'da otelimizden Özel Otobüsümüz ile başlıyor. Tam gün sürecek bu gezimizde Hakone/FUJİ dağı istikametine doğru yolculuğumuz başlıyor. Rehberimizden Japonya hakkında bilgiler alıyoruz. FUJİ yanardağı eteklerine ulaşıyoruz. 5.İstasyon olarak bilinen noktaya çıkacağız. Buradan FUJİ manzarasını izliyoruz. Daha sonra ÖĞLE YEMEĞİ molası veriliyor. Bugün menüde JAPON Mutfağının özel lezzetleri var. Yemekten sonra GÖL kıyısına geçiyoruz. Japonya’nın kutsal göllerinden olan ve UNESCO koruması altına olan bu güzel yörede bir Tekne turuna katılıyoruz. Turumuzun bitiminde NAGOYA’ya hareket edeceğiz. Geceleme otelimizde.

 

5.Gün: 4 KASIM 2020 NAGOYA – KYOTO – NARA TURU – OSAKA

Bu sabah NAGOYA’dan ayrılacağız. Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası eşyalarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. Özel otobüsümüz ile turumuza Osaka’ya doğru devam edeceğiz. KYOTO – NARA turu dahil. Bu sabah 07:30'da otelimizden ayrılıyoruz. Yolculuğumuzun ilk durağı KYOTO şehri olacak. Kyoto’ya varışımızda şehri panoramik olarak geziyoruz. Shogun Ashiaga Yoshimitsu için Zen inancına göre inşa edilmiş Kinkakuji Mabedi, bir diğer adı ile ALTIN TAPINAK ziyaretimizi yapacağız.

Daha sonra Japon Mutfağı bir öğle yemeği bizleri bekliyor. Gezimizin devamında ikinci durağımız NARA kenti olacak ve UNESCO Mirasları listesindeki TODAJİ tapınağını ziyaret ediyoruz. Burada bahçesinde Nara geyiklerini de görüyoruz. Serbestçe çevrede gezinmekteler. Turun sonunda Osaka’ya dönüyoruz. OSAKA Panaromik bir şehir gezisi  yapacağız. 1,5 saat sürecek.  

Geceleme otelimizde.

Otelimiz: Apa Hotel Osaka v.b.

 

6.Gün: 5 KASIM OSAKA - KİŞİMOTO TURU

Osaka‘da ÇEVRE gezilerimize devam edeceğiz..

KİŞİMOTO TURU -  ERTUĞRUL FIRKATEYNİ

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası güneye doğru ilerliyoruz. KİŞİMOTO kasabasını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz esnasında JAPON YEMEĞİ olarak alınacaktır.

Osmanlı tarihinde dramatik bir hikayesi olan Ertuğrul Fırkateyni ‘nin battığı Kushimoto kayalıklarına gideceğiz. Burada Ertuğrul Şehitliği, Kushimoto ziyaret edeceğiz.

Yola çıkılacağı gün Japon Deniz Kuvvetlerinin tayfun uyarısına rağmen, Ertuğrul Fırkateyni planlandığı gibi 15 Eylül 1890 tarihinde Yokohama Limanı'ndan ayrıldı. Kuşimoto açıklarında tayfuna yakalanan Ertuğrul Fırkateyni 16 Eylül 1890'da kayalara çarparak battı. 16 Eylül saat 21.30 civarında Ertuğrul Fırkateyni Kuşimoto yakınlarındaki kayalara çarpıp battı. Kazadan sadece 69 denizci kurtuldu, 550 Osmanlı leventi ise şehit oldu.

Geceleme otelimizde.

 

7.Gün: 6 KASIM 2020 OSAKA - KOBE - HİROŞİMA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası turumuza devam edeceğiz. KOBE‘ye ulaşıyoruz. KOBE ziyaretlerimizi yapacağız. Kobe turumuz sonrasında adını yakında tarihte çokça duyduğumuz Hiroşima şehrine doğru devam ediyoruz. Hiroşima Kalesi ziyaretini yapacağız. Hiroşima Kalesi Japonya'nın Hiroşima kentinde bulunan bir kaledir. Kale 1590'larda inşa edilmiş olup 6 Ağustos 1945'te atılan atom bombası ile tahrip edilmiştir. 1958'de yeniden inşa edilmiştir olup günümüzde Hiroşima tarihi müzesi olarak hizmet vermektedir.

Geceleme otelimizde.

Otelimiz: Apa Hotel Hiroshima v.b.

 

8.Gün: 7 KASIM HİROŞİMA - FUKUOKA - FERRY -> BUSAN (KORE) 12:30 - 18:00

Bu sabah 06:00'da otelimizden ayrılacağız. Japonya‘nın en sonundaki FUKUOKA adasına doğru yolumuza devam edeceğiz. Fukuoka‘ya varışımızı takiben HAKATA LİMANINA geçiyoruz.

Camellia Line tarfeli Feribotu ile 12:30 - 18:00 yolculuğumuzu EKONOMİ klasta yapacağız.

Saat 18:00’de Busan’a ulaşıyoruz.

BUSAN BALIK HALİ TURU ve AKŞAM YEMEĞİ

Asyanın en yoğun ve hareketli Balık Halleri arasında yer alan Busan Haline gideceğiz. Balık tezgahlarının olduğu geniş bir bölgeyi yürüyerek geziyoruz.

Ve bu tezgahların arasında bir restoranda Akşam Yemeği yiyeceğiz.

Geceleme otelimizde.

Otelimiz: Busan Hotel v.b.

 

9.Gün: 8 KASIM 2020 BUSAN - TÜRK ŞEHİTLİĞİ

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ÇEVRE gezilerimiz olacak.
BUSAN TÜRK ŞEHİTLİĞİ / BM KORE SAVAŞI MÜZESİ (Yemeksiz) Bugün öğleden sonra KORE SAVAŞI şehitliğine gideceğiz. Yakın tarihimizde çok önemli yer tutan bu savaş ve hatıralarını yakından yeniden göreceğiz. Hiç duymadığınız, ilk kez göreceğiniz KORE SAVAŞI gerçekleri ile karşılaşacaksınız. Kore Savaşı 1950-1953 yılları arasında yapılan Kuzey Kore ile Güney Kore arasındaki savaştır. Soğuk Savaş'ın ilk sıcak çatışması olmuştur. Savaş ABD ve Müttefiklerinin, daha sonra da Çin'in müdahalesiyle uluslararası bir boyut kazanmıştır.

Şehitlik BM Savaş müzesinin bahçesinde yer almaktadır. Ziyaretimiz sonrası otelimize dönüyoruz serbest saatlerimiz olacak.

Geceleme otelimizde.

 

10.Gün: 9 KASIM 2020 BUSAN - SEUL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası tren garına geçiyoruz. HIZLI TREN ile Seul’e gideceğiz.

BUSAN - SEUL - HIZLI TREN YOLCULUĞU  KTX  09:00 - 11:45 / 02h45 

Bugün öğleden sonra SEUL şehir turumuzu yapacağız. Turumuzdaki ilk durağımız 262 metrelik Namsan Tepesi’ne çıkıp buradan şehrin doyumsuz manzarasını seyrediyoruz. Turumuzun son noktası şarkısı ile meşhur olan Gangnam semti. Seul‘un hareketli caddelerinden birisi Gangnam ziyaretimiz sonrası otelimize dönüyoruz.  Geceleme otelimizde.

Otelimiz: Babylon Hotel v.b.

 

 

11.Gün: 10 KASIM SEUL

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası YARIM GÜNLÜK ŞEHİR TURUMUZ  var. Bu turumuzda SEUL Namsan Village gezilecektir. Namsan Köyü Kore Eski yaşam açık hava müzesidir. Yerel kıyafetleri ve eski Kore kültürü hakkında bilgi almamıza yardımcı olan figürlerle dolu bir ortamda olacağız. Öğleden sonra Çevre gezilerimize devam edeceğiz.

KUZEY - GÜNEY KORE HUDUT BÖLGESİ – KORE SAVAŞI ANITLARI

Kuzey-Güney Savaşı bölgesine, ‘’TAMPON BÖLGE’’ye gideceğiz. Birleşmiş Milletler kuvvetlerinin halen aktif olarak görev yaptığı ara bölgeyi, Imjingak Barış Köprüsünü ve KORE savaşı anıtını ziyaret ediyoruz. Öğle Yemeğimizde vardır.

Geceleme otelimizde.

 

12.Gün: 11 KASIM SEUL - İSTANBUL 23:45 - 05:15+1

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Tam gün serbest saatlerimiz olacaktır. Öğle saatlerinde odalarımızı boşaltıyoruz. Uçak saatimize 23:45 olduğu için 21:00'de havalimanına olacak şekilde otelden transferimiz yapılacaktır. 23:45 Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

 

13.Gün: 12 KASIM İSTANBUL VARIŞ

Sabah 05:15'de İstanbul havalimanına ulaşıyoruz.

 

[ÖNEMLİ BİLGİ: TUR İÇERİSİNDE beliritilen extra turların Öğle ve Akşam yemekleri  Japon ve Kore Mutfağından lezzetlerdir. Katılımcıların farklı menü talebi karşılanması mümkün değildir.]

Ulaşım

RC2C8Y

1 TK  50 G   31OCT  ISTNRT KK18  1545 0920*

2 TK  89 G   11NOV  ICNIST KK18  2320 0545*

Apa Hotel Tokyo vb.

,

Apa Hotel Osaka vb.

,

Apa Hotel Hiroshima vb.

,

Babylon Hotel Seoul vb.

,

Busan Tourist Hotel vb.

,

BANKALAR VE TAKSİTLER
İŞ BANKASI- MAXIMUM
Taksit Sayısı
Ücret
 • Tek Çekim
  12,200 TL
 • 2
  12,200 TL
 • 3
  12,200 TL
 • 4
  12,200 TL
 • 5
  12,566 TL
GARANTİ
Taksit Sayısı
Ücret
 • Tek Çekim 
  12,200 TL
 • 12,200 TL
 • 12,200 TL
 • 12,200 TL
 • 5
  12,810 TL
Yapıkredi
Taksit Sayısı
Ücret
 • Tek Çekim
  12,200 TL
 • 2
  12,200 TL
 • 3
  12,200 TL
 • 4
  12,200 TL
 • 5
  12,810 TL
Yorum
:
Yanıt
Copyright © 2020 | Tüm Hakkı Saklıdır