JAPONYA KORE (RYOKAN) TURLARI - 12 GÜN-HERŞEY DAHİL QATAR HY.

Yorum Yap
Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın

JAPONYA KORE (RYOKAN) TURLARI - 12 GÜN-HERŞEY DAHİL QATAR HY.

, İstanbul Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Bütün Turlarımız
 • Alt Kategori :
  Japonya Kore Turları, Japonya Turları, Yurtdışı
 • Süre :
  12 Gün
 • Vize Durumu :
  TC VATANDAŞINA VİZE YOK
 • ANA HAVAYOLU :
  QATAR HAVAYOLLARI
 • TUR TARİHLERİ :
  02 NİSAN 2021
23,718 TL dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

JAPONYA KORE (RYOKAN) TURLARI - 12 GÜN-HERŞEY DAHİL QATAR HY. Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 12 Gün
Talep Gönder Sizi Arayalım Ara
Çift Kişilik Oda
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
02/04/2021
23,718 TL
Tek Kişilik Oda
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
02/04/2021
29,293 TL

Fiyata Dahil Olanlar

 • QATAR Havayolları İle İstanbul/Tokyo(Narita)   -Seul/ İstanbul  Uçak Yolculukları, Bileti
 • Fukuoka- Busan FERRY bileti-EKONOMI klass. Tek yön bileti .
 • 3 yıldızlı Otellerde  -Oda Kahvaltı Konaklama
 • KYOTO- JAPON  RYOKAN KONAKLAMA
 •  TOKYO(2 GECE)      NAGOYA(1GECE)       KYOTO (1 GECE -RYOKAN )

 OSAKA ( 1 GECE )     HİROŞİMA(1 GECE)  

 BUSAN ( 1 GECE)     SEUL(2 GECE )       olarak  

 9 GECE KONAKLAMA

 • Tokyo Yarım GünlükPananromik ŞehirTuru
 • Osaka /NAGOYA /HİROŞİMA /Panaromik şehir turu
 • Tokyo Bay Cruise with Buffet Dinner and Oiran Show
 • KİŞİMOTO TURU- ERTUĞRUL FIRKATEYENİ 
 • SEUL Şehir turu
 • Pusan Turu ve BUSAN BALIK HALİ
 • PUSAN TÜRK ŞEHİTLİĞİ / BM KORE SAVAŞI MÜZESİ
 • KUZEY- GÜNEY KORE  HUDUT BÖLGESİ – KORE SAVAŞI ANITLARI
 • FUJI DAĞI TURU + KYOTO -NARA+ KOBE TURU
 • Alan/Otel/Alan ve Şehirlerarası tüm Transferler,
 • Havalimanı Vergileri
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Ejder Turizm Türkçe Rehberlik Hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Yurtdışı Çıkış Fonu (50 TL),
 • HerTürlü Otel Ekstraları ve KişiselHarcamalar,
 • BU TURUN yabancı personeller tamamı için HİZMET BAHİŞLERİ TOPLAMI -800 TL dir. İlkgünhavalimanındatoplanır.(tavsiye edilen tutar )

Ulaşım

 

 02 NISAN 2021 - CUMA

PNR :  TLJP85  18PAX

1 QR 246 02APR  ISTDOH*  1955  0005   
2 QR 806 03APR  DOHNRT*  0210  1840  
3 QR 859 13APR  ICNDOH*  0125  0545  
4 QR 239 13APR  DOHIST*  0735  1210  

Tur Programı

1.GÜN/ ISTANBUL- TOKYO19:55 18:40+1

Bugün saat 17:00’de  İstanbul  Havalimanı , Dış Hatlar Gidiş Terminali, EJDER TURIZM görevlileri ile  buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, QATAR Hava Havayolları’nın  tarifeli saferi ile saat 19:55 de DOHA aktarmalı olarak Japonya’nın başkenti TOKYO ‘ya hareket ediyoruz.  Gecemiz uçakta geçiyor.

2.GÜN/ TOKYO

Yerel saat ile 18:40’da TOKYO ‘ya ulaşıyoruz. Bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize transferimiz yapılacak. Geceleme  otelimizde

OTELİMİZ : APA HOTEL TOKYO 3* vb

 

3.GÜN/ TOKYO

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, TOKYO şehir turumuzu yapacağız.Turumuz yarım gün sürecektir.Tur  programımızda ,Japonya’nın ilk imparatoru Meiji’nin ruhunu tanrısallaştırmak için yapılan MeijiShinju Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz , sonrasındaTOKYO TOWER’dan şehrin büyüleyici manzarasını izliyoruz.Yol üzerinde panoramik olarak NationalDietBuilding’igöreceğiz, Turumuzun sonunda TOKYO nunöeşhur caddesi GINZA STREET de mola veriyor ve turumuzun burada sonlandırıyoruz. Öğleden sonra serbest saatlerimizde Tokyo sokaklarını  keşf etmeye devam ediyorsunuz. GECE TURU  TOKYO KÖRFEZİ limanına  geçiyoruz. Tokyo Bay Cruise with Buffet Dinner and Oiran Show ( Turumuza dahildir) AÇIK BÜFE yemekli, KÖRFEZ Tekne turu – Japon Geleneksel Kıyafetleri Gösterili Japon geleneksel dans uzun bir geçmişi vardır, bilinen en eski olanları yoluyla bulaşan kişiler arasında olabilir Kagura gelenek veya böyle pirinç (dikim olarak gıda üreten faaliyetlerine ilişkin halk oyunları dengaku yağmur dansları dahil) ve balıkçılık. - Orada büyük çoğunlukla subfixed olan bu geleneksel dansların, sayısıdır odori , - Asobi ve - mai ve bir bölge veya köye özgü olabilir. Mai ve Odori Japon dansları iki ana grup vardır.

OTELİMİZ : APA HOTEL TOKYO 3* vb

4.GÜN/ TOKYO-FUJI DAGI- HAKONE- NAGOYA

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. HAKONE-FUJI YANARDAĞI-  GÖLÜ TURU TAM GÜN  turu  yapacağız. Turumuz sabah 07:30 da otelimizden Özel Otobüsümüz ile başlıyor. Tam gün sürecek bu gezimizde Hakone/FUJİ dağı istikametine doğru yolculuğumuz  başlıyor, rehberimizden Japonya hakkında bilgiler alıyoruz, FUJİ yanardağı eteklerine ulaşıyoruz,  buradan FUJİ manzarasını izliyoruz. Daha sonra ÖĞLE YEMEĞİ molası veriliyor, bugün menüde  JAPON Mutfağının özel lezzetleri var. Yemekten sonra GÖL  kıyısına  geçiyoruz,  Japonya’nın kutsal göllerinden  olan ve UNESCO  koruması altına olan bu güzel yörede bir  Tekne turuna katılıyoruz. Turumuzun bitiminde NAGOYA’ya hareket edeceğiz. Geceleme  Otelimizde.

OTELİMİZ : APA HOTEL NAGOYA 3* vb

5.GÜN/ NAGOYA- NARA - KYOTO

Bu sabah NAGOYA ’dan ayrılacağız, Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası eşyalarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. Özel otobüsümüz ile turumuza devam edeceğiz. Bu sabah 07:30 da otelimizden ayrılıyoruz, Yolculuğumuzun ilk durağı NARA kenti olacak   ve UNESCO Mirasları listesindeki TODAJİ tapınağını ziyaret ediyoruz, burada bahçesinde Nara geyiklerini de  görüyoruz, serbestçe  çevrede gezinmekteler. Daha sonra istikametimiz KYOTO şehri olacak , Kyoto’ya varışımızda şehri panoramik olarak geziyoruz. Shogun Ashiaga Yoshimitsu için Zen inancına göre inşa edilmiş Kinkakuji Mabedibir  diğer  adı ile  ALTIN TAPINAK  ziyaretimizi  yapacağız. Bugün AKŞAM  YEMEĞİ  servisini YEREL JAPON RESTORANINDA (OTELDE) alacağız. Geceleme KYOTO ‘da RYOKAN TARZI GELENEKSEL JAPON HAN OTELİNDE.

Ryokan Sawaya Honten

RYOKAN NEDİR ?

Geleneksel Japon han otellerdir. 1700lü yıllara dayanan tarihleri vardır. Ryokanlar otellere kıyasla daha pahalı olmaları sebebi ile sayıları çok fazla değildir. Tarihi JAPON kültürü deneyimi yaşamak için ideal yerledir. İçlerinde bazılarında  Sıcak Termal Havuz ve kaplıcalar ( Onsen)bulunur.

6.GÜN/ OSAKA- KİŞİMOTO TURU - ERTUĞRUL FIRKATEYNİ

Bu sabah otelimizden ayrılıyoruz. İstikametimiz Osaka olacaktır. Bölgenin  güneyine doğru ilerliyoruz. KİŞİMOTO kasabasını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz esnasında JAPON YEMEĞİ olarak alınacaktır. Osmanlı tarihinde dramatik bir hikayesi olan Ertuğrul Fırkateyni ‘nin battığı Kushimoto kayalıklarına gideceğiz. Burada Ertuğrul Şehitliği, Kushimoto ziyaret edeceğiz. Yola çıkılacağı gün Japon Deniz Kuvvetlerinin tayfun uyarısına rağmen, Ertuğrul Fırkateyni planlandığı gibi 15 Eylül 1890 tarihinde Yokohama Limanı'ndan ayrıldı. Kuşimoto açıklarında tayfuna yakalanan Ertuğrul Fırkateyni 16 Eylül 1890'da kayalara çarparak battı. 16 Eylül saat 21.30 civarında Ertuğrul Fırkateyni, Kuşimoto yakınlarındaki kayalara çarpıp battı. Kazadan sadece 69 denizci kurtuldu, 550 Osmanlı leventi ise şehit oldu..

Öğleden sonra  OSAKA ‘da panaromik şehir turu da yapacağız Geceleme otelimizde.

OSAKA ‘da.

OTELİMİZ : APA HOTEL OSAKA  3* vb

7.GÜN/ OSAKA-KOBE -HİROŞİMA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası turumuza devam edeceğiz. KOBE ‘ye ulaşıyoruz. KOBE ziyaretlerimizi yapacağız. Kobe turumuz sonrasında , adını yakında tarihte çokça duyduğumuz Hiroşima şehrine doğru devam ediyoruz. Hiroşima Kalesi ziyaretini yapacağız. Hiroşima Kalesi, Japonya'nın Hiroşima kentinde bulunan bir kaledir. Kale, 1590'larda inşa edilmiş olup 6 Ağustos 1945'te atılan atom bombası ile tahrip edilmiştir. 1958'de yeniden inşa edilmiştir olup günümüzde Hiroşima tarihi müzesi olarak hizmet vermektedir. Geceleme  Otelimizde.

OTELİMİZ : APA HOTEL HIROSHIMA 3* vb.

8.GÜN/ HİROŞİMA- FUKUOKA- BUSAN (KORE)

Bu sabah 06:00 da otelimizden ayrılacağız. Japonya ‘nın en sonundaki FUKUOKA adasına doğru yolumuza devam edeceğiz. Fukuoka ‘ya varışımızı  takiben , Limana geçiyoruz.

KORE’nin Liman şehri PUSAN ‘a  FERIBOT yolculuğumuz  başlıyor.

Destination

Departure time

Arrival time

Hakata Busan

12:30

18:00

Pusan limanına varışımız , Güney Kore’ye giriş işlemlerimizi yapacağız. Limandan özel aracımız ile AKŞAM YEMEĞİ için PUSAN BALIK HALİNE gideceğiz.  Yerel restoranda yemeğimizi alacağız. Balık Hali , şehrin en canlı yerlerinden birisidir. Biraz yürüyüşte yapabileceğiz . Daha sonra  otelimize transfer. Geceleme Otelimizde.

OTELİMİZ : BUSAN HOTEL  3*

Güney Kore'ye Seyahat Edecek Türk Vatandaşlarının Dikkatine !

Türkiye ve Kore Cumhuriyeti arasındaki 1973 tarihli “Vize Muafiyeti Anlaşması” çerçevesinde, iki ülke vatandaşları turistik amaçlı seyahatlerinde üç aya kadar vizeden muaftır.

                                                                                                      TC Dışişleri Bakanlığı

9.GÜN/ PUSAN- SEUL

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı  sonrası turumuza devam edeceğiz. PUSAN TÜRK ŞEHİTLİĞİ / BM KORE SAVAŞI MÜZESİ ziyaretinde KORE SAVAŞI şehitliğine gideceğiz, yakın tarihimizde çok önemli yer tutan bu savaş ve hatıralarını yakından yeniden göreceğiz. Hiç duymadığınız ,ilk kez göreceğiniz KORE SAVAŞI gerçekleri ile karşılaşacaksınız.Kore Savaşı, 1950-1953 yılları arasında yapılan, Kuzey Kore ile Güney Kore arasındaki savaştır. Soğuk Savaş'ın ilk sıcak çatışması olmuştur. Savaş, ABD ve Müttefiklerinin, daha sonra da Çin'in müdahalesiyle uluslararası bir boyut kazanmıştır.

Şehitlik BM Savaş müzesinin bahçesinde yer almaktadır. Ziyaretimiz sonrası TREN yolculuğu yapmak üzere istasyona geçeceğiz.

               PUSAN -SEUL- HIZLI TREN YOLCULUĞU  KTX   16:00 / 02h45 /18:45

Akşam saatlerinde SEUL’e ulaşıyoruz.  AKŞAM YEMEĞİ yerel bir  Kore restoranında alınacaktır. Geceleme otelimizde

OTELİMİZ : RAMADA SEUL HOTEL 4*

10.GÜN/ SEUL

Bugün sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası   SEUL şehir turumuzu yapacağız. Turumuzdaki ilk durağımız 262 metrelik Namsan Tepesi’ne  çıkıp, buradan şehrin doyumsuz manzarasını seyrediyoruz. Bu turumuzda SEUL Namsan Village gezilecektir. Namsan Köyü Kore Eski yaşam açık hava müzesidir. Yerel kıyafetleri ve eski Kore kültürü hakkında bilgi almamıza yardımcı olan figürlerle dolu bir ortamda olacağız.

Turumuzun son noktası şarkısı ile meşhur olan ,Gangnam semti, Seul ‘un hareketli caddelerinden birisi AKŞAM YEMEĞİ  yerel restoranda alınacaktır . Geceleme otelimizde.

11.GÜN/ SEUL – Çıkış

Bugün son günümüz başlıyor. Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası çevre gezilerimize devam edeceğiz.

KUZEY- GÜNEY KORE  HUDUT BÖLGESİ – KORE SAVAŞI ANITLARI

Kuzey-Güney Savaşı bölgesine, ‘’  TAMPON BÖLGE’’ ye gideceğiz.  Birleşmiş Milletler kuvvetlerinin halen aktif olarak görev yaptığı  ara  bölgeyi ,Imjingak Barış Köprüsünü KORE  savaşı anıtını ziyaretediyoruz.Yerel rehberimizden sınır ve savas   

turumuzda   Öğle Yemeğimiz de vardır. Turumuzu tamamladıktan sonra , artık şehirden ayrılacağız, havalimanına geçiyoruz.

Bu gece  uçuşumuz  var! -  Gece 21:30 ‘da  havalimanında olacağız.                            

                          21 Nisan    SEUL- DOHA- ISTANBUL   01:25

Qatar  Hava Yolları tarifeli seferi ile 01:25 de  DOHA  aktarmalı  İstanbul yolculuğumuz  başlıyacaktır.Geceleme uçakta

12.GÜN/ DOHA -İSTANBUL 07:45 12:10

12:00 de İstanbul Havalimanı'na  varış ve turumuzun sona ermesi.

 

TUR İÇERİSİNDE beliritilen  Öğle ve Akşam yemekleri  Japonve Kore Mutfağından lezzetlerdir. Katılımcıların farklı menü talebi karşılanması mümkün değildir

 

BU TURDA VİZE YOKTUR.(TC VATANDAŞLARINA )

 Pasaportlarınızın geçerlilik süresi Jaonya ‘ya  girişten itibaren  enaz 8 ay olma zorunluluğu vardır.

Apa Hotel Tokyo vb.

,

Apa Hotel Osaka vb.

,

Apa Hotel Hiroshima vb.

,

Ramada Seoul Hotel vb.

,

 

Busan Tourist Hotel vb.

,

Ryokan Sawaya Honten vb.

, Butik

Apa Hotel Nagoya vb.

,

Yorum
:
Yanıt
Copyright © 2021 | Tüm Hakkı Saklıdır