PERU BOLİVYA ŞİLİ TURU -23MAYIS

Yorum Yap
Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın

PERU BOLİVYA ŞİLİ TURU -23MAYIS

, İstanbul Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Bütün Turlarımız
 • Alt Kategori :
  Bolivya Turları, Peru Bolivya Şili Turları, Peru Turları, Ramazan Bayramı Turu, Şili Turları, Yurtdışı
 • Süre :
  11 Gün
 • Vize Durumu :
  YOK
 • Kontenjan :
  15+1 rehber
 • Grup Tur Rehberi :
  HALUK IŞIKMEN
 • ANA HAVAYOLU :
  AIR FRANCE /KLM HAVA YOLLARI
 • Operasyon Sorumlusu :
  OZAN ATES

15-25 Mart 2919 tarihlerinde Peru-Bolivya-Şili turuna katıldık. Turdan çok memnun kaldık. Program, oteller, restoranlar hepsi çok güzeldi. Ancak rehberimiz işini severek yapan,katma değer yaratmaya çalışan, zahmet edip Tur ile ilgili güzel bir kitapçık hazırlayan Mutlu Günay için ayrıca teşekkür ederiz.

19,333 TL dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

PERU BOLİVYA ŞİLİ TURU -23MAYIS Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 11 Gün
Talep Gönder Sizi Arayalım Ara
Çift kişi
Dönem
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
04/04/2020-23/05/2020
19,333 TL
19,333 TL
19,333 TL
(0-3) 2,900 TL
(4-6) 8,700 TL
(7-12) 11,600 TL
(0-3) 2,900 TL
(4-6) 8,700 TL
(7-12) 11,600 TL
(0-3) 2,900 TL
(4-6) 8,700 TL
(7-12) 11,600 TL
Tek Kişi
Dönem
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
04/04/2020-23/05/2020
21,650 TL
21,650 TL
21,650 TL
(0-3) 3,248 TL
(4-6) 9,743 TL
(7-12) 12,990 TL
(0-3) 3,248 TL
(4-6) 9,743 TL
(7-12) 12,990 TL
(0-3) 3,248 TL
(4-6) 9,743 TL
(7-12) 12,990 TL
Üç Kişi
Dönem
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
04/04/2020-23/05/2020
19,333 TL
19,333 TL
19,333 TL
(0-3) 2,900 TL
(4-6) 8,700 TL
(7-12) 11,600 TL
(0-3) 2,900 TL
(4-6) 8,700 TL
(7-12) 11,600 TL
(0-3) 2,900 TL
(4-6) 8,700 TL
(7-12) 11,600 TL

Fiyata Dahil Olanlar

Gezi Ücretlerine Dahil Olan Servislerimiz

*İstanbul-LIMA-SANTIAGO -Istanbul arasında AIR FRANCE/KLM  Hava Yolları ile yapılacak ekonomi sınıfı uçuşlar ve 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı.

*LAN ,TAM  Havayolları ile  LIMA/CUSCO   ARICA/SANTIAGO  arası yapılacak uçuşlarda ekonomi sınıfı uçak biletleri

*Lüks araçlarla Havalimanı-otel-Havalimanı transferleri

*Lüks araçlarla şehir turları

*Lima şehir turu

*Tüm Otellerde Sabah  Kahvaltıları

*Programda Belirtilen Öğle Yemekleri  [ 5 ÖĞLE YEMEĞİ ]

*Programda Belirtilen Akşam Yemekleri  [ 3 AKŞAM YEMEĞİ  ]

*Macchu Pichu Lüks tren bileti /*Macchu Pichu ören yeri gezisi

*Uros Adası tekne gezisi(TİTİKAKA GÖLÜ )

*Tiwanaku Antik kent gezisi / *Ay Vadisi ziyareti

*Santiago de Chile şehir turu

*TÜM ÖRENYERİ,MÜZE GİRİŞ BİLETLERİ

* bölgeye hakim Türkçe Operasyon ve Rehberlik Hizmeti(İSTANBUL ÇIKIŞLI )

*3/4 ve  butik otellerde standart oda kahvaltı konaklama

*seyahat sigortası ( Seyahat Başlangıcından Bitimine kadar geçerlidir)

UYARI!!!

Tüm katılımcılar, bir ülkeye seyahat edecekler ise; pasaportlarının gezinin bitiş tarihinden itibaren en az 6 aylık geçerlilik süresinin bulunması gerekmektedir.

Fiyata Dahil Olmayanlar

Gezi Ücretlerine Dahil Olmayan Servislerimiz

Kişisel harcamalar

Yurt dışı çıkış harcı 15 TL        

Programda belirtilmeyen yerlerde öğle ve akşam yemekleri ile yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler

 • Tüm yabancı servis tipleri (Bölgeler de kullanılan Tüm yabancı rehberler, tüm  yabancı otobüs şoförleri,gidilen restoranlardaki  yabancı garsonlar, otellerde ki yabancı bellboylar, sınır geçişlerinde ki  yabancı valiz taşıyıcıları içindir.) 100 EUR  (Tavsiye edilen)  kişi başı alanda toplanacaktır.

 

 

 

Program içerisinde ziyaret edilecek mekanların  sıralaması ; Tur kalkış ve varış tarihlerindeki gün değişiklikleri  (+2 ve -2 gün) gibi gerekli hallerde; yerel AKIŞI  düzenleme hakkı ürün sağlayıcı acentaya  aittir.

Tur Programı

PERU BOLİVYA ŞİLİ TURU 11 GÜN

1.GÜN/23MAYIS İSTANBUL-PARIS- LIMA 05:10 16:55

Sabah saat  03:00’de  İstanbul  HAVALİMANINDA   EJDER TURIZM kontuarında yetkilileri ile  buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra AIR FRANCE HAVA YOLLARI ile PARIS  üzerinden LIMA  (PERU) uçuşumuz başlıyor. Akşam üzeri  PERU nun başkenti LİMA  varışımızı takiben özel aracımız ile otelimize transfer olacağız. Geceleme otelimizde

CASA ANDINA STANDARD MIRAFLORES HOTEL 4*

 

2.GÜN/24MAYIS LIMA[ PERU ] ‘’ KRALLAR ŞEHRİ ‘’

  Sabah kahvaltıyı takiben ,   a  şehir turumuzu  yapmak için otelden ayrılıyoruz; ..Burası LIMA..diğer ismi ile Kralların şehri..Şehrin tarihi ve antik dokusunun olduğu ;eski caddelerinin yer aldığı tarihi şehir merkezine geçiyoruz; Ana Meydan ,Plaza San Martin, HükümetKonağı, Santa Domingo Kilisesi ve altındaki dehlizlerde yer alan , eski mezar odaları ´´ Catacomb´´.. Miraflores ve Aşıklar Parkı göreceğimiz yerlerden bazıları…ÖĞLE YEMEĞİ yerel bir restoranda alınacaktır. Peru kültüründe önemli bir yeri olan MUSEO ORO DEL PERU (  Altın Müzesi ) ziyaretini yapacağız. İçerisinde tarihi koleksiyonları barındıran çok özel bir müze olan altın müzesini ziyaretini tamamladıktan  sonra , Miraflores bölgesine  dönüyoruz ve serbest saatlerimiz  başlıyor.Geceleme otelimizde.

3.GÜN/25MAYIS LİMA- CUSCO 07:00 08:30 uçuş

Sabah erken saatlerde  otelimizden ayrılıyoruz,  LİMA havalimanına geçeceğiz , burada Peru Yerel hava yolları ile PERU ‘nun eski başkenti ve tarihi kadim mekanı CUSCO  ya uçuşumuzu yapacağız.[  Cusco ,deniz seviyesinden 3000 m yükseklikte olan bir yerleşim yeridir, yüksek irtifalı yerleşim yerlerinin bu geziden başladığı noktadır]

Varışımızı  takiben  otelimize  transfer  edileceğiz  ,  kısa bir  dinlenmenin ardından öğleden sonra Cusco şehir turumuz olacaktır..Eski Katedral meydanı, Cuzco Yerel Marketi görülecek yerler arasındadır. Turumuz  sonrası serbest  saatler  AKŞAM YEMEĞİ ve geceleme  otelimizde.   CASA ANDINA KATHEDRAL HOTEL 3*

4.GÜN/26MAYIS MACHU PICCHU turu

Sabah kahvaltısını takiben trenle tam günlük inka Medeniyetinin beşiği Öğle Yemekli Machu Picchu turumuz başlıyor. Yolcluğumuzun belli bir bölümü trenle kalan kısmı ise otobüsle gerçekleşecektir. İnanılmaz anıtların yakınına kadar giderek hayranlıkla, şaşkınlık arası bir gün geçireceksiniz. Ollantaytambo ( Kutsal Vadi ) yolu Cuzco merkezden özel aracımızla  geçiliyor, burada  istasyona ulaşıp PERURAIL  firmasının Lüx trenleri ile  Aqua Calientes  (Machu Pichu ) istasyonuna  ulaşıyoruz,  dönüşümüzde aynı  rota  üzerinden olacaktır.Öğle yemeğimizi turumuz esnasında alacağız. Akşam saatlerinde Cuzco’ya dönüş ve geceleme otelimizde.

5.GÜN/27MAYIS CUZCO-PUNO [ TİTİKAKA GÖLÜ ]

Kahvaltının ardından,karayolu ile Puno  şehrine hareket ediyoruz. Yol güzergahımız boyunca  fotoğraf molalarımız olacaktır, bunların en önemlisi  LARAYA GEÇİDİ 4400 m yaklaşık rakımda olan ve  güzergahımızdaki en yüksek noktayı temsil etmektedir, And dağları yolunu takip ederek ilerleyeceğiz,köylerden geçeceğiz, güzergahımız üzerinde ihtiyaç molası vereceğiz.

Öğleden sonra PUNO ya varışımızı  takiben , otelimize yerleşiyoruz, ve  TİTİKAKA  GÖLÜ  üzerindeki İnka kültürünü temsil eden UROS ADASI  tekne turumuzu yapacağız, sazlık evler ve  eski yaşamın izlerini taşıyan çok ilginç bir yer olarak  bölgede bilinen bir  noktadır.

 Turumuz sonrası  otelimize  dönüyoruz. ve  AKŞAM YEMEĞİ   ve  geceleme otelimizde.

HOTEL REAL INN PUNO 3*

6.GÜN/28MAYIS TIWANAKU – LAPAZ [ BOLİVYA ]

Kahvaltının ardından,karayolu ile LAPAZ a hareket ediyoruz.Bugün kara yolu üzerinde hudut geçişi işlemlerimizi yapacağız, Peru’dan çıkış Bolivya ‘ya giriş prosedürlerimizi bitireceğiz, sınır noktasında, araç değişimi olacağı için Peru sınırına geldiğimiz araçta lütfen eşyalarınızı bırakmayınız.

 Yolculuğumuz yaklaşık 5 saat  sürecektir . Güzergahımızda TIWANAKU antik kenti ziyareti yapılacaktır. Öğle yemeğini Tiwanaku da küçük bir yerel restoranda alıyoruz.  La paz  şehrine  varışımızı  takiben ,  La paz  şehir merkezinde  San Francisco Kilisesi ve CADILAR PAZARI  denilen sokakları göreceğiz,Şehre 1 saat mesafedeki  Ay Vadisi  gezisi yapacağız. Daha sonra otelimize yerleşiyoruz, Geceleme otelimizde.

LA  CASA BUTIK HOTEL 4*

7.GÜN/29MAYIS LAPAZ- ARICA ( ŞİLİ ) ‘’ Pasifik ve ÇÖL ‘’

Bu sabah erken saatlerde Lapaz’dan ayrılıyoruz, GÜNEY bölgesine ŞİLİ’ye geçeceğiz, karayolu ile yapacağımız yolculuğumuz 7,5 saat sürecektir.Bolivya Şili hudutu AND dağları zirvelerinde yer alıyor

Kara hududundan geçiş işlemlerimizi pasaport kontrollerini yapacağız. ŞİLİ’ye aynı otobüs ile devam edeceğiz. Sınırı geçtikten sonra ilk molamız Chungara Gölü kıyısında olacak, bölgenin en yüksek göllerinden birisi olan bu coğrafyada, güzel manzaralara şahit olacaksınız. ARICA merkeze doğru ilerliyoruz, Dağ yollarından aşağıya doğru akan bu kara yolu, ulaştığı  Çöl düzlükleri ATAKAMA ÇÖLÜ nün başladığı bölgelerdir. Şili ‘ye en Kuzeyinden başkenti Santiago’ya kadar kaplayan dev çöle ATACAMA  diyoruz, en az yağış alan, sert taş, yer yer kumluk olan bu çölün bir bölümünden geçerek ilerliyoruz.

Arica merkeze ulaştıktan sonra , şehrin Manzara noktası olan, tepeye çıkacağız buraya

MORRO DE ARICA  ismi verilmiştir , kuş bakışı Pasifik Okyanusu kıyısındaki bu küçük şehir izliyoruz, bir yanı Okyanus bir yanı Çöl..  Uzun ve yorucu bir günün sonunda otelimize yerleşiyoruz, geceleme otelimizde.AKŞAM YEMEĞİ yerel restoranda ;  HOTEL PAN AMERICANA  3*

8.GÜN/30MAYIS ARICA-SANTIAGO DE CHILIE 08:25 11:00 UÇUŞ

Sabah yola çıkıyoruz, havalimanına geçiyoruz.Santiago uçuşumuzu yapmak üzere hazırlıklarımızı  tamamlıyoruz. Santiago’ya  geçiyoruz, Santiagoya varışta hemen şehir turuna başlayacağız. Tur esnasında Parlemento Binası, PLAZA DE ARMAS , Katedral Meydanı,görülecek yerler arasındadır. Ve  TELEFERİK (FUNIKULER) ile  şehrin en Yüksek noktasına çıkıp güzel bir  manzara izleyeceğiz. Bu bölgeye Bella Vista  semti denilmektedir. Yine turumuz esnasında, Cenro Marcado , yerel eski pazarı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi  yerel bir restoranda alacağız , Tur bitimi otele dönüş serbest zaman.Geceleme otelimizde.

SANTIAGO HOTEL CENTRO 3*

9.GÜN/31MAYIS VALPARAISO ve VINA DEL MAR TURU

Sabah kahvaltı sonrasında güzel bir turumuz var., Nobel ödüllü şair Pablo Neruda’nın yaşadığı , sanatçılar,bohemler ve romantikler için önemli bir şehir olan ; Şili’nin okyanus kıyısında bulunan Pasifiğin İncisi olarak anılan butik şehri Valparaiso’ya düzenleyeceğimiz gezi başlıyorŞehir merkezine 2,5 saat mesafede olan , Vina del Mar  şehrini  görüyoruz .ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacaktır.  Bu ziyaretimiz esnasında  zamanımız el verirse  Dünyaca ünlü ŞİLİ ŞARAPLARI  ve üzüm bağlarını ziyaret edeceğimiz bir molamız olacak,Turumuzun sonunda yeniden otelimize   dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

10.GÜN/01HAZIRAN SANTIAGO CHILE -AMSTERDAM 24:45 10:00+1

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası , havalimanına geçiyoruz, ve KLM HAVA YOLLARI   tarifeli uçuş ile geri  dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta

11.GÜN/2Haziran AMSTERDAM -ISTANBUL’a varış 11:40 16:55 VARIŞ

Biraz yorgun ama Anılarla dolu turumuzun sonu…

 

ÖNEMLİ AÇIKLAMA /UYARI :  

TURUMUZ GÜZERGAHI ÜZERİNDE YÜKSEK RAKIMLI BÖLGELER MEVCUTTUR.

 Bu tura katılmak isteyen misafirlerimizden Kalp Damar Problemi olanlar Nefes Darlığı Çekenler , Her türlü tedavisi devam edenler ve bünyesi ile alakalı muhtemel endişesi olanlar için seyahat öncesi doktorlarından görüş almaları şiddetler tavsiye edilir. Turumuz  Programı  doğal  akışı içinde  yaşanması olası ,  zorlanma  ve bazı rahatsızlıkların sorumluluğu  misafirin  kendi bilgi ve onayı altında, sorumluluğu  kendisindedir. Bu tarz  rahatsızlıkları  mevcut  yolcularımızın bu programa katılmaları tavsiye edilmez.

 

TURUMUZDA  SABAH KAHVALTILARI TÜM OTELLERİMİZDE  MEVCUTTUR.

ÖĞLE  VE AKŞAM YEMEKLERİ PLANLAMASI  PROGRAM İÇERİSİNDE YAZILDIĞI YERDE  DAHİLDİR.

TUR GÜZERGAHI VE TUR  AKIŞ SAATLERİNE UYGUN OLARAK ;  SİZLER İÇİN PLANLANLANMIŞ VE  ORGANİZE  EDİLİP PROGRAMA DAHİL EDİLMİŞTİR. Önemli uyarı : Sabah-Öğle  yapılacak erken uçuşlarda ve kara yolculuklarında  alınacak kahvaltılar ve Öğle yemekleri  paket halinde olabilir

ÖN REZERVASYON

Ulaşım

Transport 1 : OJZFIY - Names to be entered

Passengers

Last name

Origin

Destination

Departure date

Departure time

Arrival time

Flight number

CI

Status

                   

16

0

Istanbul, Istanbul Airport (IST) - TURKEY

Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France

23/05/2020

04:15

06:55

AF1391

L

OK

Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France

Lima, J. Chavez International (LIM) - PERU

23/05/2020

10:30

16:00

AF480

N

OK

Santiago, Arturo Merino Benitez (SCL) - CHILE

Amsterdam, Schiphol (AMS) - NETHERLANDS

01/06/2020

10:50

10:05+1

KL702

N

OK

Amsterdam, Schiphol (AMS) - NETHERLANDS

Istanbul, Istanbul Airport (IST) - TURKEY

02/06/2020

11:40

16:00

KL1613

L

OK

LIMA CASA ANDINA STANDARD HOTEL

,

CUZCO - HOTEL REAL INN PUNO

,

LAPAZ - LA CASA BUTIK HOTEL

,

ARICA - HOTEL ARICA

,

SANTIAGO DE CHILIE - SANTIAGO HOTEL CENTRO

,

Yorum
:
Yanıt