MEKSİKA GUATEMALA HONDURAS TURU 14 MAYIS

Puanı : 10 Yorum Yap
Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın

MEKSİKA GUATEMALA HONDURAS TURU 14 MAYIS

, İstanbul Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Bütün Turlarımız
 • Alt Kategori :
  Guatemala Turları, Honduras Turları, Meksika Guatemala Turları, Meksika Küba Turları, Meksika Turları, Orta Amerika Turları, Yurtdışı
 • Süre :
  12 Gün
 • Vize Durumu :
  Normal Pasaporta Yok.Yeşile Kolay vize var(MEX)
 • Kontenjan :
  16+1 REHBER
 • Grup Tur Rehberi :
  TBA
 • ANA HAVAYOLU :
  AIR FRANCE Hava Yolları
 • Operasyon Sorumlusu :
  NACIYE TURHAN

Ejder turizm'le 4 seyahatimi bitirdim:-) Meksika, Honduras, Guatemala.Olağanüstü güzel geçti! Gördüğümüz yerler çok etkileyiciydi! Grubumuz inanılmaz uyumluydu! Ayrıca rehberimize Onur beye 1000 kez teşekkür borçluyum! O kadar zor bir jeografyada koruma altında hissettim kendimi! Kendisi çok kibar, bilgili, hepimize sahip çıktı! Ejder turizm'le seyahatlere en yakın zamanda devam edeceğim! Aida Bilalova

16,582 TL dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

MEKSİKA GUATEMALA HONDURAS TURU 14 MAYIS Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 12 Gün
Talep Gönder Sizi Arayalım Ara
tek kişilik
Tur Tarihi
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
14/05/2020
19,478 TL
19,478 TL
19,478 TL
(2-6) 7,791 TL
(7-12) 13,635 TL
(2-6) 7,791 TL
(7-12) 13,635 TL
(2-6) 7,791 TL
(7-12) 13,635 TL
Çift Kişilik
Tur Tarihi
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
14/05/2020
16,582 TL
16,582 TL
16,582 TL
(2-6) 6,633 TL
(7-12) 11,607 TL
(2-6) 6,633 TL
(7-12) 11,607 TL
(2-6) 6,633 TL
(7-12) 11,607 TL
Üç Kişilik
Bu oda 3 Kişiliktir. 3 Yetişkin yada 2 yetişkin +1 Çocuk için
Tur Tarihi
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
14/05/2020
16,582 TL
16,582 TL
16,582 TL
(2-6) 6,633 TL
(7-12) 11,607 TL
(2-6) 6,633 TL
(7-12) 11,607 TL
(2-6) 6,633 TL
(7-12) 11,607 TL

Fiyata Dahil Olanlar

Gezi Ücretlerine Dahil Olan Servislerimiz

 

UÇAK BİLETLERİ:

İSTANBUL-CANCUN /MEXICO CITY-İSTANBUL  [ AIR FRANCE HAVA YOLLARI ]

GUATEMALA-MEXICO CITY   [ MEKSIKA H.Y]

Programda belirtilen geziler, şehir turları, transferler ve ören yeri giriş ücretleri.

 3/4 YILDIZLI ve otellerde Standart Odalarda oda-kahvaltı bazında konaklamalar

Program içerisinde belirtilen  ÖĞLE YEMEKLERİ   

Program içerisinde belirtilen  AKŞAM YEMEKLERİ

Zorunlu seyahat sağlık sigortası- POLİÇESİ

Ejder Turizm Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

UYARI!!!

Tüm katılımcılar, bir ülkeye seyahat edecekler ise; pasaportlarının gezinin bitiş tarihinden itibaren en az 6 aylık geçerlilik süresinin bulunması gerekmektedir.

Fiyata Dahil Olmayanlar

Gezi Ücretlerine Dahil Olmayan Servislerimiz

*Kişisel harcamalar / *Yurt dışı çıkış harcı 15 TL

*Dahil edilen yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler

 • Tüm yabancı servis tipleri (Bölgeler de kullanılan Tüm yabancı rehberler, tüm  yabancı otobüs şoförleri,gidilen restoranlardaki  yabancı garsonlar, otellerde ki yabancı bellboylar, sınır geçişlerinde ki  yabancı valiz taşıyıcıları içindir.) 100 EUR (Tavsiye edilen)  kişi başı alanda toplanacaktır.

 

 

VİZELER : HONDURAS- GUATEMALA- TC vatandaşları için VİZESİZ! Pasaport geçerlilik süreniz en az 8 ay olmalıdır.            

                 YEŞİL PASAPORT Sahipleri >> Meksika vizesiz için Parmak izi vermek durumundalar

Bu işlemin  konsolosluğa ödenen 36 USD lık  ücreti vardır. Başvuru bireyseldir.

Normal Pasaport sahipleri için  Meksika vizesi online -ücretsiz tarafımızca alınır(Belgesiz -Kolay)

Yeşil Pasaportlulardan ABD vizesi olan yolcularımızın Meksika için vizeye ihtiyacı yoktur.

 

* Program içerisinde ziyaret edilecek mekanların  sıralaması ; Kalınan Oteller,ziyaret akış sıralaması  gerekli hallerde; yerel olarak düzenleme hakkı Ejder Turizm ‘e aittir.

IPTAL KURALLARI :

1-Ejder Turizm tura katılan kişilerin yeterli sayıya ulaşamamalarına bağlı olarak gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 10 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Tur programını ana içeriği korumayı gözeterek değiştirebilir. Uçuşlarda kullanılan havayollarını, tur ilanlarında yazdığının dışında değiştirme hakkına sahiptir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.

2-Tüketicinin gezinin başlamasına 45 gün kalaya kadar iptal etmesi durumunda tur ücretinin tamamı iade edilir. Ancak,  satın alınmış uçak,tren ve gemi biletlerinde ve konaklamada ilgili firmaların iptal ve değişiklik kuralları aynen uygulanır. Var ise cezaları yolculara yansıtılır.

3-Tarifeli uçuşlarda isim değişikliği yapılamamaktadır. Tur Kaydınız esnasında Pasaport Kopyelerinizi iletiniz.

Tur Programı

MEKSİKA GUATEMALA HONDURAS TURU

1.GÜN/14MAYIS’20 ISTANBUL-CANCUN 05:10 17:15

Bugün  saat 03:00 ‘de İstanbul Atatürk Havalimanında buluşuyoruz.

AIR FRANCE HAVA YOLLARI  tarifeli seferi ile  PARIS aktarmalı  olarak Meksika ‘nın sahil şehre CANCUN yolculuğumuz başlıyor. Akşam 17:15’de Cancun’a ulaşıyoruz. Özel otobüsümüz ile otelimize transferimiz yapılıyor. Geceleme otelde.

OTELİMİZ : OTELİMİZ : KYRSTAL URBAN 4*

2.GÜN/ 15MAYIS CHICHEN ITZA TURU -CHETUMAL

 Sabah  kahvaltı  sonras otelimizden ayrılıyoruz. Tam Gün Turumuz var. Meksika Yukatan yarım adasının en büyük Maya antik şehir Chichen Itza ‘ya hareket. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan Chichen Itza antik kentine doğru yola çıkış. Burada 700-900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak, orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi; jaguar ve kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı; Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımakta. Bu etkileşimle ilgili üç teori ortaya konulmakta: Toltek’lerin Orta Meksika’daki başkenti Tula Maya’ların egemenliğinin altına geçmiş olabilir; Toltek’ler Chichen Itza’yı istila etmiş olabilirler; veya geniş ölçüde tüccarlık yapan Maya’lar Toltek’lerden etkilenmiş olabilirler. Gezimiz güzergahında, bu önemli yapıların yanı sıra, salyangoz şeklinden dolayı “Caracol” denilen ve ören yerinin en eski yapısı olan gözlemevi; yağmur tanrısı Chac Mool’a kurban edilen bedenlerin atıldığı sanılan kutsal kuyu “Cenote” de bulunmakta. ÖĞLE  YEMEĞİ  yerel restoranda alınacak. Chichen Itza gezisinin ardından güneye doğru Belize sınırına ilerliyoruz. Sınır ve ticaret şehri CHETUMAL ‘e gideceğiz. Yolculuğumuz 4 saat sürecektir.

 Geceleme Chetumal de.

OTELİMİZ : Las Vegas Hotel & Casino 4*

3.GÜN/16MAYIS BELİZE -FLORES [ GUATEMALA]

Bu sabah erken saatlerde yola çıkıyoruz. Belize kara hudut geçiş noktasına ulaşıyoruz. Burada Meksika’dan çıkış Belize’ye giriş işlemlerimizi yapacağız. Belize’ye girişte Aracımız değişecek,rehberimiz ile birlikte Belize ülkesinin içine  ilerliyoruz, Orta Amerika’nın en küçük ülkelerinden birisi olan Belize, başkenti Belize City Meksika sınırına yaklaşık 3 saat mesafededir.

BELIZE eski bir İngiliz kolonial toprağı olarak görülür, bölgedeki diğer ülkelerin aksine yerel dil İngilizce dir.. Bir sonraki durak noktamız  Guatemala- Belize hududu olacaktır. Guatemala için giriş işlemlerimizi tamamlıyoruz ve FLORES ‘e doğru yola devam ediyoruz. Öğleden sonra geç saatlerde Flores -Peten bölgesinde olacağız. PETEN GÖLÜ çevresindeyiz. Geceleme Flores’de.

Otelimiz : Hotel Maya Internacional 3*

4.GÜN/17MAYIS TİKAL ANTİK ŞEHRİ TURU ‘’ MAYA EFSANESİ ‘’

Bu sabah otelimizde alacağımzı kahvaltı sonrasında, Flores’e 1 saat mesafede yer alan Guatemala ‘nın en ünlü tarihi dokusunun bulunduğu TİKAL MİLlİ PARKINA ziyarete gideceğiz.

Maya Uygarlığının baş yapıt kentlerinden olan ve en iyi korunmuş ihtişamlı tapınakları ile halen hergün binlerce yabanacı turisti bölgeye çeken, TİKAL ‘i ziyaret edeceğiz.

ÖĞLE  YEMEĞİ Milli Park bölgesinde yerel bir restoranda alınacakatır.

Tikal, bugünkü Guatemala'daki yağmur ormanlarındaki Peten ilinin kuzeybatısında bulunan en büyük Maya kenti ve tören merkezidir. Güney düzlüklerindeki öteki Maya merkezleri gibi Tikal da orta oluşum döneminde küçük bir köydü, Maya uygarlığı denilince aklımıza bugün ilk gelen merkezlerden birisi Tikal ‘dir.

Ziyaretimizin sonunda yeniden Flores’ e döneceğiz, vaktimiz el verirse PETEN GÖLÜNDE bir tekne turu da yapacağız.   Geceleme Flores’de otelimizde.

5.GÜN/18MAYIS RIO DULCE -IZABAL

Bugün Flores’den ayrılıyoruz, Guatemala’nın yağmur ormanları ve Göller- Lagünler bölgesine gidiyoruz. ‘’ RIO DULCE ‘’  Tabiyatın içerisinde , ormanın yanı başında, Lagün bölgesine yolculuğumuz yaklaşık 5 saat sürecektir.

Butik otelimize yerleşliyoruz, daha sonra  aktivitelerimize başlayacağız. IZABAL GÖLÜ denize bağlantısı olan dev bir göldür (Lagün). Yağmur Ormanları ve doğal yaşamı tam yerinde görmek için Guatemala’da en çok ziyaret edilen  yerlerin başında gelen bir yörediyiz.

 RIO DULCE  de Izabal Gölünde bir tekne turumuz olacaktır , daha sonra ,kolonial dönemden kalma Castillo de San Felipe ( Felipe Kalesi)  ziyaret edilecektir. AKŞAM YEMEĞİ otelimizde alınacak. Geceleme RIO Dulce’de.

OTELİMİZ : Banana Palms Hotel 3*

6.GÜN/ 19MAYIS COPAN [ HONDURAS ]

Bu sabah otelimizden ayrılıyoruz,   istikametimiz HONDURAS ‘da  COPAN . Sınır noktasında giriş işlemlerimizi  tamamladıktan sonra , hiç vakit kaybetmeden Honduras’ın en önemli Milli Parkı olan COPAN PARK ‘a  ulaşıyoruz. Mayaların bir  başka efsane kenti olan, Heykel traşları ve el sanatları ile meşhur kenti COPAN ‘ı ziyaret edeceğiz. Günün sonunda  Copan ‘ın bugün insanların yaşadığı küçük ve  şirin Latin Amerika kasabasına varacağız. Bu gece bu kasabada konaklıyoruz. Honduras’ın de  Kahve ve puroları ile ünlü olduğunu unutmayın. Fırsat buldukça çok hesaplı fiyatlar ile alış veriş yapabilirsiniz.

AKŞAM YEMEĞİ yerel bir restoranda, geceleme Copan’da.

OTELİMİZ : Hotel Plaza Copan 3*

7.GÜN/ 20MAYIS COPAN -GUATEMALA CITY - ANTIGUA

Bu sabah saat 06:00’da otelimizden ayrılıyoruz ce yeniden Guatemala’ya giriş yapıyoruz. 265 km mesafemiz olan  ANTIGUA Guatemala  yolculuğumuz olacak. Şehre varışımızı takiben, kısa bir Panaromik şehir turu yapacağız , daha sonra  , kolonial mimarisi ile göz  dolduran Eski başkentte serbest saatlerimiz olacaktır. AKŞAM YEMEĞİ yerel bir restoranda  alınacaktır

OTELİMİZ :  CASA ANTIGUA  3*

 

8.GÜN/21MAYIS GUATEMALA CITY – MEXICO CITY (uçuşu)15:55 18:05

Bugün Guatemala ‘da son günümüz, öğleden sonra Guatemala City havalimanına  geçiyoruz ve saat 15:55’de Meksika yerel havayolları ile MEXICO CITY uçuşumuzu yapacağız. Saat 18:05’de Mexico City’ye ulaşıyoruz. Bizi bekleyen özel otobüsümüz ile konaklayacağımız otelimize geçiyoruz.

Akşam Yemeği ve Eğlenmek için GARİBALDİ MEYDANINA gideceğiz. Meksika denilince akla gelen MARIACHI MÜZİSYENLERİNİ  dinleyerek, akşam yemeği servisi alacağız.

OTELİMİZ : IBIS  REFORMA 4*

9.GÜN/22MAYIS MEXICO CITY

Sabah erken saatlerde otelimizde kahvaltımızı  alıyoruz..Daha sonra şehir turumuza başlıyoruz. ŞEHİR TURUMUZUN BAŞLAMASI..

Mexico (İspanyolca: Ciudad de México, ) Meksika´nın başkenti ve en büyük şehri. Anâhuac´ın yüksek platolarından birinde, 2.250 m yükseltide bulunan federal yönetim bölümünün merkezi.Aztekler döneminde “Ulu Tenochtitlan”; İspanyol sömürgesi döneminde “saygıdeğer ve asil emperyal şehir”; gösterişli evler ve yapılarının bolluğu ile “Saraylar şehri” gibi değişik isimlere layık görülen Meksiko City günümüzde 20 milyona dayanmış nüfusu ile adeta baş döndürücü bir metropol ünvanına kavuşmuş. Sabah, Mexico City’nin UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan tarihi merkezinin turu : Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı..Ardından, Chapultepec Parkı´nın girişinde bulunan ve Orta-Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi´ni ziyaret. Zengin antropolojik, etnografik ve arkeolojik koleksiyonlar barındıran müzenin baş eseri şüphesiz dünyaca ünlü ve Aztek Takvimi olarak bilinen dairesel Güneş Taşı´dır. Öğleden sonra bir  başka bölgeye gideceğiz.

Şehir merkezine yaklaşık 45 dakika mesafede yer alan  Meksika’nu-ın Venediği olarak adlandırılan kanallar diyarı ‘’ Xochimilco ‘’ ya gideceğiz.  Çok farklı renklerde dizayn edilmiş teknlerle gezintiye çıkıyoruz, hemen yanı başımızda yine Meksika müzisyenleri bizleri yalnız bırakmıyor. Keyifli bir günün sonunda otelimize geri dönüyoruz.

AKŞAM YEMEĞİ yerel restoranda alınacaktır. Geceleme otelimizde.

10.GÜN/23MAYIS MEXICO CITY -TEOTIVAKAN

Bu sabah kahvaltı sonrasında son bir ziyaretimiz olacak. Meksiko City’den iki saat mesafede bulunan Teotihuacan’a hareket. Burada volkanik kökenli bir cam türü olan obsidyen taşı atölyesi ve galerisini ziyaret. Ardından, Meksika’nın başta gelen içkileri olan Tequila ve Pulque degüstasyonu. Meksika’nın ulusal içkisi sayılan Tequila, bir kaktüs türü olan “agave”nin öz suyunun önce mayalandırılıp sonra iki kez damıtılması ile üretilmektedir. Pulque ise oldukça geleneksel bir içki. Biraya benzeyen pulque, agave meyvesinin fermente edilmesiyle elde edilmektedir.  UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi´ne alınan Teotihuacan antik şehrinin keşfi. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan, Yeni Dünya’nın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo-Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi; Ay Piramidi; Ölüler Yolu; büyük Tanrı “Tüylü Yılan” a ithaf edilen Quetzalcoatl Tapınağı;Kelebekler Sarayı´nı görebilirsiniz. ÖĞLE  YEMEĞİ  turumuz  bitişinde yerel bir restoranda alınacaktır

Öğleden sonra şehir merkezine dönüyoruz,  FRIDA KAHLO nun evi ( MAVI EV )  ziyareti yapılacaktır.  Geceleme otelimizde.

11.GÜN/24MAYIS MEXICO CITY -İSTANBUL- Dönüş Yolculuğu

Bu sabah kahvaltı sonrası , uçak saatimize kadar serbest saatlerimiz olacak.

Uçak saatimiz , 19:45 , bu sebeple 3 saat öncesinde alanda olacak şekilde 15:30 gibi otel lobisinde buluşarak, hareket edeceğiz (rehberimiz saati teyid edecektir )

 Air France HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile  saat 19:45’de hareket ediyoruz. PARIS uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Geceleme uçakta

 19:45 /13:45+1

12.GÜN/ 25MAYIS

PARIS- İSTANBUL-  varış (03:45 -26MAYIS)

PARİS e varış saatimiz  13:45. Paris Havalimanında beklemeyi takiben,  22:40 ‘da İstanbul Atatürk Havalimanı için uçağımıza biniyoruz.  Varışımız  İstanbul saati ile gece yarsını geçe 03:45 de olacaktır.(26MAYIS -ERTESİ SABAH ERKEN 03:45 VARIŞ)           Turumuzun sona ermesi.

ÖN REZERVASYON

SEYAHAT SİGORTANIZ HAZIR

Ulaşım

Transport 1 : W7THWF - Names to be entered

Passengers

Last name

Origin

Destination

Departure date

Departure time

Arrival time

Flight number

CI

Status

                   

17

0

Istanbul, Istanbul Airport (IST) - TURKEY

Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France

14/05/2020

04:15

06:55

AF1391

L

OK

Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France

Cancun (CUN) - MEXICO

14/05/2020

13:30

17:15

AF650

V

OK

Mexico, Juarez International (MEX) - MEXICO

Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France

24/05/2020

19:55

13:50+1

AF179

V

OK

Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France

Istanbul, Istanbul Airport (IST) - TURKEY

25/05/2020

22:55

03:15+1

AF1390

L

OK

KRYSAL URBAN HOTEL 4* CANCUN

,

Las Vegas Hotel & Casino 4* CHETUMAL

,

Hotel Maya Internacional 3* GUATEMALA

,

Banana Palms Hotel 3* RIO DULCE -IZABAL

,

Hotel Plaza Copan 3* HONDURAS

,

CASA ANTIGUA 3* COPAN -GUATEMALA CITY - ANTIGUA

,

MEXICO CITY HOLIDAY INN REFORMA 4*

,

MEXICO CITY

Yorum
:
Yanıt