FİLİPİNLER TURU -27 ARALIK-YILBAŞI

FİLİPİNLER TURU [22 OCAK]

Yorum Yap
Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın

FİLİPİNLER TURU [22 OCAK]

, İstanbul Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Bütün Turlarımız
 • Alt Kategori :
  Filipinler Turları, Promosyon Fiyatlı Turlar, Sömestre Turu, Yurtdışı
 • Süre :
  13 Gün
 • Vize Durumu :
  YOK
 • Kontenjan :
  24+1
 • Grup Tur Rehberi :
  SERDAR KOLURBASI
 • ANA HAVAYOLU :
  SİNGAPUR HY
 • Operasyon Sorumlusu :
  NACIYE TURHAN

Fatma Özen / Yılbaşı Filipinler Turu 2017 Yorumu;Gezimiz rüya gibi geldi geçti. Hep beraber gezmekten, paylaşmaktan başka her türlü sorunlarımızı çözen, yardımını esirgemeyen dünya tatlısı rehberimiz Özlem Hanım'a ve bu geziyi düzenleyen Ejder Turizm'e teşekkür ederiz.Bütün gezi boyu birlikte tatlıyı acıyı paylaştığımız bütün dostlarla tekrar görüşmek umuduyla çok teşekkürler. Sevgiyle kalın24 Aralık 2017 Yılbaşı Filipinler Turu

10,700 TL dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

FİLİPİNLER TURU [22 OCAK] Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 13 Gün
Talep Gönder Sizi Arayalım Ara
İki kişilik Oda
Tur Tarihi
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
22/01/2020
10,700 TL
10,700 TL
10,700 TL
Tek kişilik Oda
Tur Tarihi
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
22/01/2020
12,900 TL
12,900 TL
12,900 TL
Üç kişilik Oda
Tur Tarihi
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
22/01/2020
10,700 TL
10,700 TL
10,700 TL

Fiyata Dahil Olanlar

ANA UÇUŞ : İstanbul/ Manila/İstanbul arası Ekonomi Class Uçak Bileti 1 PARÇA bagaj

Ara Uçak Manila- Bohol Bileti

Ara Uçak Cebu- Borakay Bileti

Ara Uçak Borakay – El Nido Bileti

Ara Uçak Palawan-Manila Bileti

Bohol- Cebu Ferry Bileti

Borakay- Caticklan arası İki Yönlü Ferry Bileti

BORACAY AKŞAM YEMEĞİ 

KONAKLAMA OTELLER 3 ve 4YILDIZLI DIR.

TÜM OTELLERDE KAHVALTILAR DAHİLDİR.

PANAROMİK MANİLA ŞEHİR TURU

BOHOL ÇİKOLATA TEPELERİ TURU

Filipinler  Seyahati  Hatırlatma Notları

 • Değerli Misafirlerimiz heyecanla beklediğiniz Filipinler Turu ile ilgili hatırlatma notlarınızı aşağıda görebilirsiniz. Bu notları dikkatlice okuyup seyahat öncesi hazırlıklarınızı yapmanızı önemle rica ederiz.
 • Bu turumuzda Filipinler Türk Vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.      Ancak kapıda ülkelere ve/veya gideceğimiz destinasyonlarda girişte veya çıkışta ayak bastı paraları uygulanabilmektedir. ( ülkelerin para birimleri üzerinden ) yanınızda bir miktar maksimum 50 usd gibi( bozuk olursa iyi olur ) bir para bulundurmanız gerekmektedir.
 • Uçuşlarda Rahat kıyafetleri tercih etmenizi ve günlük kullandığınız ilaçları el bagajınıza almanızı tavsiye ederiz.
 • Yurt dışı çıkış harçlarınızı yatırmayı unutmayınız 50TL
 • Gezi boyunca  genel hava şartları ortalama olarak gündüz 26 gece olacaktır. Gezi güzergahı üzerinde bazı yerlerde yağmur görülebilir. Yağmurluk veya şemsiye almanızı öneririz. Gezi esnasında rahat ayakkabılar tercih edilmelidir. Ayrıca yanınızda bir şapka ve güneş gözlüğü bulundurmanızı da ayrıca tavsiye ederiz.
 • Özellikle  sineklere karşı sinek ilacınızı almanızı öneriririz.
 • Filipinler ve Türkiye arasında 5 saat fark vardır, Bu ülke saat olarak bizden ileridedir.
 • Filipinler’in para birimi Filipin Pesosu’dur. 1 USD =yaklaşık 50 PHP’dir.
 • Gidilecek ülkelerde olabilecek hırsızlık olaylarına karşın giderken yanınızda ziynet eşyası ve yüklü miktarda nakit para taşımamanızı rica ederiz.
 • Bagajlara getirilen sınırlama sonrası 100 mg üzeri sıvı taşıma yasağı sebebi ile özellikle bayan misafirlerimizin şampuan , sıvı saç kremleri , parfüm , kolonya vs gibi maddeleri mümkün olduğunca el bagajlarına almamaları gerekmektedir.
 • Bagajlarımız ;  uluslar arası uçuşlarda 20 kg + 8 kg el bagajı taşıma hakkımız bulunmaktadır. İç hat uçuşlarının bazılarında ise 15 kg Bagaj hakkı vardır. Bagajlarınızı hazırlarken bu uyarıya dikkat etmenizi önemle rica ederiz.
 • Gideceğimiz adalarda bazen valizlerimizi kendi imkanlarımız ile taşıyacağımız durumlar olacak lütfen valizinize çok fazla eşya almayınız.
 • Elektrikli aletlerin şarj edilmesi için dönüştürücü adaptör almakta fayda var.
 • Tur esnasında fotoğraf molalarında Rehberimizin belirttiği saatlere uyulmasını önemle rica ederiz.Otel çıkış saatlerimize ,yemek saatlerimize de Rehberimizin belirttiği saate önemle dikkat edilmesini rica ederiz.Belirtilen saate uyulmaması halinde Tur Programında aksaklıklar yaşanmaktadır.Geç kalma durumlarında Rehberimize önceden bilgi verilmesi gerekmektedir.
 • Ülkelere girişlerde giriş belgesi doldurulabilmektedir.Bu konuda Rehberimizden yardım alabilirsiniz.Ülke girişlerinde Rehberimizin belirteceği şekilde işlem yapılmasını önermekteyiz.
 • Havalimanlarındaki c/in işlemleriniz esnasında özel isteklerinizi c/in anında Havayolu görevlilerine iletebilirsiniz.Grup c/in işlemi bazı Havayollarında yapılamamaktadır.
 • Kalacağımız otellerde c/in işlemleri Rehberimiz tarafından yapılacaktır.Rehberimiz işlemleri yaparken sizler Otelin bekleme salonlarında istirahat edebilirsiniz.Rehberimiz oda anahtarlarını size verirken kahvaltı,akşamyemeği,internet kullanımı ,otel hakkında genel bilgileri vs.iletecektir.
 • Serbest zamanlarda gruptan ayrı bir organizasyon yaparsanız ,Rehberimizi bilgilendirmenizi ayrıca Kalacağımız otellere ait otel adresini içeren kartları almanızı tavsiye ederiz.
 • Tur boyunca değerli yüzük,küpe,kolye,saat gibi ziynet ve aksesuarların kullanılmaması tavsiye edilir.

·ÇOK ÖNEMLİ UYARI

·        Turlarımız  İSTANBUL  çıkışlıdır.

·        ·        İstanbul dışından tura katılım durumunuz olması halinde gelişte ve gidişte  Ana uçak saatinden minimum 4 saat öncesinde,varışlarda da 4 saat sonrasına Havalimanında olabilecek şekilde iç hat biletlerinizi almanız tavsiye edilir.Sıksık yaşanan İç Hat uçuş rötorlardından etkilenebilirsiniz. Ana Uçuşunuzu bu sebeplerden kaçırmanız durumunda ilgili turun haklarından faydalanamazsınız.

 

Fiyata Dahil Olmayanlar

FİLİPİNLER TÜRKİYE’DEN VİZE İSTEMİYOR ANCAK ADALARIN KENDİLERİNE ÖZEL “AYAKBASTI” PARA UYGULAMALARI OLUYOR. BUNLAR 7-15 DOLAR ARASINDA DEĞİŞEN RAKAMLAR.

Extra  belirtilen Turlar.

FİLİPİNLER İÇ HAT UÇUŞLARINDA VALİZ AĞIRLIKLARI ÇOK SIKI DENETLENİYOR. BU KONUDA OLUŞABİLECEK EKSTRA MASRAFLAR.

TR- YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI (50 TL )

 • Tüm yabancı servis tipleri (Bölgeler de kullanılan Tüm yabancı rehberler, tüm  yabancı otobüs şoförleri,gidilen restoranlardaki  yabancı garsonlar, otellerde ki yabancı bellboylar, sınır geçişlerinde ki  yabancı valiz taşıyıcıları içindir.) 550 TRY (Tavsiye edilen)  kişi başı alanda toplanacaktır.

EXTRA TURLAR:

TAM GÜN – ÖĞLE YEMEKLİ – LAGÜN TURU  -TEKNE TURU [ 650 TRY ]
VILLA ESCUARDO TURU -ÖĞLE YEMEKLİ [650 TRY]
1300 TRY-TOPLAM (Lütfen çıkıştan önce katılımınızı teyit ediniz -erken ayarlanması lazımdır )

[ SEYAHAT SİGOARTANIZI BİZ YAPIYORUZ -PAKETE  DAHİL ]

 

 

 

Tur Programı

1 .GÜN 22 OCAK ISTANBUL/MANILA (FİLİPİNLER) UÇUŞU 14:25 13:00+1

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 11:45’de hazır bulunuyoruz. SINGAPUR HAVA YOLLARI kontuarında  işlemlerimizi yapıyoruz.

Singapur  aktarmalı olarak Filipinler’in başkenti Manila’ya saat 14:25’de uçuyoruz. Geceleme uçakta.

2.GÜN 23 OCAK MANİLA

Manila’ya  15:30’da  varıyoruz. Havaalanı transferimizin ardından şehir merkezindeki otelimize yerleşiyoruz.Otele yerleşir yerleşmez, eşyalarımızı bıraktıktan sonra bugün için serbest saatlerimiz olacak...Geceleme şehir merkezimizdeki otelimizde.

 

3.GÜN 24 OCAK MANILA /BOHOL 11:20 12:45

Sabah  otelde kahvaltı /  uçuş saatimi 11:20 -  havalimanına hareket. otelimizi boşaltıp özel aracımızla havaalanına transferimizi gerçekleştiriyoruz.

 adaları aşarak, muhteşem bir yolculukla Bohol’a ulaşacak. Bugün Filipinler’in doğal güzellikleri ve dünyanın en enteresan hayvanı tarsierleriyle ünlü Bohol’a ulaşıyoruz. Bohol, dünya mirası listesinde de kendine yer bulmuş Çikolata Tepeleri ile ünlü. Havaalanından transferimiz ile Panglao Adası’na geçiyoruz. Panglao köprüler ile Bohol Adası’na bağlanıyor. Adanın otellerinin bulunduğu, sırt çantalıların cirit attığı asıl konaklama bölgesi ise Panglao.Bugün hep beraber okyanusun güzelliklerini keşfediyoruz.  Tüm gün tropikal adanın keyfini çıkarıyoruz. 

4.GÜN 25 OCAK BOHOL – ÇİKOLATA TEPELERİ TURU

Bugün erken saatlerde uyanıyoruz. Bohol’de bulunma sebebimiz olan Çikolata Tepeleri turu için hazırız.Panglao’dan özel araçlarımızla tura başlıyoruz. Önce Bohol’deki milli parka uğruyor ve dünyada sadece Güney Filipinler’deki adalarda Endonezya’nın belirli bölgelerinde bulunan, dünyanın en küçük maymun familyasından gelen “tarsier”leri görüyoruz. Rehberimiz bize bu sevimli hayvanlar hakkında bilgi veriyor. Milli parkta onları, orijinal yaşam alanlarında ziyaret ediyoruz.Daha sonrasında turumuza Çikolata Tepeleri adı verilen çok özel oluşumları ziyaretimizle devam ediyoruz. Adanın ortasında, büyük bir alana yayılmış olan, üzerinde bitki yetişmeyen yüzlerce tepeyi özel seyir teraslarından izliyor ve fotoğraflıyoruz. Bu tepeler hakkındaki efsaneleri dinliyoruz. Çikolata Tepeleri özel olarak korunan, dünya mirası listesine girebilmeyi başarmış bir alan. Filipinler’in en turistik noktalarından biri.Dileyen misafirlerimiz tur boyunca yapılacak olan çeşitli aktivitelerin en çılgınını, zipline deneyimini yaşayabilirler.Bu uzun ve yorucu turumuzun ardından otelimize geri dönüş.  Konaklama otelimizde.

5.GÜN26 OCAK BOHOL-Cebu- BORACAY

Sabah erken saatlerde uyanıyoruz. Bugün BOHOL adasından ayrılıyoruz, önce Tekne iskelesine gideceğiz , daha sonra yerel tekneler ile CEBU ya geçiyoruz.  Filipinlerin  en büyük şehirleri arasında yer alan CEBU  adasına varışımızı takiben panaromik şehir turumuz  yapılacak. Turumuz  sonrası, havalimanına geçiyoruz. BORACAY uçuşumuzu yapacağız.

Akşam saatlerinde önce  yan ada  KATICLAN  havalimanına ulaşıyoruz, burdan deniz yolu ile Boracay adasına geçiyoruz.( Boracay adasında havalimanı yok- bu sebeple uçuşlar yan adaya iniyor, geçişler  oradan yapılıyor)Geceleme  Boracay da.Otelimizde.

AKŞAM YEMEĞİ

6.GÜN 27 OCAK BORACAY

Boracay’da tüm gün serbest zaman.  Dileyen misafirlerimiz kısa zamanlı tekne turlarına katılabilirler.Konaklama otelimizde.

 

7.GÜN 28 OCAK BORACAY

Boracay’da tüm gün serbest zaman.  Dileyen misafirlerimiz kısa zamanlı tekne turlarına katılabilirler.Konaklama otelimizde.

8.GÜN 29 OCAK BORACAY- EL NIDO ( PALAWAN ADASI )

Boracay’da   son güğnümüz,  rehberimizin eşliğinde  vakitlice otelimizden ayrılıyoruz ve Caticlan Havalimanına yeniden geçiyoruz, Buradan yerel hava Yolu ile  EL NIDO (Palawan) uçuşumuzu  yapacağız. (SwiftAir)  15:20 16:25  varışımızı  takiben,  küçük otelimize yerleşiyoruz. Geceleme El NIDO  bölgesinde otelimizde.,  

9.GÜN 30 OCAK EL NIDO

Bugün El Nido da serbest günümüz olacak..  Diyen misafirlerimiz rehberimizin organize edeceği, tura  katılabilirler.

Extra TUR  /  TAM GÜN – ÖĞLE YEMEKLİ – LAGÜN TURU  -TEKNE TURU [ 650 TRY]
Eşsiz  doğa so ve el değmemiş bakir  koylarında  Yüzme , tekne ile koyların ziyaretini kapsayan , yerel Geleneksel tekneler ile Tam gün sürecek, Öğle Yemekli Tekne Turumuz olacak .
[ Bu koylarda aylık giriş izinleri düzenleniyor-İzin verilen koylara gezi yapacağız ]
Geceleme  otelimizde.

 

10.GÜN 31 OCAK PALAWAN -Puerto Princesa

Bu sabah El Nido daki otelimizden ayrılıyoruz. Palawan adasının orta  bölgesindeki Puerto Princesa  kentine doğru yola çıkacağız, yolculuğumuz 6-7 saat  sürecektir.  Günün  en önemli aktivitesi   MAĞRA TEKNE TURU olacak ,  Küçük kanolar ile turu  yaptıktan sonra  Palawan havalimanı bölgesine yakın otelimize geçiyoruz.  Geceleme otelimizde.

11.GÜN 1 ŞUBAT PALAWAN (Puerto Princesa) MANILA UÇUŞU

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası Manila  uçuşumuzu  yapacağız.

Varışı takiben,MANILA  ŞEHİR TURUMUZU yapacağız. , Manila Şehir Turu için otelden ayrılıyoruz. İlk olarak Manila Körfezi’nin kenarında bulunan Filipinler’in kültürel merkezine gidiyoruz. Filipinler’in ulusal kahramanının infaz edildiği Rizal parkı ve 17. Yüzyıldaki İspanyol Hükümetinin ikameti olan Santiago Kalesini göreceksiniz. Sonrasında Manila Katedrali ve 17. Yüzyıl Manila evlerinin bir replikası olan “Casa Manila” gezilecek. San Agustin kilisesi ve müzesini gördükten sonra şehrin iş merkezi olan Makati şehri ve Manila’nın ilk havalimanını panoramik olarak geziyoruz.  Şehir turu sonrası  otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

12.GÜN 2 ŞUBAT Villa Escudero TURU

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası uçak saatimize kadar  serbest saatimiz olacaktır, arzu eden misafirlerimiz için,EXTRA turumuzda

VILLA ESCUARDO TURU -ÖĞLE YEMEKLİ [650 TRY]

 Manila kent merkezinden dışarıya çıkıyoruz, yaklaşık 2,5 saat kara yolu mesafesinde olan Hindistan cevizi ekim bölgesi- özel bir   doğal güzellik ve eğlence  bölgesine gideceğiz , yerliler buraya ‘’ Villa Escudero’’ ŞELALE ismini vermişler. Ve özellikler  haftasonlarında , şehirden bunalan Filipinliler ve turistlerin  uğrak bir bölgesi konumunda.

Dikkat!, yanınıza Mutlaka Mayo-şort-terlik+ havlu alınız. Islak bir gün olacak. Bölgesel manda arabası ile park bölgesine giriş yapacağız. Masaların Suların içerisinde olduğu yerel restoranda  ÖĞLE YEMEĞİ alacağız,  arzu edenler  yüzebilecekler. Çok relax ve eğlenceli bir gün bizi  bekliyor. Turumuzun sonunda yeniden Manila ‘ya döneceğiz.

Havalimanına geçiyoruz,  Uçuş saatimiz 19:00  , Singapur  aktarmalı olarak dönüş yolculuğumuz başlıyor, geceleme uçakta.

13.GÜN 3 ŞUBAT ISTANBUL

İstanbul Atatürk Havalimanına a varış saatimiz 08:25

SEYAHAT SİGORTANIZ HAZIR

ÖN REZERVASYON

TAM GÜN – ÖĞLE YEMEKLİ – LAGÜN TURU -TEKNE TURU [ 650 TRY ]
VILLA ESCUARDO TURU -ÖĞLE YEMEKLİ [650 TRY]

Ulaşım

RP/ISTSQ0100/ISTSQ0100            SB/RC  21MAY19/0756Z   NU8JCC

0. 25EJDER  NM: 0

  1  SQ 391 G 22JAN 3 ISTSIN HK25         1425 0545+1 *1A/E*

  2  SQ 910 G 23JAN 4 SINMNL HK25      2  0920 1300   *1A/E*

  3  SQ 921 G 02FEB 7 MNLSIN HK25      3  1900 2245   *1A/E*

  4  SQ 392 G 03FEB 1 SINIST HK25      3  0150 0825   *1A/E*

 

 

 

GOLDEN PHOENIX MANILA

,

LOST HORIZON BEACH RESORT

,

LA CARMELA DE BORACAY

,

EL NİDO REEF STRAND HOTEL

,

PALAWAN UNO HOTEL

,

Yorum
:
Yanıt