Meksika Guatemala El Salvador Honduras THY -2024

Puanı : 10 Yorum Yap
Tur Bilgileriniz
 • Süre :
  12
 • Havayolu :
  TÜRK HAVA YOLLARI
 • Kalkış:
  İstanbul
12 Gün
Sizi Arayalım Talep Gönder
Tek kişilik oda fiyatı
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
21/08/2024
4,840 $
26/10/2024
4,840 $
04/11/2024
4,840 $
22/11/2024
4,840 $
26/11/2024
4,840 $
Çift kişilik odada kişi başı
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
21/08/2024
4,290 $
26/10/2024
4,290 $
04/11/2024
4,290 $
22/11/2024
4,290 $
26/11/2024
4,290 $

Tur Programı

İSTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA SAAT 22:00

ISTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA SAAT 22:00

[ Tur hareket tarihinde , Uçuş saat gece yarısını geçe 02:15 olduğu için, tarih olarak dikkat ediniz ] İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali EJDER TURIZM bankolarında saat 22:00 ‘de buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra TÜRK HAVA YOLLARI uçuşu ile MEXICO CITY  yolculuğumuza başlıyoruz. Geceleme uçakta olacaktır.

Meksika’ya girişte vizeler detaylıca incelenmektedir. Bazen turist yoğunluğundan kaynaklı olarak incelemeler fazla vakit alabilmektedir.. Havalimanında bu beklemeden oluşacak stres esnasında daha sakin olmanızı ve kurallara uymanızı önemle rica ederiz

1. GÜN / ISTANBUL- MEXICO CITY 02:15 08:10

Yerel saat ile 08:10’de MEXICO CITY varışımızın ardından havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile

buluşuyor ve konaklayacağımız otelimize transfer oluyoruz.  

Daha sonra şehir turumuza başlıyoruz. ŞEHİR TURUMUZUN BAŞLAMASI. Mexico (İspanyolca: Ciudad de México, ) Meksika´nın başkenti ve en büyük şehri. Anâhuac´ın yüksek platolarından birinde, 2.250 m yükseltide bulunan federal yönetim bölümünün merkezi.Aztekler döneminde “Ulu Tenochtitlan”; İspanyol sömürgesi döneminde “saygıdeğer ve asil emperyal şehir”; gösterişli evler ve yapılarının bolluğu ile

“Saraylar şehri” gibi değişik isimlere layık görülen Meksiko City günümüzde 20 milyona dayanmış nüfusu ile adeta baş döndürücü bir metropol ünvanına kavuşmuş. Sabah, Mexico City’nin UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan tarihi merkezinin turu : Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı..Ardından, Chapultepec Parkı´nın girişinde bulunan ve Orta-Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi´ni müzesini ziyaret. Zengin antropolojik, etnografik ve arkeolojik koleksiyonlar barındıran müzenin baş eseri şüphesiz dünyaca ünlü ve Aztek Takvimi olarak bilinen dairesel Güneş Taşı´dır. Öğleden sonra bir  başka bölgeye gideceğiz. Şehir merkezine yaklaşık 45 dakika mesafede yer alan  Meksika’nu-ın Venediği olarak adlandırılan kanallar diyarı ‘’ Xochimilco ‘’ ya gideceğiz.  Çok farklı renklerde dizayn edilmiş teknlerle gezintiye çıkıyoruz, hemen yanı başımızda yine Meksika müzisyenleri bizleri yalnız bırakmıyor. Keyifli bir günün sonunda otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : RAMADA REFORMA  HOTEL 3*

2.GÜN/ MEXICO CITY –TEOTIVAKAN

Bu sabah kahvaltı sonrasında son bir ziyaretimiz olacak. Meksiko City’den iki saat mesafede bulunan

Teotihuacan’a hareket. Burada volkanik kökenli bir cam türü olan obsidyen taşı atölyesi ve galerisini ziyaret. Ardından, Meksika’nın başta gelen içkileri olan Tequila ve Pulque degüstasyonu. Meksika’nın ulusal içkisi sayılan Tequila, bir kaktüs türü olan “agave”nin öz suyunun önce mayalandırılıp sonra iki kez damıtılması ile üretilmektedir. Pulque ise oldukça geleneksel bir içki. Biraya benzeyen pulque, agave meyvesinin fermente edilmesiyle elde edilmektedir. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi´ne alınan Teotihuacan antik şehrinin keşfi. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan, Yeni Dünya’nın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo-Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi; Ay Piramidi; Ölüler Yolu; büyük Tanrı “Tüylü Yılan” a ithaf edilen Quetzalcoatl Tapınağı;Kelebekler Sarayı´nı görebilirsiniz. ÖĞLE YEMEĞİ yerel bir restoranda alınacaktır. Öğleden sonra şehir merkezine dönüyoruz, serbest saatlerimiz olacak. Geceleme otelimizde OTELİMİZ : RAMADA REFORMA  HOTEL 3*

3.GÜN / MEXICO CITY-SAN SALVADOR ( EL SALVADOR ) UÇUŞ : 05:00 07:20

Bu sabah çok erken saatlerde uçuşumuz var. Havalimanına geçiyoruz. Sabah yerel havayolları ile

SAN SALVADOR uçuşumuzu yapacağız. Varışı takiben karşılanma  ve otelimize transferimiz yapılacak.

KAHVALTI servisi bu otelde alınacaktır. Kahvaltı sonrası eşyalarımızı otele bırakarak.  

ŞEHİR TURU yapacağız.

Ruinas de San Andrés ve Şehir Turu  SAN SALVADOR

Otelimizde   alacağımız   kahvaltıyı   takiben,   Şehir   merkezinde   Metropolitan   Kathedrali,

Hükümet sarayı, National Theathre göreceğimiz yerler arasında ve yine meşhur Monsenor Romero’nun öldürüldüğü Divina Providencia Chapelini göreceğiz   daha sonra yine  özel aracımız ile  Ruinas de San Andrés  yöresi ziyaret edilecek.  

Günümüzü burada tamamladıktan sonra akşam saatlerinde yeniden otelimize dönüyoruz.

Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : BEVERLY HILLS BUSSINES  3* vb

4.GÜN / SAN SALVADOR -GUATEMALA CITY UÇUŞ : 21:50 22:50

Bugün otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası çevre gezilerimize devam edeceğiz.

şehir merkezine 2 saat mesafede olan Costa Del Sol isimli sahil şeridine geçeceğiz. Burası başkente en yakın deniz kıyısı yöresidir. Özel bir Turistik tesiste yerimizi alıyoruz.  Bu  güzel  deniz  kıyısı  tesisinde  hem  dinleneceğiz   hem   de ÖĞLE YEMEĞİ servisi alacağız. Costa  Del  Sol  plajları  denize  girmek  için  çok  ideal  bir  yerdir.

Günün sonunda San Salvador havalimanına geçiyoruz. Akşam saatlerinde uçuşumuz olacak.

GUATEMALA ‘ya  geçiyoruz. Akşam geç saatlerde varışımızı takiben, GUATEMALA CITY ‘de  gecelem için otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : Barceló Guatemala City 4* VB

 

5.GÜN/ GUATEMALA CITY -ANTIGUA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası turumuza kara yolu ile devam edeceğiz. ANTIGUA

GUATEMALA isimli tarihi kente doğru yolculuğumuz başlıyor; UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan 1500 metre yükseklikteki kolonyal şehir Antigua varışı takiben otelimize yerleşiyoruz. . Guatemala, dünyanın en kaliteli Arabica cinsi kahve üreticileri arasında yer almakta. Antigua çevresinde, kahvenin tüm sırlarını öğrenebileceğiniz bir kahve  plantasyonu ziyareti eger zamanımız el  verirse yapma  ihtimalimiz olabilir; AKŞAM YEMEĞİ ev geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: HOTEL SAN JORGE 3* vb. 

6.GÜN/ ANTIGUA – ATITLAN GOLU – PANAJACHEL

Sabah otelimizde     alacağımız    kahvaltıyı       takiben,          ilk gezimiz tarihi Antigua sokaklarında bir yürüyüş turu yapmak olacak; bu turumuz yaklaşık 3 sürecek; bu esnada kentin tarihi ara sokaklarında; meydanında; geçmişi ile ilgili bilgileri yerel rehberimizden alacağız; güzel fotoğraflar çekeceğiz. Turumuzun sonunda yeniden aracımıza binerek 2 saatlik bir kara yolculuğu yapacağız; geçeceğimiz güzergah; manzaralar la dolu. Fırsat olursa mola verip; fotoğraf çekme imkanımız olabilecek Öğleden sonra yine tarihi bir küçük kasaba olan ; ve Atitlan Gölü kıyılarına yakın ; Panajachel kasabasına varıp; buradaki otelimize yerleşeceğiz. AKŞAM yemeği ve geceleme otelimizde olacak. OTELIMIZ : DOS MUNDOS BUTİK VB.

7.GÜN/ PANAJACHEL – GUATEMALA / SAN PEDRO SULA (HONDURAS) UÇUŞ : 19:40 23:00

Otelimizde alacağımız kahvaltıyı   takiben; Guatemala City havalimanına doğru yola çıkacağız. Uçuş saatimize göre hareket edeceğiz. GUA  havalimanına varışımızı ve check in işlemlerimizi takiben

HONDURAS San Pedro Sula kentine uçuşumuzu yapacağız. Varışta karşılanma ve otelimize transferimiz yapılıyor. Konaklamak için OMAO sahil bölgesine geçiyoruz.

OTELIMIZ : Hotel Viña del Mar Omoa 3*+ vb

8.GÜN/ OMAO -CORINTO SINIRI- RIO DULCE ( GUATEMALA )

Sabah erken saatlerde 07:00 de otelimizden çıkıyoruz. Bugün bir ziyaretimiz olacak.

OMOA KALESİ  

Fortaleza de San Fernando, Honduras, Omoa'da sömürge döneminden kalma bir İspanyol kalesidir. 1756 ve 1775 yılları arasında inşa edilen kale, 1821'de Honduras hükümeti tarafından ele geçirilmeden önce o zamanki Guatemala Genel Kaptanlığı'ndaki İspanyol çıkarlarını koruyordu.

Ziyaretimiz sonrası CORINTO sınır kapısına geçiyoruz. İşlemlerimizi takiben GUATEMALA’ya giriş yapacağız. Yağmur ormanları ve doğal yaşamı tam yerinde görmek için Guatemala’da en çok ziyaret edilen yerlerin başında gelen bir yöredeyiz. Izabal Gölünde bir tekne turumuz olacaktır. Daha sonra, kolonial dönemden kalma Castillo de San Felipe ( Felipe Kalesi ) ziyaretimiz olacak. Çevre gezilerimizi bitirdikten sonra Rio Dulce bölgesine varıyoruz. Rio Dulce; tabiatın içerisinde ormanın yanı başında Lagün bölgesinde yer alır. AKŞAM YEMEĞİ otelimizde alınacak. Geceleme RIO Dulce’de otelimizde. OTELIMIZ : BANANA PALMS HOTEL 3*vb.

 

9.GÜN/ RIO DULCE – GUATEMALA CITY

Sabah otelimizde kahvaltıyı takiben otelimizden ayrılıyoruz. Yaklaşık 5 saat sürecek yolculuğumuzun Guatemala City’ye gideceğiz.

Guatemala Şehir turu yapacağız. ÖĞLE YEMEĞİ yerel bir restoranda alınacaktır. Geceleme otelimizde.  

    OTELİMİZ : Barceló Guatemala City 4* VB             

 

10.GÜN / GUATEMALA- CANCUN UÇUŞU 08:30 11:20

Sabah otelimizde kahvaltıyı takiben  havalimanına Geçiyoruz.  CANCUN  uçuşumuzu  yapacağız. Cancun’a ulaşıyoruz. Havalimanından direkt çıkış yaparak Chichen İtza bölgesine yöneliyoruz

       CHICHEN ITZA TURU

Meksika Yukatan yarım  adasının en büyük Maya antik şehir Chichen Itza ‘yı ziyaret edeceğiz. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan Chichen Itza antik kentine doğru yola çıkış. Burada 700-900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak, orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi; jaguar ve kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı; Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımakta. Bu etkileşimle ilgili üç teori ortaya konulmakta: Toltek’lerin Orta Meksika’daki başkenti Tula Maya’ların egemenliğinin altına geçmiş olabilir; Toltek’ler Chichen Itza’yı istila etmiş olabilirler; veya geniş ölçüde tüccarlık yapan Maya’lar Toltek’lerden etkilenmiş olabilirler. Gezimiz güzergahında, bu önemli yapıların yanı sıra, salyangoz şeklinden dolayı “Caracol” denilen ve ören yerinin en eski yapısı olan gözlemevi; yağmur tanrısı Chac Mool’a kurban edilen bedenlerin atıldığı sanılan kutsal kuyu “Cenote” de bulunmakta. AKŞAM YEMEĞİ yerel restoranda alınacak. Chichen Itza gezisinin ardından VALLADOLID kentine konaklayacağız. OTELİMİZ : Hotel Villas Arqueologicas Chichen Itza 3*+ vb 

11.Gün / Valladolid- CANCUN – ISTANBUL 14:45 10:45+1

Bugün Meksika’daki son günümüz. Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile saat 14:45te İstanbul uçuşumuzu CANCUN  havalimanından gerçekleştiriyoruz. Geceleme uçakta.

12.Gün / ISTANBUL-varış 10:45

İstanbul ‘a varış. Turumuzun sona ermesi ,bir sonraki Ejder Turizm seyahatinde görüşmek üzere.

 

 

Fiyata Dahil Olanlar

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ :

Istanbul / Mexico City – Cancun / Istanbul arasında Türk  Havayolları ile yapılacak olan ekonomi sınıfı yolculukların uçak biletleri, uçuş vergileri ve bagaj taşıma hakkı

 

ARA UÇUŞLAR:

 

 1. MEXICO CITY / SAN SALVADOR
 2. SAN SALVADOR / GUATEMALA CITY
 3. GUATEMALA CITY / SAN PEDRO SULA
 4. GUATEMALA CITY / CANCUN

Yerel havayolları ile yapılacak olan ekonomi sınıfı uçuşların biletleri, vergileri ve bagaj taşıma hakkı

 

Konaklamalar:

Mexico City (2GECE ) SAN SALVADOR (1GECE) GUATEMALA CITY(2GECE)

Antigua (1GECE) Panajachel (1GECE )  SAN PEDRO SULA -OMOA (1GECE )

Rio Dulce (1GECE )  VALLADOLID (1GECE )

Toplam 10 gece 3 ve 4 yıldızlı butik otellerde oda kahvaltı konaklama

Bu turda EXTRA TUR YOKTUR

Tur programında belirtilen tüm turlar, geziler ve havalimanı transferleri

Tur programında belirtilen yerlerde müze, park ve ören yeri giriş ücretleri

 

Programda belirtilen yerlerde alınacak TÜM ÖĞLE YEMEĞİ ve  AKŞAM YEMEĞİ Türkçe Rehberlik Hizmeti

Seyahat Sağlık Sigortası

 

ÖNEMLİ HATIRLATMA!

MEKSIKA VİZESİ VARDIR. (Normal pasaportlara ücretsiz Online alınır. Yeşil Pasaport sahipleri İstanbul veya Ankara’dan parmak izi vermek ile 45 USD karşılığı alabilir. Unutmayın Yeşil pasaportunuz olsa dahi TC vatandaşları 2.pasaport çıkartma hakkına sahiptir )

Meksika Girişlerinde (Normal ve Yeşil pasaport sahipleri) Eğer pasaportlarında halen geçerli; ABD – KANADA – SCHENGEN – İNGİLTERE vizeleri mevcut ise – MEKSİKA VİZESİNE İHTİYAÇ DUYMADAN GİRİŞ YAPABİLİRLER !

**EL SALVADOR/ HONDURAS/ GUATEMALA TC VATANDAŞLARINA VİZESİZDİR*** 

Fiyata Dahil Olmayanlar

FİYATA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER :

 • Kişisel Harcamalar
 • Yurtdışı Çıkış Harcı 150 TL
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Dahil olan yemeklerde alınan alkollü ve alkolsüz içecekler
 • Türm YABANCI Bölgesel yerel servis personelleri için dağıtılacak olan bahşişler , Kişi başı tavsiye edilen min tutar 140 USD ( Yabancı yerel rehberler, şoförler, garsonlar ve diğer servis sağlayan çalışanlar için havalimanında toplanır ve sizler adına takdim edilmek üzere tur liderine teslim edilir.)
 • Meksika Vizesi 

 

ÖNEMLİ AÇIKLAMA 

*Önemli uyarı : Sabah yapılacak erken uçuşlarda ve kara yolculuklarında alınacak kahvaltılar paket halinde olabilir. Otel Konfirmasyonları Tura 10 Gün kala İlan edilecektir.                        * Program içerisinde ziyaret edilecek mekanların sıralaması; Kalınan Oteller, Tur kalkış ve varış tarihlerindeki gün değişiklikleri (+1 ve -1 gün gibi ); gerekli hallerde; yerel 

Ulaşım

 

 

LA QUINTA BY WYNDHAM GARDEN

,

VILLA DEL LAGO

,

BANANA PALMS HOTEL

,

PLAZA MAGDELENA

,

HOTEL CAMELIASS INN

,

REGIS HOTEL SPA

,

HAMPTON BY HILTON

,

Copyright © 2024 | Tüm Hakkı Saklıdır