Meksika Merida Tulum Küba Turu

Meksika Merida Tulum Cancun KÜBA 25Şubat

Yorum Yap
Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın

Meksika Merida Tulum Cancun KÜBA 25Şubat

, İstanbul Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Bütün Turlarımız
 • Alt Kategori :
  Cancun Acapulco Tatili, Meksika Küba Turları, Meksika Turları, Yurtdışı
 • Süre :
  10 Gün
 • Vize Durumu :
  KOLAY VİZE (EVRAKSIZ)50€
 • Kontenjan :
  24+1 REHBER
 • Grup Tur Rehberi :
  MUTLU GÜNAY
 • ANA HAVAYOLU :
  AIR FRANCE HAVA YOLLARI
 • Operasyon Sorumlusu :
  NACIYE TURHAN

Merhaba,Rehberimiz Ülkü Sevener’den çok memnun kaldığımızı özellikle belirtmek istedim.Kendisinin Küba hakkındaki engin bilgisi,Küba ruhunu bize çok güzel yansıtması,hanımefendi tavrı,profesyonelliği bizim geziden aldığımız zevki çok daha çoğaltmıştır. Umarım başka gezilerde de yine birlikte oluruz. İyi çalışmalar A.Nilgün Gültekin

10,649 TL dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Meksika Merida Tulum Cancun KÜBA 25Şubat Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 10 Gün
Talep Gönder Sizi Arayalım Ara
Çift Kişi
Dönem
Fiyat (Kişi Başı)
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
25/08/2019-25/02/2020
10,649 TL
(0-3) 3,727 TL
(4-6) 4,792 TL
(7-12) 6,816 TL
(0-3) 3,621 TL
(4-6) 5,325 TL
(7-12) 7,455 TL
(0-3) 4,473 TL
(4-6) 5,325 TL
(7-12) 7,242 TL
Üç Kişi
Dönem
Fiyat (Kişi Başı)
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
25/08/2019-25/02/2020
10,649 TL
(0-3) 3,727 TL
(4-6) 4,792 TL
(7-12) 6,816 TL
(0-3) 3,621 TL
(4-6) 5,325 TL
(7-12) 7,455 TL
(0-3) 4,473 TL
(4-6) 5,325 TL
(7-12) 7,242 TL
Tek Kişi
Dönem
Fiyat (Kişi Başı)
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
25/08/2019-25/02/2020
12,747 TL
(0-3) 4,462 TL
(4-6) 5,736 TL
(7-12) 8,158 TL
(0-3) 4,334 TL
(4-6) 6,374 TL
(7-12) 8,923 TL
(0-3) 5,354 TL
(4-6) 6,374 TL
(7-12) 8,668 TL

Fiyata Dahil Olanlar

Fiyata Dahil Hizmetler  :

 •  AIR FRANCE Havayolları  ile ekonomi sınıfı   uçak bileti ve havalimanı vergileri

[  UÇUŞ SAATLERİ  AYLIK OLAREAK GÜNCELLENEBİLİR! BİLET KESİLMEDEN  SAATLERİTEYİD EDİNİZ]

 • Programda belirtilen tüm urlar Tüm Transferler.
 • 2 gece Mexico City/ 1 Gece Tulum 1 Gece Cancun /4 Gece Küba  Toplam :  8  Gece
 • Programda belirtilmiş  yemekler DAHİLDİR.
 • MEXICO CITY ŞEHİR TURU
 • CHICHEN ITZA TURU
 • TULUM ANTİK ŞEHRİ
 • MERIDA TURU
 • HAVANA ŞEHİR TURU (YEMEKLİ)
 • KÜBA- Havana’da EVLERDE KONAKLAMA -Kahvaltı servisi  vardır.
 • TÜM TRANSFERLER + Türkçe rehberlik hizmeti+ HAVANA +MEXICOCITY ŞEHİR TURU.
 • Seyahat Sigortası ( Seyahat süresini kapsar)

Fiyata Dahil Olmayanlar

Fiyata  Dahil Olmayan Hizmetler   :

 • Küba  Vize ücreti (50 €)NOT :  Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir(36 USD)
 • Programda açıkça belirtilmeyen  yemekler.EXTRA TURLAR.
 • MEKSIKA  VİZESİ  ( Yeşil Pasaport sahipleri için  36 USD dir. Parmak izi  alınarak 1 günde çıkartılmaktadır.  Normal Pasaport  sahipleri ve de  ABD vizesi olanlar Vizesiz  seyahat ederler. Normal Pasaport sahipleri- için Online form doldurup 15 dk da  giriş kağıdını  şirketimiz  temin etmektedir -Ücretsiz)
 • Yurt dışı çıkış pulu (50 TL) 
 • Tüm yabancı servis tipleri (Bölgeler de kullanılan Tüm yabancı rehberler, tüm  yabancı otobüs şoförleri,gidilen restoranlardaki  yabancı garsonlar, otellerde ki yabancı bellboylar, sınır geçişlerinde ki  yabancı valiz taşıyıcıları içindir.) 80 EUR (Tavsiye edilen)  kişi başı alanda toplanacaktır.

 

ÖNEMLİ NOT!!  > EXTRA TURLARA KATILIMINIZI TUR HAREKETİNDEN ÖNCE İLETİNİZ

EXTRA TURLAR : Teotivakan Piramitleri turu(85€) MARIACHI GECESİ(60€)

PINAR DEL RIO(100€)  -TRINIDAD SANTA CLARA (225€)

TOPLAM :470€  -İNDİRİMLİ  TAM PAKET :  450€

Tur Programı

MEKSİKA MERIDA TULUM KÜBA TURU

1.GÜN 25ŞUBAT’20 ISTANBUL -PARİS-MEXICO CITY 04:15: 16:05

İSTANBUL 3.Havalimanı Dı şhatlar gidiş terminali EJDER TURIZM standında saat 02:15’de görevli personel ile buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerini takiben AIR FRANCE Havayollarının tarifeli seferi ile PARİS e yolculuğumuz başlıyor. Paris havalimanında uçak değiştiriyoruz, kısa bir beklemeyi takiben,  Meksika ‘nın başkenti Mexico City ‘ye doğru yolculuğumuz  başlıyor, varış saatimiz 16:20, varışımızı takiben alanda özel aracımız ve yerel rehberimiz eşliğinde şehir merkezine geçiyoruz. Otelimize yerleşiyoruz.
Akşam dileyenler için EXTRA tur.Geleneksel kıyafetleri ile Mariachi sokak müzisyenlerinin toplandıkları Garibaldi Meydanı´nda yemekli show. (60€ - Yemek+Show +2 yerli içki dahil )

Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ  : IBIS HOTEL REFORMA 3*  vb

2.GÜN26ŞUBAT MEXICO CITY TURU

Sabah erken saatlerde otelimizde kahvaltımızı  alıyoruz..Daha sonra şehir turumuza başlıyoruz. ŞEHİR TURUMUZUN BAŞLAMASI..(YARIM GÜNLÜK)

Meksika´nın başkenti ve en büyük şehri. Anâhuac´ın yüksek platolarından birinde, 2.250 m yükseltide bulunan federal yönetim bölümünün merkezi.Aztekler döneminde “Ulu Tenochtitlan”; İspanyol sömürgesi döneminde “saygıdeğer ve asil emperyal şehir”; gösterişli evler ve yapılarının bolluğu ile “Saraylar şehri” gibi değişik isimlere layık görülen Meksiko City günümüzde 20 milyona dayanmış nüfusu ile adeta baş döndürücü bir metropol ünvanına kavuşmuş. Sabah, Mexico City’nin UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan tarihi merkezinin turu :Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı..Ardından, Chapultepec Parkı´nın girişinde bulunan ve Orta-Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi´ni ziyaret. Zengin antropolojik, etnografik ve arkeolojik koleksiyonlar barındıran müzenin baş eseri şüphesiz dünyaca ünlü ve Aztek Takvimi olarak bilinen dairesel Güneş Taşı´dır.Turumuzun bitiminde otelimize dönüş.

Öğleden sonra  EXTRA TUR   Teotivakan Piramitleri turu

 

(ÖĞLE  YEMEKLİ tur-  85€)
Meksiko City’den 40 km. mesafede bulunan Teotihuacan’a hareket.   UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi´ne alınan Teotihuacan antik şehrinin keşfi. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan, Yeni Dünya’nın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo-Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi; Ay Piramidi; Ölüler Yolu; büyük Tanrı “Tüylü Yılan” a ithaf edilen QuetzalcoatlTapınağı;KelebeklerSarayı´nı görebilirsiniz.

Turumuz öğle yemekli olacaktır. Tur  bitimi şehire geri  dönüyoruz.

geceleme otelimizde.

3.GÜN 27ŞUBAT MEXICO CITY /MERIDA -TULUM 06:30 UÇAK SAATİ

Sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılacağız.(Not : Çok erken saatlerde otellerde Tam kahvaltı hazır edilemediği için Paket yada Kahve servisi alınacaktır )

sonrası   havalimanına geçiyoruz  MERIDA   uçuşumuz saati  06:30,   varışımız  08:25,  özel aracımız ile  havalimanında buluşuyoruz.

MERIDA şehir merkezine ilerliyoruz. Mayan World Museum of Mérida Müze ziyareti yapacağız.(Salı günleri kapalıdır) MAYA DÜNASI Müzesi iehrin en iyi koleksiyonlarının MAYA kültürünün sergilendiği müzedir.

Ziyaretimizden sonra istikametimiz CHICHEN ITZA MAYA ANTİK  KENTİ olacaktır. Merida kent merkezine 132 km mesafede yer alan bu önemli MAYA UYGARLIĞI  açık hava müzesine yolculuğumuz yaklaşık 1,5 saat sürecektir. ÖĞLE YEMEĞİ servisini yerel bir restoarnda bölgede alacağız.

UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan ChichenItza antik kentine doğru yola çıkış. Burada 700-900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak, orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi; jaguar ve kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı; Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımakta. Bu etkileşimle ilgili üç teori ortaya konulmakta: Toltek’lerin Orta Meksika’daki başkenti Tula Maya’ların egemenliğinin altına geçmiş olabilir; Toltek’lerChichenItza’yı istila etmişolabilirler; veya geniş ölçüde tüccarlık yapan Maya’larToltek’lerden etkilenmiş olabilirler. Gezimiz güzergahında, bu önemli yapıların yanı sıra, salyangoz şeklinden dolayı “Caracol” denilen ve ören yerinin en eski yapısı olan gözlemevi; yağmur tanrısı ChacMool’a kurban edilen bedenlerin atıldığı sanılan kutsal kuyu “Cenote” de bulunmakta.Turumuz sonrasında TULUM kasabasına ilerliyoruz.

Geceleme TULUM  bölgesinde otelimizde olacaktır.

Otelimiz : Hotel Holistika Tulum 3*

4.GÜN 28ŞUBAT TULUM -CANCUN

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası TULUM ANTİK ŞEHRİ ziyareti yapacağız. MAYA UYGARLIĞINA ait deniz kıyısıda yer alan , Liman şehri olarak bilinen , Tulum antik kenti ziyaretimizi yapacağız, Park girişi sonrası ; yürüyüş yolunu takip ederek; Antik Kale(Tapınak) Castillo ‘ya kadar geçiyoruz. Ziyaret sonrası yeniden aynı parkuru geri yürüyeceğiz ve aracımıza ulaşacağız.

Otobüsümüz ile CANCUN ‘a doğru yola devam ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saat sobra Cancun’a ulaşıyoruz. Merkeze yakın otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

Otelimiz : CRYTAL URBAN CANCUN 3*

5.GÜN 29ŞUBAT CANCUN-HAVANA [KÜBA] 08:10 10:20

Öğle saatlerinde rehberimizin belirleyeceği saatte otelimizden hareket ederek Havalimanına transfer olacağız.Yerel havayolları ile Havana’ya uçuşumuzu gerçekleştireceğiz.

Akşam saatlerinde varış..Alanda karşılama ve  CASA PARTICULAR-  KÜBA  PANSİYON TİPİ ÖZEL EVLER e  geçiyoruz. [ kişi grup sayılarına  göre  odalarımız  tek bina da  olmayacaktır, aynı cadde-semt  dahilinde, rehberimiz ilgili  dağıtmayı yapıyor- Bazı evler Müstakil Binalarda bazen Apartman dairesi konseptinde oluyor – Havana da kahvaltı servisleri  seçilmiş özel restoranda hep birlikte gruba  veriliyor ]

ÖĞLEDEN SONRA  ŞEHİR TURUMUZ VAR.

HAVANA ŞEHİR TURU - ÖĞLE  YEMEKLİ  TUR

etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşaa edildiği haliyle kendini korumuş, 50li ve 60lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakkika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğryarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asiz adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz... La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak.. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak... UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz…geceleme evlerde.

 

6 -7 GÜN 1/2MART TRINIDAD – SANTA CLARA(CHE) EXTRA TURU

EXTRA TUR/ALTERNATİF  GEZİ PLANI                 (1 GECE /2 GÜNLÜK PROGRAM)

6.GÜN:       CIENFUEGOS –TRINIDAD-SANTACLARA TURU

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası  serbestgün..Arzu edenler için  EXTRA TUR.

 (Bu turumuz 1 Gece konaklamalıdır-Bu konaklamalar Küba kültürünü en yakından yaşabileceğiniz

CASA PARTICULARyaniEV konaklamasıdırBugün ilk olarak  UNESCO  dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS  kentini ve meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda  alınacak.Daha sonra  Trinidad şehrine devam ediyoruz.Trinidad şehir turumuzu yapacağız. Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz.PlazaMayor,ROM müzesi ziyaret edeceğiz, Canchánchara Barda özel yöresel kokteylden tadacağız,turumuzun sonunda

7.GÜN:        SANTA CLARA -HAVANA 

Sabah çok erkenKahvaltı  sonrası  saat 07:30 da SantaClara ‘ya Yolculuğumuz  başlıyor., merkezi Küba’nın başkenti hareket..  Plaza Ernesto Che Guevara , CHE müzesi  ziyaretimizi yapacağız.. Burası ,hergün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir.SANTA CLARA  kent merkezini , tarihi  zırhlı tren meydanını ziyaret ettikten sonra  Havana ‘ya  döneceğiz.  Geceleme havanada.

  * Bu turumuzda 1 GECE CASA PARTICULARDBL ODA konakalama + 1 Öğle yemeği+ Tüm ziyaretler  +Rehberlik Hizmeti Dahil  Kişi Başı  225 € dur.(1Gece/2Gün)

8.GÜN 3MART PINAR DEL RIO- VINALES VADİSİ TURU

Kahvaltı sonrası EXTRA TURUMUZ var ,  Arzu eden misafirlerimiz  için, öğle yemekli-tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turu ( 100€ ).Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant'ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz.

9.GÜN 4MART HAVANA-PARIS 20:55

Bugün çıkış yapıyoruz..serbest saatlerimiz olacak , saat 17:30 da havalimanında olmamız gerekli ,bunun için Havalimanına transferimiz yapılıyor  ve

AIR FRANCE  Havayolları ile PARIS  uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Geceleme uçakta.

10.GÜN 5MART PARIS -ISTANBUL 22:35 04:00+1

PARIS   havalimanına  ulaşıyoruz, alanda bekliyoruz,  uçuş saatimiz 22:35

 İstanbul’a varış  04 MART-6 MART sabah erken saatler   -Bu gezimizin sonu…

ÖN REZERVASYON

Teotivakan Piramitleri turu (85€)
PINAR DEL RIO (100€)
TRINIDAD SANTA CLARA (225€)
TOPLAM :470€ - İNDİRİMLİ TAM PAKET : 450€

Ulaşım

Transport 1 : S9CSN9 - Names to be entered

Passengers Last name Origin Destination Departure date Departure time Arrival time Flight number CI Status
25 0 Istanbul, Ataturk (IST) - TURKEY Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France 25/02/2020 05:05 06:50 AF1391 L OK
Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France Mexico, Juarez International (MEX) - MEXICO 25/02/2020 11:35 16:55 AF178 V OK
Havana, Jose Marti International (HAV) - CUBA Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France 04/03/2020 20:55 11:50+1 AF825 T OK
Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France Istanbul, Ataturk (IST) - TURKEY 05/03/2020 22:35 04:05+1 AF1390 L OK

IBIS HOTEL REFORMA - MEXICO CITY

,

Hotel Holistika Tulum - TULUM

,

CRYTAL URBAN CANCUN

,

CASA PARTICULAR- KÜBA PANSİYON TİPİ ÖZEL EVLER - HAVANA

, Butik

1)  NAKİT ÖDEMELER / TEK ÇEKİM KREDİ KARTI /  BANKA HAVALESİ  :

Kayıt esnasında Tur bedelinin %35 u ödenir. Kalan Meblağ Tur hareketine 45Gün kala tamamlanır.(  Promosyon kampanyaları kendilerine özel şartları olabilir .Onlar Turun kendi sayfasında ayrıca belirtilmiştir)  Ödemelerinizi yetkili  satış acentalarımız aracılığı ile  nakit veya Merkez ofisimize gelerek nakit, ve yahut aşağıda verilmiş Banka hesaplarımıza havale edebilirsiniz. Ödemenizi takiben,Ödeme dekontunuzu lütfen bize iletiniz.(Merkez Ofise ) Kredi kartı ödemelerinizi uzaktan -Mail order-Talimatla da yapabilirsiniz. (Tek çekimli işlemlerde)

2) KREDİ KARTI TAKSİT İMKANI :

Aaşağıda belirtilen Tüm bankalarla  anlaşmalı Taksit  seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Bankalar  dönem dönem yeni kampanyalar uygulamakta olduğu için , bu tablonun yanında, Özel avantajları, yeni duyuruları web sitemizden takip edebilirisniz yada kayıt esnasında satış /kayıt yetkilimize  sorabilirsiniz. Taksit kampanyaları Yönetimi ilgili Bankalar tarafından yönetilmektedir.Kampanya ve oranları hemen hemen her ay değişmektedir. Bazı bankalarda Taksitler Uzaktan talimatlı satışlarda mümkün olamıyor,aşağıdaki oranlar Merkez ofisimizde direkt yapılan işlemlerde uygulanan oranlardır. Diğer  seçenekleride  lütfen sorunuz.

Yorum
:
Yanıt