GRAND PATAGONYA PASKALYA ADASI TURLARI - THY

Yorum Yap
Tur Bilgileriniz
 • Süre :
  16
 • Vize Durumu :
  VİZESİZ
 • Havayolu :
  TÜRK HAVA YOLLARI
 • Kalkış:
  İstanbul
16 Gün
Sizi Arayalım Talep Gönder
Çift Kişilik Oda
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
13/11/2024
5,890 $
13/02/2025
5,890 $
Tek Kişilik Oda
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
13/11/2024
6,600 $
13/02/2025
6,600 $

Tur Programı

1.GÜN* ISTANBUL-BUENOS AIRES 10:20 – 22:25

İstanbul Havalimanında saat 06:30 ’da Ejder Turizm yetkilileri ile buluşmanın ardından Türk Havayolları tarifeli seferindeki bagaj ve check in işlemlerimizin ardından Buenos Aires’ olan direkt uçuşumuz için uçaktaki yerlerimiz alıyoruz. Yerel saat ile 22:25’te varışımızı takiben havalimanında bizi bekleyen özel aracmız ile Buenoes Aires’teki otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Oteldeki check in işlemlerinin ardından odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : PARK SI LVER OBELISCO 4* vb.

2.GÜN* BUENOS AIRES

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ŞEHİR TURU yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Yarım gün sürecek bu turumuz esnasında , La Boca Mahallesi, Palermo, Puerto Madero, Eva Peron’un kabri, Mayıs Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alacağız. Öğleden sonra gezimize devam edeceğiz, 3 saatlik Tigre Deltası turuna başlıyoruz. Bu tur Tigre semtine kara yolu ile gidiş, nehir ağzı (delta) bölgesinde turistik tekne ile nehir gezisini kapsamaktadır.. Turumuzun sonunda otelimize geri döneceğiz. Geceleme otelimizde

 

3.GÜN* BUENOS AIRES – USHUAIA ''DUNYA'NIN SONU’’ 06:45 - 10:25

Sabah erken saatlerde Ushuaia uçuşumuzu yapmak için Buenos Aires havalimanına transfer oluyoruz. Dünya’nın Sonu olarak adlandırılan USHUAIA Arjantin’in en güney noktasında yer alan Liman ve yerleşim kentidir. Daha ilerisinde yaşam yoktur. Yerel havayolları ile gerçekleştireceğimiz uçuşumuzdaki bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından uçaktaki yerlerimizi alıyoruz. Ushuaia’ya varışımızı takiben havalimanında yerel rehberimizi ve özel aracımız ile buluşup otelimize doğru yola çıkıyoruz. Otele varışımızın ardından odalarımıza yerleşiyoruz ve vakit kaybetmeden Dünya’nın en meşhur Milli Parklarından birinin ziyareti için yola çıkıyoruz. . Tierra del Fuego (Ateş toprakları) olarak adlandırılan bölgede keyifli bir tren yolculuğu gerçekleştireceğiz. Turumuzda Dünya’nın sonu olarak isimlendirilen Fin Del Mundo noktasına 7km lik bir mesafeyi bölgeye getirilen mahkumların taşındığı trenler ile kat ediyoruz.

OTELİMİZ : WYNDHAM GARDEN EL GLACIAR

4.GÜN* USHUAİA TREN VE TEKNE TURU

Sabah kahvaltımızın ardından bölge turumuza devam ediyoruz. Turumuzda ilk olarak katamaran ile Lighthouse (deniz feneri ) ziyaretimizi gerçekleştireceğiz. Ardından Kuş adası’nı ziyaret ediyoruz. Akabinde deniz aslanlarını görme fırsatımız olacak.. Turumuzun bitiminde tekrar otelimize geçiyoruz. Geceleme ve akşam yemeğimiz otelimizde.

5.GÜN* USHUAIA-EL CALAFATE 15:15 - 16:35

Sabah kahvaltımızın ardından El Calafate uçuşumuzu yapmak için Ushuaia havalimanına transfer oluyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından EL CALAFATE ‘ye uçuşumuzu yapıyoruz. El Calafate‘ye varışımızın ardından bizi bekleyen aracımıza geçip otelimize transfer oluyoruz, odalarımızı teslim alıp otelimize yerleşiyoruz, AKŞAM YEMEĞİ ve Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : QUIJOTE HOTEL VB

6.GÜN* PERITO MORENO BUZULU

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası , turumuza başlıyoruz.Perito Moreno Buzulu ziyaretini yapmak üzere, otelimizden ayrılıyoruz, dünyanın en önemli buzulları arasında yer alan bu doğa harikası Milli Parkı ziyaret ediyoruz.Milli Parkına ulaşıyoruz. Muhteşem manzarayı daha yakında yaşamak için 1 saat sürecek bir tekne turuna katılacağız ve yeniden El Calafate‘ye döneceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

7.GÜN* EL CALAFATE – PUERTO NATALES

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, eşyalarımız ile otelden ayrılacağız ve Puerto Natales’e yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğumuzu gerçekleştireceğiz. Öğle saatlerinde Puerto Natales kentine ulaşıyoruz. Varışımızı takiben turumuza başlıyoruz.

Torres del Paine Mili Parkı Turu:Yaklaşık bir saat boyunca ıssız bir manzaranın güzelliğini izledikten sonra ilk durağımız, 24 km uzunluğundaki, Sarmiento Gölüne bakan bir manzara noktasına ulaşıyoruz, Hava koşullarına bağlı olarak, buradan Paine dağlarını ve meşhur Paine Tower’ı ilk kez görmeniz mümkün olabilir. Ardından, turumuz ‘Laguna Amarga’ da devam ediyor. Yeraltı suları ve yağmurlarla beslenen, mineral ve tuz oranı açısından çok zengin olan bu gölün ismi çok tuzlu suyundan gelmektedir. Ayrıca yaz zamanı flamingolara geçici bir süre ev sahipliği yapar. İkinci durağımız buraya özgü bu güzelliğe hayranlık duyacağınız bir manzara noktası.Ardından turumuzla 1961 de yapılan ve şu an 242,242 hektar arazisi bulunan Torres del Paine National Park’ın içine giriyoruz. Parkın içerisinde, buzulların erimesiyle oluşmuş olan, Nordenskjöld Gölünü görebileceğiniz bir manzara noktasında mola veriyoruz.. Bu gölün oluşum şekli ona mükemmel turkuaz rengini vermektedir. Burada, aynı sıra dağlarda bulunan, Paine Horns granitini görüyoruz. Yaklaşık 12 milyon yıllık olduğu düşünülen bu granit, bölgedeki dev bir magmatik hareketle meydana gelmiştir. Sonrasında, parkın içerisindeki turumuza devam ediyoruz. Turumuzun sonunda.Geceleme otelimizde Puerto Natales‘de. Akşam yemeği yerel restoranda.

OTELİMİZ : HOTEL COSTAUSTRALİS 

8.GÜN* PUERTO NATALES – PUNTA ARENAS

Sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz, özel aracımız ile Punta Arenas’a doğru 4 saatlik kara yolculuğumuz olacak. Patagonya coğrafyasını geçiş yapıyoruz. Az nüfusun yaşadığı bu bölgeler ,sessiz ve oldukça sakin yerlerdir. Punta Arenas‘a liman şehrine ulaşıyoruz, vakit kaybetmeden turumuza başlıyoruz.

MACELLAN ADASI- PENGUENLER-MİLLİ PARK TURU:Bu turumuz yaklaşık 4 saat sürecektir , kısa br tekne yolculuğu da yaparak Macellan adalarına ulaşıyoruz,Macellan boğazı sularında yer alan bu küçük adalarda on binlerde Güney Patagonya Penguen kolonileri yaşamaktadır. Milli Parkta rehberimiz eşliğinde bu doğa güzelliğini keşf ediyoruz. Yürüyüş ve fotoğraflar çekimi yaptıktan sonra , Punta Arenas merkezine döneceğiz. Akşam yemeği/ geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : HOTEL CABO DE HORNOS

9.GÜN* PUNTA ARENAS - SANTIAGO de CHILE 11:55 - 15:20

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saate göre lobide buluşuyoruz ve Şili-Santiago uçuşumuzu yapmak için Punta Arenas havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile gerçekleştireceğimiz uçuşumuzdaki bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından uçaktaki yerlerimizi alıyoruz. Varışımızı takiben bizi bekleyen özel aracımız ile buluşup Santiago şehir turumuza başlıyoruz. Yemek için Mercado merkez su ürünleri hali/çarşısına gideceğiz. Yerel bir restoranda balık menü alacağız. Turumuzun sonunda otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

NOT: Ara uçuş saatimizin uygunluğuna bağlı olarak Santa Lucia ya da San Cristobal Tepesi'ni ziyaret edeceğiz.

OTELIMIZ: NODO HOTEL

10.GÜN* SANTIAGO DE CHILE

Bu sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra kısa serbest saatlerimiz olacak.

Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

11.GÜN* SANTIAGO – ISLA DE PASCUA ( PASKALYA ADASI ) 06:30 / 09:55

Bu sabah çok erken saatlerde otelimizden çıkış işlemlerimizi yapmak üzere uyanacağız. Kahvaltımızı paket olarak aldıktan sonra özel aracımız ile Santiago havalimanına transferimiz gerçekleştiriyoruz. Yerel havayollarının tarifeli seferi ile Pasifik okyanusunun ortasında bulunan ve Şili’ye bağlı olan Paskalya Adası’na uçuşumuzu yapmak üzere işlemlerimizi tamamlıyoruz. Bu uçuşumuz yaklaşık olarak 5,5 saat sürecek. Yerel saat ile 09:55’de Paskalya adası havalimanına varışımızın ardından yerel rehberimiz ve özel aracımız bizleri karşılıyor olacak. Hiç vakit kaybetmeden bölgedeki turlarımıza başlıyoruz. İlk olarak Rano Kau Volkanı’nın bulunduğu kısma doğru gidiyoruz. Burada Rano Kau volkanını ziyaret ederek fotoğraflar çekerken aynı zamanda  yerel rehberimizden volkan ve bölge hakkında bilgiler alacağız. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra Orongo bölgesine devam edeceğiz. Burada  mistik görünümleri ile adada birçok bölgede yer alan Moai heykellerinden  7 Adamlar olarak bilinen seriyi göreceğiz.  Fotoğraflarımızı çekip, rehberimizin anlatımlarını dinledikten sonra tekrar aracımıza geçerek konaklayacağımız otelimize gitmek üzere yola koyuluyoruz. Giriş işlemlerimizi gerçekleştirerek akşam Yemeğimizi alacağız. Ardından dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : HOTEL ALTIPLANICO

12.GÜN* ISLA DE PASCUA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben çevre gezilerimize devam etmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Mistik tarihi geçmişini daha detaylı tanıyabileceğimiz gezimizde Moai heykellerinin ilk inşa edildiği yer  olarak bilinen Ahu Akahanga bölgesine gideceğiz. Bu taşlık alanda yerel rehberimiz bizlere devasa Moai heykellerinin yapımları hakkında bilgiler veriyor. Daha sonra bölgeden ayrılarak doğa içerisinde piknik tarzında öğle yemeğimizi almak üzere mola vereceğiz. Yemeğimizi aldıktan sonra turumuza devam etmek üzere adanın sahil bölgelerinden Anakena plajının bulunduğu kısma geçiyoruz. Burada sıra halinde dizilmiş moai heykellerini görüp fotoğraflarımızı çektikten sonra turumuzu bitirerek otelimize döneceğiz. Geceleme otelimizde. 

 

13.GÜN* ISLA DE PASCUA - SANTIAGO DE CHILE 14:55 - 21:25

Bu sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra kısa serbest saatlerimiz olacak. Öğle saatlerine doğru havalimanına giderek ana karaya dönmek üzere uçuş işlemlerimizi gerçekleştireceğiz. Yerel havayollarının tarifeli seferi ile 14:55’de uçağımız hareket edecek. Yerel saat ile 21:25’de Santiago de Chile havalimanına varışımızın ardından özel aracımız ve yerel rehberimiz bizleri karşılayacak. Şehir merkezindeki otelimize giderek giriş işlemlerimizi yapacağız. Geceleme otelimizde. 

OTELİMİZ: NODO

14.GÜN* SANTIAGO DE CHILE – VALPARAISO & VINA DEL MAR

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından bizleri bekleyen yerel rehberimiz ve tur aracımız ile gezimizi yapmak üzere yola koyuluyoruz. Santiago’nun batısına , Pasifik okyanusu kıyılarına doğru 115 km’lik bir kara yolculuğu yapacağız. Nobel ödüllü şair Pablo Neruda’nın yaşadığı , sanatçılar, bohemler ve romantikler için önemli bir şehir olan  Valparaiso şehrine ulaşmadan önce yolda molalarımız olacak. Valparaiso şehrine varışımızda ilk olarak Pablo Neruda’nın evinde bir mola vereceğiz. Dileyen misafirlerimiz burada vereceğimiz  serbest zamanımızda Pablo Neruda’nın müze olan evini ekstra ödemeyle gezebilirler. Buradaki serbest zamanımızın ardından kentin sokak sanatçıları tarafından yapılmış renkli ve sanat eseri değerinde grafitilerle dolu sokaklarında yürüyüş yapıyoruz. Adeta bir açık hava müzesi olan bu şehir günümüzde turistlerin ve gençlerin mutlaka gelip yaşamak isteyeceği güzellikte bir şehirdir. Valparaiso aynı zamanda UNESCO tarafından Dünya kültür mirası listesinde yer almaktadır. Sonraki durağımız olan Vina Del Mar şehrini görmek üzere tekrar aracımıza geçiyoruz. Yol güzergahımızda fotoğraf molalarımız da olacak. Öğle yemeğimizi de bu bölgede alacağız. Vina del Mar şehri Şarap üretimi için  yetiştirilen üzüm bağlarının kurulduğu ilk yerdir. Fakat Pasifik okyanusunun geceleri olan soğuğu dolayısıyla daha iç bölgelere taşınmıştır. Günümüzde yazlık evlere ve kumarhanelere  ev sahipliği yapmaktadır. Vina del Mar ziyaretimizi tamamladıktan  sonra tekrar aracımıza binerek Vitacura veya Casa blanca vadilerinde yer alan bağlarda  Dünyaca ünlü ŞİLİ ŞARAPLARININ   yapıldığı üzüm bağlarını ziyaret edeceğimiz bir molamız olacak . Bu şarapları tatma imkanı da bulabileceğiz.

Geceleme Santiago’da.

OTELİMİZ : NODO

15.GÜN* SANTIAGO DE CHILE - BUENOS AIRES – ISTANBUL 23:55 – 22:30+1

Bu sabah otelimizde alacağımız erken kahvaltıyı takiben eşyalarımız ile otelden ayırılıp havalimanına gideceğiz. Ardından hiç kaybetmeden havalimanına geçip bilet ve bagaj işlemlerimizi yapıp uçaktaki yerlerimizi alıyoruz. Buenos Aires Jorge Newbery havalimanına varışımızın ardından özel aracımız ile buluşup dönüş uçuşumuz için Ezeiza havalimanına transfer oluyoruz. Varışımızı takiben Türk Havayolları direkt uçuşumuz için işlemlerimizi yapıp uçaktaki yerlerimizi alıyoruz. Kalkış saatimiz 23:50. Geceleme uçakta.

16.GÜN* ISTANBUL VARIŞ 22:30

Akşam saatlerinde İstanbul havalimanına varıyoruz. Anılarla dolu turumuzun sona ermesi. 

ÖN BİLGİLENDİRME

GENEL BİLGİLENDİRME ve HATIRLATMALAR 

VİZELER HAKKINDA BİLGİLENDİRME :

 

Türkiye Cumhuriyeti Pasaportuna sahip olan Bordo (Normal) ve Yeşil  pasaport hamili misafirlerimiz programdaki  2 ülkeye de girişte vizeden muaftırlar. 

 

Pasaportlarınızın  geçerlilik süresi dönüş  tarihinden itibaren en az 6 ay olma zorunluluğu vardır. Farklı ülke vatandaşı olan misafirlerimizin vize sorumlulukları kendilerine aittir.  

 

Uçak Saatleri Hakkında Bilgilendirme :

Turumuzun farklı tarihlerinde AIRFRANCE & KLM  Havayollarının tarife saatlerine göre  gidiş ve dönüş uçağının  İstanbul’dan çıkış ve varış  ulaşım saatleri değişiklik gösterebilir. Takvim gününe göre havayolları tarafından belirlenir.  Bu turumuza kayıtlı misafirlerimiz turu satın aldıkları günden itibaren web sayfamız üzerinden  www.ejderturizm.com.tr   ‘’ TUR TARİHLERİ - UÇUŞ DETAYLARI ’’ kısmından tur tarihini bularak uçuş saatlerinin detaylı bilgilerine ulaşabilir. Dilerseniz satış temsilciniz de sizlere  memnuniyetle yardımcı olacaktır.  Diğer detaylar hakkında  turun kalkışından 15 gün önce konfirme otel isimlerinin yazılı olduğu güncel bir program ve son hatırlatma notları ile tüm misafirlerimiz bilgilendirilir.  İstanbul çıkışlı bu turumuza yurtiçi farklı bir şehirden katılacak olan misafirlerimizin İstanbul’a  geliş – gidiş biletlerini almadan önce mutlaka paket turun uçuş saatlerini teyit  ettirmelerini önemle rica ederiz. 

Havayolları Hakkında Bilgilendirme :

Turumuzun tarihlerine göre  gidiş -dönüş uçağında İstanbul’dan çıkış ve  ulaşma saatimiz değişiklik gösterir. Eğer gidiş  uçağımız AIRFRANCE  Havayolları ileyse PARİS’ten aktarma yapılır. Uçağımız KLM havayolları ileyse aktarma şehri Amsterdam’dır. AIRFRANCE  ve KLM Havayolları ortak hizmet vermektedir. Uçuşlar Takvim gününe göre havayolları tarafından belirlenir.  

 ÖNEMLİ AÇIKLAMA /UYARI :  

*Önemli uyarı : Sabah yapılacak erken uçuşlarda ve kara yolculuklarında  alınacak kahvaltılar paket halinde olabilir. Program içerisinde dahil olan yemekler gidilecek ülkelerin gastronomisine göre servis edilir. 

* Program içerisinde ziyaret edilecek mekanların  sıralaması ; Kalınan Oteller, Tur kalkış ve varış tarihlerindeki gün değişiklikleri (+1 ve -1 gün gibi ), yerel uçak kalkış saatleri gerekli hallerde yerel olarak düzenleme hakkı Ejder Turizm‘e aittir.

 

Fiyata Dahil Olanlar

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ :

 • İstanbul-  Buenos Aires – İstanbul  Türk Hava Yolları ile  gidiş/dönüş Bilet
 • Yerel havayolları ile şehirler arası yapacağımız ekonomi sınıfı uçuş / ferry biletleri;
 • Buenos Aires – Santiago Chile ( UÇAK )
 • Santiago Chile – Puerto Natales ( UÇAK )
 • Ushuaia - El Calafate (UÇAK )
 • El Calafate - Buenos Aires   ( UÇAK)
 • Buenos Aires – Santiago Chile ( UÇAK )
 • Santiago Chile – Isla de Pascua – Santiago Chile ( UÇAK )
 • Santiago – Buenos Aires ( UÇAK )
 • MACELLAN BOĞAZI geçiş (  Ferry )
 • Santiago De Chile’de 4
 • Isla De Pascua’da 2
 • Punta Arenas’da 1
 • Puerto Natales’de 1
 • Ushuaia’da 2
 • El Calafate’de 2
 • Buenos Aires’de 2 gece olmak üzere  toplam 14 Gece  Oda & Kahvaltı şeklinde 3 – 4 yıldızlı otellerde  ve butiklerde  konaklama .
 • Valparaiso , Viña Del Mar Şehirleri Turu ve Şarap Bağları Gezisi 
 • Isla De Pascua ( Paskalya Adası) Turu ve çevre gezileri
 • Punta Arenas , Macellan Boğazı Tekne Turu ve Magdalena  Adası (Penguenler Adası) Turu
 • Puerto Natales Torres Del Paine Gezisi ve Milli Park Girişi
 • El Calafate Perito Moreno Buzulu Turu ve Tekne Turu
 • Panoramik Buenos Aires yarım günlük tur ve Tigre Deltası turu
 • Programda dahil olarak belirtilmiş yerlerde 4 ÖĞLE YEMEĞİ  ve 8 AKŞAM YEMEĞİ
 • Tur programı içerisinde yer alan tüm havalimanı ve  tur transferleri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu Sigortası  

Fiyata Dahil Olmayanlar

FİYATA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER :

 • Kişisel harcamalar/Yurt dışı çıkış harcı (150 TL) / Programda belirtilmeyen yerlerdeki öğle ve akşam yemekleri
 • Dahil edilen yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler
 • Tüm yabancı servis tipleri (Bölgeler de kullanılan Tüm yabancı rehberler, tüm  yabancı otobüs şoförleri, gidilen restoranlardaki  yabancı garsonlar, otellerde ki yabancı bellboylar, sınır geçişlerinde ki  yabancı valiz taşıyıcıları içindir.) 180 USD    kişi başı alanda toplanacaktır.
 • Gerekli hallerde PCR testi ilave ücretleri.
 • Isla De Pascua ( Paskalya ) adası ayak bastı ücreti

 

 TUR GÜZERGAHI VE TUR  AKIŞ SAATLERİ  hava ve ülke  şartlarına  göre  değişmeler  gösterebilir.

İlgili değişmelerden Misafirlerimiz haberdar edilecektir.

 

 

 

Ulaşım

 

13 KASIM 2024

1 TK 15 T WE 13NOV ISTEZE KK1 1005 2225
2 TK 16 T WE 27NOV EZEIST KK1 2355 2235+1

13 ŞUBAT 2025
SCKBTE

1 TK  15 V  TH 13FEB  ISTEZE HS1   1035 2235 
2 TK  16 V  FR 28FEB  EZEIST HS1   0005 2245 

 

PANAMERICANO HOTEL VB/SANTIAGO CHILE

,

TAHA TAI HOTEL VB

,

HOTEL CABO DE HORNOS VB

,

HOTEL COSTAUSTRALIS VB

,

CALAFATE HOTEL VB

,

DAZZLER HOTEL VB BUENOS ARIES

,

Copyright © 2024 | Tüm Hakkı Saklıdır