GALAPAGOS EKVADOR KOLOMBIYA TURLARI - 13 GÜN THY

Puanı : 10 Yorum Yap
Tur Bilgileriniz
 • Süre :
  13
 • Vize Durumu :
  VİZESİZ
 • Havayolu :
  TURK HAVA YOLLARI
 • Kalkış:
  İstanbul
13 Gün
Sizi Arayalım Talep Gönder
Çift Kişilik Odada Kişi Başı
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
13/11/2024
4,990 $
15/02/2025
4,990 $
29/03/2025
4,990 $
08/11/2025
4,990 $
Tek Kişilik Oda
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
13/11/2024
5,590 $
15/02/2025
5,590 $
29/03/2025
5,590 $
08/11/2025
5,590 $
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
13/11/2024
4,990 $
15/02/2025
4,990 $
29/03/2025
4,990 $
08/11/2025
4,990 $

Tur Programı

1.GÜN / İSTANBUL – BOGOTA 10:00 – 15:20

Bu sabah saat 07:00’de İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali EJDER Turizm  kontuarında yetkililer ile  buluşuyoruz.  Bagaj ve bilet  işlemlerimizin ardından pasaport kontrolünden geçerek  TÜRK HAVA YOLLARI direkt uçuşu ile Bogota (Kolombiya) yolculuğumuz başlıyor. Kolombiya yerel saati ile akşam saatlerinde Bogota El Dorado havalimanına varıyoruz. Yerel rehberimizi tarafından karşılandıktan sonra Vakit kaybetmeden İlk ziyaret noktamız olan dünyaca meşhur MONSARATI TEPESİ’ ne şehrin manzarasını ve hava koşulları el verir ise enfes bir günbatımı manzarasına şahit olacağız. Füniküler ile bu tepeye çıkarak yukarda yer alan bir kiliseyi de ziyaret ederek fotoğraflarımızı çekiyoruz. Sonrasında özel aracımızla konaklayacağımız otelimize transfer olacağız. Geceleme Bogota’da otelimizde olacaktır.

OTELIMIZ: BH PARQUE 93 HOTEL vb.

2.GÜN / BOGOTA ŞEHİR TURU - Zipaquirá (Salt Cathedral)-TUZ KATEDRAL

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası erken saatlerde şehri keşfetmeye başlayacağız. Yerel rehberimiz bizi otelimizden alıyor ve özel aracımız ile turumuza başlıyoruz.‘’ ALTIN MÜZESİ ‘’ ziyaretimizi yapacağız.  Kolombiya tarihini yakından anlayabileceğimiz en düzenli ve kapsamlı müzedir burası. Aynı zamanda El Dorado hakkında bilgiler alacağız. Ardından Bogota sokaklarında yürüyüş yaparak şehri tanımaya devam ediyoruz. öğle saatlerine doğru çok özel bir  bölgeyi ziyaret için Bogota şehir merkezinden özel aracımızla  ayrılıyoruz. Turumuz esnasında ziyaret edeceğimiz  bölge Zipaquira olarak isimlendirilmiştir. Tuz kayalardan inşa edilmiş Salt Cathedral yani Tuz katedralini göreceğiz. Doğa  harikası bir  yöre olan ve  Kolombiya iç  bölgelerinde yılda binlerce turistin  ziyaret ettiği kutsal topraklar olarak çok saygı gören bir  bölgedir. Turumuz esnasında yerel rehberimizden bilgiler alarak Hz İsa’nın çile yolu olarak bilinen olayın yaşatıldığı 13 duraklı yolda yürüyoruz ve fotoğraflar çekiyoruz. Turumuzu tamamladıktan sonra tekrar özel aracımıza binerek otelimize döneceğiz. Turumuzun bitiminde tekrar otelimize döneceğiz. AKŞAM YEMEĞİMİZİ yerel bir restoranda aldıktan sonra dinlenmek üzere odalarımıza çıkıyoruz. Geceleme Bogota’da otelimizde olacaktır.


OTELIMIZ: BH PARQUE 93 HOTEL vb.

3.GÜN BOGOTA – QUITO ( EKVADOR ) 07:25 / 09:10

Bu sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılarak havalimanına gidiyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra yerel havayolları tarifeli seferi ile Ekvador’un başkenti Quito yolculuğumuza başlıyoruz. Bu uçuşumuz yaklaşık 1,5 saat sürecek. Varışta yerel rehberimiz tarafından karşılanarak tur aracımıza geçiyoruz. Vakit kaybetmeden şehir turumuza başlayacağız. Şehrin tarihi merkezinde ‘El Panecillo’, San Francisco ve Basilika kliseleri, Bağımsızlık Meydanı, Şehir katedrali, Hükümet Sarayı, La Campania Kilisesi görülecek başlıca ziyaret noktalarımız olacak. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Turumuzu bitirdikten sonra konaklayacağımız otelimize giderek kayıt işlemlerimizi yapıyor ve dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde olacaktır.

OTELİMİZ :  FINLANDIA HOTEL vb

4.GÜN / QUITO – GALAPAGOS ADALARI- SANTA CRUZ 09:37 / 12:40

***Dikkat Havalimanına erken gidilmesi gerekli/ bu uçuşta özel kontroller çok vakit alıyor**

Quito’daki otelimizde erken saatlerde alacağımız kahvaltımızı takiben eşyalarımızla birlikte havalimanına gideceğiz. Yerel havayolları ile Galapagos Adalarına uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere bagaj ve bilet işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Yerel havayolları ile iç hat Galapagos adaları yolculuğumuz başlıyor. Unesco dünya mirasları listesinde en tepede yer alan ve tüm özellikleri ile koruma altına alınmış bu adacıklar topluğuna yapacağımız 2 gecelik gezimiz başlıyor. Sadece birkaç noktasında havalimanı olan ve bunlardan en işleği olarak bilinen Baltra havalimanına uçuyoruz. Varışta yerel ekibimiz tarafından karşılanıyoruz ve Galapagos adaları üzerindeki maceramız başlıyor. Deniz yolu ile Galapagos Adaları topluluğundan bir diğeri olan Santa Cruz adasına geçiş yapacağız. Daha sonra kara yolu ile konaklayacağımız kasabaya doğru ilerliyoruz. Çok kısıtlı imar izni verilen ve sadece belli noktalarda yaşam hakları tanınmış bir bölge burası. Tamamına yakını Milli Park kurallarına tabiidir. Charles Darwin Koruma merkezine giderek nesilleri koruma altına alınmış dev Galapagos kaplumbağalarını göreceğiz. Turumuzun ardından yazlık küçük bir otele yerleşiyoruz. Burada kalış süremiz boyunca tüm çevre gezilerini bu kasabadan hareketle yapacağız. Sahile çok yakın bir konumda olan, şirin bir tatil kasabası görünümünde olan bu yere her yıl binlerce doğa ve tabiat tutkunu gezgin uğramaktadır. Turumuz sonrasında akşam yemeğini alarak otelimize giriş işlemlerimizi yapacağız. Geceleme otelimizde…


OTELİMİZ : HOTEL FIESTA vb

5.GÜN / GALAPAGOS ‘’ SANTA CRUZ ADASI‘

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben bölgedeki turlarımıza devam etmek üzere otelden hareket ediyoruz. Dünya mirası koruma listesinde öncelikli olarak belirtilen ve halen yılın her ayı binlerce turistin yöreye akın ettiği bu adalarda nadir hayvan türlerini yaşatmak üzere verilen yoğun çabalara şahitlik etmiş olacağız. Turumuza yerel rehberlerimiz eşliğinde tekne ile körfez turu yaparak devam edeceğiz. Küçük botlarla yapılan bu gezimizde bölgede yaşayan deniz hayvanlarını görme şansımızın yanında imkan olursa yüzme fırsatı da bulabiliriz. Bu turun sonunda hem bakir plajları görmek, hem de sahil  yapısını keşfetmek   üzere   Galapagos   Adalarının   en   meşhur sahili TORTUGA BAY plajlarına gideceğiz. Buraya gitmek için yaklaşık 4km’lik Milli Park içerisinden yürümek gerekmektedir. Yanımıza Şapka, mayo, terlik ve havlu almalıyız. Turumuzu sonlandırmak üzere otelimize yakın bir bölgede yerel restoranda akşam yemeğimizi aldıktan sonra dinlenmek üzere otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde olacaktır.


OTELİMİZ : HOTEL FIESTA vb

6.GÜN BALTRA ADASI – GUAYAQUIL 12:14 / 15:05

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben kısa serbest saatlerimiz olacaktır. Daha sonra Baltra adasına geçerek buradan havalimanına transfer olacağız. Yerel havayolları seferi ile Ekvador ana karasına uçuşumuzu yapmak üzere bilet ve bagaj işlemlerimizi yapıyoruz. Bu uçuşumuz Ekvador’un ana kara sahasında bulunan büyük şehirlerinden biri olan Guayaquil şehrinedir ve yaklaşık olarak 2 saat sürecektir. Akşamüstü Guayaquil havalimanına varışımızın ardından yerel rehberimiz ve tur aracımız ile şehir merkezine doğru yola koyuluyoruz. Konaklayacağımız otelimize giriş yaparak kısa bir dinlenmenin ardından otel lobisinde buluşup akşam yemeğimizi almak üzere dışarı çıkacağız. Yemeğimizi malecon Simon Bolivar bulvarı yakınlarında yerel bir restoranda alacağız. Ardından tekrar otelimize dönerek dinlenmek üzere odalarımıza çıkıyoruz. Geceleme otelimizde olacaktır.

OTELİMİZ : HOTEL UNIPARK vb.

7.GÜN / GUAYAQUIL "LAS PEÑAS"

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Guayaquil şehir turumuza başlıyoruz. Bu turumuz esnasında şehir merkezinde çevre gezileri yapacağız. Malecon Meydanı ve bu meydanda tarihi bir toplantının da yapıldığı kolonyal binaları göreceğiz. Bu tarihi toplantı Güney Amerika ülkelerinin İspanyollara karşı kazanmış oldukları bağımsızlık savaşlarında önemli bir yere sahip olan iki lider Simon Bolivar ve San Martin tarafından yapılmıştır. Bu buluşmada tarihi kararlar alınmış ve bağımsızlık resmi olarak kayıtlara alınmıştır. Bu anlaşmaların yapıldığı ve sonuçlandırıldığı esnada kullanılan tarihi binaları ve bölgeyi göreceğiz. Biraz yürüyerek şehrin eski merkezini ziyaret edeceğiz. Bugün vaktimiz el verirse iguana parkını da görme imkanı bulacağız. Öğleden sonra renkli sokakları ile ünlü bir gecekondu mahallesi olan ‘’ Las Peñas ‘’ semtini ziyaret edeceğiz. Geceleme otelimizde olacaktır.

OTELİMİZ : HOTEL UNIPARK vb.

8.GÜN GUAYAQUIL – CUENCA

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben eşyalarımızla birlikte otelimizden ayrıldıktan sonra özel aracımız ile yaklaşık 3.5 saatlik kara yolculuğumuz olacak. Varış noktamız Cuenca şehri olacak. Berrak gölleri ve dağdaki bitki örtüsü ile ünlü olan ‘’Cajas Milli Park’’ına doğru yol alıyoruz. Bazı gölleri ziyaret edeceğimiz yürüyüş turumuz olacak. Bugünkü gezilerimiz muz ve kakao ağaçları ile donanmış kıyı bölgesinden başlayarak, and dağları görselleriyle son bulacak. Yani kıyı bölgesinden başlayıp orta Ekvador yöresinde dağlar arasında bitireceğiz. Cuenca’ya ulaşmamızın ardından panoramik şehir turumuzu yapacağız. Calderon Parkı, eski ve yeni katedral, çiçek pazarı göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından konaklayacağımız otelimize transferimizi gerçekleştireceğiz. Giriş işlemlerimizi yaparak dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde olacaktır.

OTELİMİZ : HOTEL CASA SAN RAFAEL vb

9.GÜN INGAPIRCA KALESİ – SANGAY NATİONAL PARK - RIO BAMBA

Bu sabah erken saatlerde otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra eşyalarımızla birlikte aracımıza binerek yola koyuluyoruz. Bugün Ekvador’un daha iç bölgelerine doğru ilerleyeceğiz. 266 km’lik yolculuğumuz yaklaşık olarak 4,5 saat sürecek yolculuğumuzu gerçekleştireceğiz. Yol güzergahımız üzerinde önemli ziyaret noktalarımız olacak. İlk ziyaret noktamız ‘’ Ingapirca ‘’  olacaktır. Burası İnkalar döneminde  Güneş tanrı olan ‘’inti’’ ye ritualler geçekleştirmek üzere  inşa edilmiş  bir kaledir. Güney Amerika'nın en kuzeydeki İnka bölgesidir ve büyük arkeolojik öneme sahiptir. Teraslar ve meydanları ziyaret edeceğiz. Ziyaretimiz sonrasında  Sangay Milli parkında bulunan Ozogoche gölü ve Ozogoche Doğa rezervini görmek ve çevresinde eşsiz doğal güzellikleri ve manzaraları görüp fotoğraflayabileceğimiz bir doğa yürüşü turu yapacağız. Turumuzun sonunda  RIO BAMBA kentine doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızla birlikte otelimize giriş işlemlerimizi yaparak dinlenmek üzere odalarımıza çıkıyoruz.   Geceleme otelimizde olacaktır.


OTELİMİZ : HOTEL SPA CASA REAL vb

10.GÜN RIO BAMBA – COTOPAXI MİLLİ PARKI – QUITO

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yola çıkıyoruz. Rio Bamba kentinde kısa bir şehir gezisi yaptıktan sonra yolculuğumuza devam edeceğiz. Bugünkü yolculuğumuz Ekvador’un daha kuzeyine doğru devam edecek. Yol boyu And dağlarının muhteşem manzarasına hayran kalacağımız bir rota bizlere eşlik edecek. Yolculuğumuz yaklaşık olarak 3 saat sürecek. Güzergahımız üzerinde İnka yerlilerinin dili olan quechua dilinde ‘’Ay’ın pürüzsüz boynu’’ anlamına gelen Cotopaxi Volkanını görmek üzere Cotopaxi milli Parkını ziyaret edeceğiz. Burada yanardağ bulvarı hattından geçiş yapıyoruz.. Binlerce metre yüksekliklerde , zirveleri her mevsim karlı yanardağlar manzaraları arasında güzel keyifli bir yolculuk yapacağız. Yolculuğumuzun devamında akşam saatlerinde Quito‘ya ulaşacağız. Otelimize giriş işlemlerimizi yaparak odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde olacaktır.

OTELİMİZ :  FINLANDIA HOTEL vb

11. GÜN QUITO – BOGOTA ‘’UCUS’’ Uçak Kalkış saati : 21:57

Bu sabah otelimizde kahvaltımızı almamızın ardından eşyalarımız ile otelden ayrılıp çevre gezilerimize devam ediyoruz. Şehrin kuzey kısmına doğru ilerleyip burada kuzey ve güney paralellerini birbirinden ayıran ‘Middle of the World City’ heykelini görüyoruz. DÜNYANIN ORTASI- EKVADOR ÇİZGİSİNİ yerinde ziyaret edeceğiz. Bu unutulmaz deneyim esnasında Kuzey Yarım Küre ve Güney Yarım Kürenin birbirinden ayrıldığı çizgiyi tanıyacağız ve manyetik farklılıkları bazı küçük deneylerle rehberimiz bizlere izah edecek. Turumuzun sonunda Bogota uçuşumuzu yapmak üzere havalimanına transfer oluyoruz. Yerel Havayolları ile Bogota yolculuğumuza başlayacağız. Varışımızı takiben transfer aracımızla otelimize geçiyoruz. Geceleme Bogota’da otelimizde olacaktır.

OTELIMIZ: BH PARQUE 93 HOTEL vb.

12. GÜN / BOGOTA – ISTANBUL 15:30 / 15:00 + 1

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından  Havalimanına giderek İstanbul dönüş yolculuğumuza hazırlıklarımızı yapacağız.  Uçuş saatimiz 15:30. Bilet ve bagaj işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra pasaport kontrolünden geçerek TÜRK HAVAYOLARI tarifeli seferi ile İstanbul uçuşumuza başlıyoruz.   Gecemiz uçakta geçiyor.

13.GÜN / ISTANBUL

Yerel saat ile 15:00’da Istanbul’ a varıyoruz. Anılarla dolu bir turumuz daha son buluyor.

GENEL BİLGİLENDİRME ve HATIRLATMALAR

ÖNEMLİ AÇIKLAMA /UYARI :  

*Önemli uyarı : Sabah yapılacak erken uçuşlarda ve kara yolculuklarında  alınacak kahvaltılar paket halinde olabilir. Program içerisinde dahil olan yemekler gidilecek ülkelerin gastronomisine göre servis edilir. 

* Program içerisinde ziyaret edilecek mekanların  sıralaması ; Kalınan Oteller, Tur kalkış ve varış tarihlerindeki gün değişiklikleri (+1 ve -1 gün gibi ), yerel uçak kalkış saatleri gerekli hallerde yerel olarak düzenleme hakkı Ejder Turizm‘e aittir.

 

VİZELER HAKKINDA BİLGİLENDİRME : 

Türkiye Cumhuriyeti Pasaportuna sahip olan Bordo (Normal) ve Yeşil  pasaport hamili misafirlerimiz programdaki  2 ülkeye de ( Kolombiya-Ekvador) girişte vizeden muaftırlar. Pasaportlarınızın  geçerlilik süresi dönüş  tarihinden itibaren en az 6 ay olma zorunluluğu vardır. Farklı ülke vatandaşı olan misafirlerimizin vize sorumlulukları kendilerine aittir.  

 

Uçak Saatleri Hakkında Bilgilendirme :

Turumuzun farklı tarihlerinde Türk Havayollarının tarife saatlerine göre  gidiş ve dönüş uçağının  İstanbul’dan çıkış ve varış  ulaşım saatleri değişiklik gösterebilir. Takvim gününe göre havayolları tarafından belirlenir.  Bu turumuza kayıtlı misafirlerimiz turu satın aldıkları günden itibaren web sayfamız üzerinden www.ejderturizm.com.tr ‘’ TUR TARİHLERİ - UÇUŞ DETAYLARI ’’ butonunu tıklayarak tur tarihinize göre  uçuş saatlerinin detaylı bilgilerine ulaşabilir. Dilerseniz satış temsilciniz de sizlere  memnuniyetle yardımcı olacaktır.  Diğer detaylar hakkında  turun kalkışından 15 gün önce konfirme otel isimlerinin yazılı olduğu güncel bir program ve son hatırlatma notları ile tüm misafirlerimiz bilgilendirilir.  İstanbul çıkışlı bu turumuza yurtiçi farklı bir şehirden katılacak olan misafirlerimizin İstanbul’a  geliş – gidiş biletlerini almadan önce mutlaka paket turun uçuş saatlerini teyit  ettirmelerini önemle rica ederiz.  

TUR GÜZERGAHI ve BÖLGELER  HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME – UYARI !! :

Tur güzergahımız üzerinde yüksek bölgeler mevcuttur. Bu yükseklik 2.500m ila 3.600 m arasında değişmektedir. Bu tura katılmak isteyen misafirlerimizden kalp - damar problemi olanlar , nefes darlığı çekenler , yüksek tansiyon  hastaları , her türlü tedavisi devam edenler ve bünyesi ile alakalı muhtemel endişesi olanlar için seyahat öncesi doktorlarından görüş almaları şiddetler tavsiye edilir. Turumuz  programı  doğal  akışı içinde  yaşanması olası ,  zorlanma  ve bazı rahatsızlıklardan ötürü  misafirin  kendi bilgi ve onayı altında, sorumluluğu  kendisindedir. Bu tarz  rahatsızlıkları  olan ve doktorundan onay almayan mevcut  yolcularımızın bu programa katılmaları EJDER TURİZM tarafından tavsiye edilmez. Sizlerin sağlığı bizler için daha değerlidir. 

Fiyata Dahil Olanlar

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ :

 

 • ANA UÇAKLAR :

TÜRK HAVA YOLLARI

1 TK 800  ISTBOG KK30  0920 1455

 2 TK 800  BOGIST KK30  1625 1630+1

 

ARA  UÇAKLAR :

 • BOGOTA – QUITO ( EKVADOR )   07:25 / 09:10

QUITO – GALAPAGOS ADALARI- SANTA CRUZ 09:37 / 12:40

BALTRA ADASI – GUAYAQUIL           12:14 / 15:05

QUITO – BOGOTA ‘’UCUS’’ 21:57

 

 • İstanbul-Bogota-İstanbul arası TÜRK HAVAYOLARI ile ekonomi sınıfı uçak biletleri , bu uçuşun vergileri,  23 kg tek bagaj ve 7kg kabin bagajı  taşıma hakkı.
 • Bogota / Quito / Bogota arasında yapılacak olan dış hat uçuşun, bölgesel havayollarından alınan biletleri, vergileri ve 20kg bagaj hakkı.
 • Quito – Galapagos (Isla Baltra) arasında yapılacak olan iç hat uçuşun, yerel havayollarından alınan biletleri, vergileri ve 20kg bagaj hakkı.
 • Isla Baltra – Guayaquil arasında yapılacak olan iç hat uçuşun, yerel havayollarından alınan biletleri, vergileri ve 20kg bagaj hakkı.
 • Bogota’da 3, Galapagos Adaları’nda 2, Guayaquil’de 2, Cuenca’da 1, Rio Bamba’da 1, Quito’da 2 olmak üzere toplam 11 Gece Oda & Kahvaltı şeklinde 3 – 4 yıldızlı otellerde ve butiklerde konaklama .
 • Bogota Şehir Turu, Monserrate Tepesi Turu , Füniküler Biletleri ve Altın Müzesi Turu
 • Zipaquira – Salt Cathedral ( Tuz Katedrali) gezisi, giriş biletleri ve transferleri
 • Quito Şehir Turu, çevre gezileri ve transferleri
 • Galapagos Adaları gezileri, tekne transferleri ve tekne turları
 • Guayaquil şehir turu , Las Penas turu
 • Cuenca şehir turu ve çevre gezileri
 • Rio Bamba transferleri
 • Programda dahil olarak belirtilmiş yerlerde 1 ÖĞLE YEMEĞİ ve 3 AKŞAM YEMEĞİ
 • Tur programı içerisinde yer alan tüm havalimanı ve tur transferleri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sağlık Sigortası ( Sigortanız tur başlangıç tarihinde devreye girer , yurtdışı seyahat sigortası olduğundan dolayı , yurtdışına çıkarken başlar. Zorunlu Sağlık Sigortasıdır. Seyahatin iptalini karşılamaz. Bunun için bir sigorta şirketinden özel sigorta yaptırmanız gerekmektedir. Ayrıca turumuza yurtdışından katılacak olan misafirlerimizin kendi sigortalarını yola çıkacakları ülke üzerinden yaptırmaları gerekmektedir. Türkiye’den farklı bir ülke çıkışına sigorta yapmak mümkün değildir.

Fiyata Dahil Olmayanlar

FİYATA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER :

 • Yurtdışı Çıkış Harcı ( 150 TL )
 • Kişisel Harcamalar
 • Programda belirtilmeyen turlar, transferler , ören yeri ve müze giriş biletleri
 • Programda açıkça belirtilmeyen yemekler ve diğer ekstralar
 • Dahil olan yemeklerde alınan alkollü ve alkolsüz içecekler
 • Tüm yabancı servis tipleri (Bölgelerde hizmet veren tüm yabancı yerel rehberler, soförler, garsonlar, otel çalışanları ve sınır geçişlerinde hizmet veren valiz taşıyıcıları için tavsiye edilen min. ücret kişi başı 140 USD’dir. Havalimanında toplanır ve bölgede misafirlerimiz adına yabancı personellere takdim edilmek üzere tur liderine teslim edilir.
 • Galapagos Adaları Milli Park Giriş Ücreti 200 USD ve şehir vergisi 25 USD ( Bu iki ayrı ödeme milli parklar müdürlüğü memurları tarafından adaya ayak basıldığında toplanır. Yerel bir ödemedir ve nakit olarak tahsil edilir. Tur programına dahil değildir. )

VİZELER HAKKINDA BİLGİLENDİRME : 

Türkiye Cumhuriyeti Pasaportuna sahip olan Bordo (Normal) ve Yeşil  pasaport hamili misafirlerimiz programdaki  2 ülkeye de ( Kolombiya-Ekvador) girişte vizeden muaftırlar. Pasaportlarınızın  geçerlilik süresi dönüş  tarihinden itibaren en az 6 ay olma zorunluluğu vardır. Farklı ülke vatandaşı olan misafirlerimizin vize sorumlulukları kendilerine aittir.  

Ulaşım

 

13 KASIM 2024

 1 TK 800 G  WE 13NOV  ISTBOG KK30  0920 1455 
 2 TK 800 G  SU 24NOV  BOGIST KK30  1625 1630+1

 

15 ŞUBAT 2025

TK 801 X 15FEB 6 ISTBOG HK1          0825 1405   789 E 0

TK 800 N 26FEB 3 BOGIST HK1          1540 1545+1 789 E 1 M

29 MART 2025

TK 801 X 29MAR 6 ISTBOG HK1          0825 1405   789 E 0

TK 800 X 09APR 3 BOGIST HK1          1635 1640+1 789 E 1

08 KASIM 2025

TK 800 X 08NOV 5 ISTBOG HK1          0825 1405   789 E 0

TK 900 X 19NOV 2 BOGIST HK1          1540 1545+1 789 E 1

 

*** Türk Havayolları'nın, taşıma hizmeti dışında, turun diğer hizmetlerine ilişkin bir sorumluluğu yoktur

 

BH PARQUE 93 HOTEL vb.

,

FINLANDIA HOTEL vb

,

HOTEL FIESTA vb

,

HOTEL UNIPARK vb.

,

HOTEL CASA SAN RAFAEL vb

,

Copyright © 2024 | Tüm Hakkı Saklıdır