JAPONYA KORE (RYOKAN) - SAKURA - TURLARI - 12 GÜN-HERŞEY DAHİL SİNGAPUR HY.

Yorum Yap
Tur Bilgileriniz
 • Süre :
  12
 • Vize Durumu :
  TC VATANDAŞINA VİZE YOK
 • Havayolu :
  SINGAPUR HAVAYOLLARI
 • Kalkış:
  İstanbul
12 Gün
Sizi Arayalım Talep Gönder
Çift Kişilik Oda
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
07/04/2022
4,048 $
Tek Kişilik Oda
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
07/04/2022
4,510 $

Tur Programı

1.GÜN / ISTANBUL- TOKYO Uçuş saati : 13:30

Bugün saat 10:30’da  İstanbul  Havalimanı , Dış Hatlar Gidiş Terminalinde EJDER TURIZM görevlileri ile  buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, Singapur Havayolları’nın tarifeli saferi ile 13:30’da Singapur aktarmalı olarak Japonya’nın başkenti TOKYO ‘ya hareket edeceğiz. Gecemiz uçakta geçiyor.

2.GÜN / TOKYO varış saati: 15:55

Japonya yerel saati ile 15:55’de havalimanına varışımızın ardından havalimanında karşılanma ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : APA HOTEL TOKYO 3*vb.

Japonya'ya Seyahat Edecek Türk Vatandaşlarının Dikkatine

Japonya ile Türkiye arasındaki "Vize Muafiyet Anlaşması" uyarınca, turizm ve iş ziyareti amacıyla Japonya'ya gelen vatandaşlarımız 3 ay süreyle vizeden muaf tutulmaktadır. Diğer taraftan,pasaportunuzun geçerlilik süresini kontrol edininiz. Süresi 8 ayın altında kalmış Pasaportunuz ile seyahat edemezsiniz.

                                                                                 TC DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI

 

3.GÜN / TOKYO

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, TOKYO şehir turumuzu yapacağız. Turumuz yarım gün sürecektir. Tur programımızda; Japonya’nın ilk imparatoru Meiji’nin ruhunu tanrılaştırmak için yapılan MeijiShinju Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında TOKYO TOWER’dan şehrin büyüleyici manzarasını izliyoruz. Yol üzerinde panoramik olarak National Diet Building’i göreceğiz. Turumuzun sonunda TOKYO meşhur caddesi GINZA STREET’de mola veriyor ve turumuzu burada sonlandırıyoruz. Öğleden sonra serbest saatlerimizde Tokyo sokaklarını  keşfetmeye devam edibiliriz. GECE TURU  TOKYO KÖRFEZİ limanına  geçiyoruz. Tokyo Bay Cruise with Buffet Dinner and Oiran Show ( Turumuza dahildir)  AÇIK BÜFE yemekli, KÖRFEZ Tekne turu – Japon Geleneksel Kıyafetleri Gösterisi eşliğinde Japon geleneksel dans uzun bir geçmişi vardır, bilinen en eski olanları yoluyla bulaşan kişiler arasında olabilir Kagura gelenek veya böyle pirinç (dikim olarak gıda üreten faaliyetlerine ilişkin halk oyunları dengaku yağmur dansları dahil) ve balıkçılık. - Orada büyük çoğunlukla subfixed olan bu geleneksel dansların, sayısıdır odori , - Asobi ve - mai ve bir bölge veya köye özgü olabilir. Mai ve Odori Japon dansları iki ana grup vardır ve dönem Buyo birleştirerek, "dans" için genel bir terim olarak modern zamanlarda icat edilmiştir.

OTELİMİZ : APA HOTEL TOKYO 3*vb.

4.GÜN / TOKYO-FUJI DAGI- HAKONE- NAGOYA

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. HAKONE-FUJI YANARDAĞI-  GÖLÜ TURU TAM GÜN  turu  yapacağız. Turumuz sabah 07:30'da otelimizden özel otobüsümüz ile başlıyor. Tam gün sürecek bu gezimizde Hakone / FUJİ dağı istikametine doğru yolculuğumuz  başlıyor. Rehberimizden Japonya hakkında bilgiler alıyoruz. FUJİ yanardağı eteklerine ulaşıyoruz. Buradan FUJİ manzarasını izliyoruz. Daha sonra ÖĞLE YEMEĞİ molası veriliyor. Bugün menüde  JAPON Mutfağının özel lezzetleri var. Yemekten sonra GÖL  kıyısına  geçiyoruz. Japonya’nın kutsal göllerinden  olan ve UNESCO  koruması altında  olan bu güzel yörede bir  tekne turuna katılıyoruz. Turumuzun bitiminde NAGOYA’ya hareket edeceğiz. Geceleme  Otelimizde.

OTELİMİZ : APA HOTEL NAGOYA  3* vb.             

5.GÜN / NAGOYA- NARA - KYOTO

Bu sabah NAGOYA ’dan ayrılacağız. Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası eşyalarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. Özel otobüsümüz ile turumuza devam edeceğiz. Yolculuğumuzun ilk durağı NARA kenti olacak ve UNESCO Mirasları listesindeki TODAJİ tapınağını ziyaret ediyoruz, burada bahçesinde Nara geyiklerini de  görüyoruz. Serbestçe  çevrede gezinmekteler. Daha sonra istikametimiz KYOTO şehri olacak. Kyoto’ya varışımızda şehri panoramik olarak geziyoruz. Shogun Ashiaga Yoshimitsu için Zen inancına göre inşa edilmiş Kinkakuji Mabedibir  diğer  adı ile  ALTIN TAPINAK  ziyaretimizi  yapacağız. Bugün AKŞAM  YEMEĞİ  servisini YEREL JAPON RESTORANINDA (bu bir otelde olabilir) alacağız. 

Geceleme KYOTO ‘da RYOKAN TARZI GELENEKSEL JAPON HAN OTELINDE. 

RYOKAN SAWA HONTEN  vb.

RYOKAN NEDİR ?

Geleneksel Japon han otellerdir. 1700lü yıllara dayanan tarihleri vardır. Ryokanlar otellere kıyasla daha pahalı olmaları sebebi ile sayıları çok fazla değildir. Tarihi JAPON kültürü deneyimi yaşamak için ideal yerledir. İçlerinde bazılarında  Sıcak Termal Havuz ve kaplıcalar ( Onsen)bulunur.

6.GÜN / OSAKA- KİŞİMOTO TURU - ERTUĞRUL FIRKATEYNİ

Bu sabah otelimizden ayrılıyoruz. İstikametimiz Osaka olacaktır. Bölgenin  güneyine doğru ilerliyoruz. KİŞİMOTO kasabasını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz esnasında JAPON YEMEĞİ olarak alınacaktır. Osmanlı tarihinde dramatik bir hikayesi olan Ertuğrul Fırkateyni ‘nin battığı Kushimoto kayalıklarına gideceğiz. Burada Ertuğrul Şehitliği, Kushimotoyu ziyaret edeceğiz. Yola çıkılacağı gün Japon Deniz Kuvvetlerinin tayfun uyarısına rağmen, Ertuğrul Fırkateyni planlandığı gibi 15 Eylül 1890 tarihinde Yokohama Limanı'ndan ayrıldı. Kuşimoto açıklarında tayfuna yakalanan Ertuğrul Fırkateyni 16 Eylül 1890'da kayalara çarparak battı. 16 Eylül saat 21.30 civarında Ertuğrul Fırkateyni, Kuşimoto yakınlarındaki kayalara çarpıp battı. Kazadan sadece 69 denizci kurtuldu, 550 Osmanlı leventi ise şehit oldu.. Öğleden sonra  OSAKA ‘da panaromik şehir turu da yapacağız Geceleme otelimizde OSAKA ‘da.

OTELİMİZ : APA HOTEL OSAKA  3* vb.

7.GÜN / OSAKA-KOBE -HİROŞİMA

 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası turumuza devam edeceğiz. KOBE ‘ye ulaşıyoruz. KOBE ziyaretlerimizi yapacağız. Kobe turumuz sonrasında  adını yakında tarihte çokça duyduğumuz Hiroşima şehrine doğru devam ediyoruz. Hiroşima Kalesi ziyaretini yapacağız. Hiroşima Kalesi, Japonya'nın Hiroşima kentinde bulunan bir kaledir. Kale, 1590'larda inşa edilmiş olup 6 Ağustos 1945'te atılan atom bombası ile tahrip edilmiştir. 1958'de yeniden inşa edilmiş olup günümüzde Hiroşima tarihi müzesi olarak hizmet vermektedir. Geceleme  Otelimizde.

OTELİMİZ : APA HOTEL HIROSHIMA 3* vb.

8.GÜN / HİROŞİMA- FUKUOKA- BUSAN (KORE)

 

Bu sabah 06:00 da otelimizden ayrılacağız. Japonya ‘nın en sonundaki FUKUOKA adasına doğru yolumuza devam edeceğiz. Fukuoka ‘ya varışımızı  takiben limana geçiyoruz. Buradan KORE’nin liman şehri PUSAN ‘a  FERIBOT yolculuğumuz  başlıyor.

Destination

Departure time

Arrival time

Hakata  Busan

12:30

18:00

 

Pusan limanına varışımız , Güney Kore’ye giriş işlemlerimizi yapacağız. Limandan özel aracımız ile AKŞAM YEMEĞİ için PUSAN BALIK HALİNE gideceğiz.  Yerel restoranda yemeğimizi alacağız. Balık Hali , şehrin en canlı yerlerinden birisidir. Biraz yürüyüşte yapabileceğiz . Daha sonra  otelimize transfer. Geceleme Otelimizde. 

OTELİMİZ : BUSAN HOTEL  3* vb.

Güney Kore'ye Seyahat Edecek Türk Vatandaşlarının Dikkatine !

Türkiye ve Kore Cumhuriyeti arasındaki 1973 tarihli “Vize Muafiyeti Anlaşması” çerçevesinde, iki ülke vatandaşları turistik amaçlı seyahatlerinde üç aya kadar vizeden muaftır.

                                                                                         TC Dışişleri Bakanlığı

9.GÜN / PUSAN- SEUL

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı  sonrası turumuza devam edeceğiz. PUSAN TÜRK ŞEHİTLİĞİ / BM KORE SAVAŞI MÜZESİ ziyaretinde KORE SAVAŞI şehitliğine gideceğiz. Yakın tarihimizde çok önemli yer tutan bu savaş ve hatıralarını yakından yeniden göreceğiz. Hiç duymadığınız ve ilk kez göreceğiniz KORE SAVAŞI gerçekleri ile karşılaşacaksınız. Kore Savaşı, 1950-1953 yılları arasında yapılan Kuzey Kore ile Güney Kore arasındaki savaştır. Soğuk Savaş'ın ilk sıcak çatışması olmuştur. Savaş, ABD ve müttefiklerinin daha sonra da Çin'in müdahalesiyle uluslararası bir boyut kazanmıştır. Şehitlik BM Savaş müzesinin bahçesinde yer almaktadır. Ziyaretimiz sonrası TREN yolculuğu yapmak üzere istasyona geçeceğiz.

               PUSAN -SEUL- HIZLI TREN YOLCULUĞU  KTX   16:00 / 02h45 /18:45

 

Akşam saatlerinde SEUL’e ulaşıyoruz.  AKŞAM YEMEĞİ yerel bir  Kore restoranında alınacaktır. Geceleme otelimizde 

OTELİMİZ : RAMADA SEUL HOTEL 4* vb.

 

10.GÜN / SEUL

Bugün sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası   SEUL şehir turumuzu yapacağız. Turumuzdaki ilk durağımız 262 metrelik Namsan Tepesi’ne  çıkıp, buradan şehrin doyumsuz manzarasını seyrediyoruz. Bu turumuzda SEUL Namsan Village gezilecektir. Namsan Köyü Kore Eski yaşam açık hava müzesidir. Yerel kıyafetleri ve eski Kore kültürü hakkında bilgi almamıza yardımcı olan figürlerle dolu bir ortamda olacağız. Turumuzun son noktası şarkısı ile meşhur olan ,Gangnam semti, Seul ‘un hareketli caddelerinden birisi AKŞAM YEMEĞİ  yerel restoranda alınacaktır . Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : RAMADA SEUL HOTEL 4* vb.

 

 

11.GÜN / SEUL – ISTANBUL 16:45

Bugün son günümüz başlıyor. Otelimizde alacağımız çok erken kahvaltı sonrası çevre gezilerimize devam edeceğiz. KUZEY- GÜNEY KORE  HUDUT BÖLGESİ – KORE SAVAŞI ANITLARI  Kuzey-Güney Savaşı bölgesine, ‘’  TAMPON BÖLGE’’ ye gideceğiz.  Birleşmiş Milletler kuvvetlerinin halen aktif olarak görev yaptığı  ara  bölgeyi , Imjingak Barış Köprüsünü KORE savaşı anıtını ziyaret ediyoruz. Yerel rehberimizden sınır ve savaş turumuzda Öğle Yemeğimiz de vardır. Turumuzu tamamladıktan sonra artık şehirden ayrılacağız. Havalimanına geçiyoruz.

Bugün  uçuşumuz  var ! -  Saat 13:45 ‘de  havalimanında olacağız.  Singapur Hava Yolları tarifeli seferi ile 16:45’de Sinpagur aktarmalı   İstanbul yolculuğumuz  başlayacaktır. 

 

12.GÜN / İSTANBUL varış 07:45

Singapur Havalimanı'na gece varışımızın ardından alanda kısa bir beklememiz olacak. Sonrasında İstanbul yolculuğumuza devam ediyoruz. 07:45’de  İstanbul Havalimanına  varış ve turumuzun sona ermesi.

BU TURDA VİZE YOKTUR.(TC VATANDAŞLARINA )

 

TUR İÇERİSİNDE beliritilen  Öğle ve Akşam yemekleri  Japonve Kore Mutfağından lezzetlerdir. Katılımcıların farklı menü talebi karşılanması mümkün   değildir 

 

 Pasaportlarınızın geçerlilik süresi Jaonya ‘ya  girişten itibaren  enaz 8 ay olma zorunluluğu vardır.

Tur Haritası

Fiyata Dahil Olanlar

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ:

 • Sinapur  Havayolları İle İstanbul/Tokyo(Haneda)   -Seul/ İstanbul  Uçak Yolculukları, Bileti
 • Fukuoka- Busan FERRY bileti-EKONOMI klass. Tek yön bileti .
 • 3 yıldızlı Otellerde  -Oda Kahvaltı Konaklama
 •  TOKYO(2 GECE)      NAGOYA(1GECE)       KYOTO (1 GECE -RYOKAN )

 OSAKA ( 1 GECE )     HİROŞİMA(1 GECE)  

 BUSAN ( 1 GECE)     SEUL(2 GECE )       olarak  

 9 GECE KONAKLAMA

 • Tokyo Yarım GünlükPananromik ŞehirTuru
 • Osaka /NAGOYA /HİROŞİMA /Panaromik şehir turu
 • Tokyo Bay Cruise with Buffet Dinner and Oiran Show
 • KİŞİMOTO TURU- ERTUĞRUL FIRKATEYENİ  
 • SEUL Şehir turu
 • Pusan Turu ve BUSAN BALIK HALİ
 • PUSAN TÜRK ŞEHİTLİĞİ / BM KORE SAVAŞI MÜZESİ
 • KUZEY- GÜNEY KORE  HUDUT BÖLGESİ – KORE SAVAŞI ANITLARI
 • FUJI DAĞI TURU + KYOTO -NARA+ KOBE TURU
 • Alan/Otel/Alan ve Şehirlerarası tüm Transferler,

·    Havalimanı Vergileri

 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Ejder Turizm Türkçe Rehberlik Hizmetleri

 

BU TURDA VİZE YOKTUR.(TC VATANDAŞLARINA )

Pasaportlarınızın geçerlilik süresi Jaonya ‘ya  girişten itibaren  en az 8 ay olma zorunluluğu vardır.

Fiyata Dahil Olmayanlar

FİYATA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER:

·      Yurtdışı Çıkış Fonu (50 TL),

·      HerTürlü Otel Ekstraları ve KişiselHarcamalar, 

·      BU TURUN yabancı personeller tamamı için HİZMET BAHİŞLERİ TOPLAMI -100 USD dir. İlk gün havalimanında toplanır.( tavsiye edilen min. tutar )

 

Ulaşım

 

 07 NISAN  2022 ,Perşembe

SQ 391   07APR     ISTSIN           1330 0500+1

SQ 632   08APR    SINHND         0800 1555  

SQ 601  17APR     ICNSIN          1645 2200  

SQ 392   18APR     SINIST          0145 0745

 

Apa Hotel Tokyo vb.

,

Apa Hotel Osaka vb.

,

Apa Hotel Hiroshima vb.

,

Ramada Seoul Hotel vb.

,

Busan Tourist Hotel vb.

,

Apa Hotel Nagoya vb.

,

Ryokan Sawaya Honten vb.

, Butik

Yorum
:
Yanıt
Copyright © 2022 | Tüm Hakkı Saklıdır