Peru Bolivya Şili Turu 21 KASIM 2019

PERU BOLİVYA ŞİLİ TURU-21KASIM

Yorum Yap
Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın

PERU BOLİVYA ŞİLİ TURU-21KASIM

, İstanbul Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Bütün Turlarımız
 • Alt Kategori :
  Bolivya Turları, Peru Bolivya Şili Turları, Peru Turları, Şili Turları, Yurtdışı
 • Süre :
  12 Gün
 • Vize Durumu :
  YOK
 • Kontenjan :
  27+1 REHBER
 • Grup Tur Rehberi :
  ONUR BAURT
 • ANA HAVAYOLU :
  AIR FRANCE / KLM
 • Operasyon Sorumlusu :
  NACİYE TURHAN

Merhaba 23 Kasım tarihinde başlayan Peru Bolivya Şili turuna katıldık. çok farklı ve etkileyici bir geziydi. Güzel dostlar kazandık. Ejder Tur'a ve tabii ki potansiyel oluşabilecek sorunlara getirdiği çözümlerle ve içten samimi kişiliğiyle keyifli bir gezi geçirmemizi sağlayan sevgili Rehberimiz Haluk Işıkmen'e çok teşekkür ediyoruz.Şadan Aktan 6 ARALIK 2018

16,952 TL dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

PERU BOLİVYA ŞİLİ TURU-21KASIM Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 12 Gün
Talep Gönder Sizi Arayalım Ara
Çift Kişilik Oda
Dönem
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
19/11/2019-21/11/2019
16,952 TL
16,952 TL
16,952 TL
(0-6) 7,629 TL
(7-12) 12,714 TL
(0-6) 7,629 TL
(7-12) 12,714 TL
(0-6) 7,629 TL
(7-12) 12,714 TL
Üç Kişilik Oda
Dönem
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
19/11/2019-21/11/2019
16,952 TL
16,952 TL
16,952 TL
(0-6) 7,629 TL
(7-12) 12,714 TL
(0-6) 7,629 TL
(7-12) 12,714 TL
(0-6) 7,629 TL
(7-12) 12,714 TL
Tek Kişilik
Dönem
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
19/11/2019-21/11/2019
18,984 TL
18,984 TL
18,984 TL
(0-6) 8,543 TL
(7-12) 14,238 TL
(0-6) 8,543 TL
(7-12) 14,238 TL
(0-6) 8,543 TL
(7-12) 14,238 TL

Fiyata Dahil Olanlar

Gezi Ücretlerine Dahil Olan Servislerimiz

*İstanbul-LIMA-SANTIAGO-Istanbul arasında AIR FRANCE/KLM  Hava Yolları ile yapılacak ekonomi sınıfı uçuşlar ve 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı.

*LAN ,TAM  Havayolları ileLIMA/CUSCO   ARICA/SANTIAGO arası yapılacak uçuşlarda ekonomi sınıfı uçak biletleri

*Lüks araçlarla Havalimanı-otel-Havalimanı transferleri

*Lüks araçlarla şehir turları

*Lima şehir turu

*Tüm Otellerde Sabah  Kahvaltıları

*Programda Belirtilen Öğle Yemekleri[ 6 ÖĞLE YEMEĞİ ]

*Programda Belirtilen Akşam Yemekleri[ 2 AKŞAM YEMEĞİ  ]

*MacchuPichu Lüks tren bileti /*MacchuPichu ören yeri gezisi

*Uros Adası tekne gezisi(TİTİKAKA GÖLÜ )

*Tiwanaku Antik kent gezisi / *Ay Vadisi ziyareti

*Santiago de Chile şehir turu

*TÜM ÖRENYERİ,MÜZE GİRİŞ BİLETLERİ

*EJDER TURİZM bölgeye hakim Türkçe Operasyon ve Rehberlik Hizmeti

*3ve  butik otellerde standart oda kahvaltı konaklama

*seyahat sigortası[ SOMPO JAPAN ] Seyahat Başlangıcından Bitimine kadar geçerlidir.

Peru – Bolivya – Şili   Bilgiler

 

 

Değerli Misafirlerimiz heyecanla beklediğiniz Peru Bolivya Şili Turu ile ilgili son hatırlatma notlarınızı aşağıda görebilirsiniz. Bu notları dikkatlice okuyup seyahat öncesi hazırlıklarınızı yapmanızı önemle rica ederiz.

Bu Turumuzdan Önce bir TUR  TOPLANTISI düzenlenecektir. Bu toplantıda, Tur detayları, güzergah bilgileri en güncel şekli ile iletilecektir. Rehberiniz ile ve diğer grup üyeleri ile tanışma  şansınız olacaktır.

 

[ Buluşma Detayları ;  Sizlere bildirilecektir] Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali kontuarında Ejder Turizm Havalimanı Görevli arkadaşımız ve rehberimiz ile buluşma.

 

 • Uluslar arası uçuş süresi uzundur. Rahat kıyafetleri tercih etmenizi ve günlük kullandığınız ilaçları el bagajınıza almanızı tavsiye ederiz.

 

 • Yurt dışı çıkış harçlarınızı yatırmayı unutmayınız 15 TL

 

 • Gezi boyunca gidilecek ülkelerde genel hava şartları ortalama olarak ;

TUR YOPLANTIMIZDA EN GÜNCEL HAVA SICAKLIKLARI İLETİLECEK OLUP- GENEL TABLO ŞÖYLEDİR.

* Lima: 26/20 derece

* Cuzco: 16/ 7 derece

* La Paz 16/ 5 derece

* Santiago de Chile 30/ 14 derece

UYARI!!!

Tüm katılımcılar, bir ülkeye seyahat edecekler ise; pasaportlarının gezinin bitiş tarihinden itibaren en az 6 aylık geçerlilik süresinin bulunması gerekmektedir.

 

 

 • Gezi güzergahı üzerinde bazı yerlerde yağmur görülebilir. Bu sebeple seyahatinizin konforu açısından yağmurluklarınızı günlük turlarınızda yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz. Gezi esnasında rahat ayakkabılar tercih edilmelidir. Ayrıca yanınızda bir şapka, güneş gözlüğü ve güneş kremi bulundurmanızı da tavsiye ederiz. Yüksek rakımlı bölgelerde rastlanabilecek hava değişikliklerine karşı yanınızda 2 adet polar bulundurmanızı tavsiye ederiz.

 

 • Peru ile Türkiye arasındaki saat farkı -8 saattir. Örneğin Peru’da saat sabah 09:00 iken Türkiye’de akşam üstü 17:00’dır. Diğer ülkeler sırasıyla Bolivya ile -7 saat , Şili ile -6 saat farkımız bulunmaktadır. ( Tüm bu ülkeler saat olarak bizden geridedirler. )

 

 • Peru’nun Para Birimi Peruvian Nuevo Sol’üdür.1 USD = 3.25 Sol’dur.

 

 • Bolivya’nın Para Birimi Boliviano’dur.1 USD = 6.90 Bolivianos’dur.

 

 • Şili’nin Para Birimi Şili Peso’sudur.1 USD = 650 Peso’dur.

 

 • Gidilecek ülkelerin her birinde rahatlıkla Amerikan Doları kullanabilirsiniz. Ayrıca para değiştirmek için havalimanlarında bulunan change ofislerini kullanmanızı tavsiye ederiz. Amerikan Doları’nın kullanılması gidilecek ülkelerde Euro’ya göre daha avantajlı olmaktadır.

 

 • Gidilecek ülkelerde olabilecek hırsızlık olaylarına karşın giderken yanınızda ziynet eşyası ve yüklü miktarda nakit para taşımamanızı rica ederiz.

 

 • Gidilecek olan ülkelerde yapılacak Kara yolculuklarında sınır geçişlerinde ödenmek üzere yaklaşık 40 USD nakit bulundurmanızı ve tur başlangıcında havalimanı görevli personele teslim etmenizi önemle rica ederiz.

 

 • Yasalar gereği el bagajlarında uygulanan sınırlamalara bağlı olarak  100 mg üzeri sıvı taşıma yasağı vardır, özellikle bayan misafirlerimizin şampuan , sıvı saç kremleri, parfüm , kolonya vs gibi maddeleri mümkün olduğunca el bagajlarına almamaları önemle rica olunur.

 

 • Bagajlarımız ;  uluslar arası uçuşlarda 23 kg + 8 kg el bagajı taşıma hakkımız bulunmaktadır. Fakat yapılacak olan iç hat uçuşlarında bagaj sınırı 20 kg + 5 kg el bagajı şeklindedir.Bagajı bu ağırlığın üzerinde olan yolcularımız havalimanlarında ekstra ücret ödemek zorunda kalabilirler. Bagajlarınızı hazırlarken bu uyarıya dikkat etmenizi önemle rica ederiz.

 

 • Tur esnasında fotoğraf molalarında Rehberimizin belirttiği saatlere uyulmasını önemle rica ederiz. Otel çıkış saatlerimize ,yemek saatlerimize de Rehberimizin belirttiği saate önemle dikkat edilmesini rica ederiz. Belirtilen saate uyulmaması halinde Tur Programında aksaklıklar yaşanmaktadır. Geç kalma durumlarında Rehberimize önceden bilgi verilmesi gerekmektedir.

 

 • Ülkelere girişlerde Gümrük kuralları gereği genelde giriş belgesi doldurulması istenir . Bu konuda Rehberimiz Grup toplandıktan sonra yardımcı olacaktır. Ülke girişlerinde Rehberimizin belirteceği şekilde işlem yapılmasını önermekteyiz.

 

 • Havalimanlarındaki c/in işlemleriniz esnasında özel isteklerinizi c/in anında Havayolu görevlilerine iletebilirsiniz. Grup c/in işlemi bazı Havayollarında yapılamamaktadır.

 

 • Kalacağımız otellerde otele giriş işlemleri Rehberimiz tarafından yapılacaktır. Sizlerden sadece kısa formlar doldurmanız ve imzalamanız rica edilir. Rehberimiz işlemleri yaparken sizler otelin bekleme salonlarında istirahat edebilirsiniz. Rehberimiz oda anahtarlarını size verirken kahvaltı,akşam yemeği,internet kullanımı ,otel hakkında genel bilgileri vs.iletecektir.

 

 • Serbest zamanlarda gruptan ayrı bir organizasyon yaparsanız ,Rehberimizi bilgilendirmenizi ayrıca kalacağımız otellere ait otel adresini içeren kartları almanızı tavsiye ederiz.

 

 • Tur boyunca değerli yüzük,küpe,kolye,saat gibi ziynet ve aksesuarların kullanılmaması tavsiye edilir.

 

Ejder Turizm Seyahat Ekibi İyi Seyahatler Diler….

 

 

Fiyata Dahil Olmayanlar

Gezi Ücretlerine Dahil Olmayan Servislerimiz

Kişisel harcamalar

Yurt dışı çıkış harcı 50 TL

 • Tüm yabancı servis tipleri (Bölgeler de kullanılan Tüm yabancı rehberler, tüm  yabancı otobüs şoförleri,gidilen restoranlardaki  yabancı garsonlar, otellerde ki yabancı bellboylar, sınır geçişlerinde ki  yabancı valiz taşıyıcıları içindir.) 100 EUR  (Tavsiye edilen)  kişi başı alanda toplanacaktır.

 

Program içerisinde ziyaret edilecek mekanların  sıralaması ; Tur kalkış ve varış tarihlerindeki gün değişiklikleri  (+2 ve -2 gün) gibi gerekli hallerde; yerel AKIŞI  düzenleme hakkı Ejder Turizm ‘e aittir.

 

Tur Programı

1.GÜN/21 KASIM İSTANBUL-AMSTERDAM- SANTIAGO (ŞİLİ) 17:55 11:05+1

Bugün öğleden sonra saat 15:00’da İstanbul 3. Havalimanı EJDER Turizm  kontuarında yetkilileri ile  buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra KLM HAVA YOLLARI ile AMSTERDAM üzerinden Santiago (Şili) uçuşumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

2.GÜN/22KASIM SANTIAGO DE CHILIE (ŞİLİ)

Sabah saat 11:05’de Santiago’ya  varışımızı takiben, şehir turuna başlayacağız. Tur esnasında Parlemento Binası, PLAZA DE ARMAS ,Katedral Meydanı,görülecek yerler arasındadır. Ve  TELEFERİK(FUNIKULER) ile  şehrin en Yüksek noktasına çıkıp güzel bir  manzara izleyeceğiz. Bu bölgeye Bella Vista  semti denilmektedir.Yine turumuz esnasında, CenroMarcado , yerel eski pazarı ziyaret ediyoruz.Öğle yemeğimizi  yerel bir restoranda alacağız , Tur bitimi otele dönüş serbest zaman.Geceleme otelimizde. SANTIA GOHOTEL CENTRO 3*

3.GÜN/23 KASIM VALPARAISO ve VINA DEL MAR TURU

Sabah kahvaltı sonrasındagüzel bir turumuz var., Nobel ödüllü şair Pablo Neruda’nınyaşadığı ,sanatçılar,bohemler ve romantikler için önemli bir şehir olan ; Şili’nin okyanus kıyısında bulunan Pasifiğin İncisi olarak anılan butik şehri Valparaiso’ya düzenleyeceğimiz gezibaşlıyorŞehir merkezine 2,5 saat mesafede olan , Vina del Mar  şehrini  görüyoruz.ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacaktır.  Bu ziyaretimiz esnasında  zamanımız el verirse  Dünyaca ünlü ŞİLİ ŞARAPLARI  ve üzüm bağlarını ziyaret edeceğimiz bir molamız olacak,Turumuzun sonunda yeniden otelimize   dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

4.GÜN/24KASIM SANTIAGO - ARICA ( ŞİLİ ) 06:50 09:30

Bu sabah erken saatlerde Lapaz’dan ayrılıyoruz.Uçak yolculuğu ile Şili’nin GÜNEY bölgesine geçeceğiz.

Arica’ya varışımızı takiben panoramik şehir turu yapacağız.Şehrin Manzara noktası olan, tepeye çıkacağız buraya

MORRO DE ARICAismi verilmiştir , kuş bakışı Pasifik Okaynusu kıyısındaki bu küçük şehir izliyoruz, bir yanı Okyanus bir yanı Çöl..  Uzun ve yorucu bir günün sonunda otelimize yerleşiyoruz, geceleme otelimizde. HOTEL ARICA 3*

5.GÜN/25 KASIM ARICA ( ŞİLİ )-LAPAZ (BOLİVYA) Pasifik ve ÇÖL

Bu sabah erken saatlerde Arica’dan ayrılıyoruz.Lapaz’a devam edeceğiz.Karayolu ile yapacağımız yolculuğumuz 7,5 saat sürecektir.Bolivya Şili hudutu AND dağları zirvelerinde yer alıyor

Kara hududundan geçiş işlemlerimizi pasaport kontrollerini yapacağız. Bolivya’ya aynı otobüs ile devam edeceğiz. Dağ yollarından aşağıya doğru akan bu kara yolu, ulaştığı  Çöl düzlükleri ATAKAMA ÇÖLÜ nün başladığı bölgelerdir. Şili ‘ye en Kuzeyinden başkenti Santiago’ya kadar kaplayan dev çöle ATACAMA  diyoruz, en az yağış alan, sert taş,yer yer kumluk olan bu çölün bir bölümünden geçerek ilerliyoruz.Sınırı geçmeden önce  ilk molamız Chungara Gölü kıyısında olacak, bölgenin en yüksek göllerinden birisi olan bu coğrafyada, güzel manzaralara şahit olacaksınız.      Yolculuğumuzun

ÖĞLE YEMEĞİ molası yine eski bir yerleşim  kasabasında olacak. Lapaz  şehrine  varışımızı  takiben ,  Lapaz  şehir merkezinde  San Francisco Kilisesi ve CADILAR PAZARI  denilen sokakları göreceğiz,Şehre1 saat mesafedeki Ay Vadisi  gezisi yapacağız. Daha sonra otelimize yerleşiyoruz, Geceleme otelimizde.

6.GÜN/26KASIM LAPAZ-TIWANAKU-PUNO [TİTİKAKA GÖLÜ ]

Kahvaltının ardından,karayolu ile Tiwanaku’ya hareket ediyoruz.Bugün kara yolu üzerinde hudut geçişi işlemlerimizi yapacağız, Bolivya’dan çıkış,Peru’ya giriş prosedürlerimizi bitireceğiz, sınır noktasında, araç değişimi olacağı için Bolivyasınırına geldiğimiz araçta lütfen eşyalarınızı bırakmayınız.

Yolculuğumuz yaklaşık 5 saat  sürecektir . Güzergahımızda TIWANAKU antikkenti ziyareti yapılacaktır. Öğle yemeğini Tiwanaku da küçük bir yerel restoranda alıyoruz. Öğleden sonra PUNO ya varışımızı  takiben , otelimize yerleşiyoruz, ve   (eğer zamanımız  el verir ise )TİTİKAKA  GÖLÜ  üzerindeki İnka kültürünü temsil eden UROS ADASI  tekne turumuzu yapacağız, sazlık evler ve  eski yaşamın izlerini taşıyan çok ilginç bir yer olarak  bölgede bilinen bir  noktadır.

Turumuz sonrası  otelimize  dönüyoruz.ve AKŞAM YEMEĞİ   ve  geceleme otelimizde.

 HOTEL REAL INN PUNO 3*

7.GÜN/27 KASIM PUNO-Cuzco [TİTİKAKA GÖLÜ ]

Kahvaltının ardından,karayolu ile Cuzco  şehrine hareket ediyoruz. Yol güzergahımız boyunca  fotoğraf molalarımız olacaktır, bunların en önemlisi  LARAYA GEÇİDİ 4400 m yaklaşık rakımda olan ve  güzergahımızdaki en yüksek noktayı temsil etmektedir, And dağları yolunu takip ederek ilerleyeceğiz,köylerden geçeceğiz, güzergahımız üzerinde ihtiyaç molası vereceğiz.

Öğleden sonra Cuzco ‘ya varışımızı  takiben , otelimize yerleşiyoruz. .[  Cusco ,deniz seviyesinden 3000 m yükseklikte olan bir yerleşim yeridir, yüksek irtifalı yerleşim yerlerinin bu geziden başladığı noktadır]

Varışımızı  takiben  otelimize  transfer  edileceğiz  ,  kısa bir  dinlenmenin ardından öğleden sonra Cusco şehir turumuz olacaktır..Eski Katedral meydanı, Cuzco Yerel Marketi görülecek yerler arasındadır. Turumuz  sonrası serbest  saatler  AKŞAM YEMEĞİve geceleme  otelimizde.   CASA ANDINA HOTEL 3*

8.GÜN/ 28KASIM MACHU PICCHU turu

Sabah kahvaltısını takiben trenle tam günlük inka Medeniyetinin beşiği Öğle YemekliMachuPicchu turumuz başlıyor. Yolcluğumuzun belli bir bölümü trenle kalan kısmı ise otobüsle gerçekleşecektir. İnanılmaz anıtların yakınına kadar giderek hayranlıkla, şaşkınlık arası bir gün geçireceksiniz.Ollantaytambo( Kutsal Vadi ) yolu Cuzco merkezden özel aracımızla  geçiliyor, burada  istasyona ulaşıp PERURAIL  firmasının Lüx trenleri ile  AquaCalientes  (MachuPichu ) istasyonuna  ulaşıyoruz,  dönüşümüzde aynı  rota  üzerinden olacaktır.Öğle yemeğimizi turumuz esnasında alacağız.Akşam saatlerinde Cuzco’ya dönüş ve geceleme otelimizde.

CASA ANDINA HOTEL 3**

9.GÜN/29KASIM CUZCO –LİMA 09:40 11:05 uçuş

Sabah erken saatlerde  otelimizden ayrılıyoruz,Cuzco  havalimanına geçeceğiz , burada Peru Yerel hava yolları ile PERU ‘nun  Lima’  ya uçuşumuzu yapacağız. Lima’ya varışta panoramik şehir turu yaparak otelimize geçiyoruz.Geceleme otelimizde.

10.GÜN/ 30KASIM LIMA

Sabah kahvaltı sonrasında ,Şehrin tarihi ve antik dokusunun olduğu ;eski caddelerinin yer aldığı tarihi şehir merkezine geçiyoruz; Ana Meydan ,Plaza San Martin, HükümetKonağı, Santa Domingo Kilisesi ve altındaki dehlizlerde yer alan , eski mezar odaları ´´ Catacomb´´.. Miraflores ve Aşıklar Parkı göreceğimiz yerlerden bazıları…ÖĞLE YEMEĞİ yerel bir restoranda alınacaktır. Peru kültüründe önemli bir yeri olan MUSEOORO DEL PERU (  Altın Müzesi ) ziyaretini yapacağız. İçerisinde tarihi koleksiyonları barındıran çok özel bir müze olan altın müzesini ziyaretini tamamladıktan  sonra , Miraflores bölgesine  dönüyoruz ve serbest saatlerimiz  başlıyor.Geceleme otelimizde.

11.GÜN/ 1ARALIK LİMA –PARİS 21:15 16:40+1

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası , rehberimizin belirteceği saate kadar serbest saatler.Havalimanına geçiyoruz, ve Air France  HAVA YOLLARI   tarifeli uçuş ile geri  dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta

12.GÜN/ 2ARALIK PARİS -ISTANBUL’a varış 22:40 04:10+1

Biraz yorgun ama Anılarla dolu turumuzun sonu…(15 Haziran saat04:10 da İstanbul 3.Havalimanı  ulaşır )

SEYAHAT SİGORTANIZ HAZIR

Ulaşım

ransport 1 : LTM6SI - Names to be entered

Passengers Last name Origin Destination Departure date Departure time Arrival time Flight number CI Status
24 0 Istanbul, Istanbul Airport (IST) - TURKEY Amsterdam, Schiphol (AMS) - NETHERLANDS 21/11/2019 17:55 19:35 KL1614 L OK
Amsterdam, Schiphol (AMS) - NETHERLANDS Santiago, Arturo Merino Benitez (SCL) - CHILE 21/11/2019 21:20 11:10+1 KL701 N OK
Lima, J. Chavez International (LIM) - PERU Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France 01/12/2019 21:50 16:20+1 AF483 X OK
Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France Istanbul, Istanbul Airport (IST) - TURKEY 02/12/2019 22:40 04:10+1 AF1390 L OK

SANTIA GO HOTEL CENTRO 3*-SANTIAGO DE CHILIE (ŞİLİ)

,

HOTEL ARICA 3*ARICA ( ŞİLİ )

,

HOTEL REAL INN PUNO 3*-PUNO

,

CASA ANDINA HOTEL 3*Cuzco

,

Yorum
:
Yanıt