GÜNEY AMERIKA TURU +ÖZEL-THY

Puanı : 10 Yorum Yap
Tur Bilgileriniz
 • Süre :
  11
 • Vize Durumu :
  VİZESİZ
 • Havayolu :
  TÜRK HAVAYOLLARI
 • Kalkış:
  İstanbul
11 Gün
Sizi Arayalım Talep Gönder
Çift Kişilik Odada Kişi Başı
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
21/03/2024
4,000 $
Tek Kişilik Oda
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
21/03/2024
4,660 $
Üç Kişilik Oda
Triple Oda
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
21/03/2024
4,000 $

Tur Programı

1.GÜN / 21MART / İSTANBUL – SAO PAULO 14:30 22:10

Bu sabah saat 07:00’de İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali EJDER Turizm  kontuarında yetkililer ile  buluşuyoruz.  Bagaj ve bilet  işlemlerimizin ardından pasaport kontrolünden geçerek  TÜRK HAVA YOLLARI direkt uçuşu ile Sao Paulo (Brezilya) yolculuğumuz başlıyor. Brezilya yerel saati ile akşam saatlerinde Sao Paulo Guarulhos havalimanına varıyoruz. Yerel rehberimizi tarafından karşılandıktan sonra özel aracımızla konaklayacağımız otelimize transfer olacağız. Geceleme Sao Paulo’da otelimizde.


OTELIMIZ: NOVOTEL SAO PAULO vb. 4*

2.GÜN /22MART/ SAO PAULO – FOZ DE IGUACU ( Iguasu Şelalesi ) Uçuşu 06:15-07:55

Sabah erken saatlerde otelimizden valizlerimizle birlikte ayrılıyoruz. Kahvaltımızı paket olarak alacağız. Havalimanına ulaştıktan sonra bagaj ve pasaport işlemlerimizi hallettikten sonra yerel hava yolları tarifeli seferi ile Iguassu Şelalelerinin bulunduğu bölgeye uçuşumuzu yapıyoruz. Varışımızla birlikte bizi bekleyen yerel rehberimiz ve özel aracımız ile buluşup IGUASU ŞELALESİ BREZİLYA MİLLİ PARKINA ulaşıyoruz. Girişte fotoğraflarımızı çekip genel bilgilendirmelerimizi aldıktan sonra muhteşem doğa harikası parkı ve şelaleyi keyifli bir doğa yürüyüşü yaparak gezmeye başlayacağız. Yürüyüşümüze başlamadan önce güneş gözlüğü, şapka ve kremlerimizi yanımıza almalıyız. Yürüyüş esnasında yanınızda yiyecek bulundurmamamız önemle rica olunur. Ormanda yaşayan Koati hayvanları kokuyu çok uzaktan alıp sizleri rahatsız edebilirler. Ayrıca tehlikelidirler. Turumuzu bu doğa harikası alan içerisinde tamamladıktan sonra tekrar aracımıza binerek konaklayacağımız otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Iguasu’da otelimizde.

OTELIMIZ: GOLDEN PARK INTERNATIONAL vb

3.GÜN / 23 MART / IGUAZU (AR) BUENOS AIRES 09:15 11:50

Bu sabah ÇOK ERKEN saatlerde otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası bizi bekleyen özel aracımız ile Arjantin kara  sınırına ilerliyoruz. Ve IGR havalimanına ulaşıyoruz. Yerel hava yolları ile  BUENOS AIRES  uçuşumuzu  yapacağız.

Varışımızı takiben havalimanında bizi bekleyen aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Odalarımız hazır ise dinlenmek üzere yerleşeceğiz. Sonrasında serbest saatlerimiz olacak. Akşam saatlerinde rehberimizin belirleyeceği buluşma saatine göre otel lobisinde buluşup akşam yemeğimizi de alacağımız enfes bir Tango Gösterisi izleyeceğiz. Tango Show un ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Buenos Aires’te otelimizde.

 OTELIMIZ:HOWARD JOHNSON PLAZA HOTEL

 

4.GÜN / 24MART BUENOS AIRES SEHIR TURU

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Buenos Aires şehrini gezmek üzere otelimizden ayrılacağız. Şehir turumuza  ana meydan veya mayıs meydanı olarak bilinen Plaza Mayo  ziyaretimizi yapıyoruz. Burada Eva Peron’un da balkon konuşması yaptığı Pink House ( Pembe Sarayı) göreceğiz ve fotoğraf çekeceğiz. Burası hala başkanlık sarayı olarak kullanılmaktadır. Sonrasında Arjantin, Şili, Peru gibi ülkelerin kurtarıcısı olarak bilinen San Martin’in anıt mezarının bulunduğu şehir katedralini göreceğiz. Tekrar aracımıza binerek Buenos Aires’in en ünlü semti olarak bilinen La Boca mahallesini görmek üzere turumuza devam ediyoruz. Burası dünyaca ünlü futbolcu Maradona’nın doğup büyüdüğü mahalledir. Aynı zamanda Arjantin’e gelen ilk İtalyanların yerleştiği bölgede burasıdır. Sokaklarında Tango yapan çiftleri görebileceğiniz, alışveriş yapabileceğiniz, yada bir şeyler atıştırabileceğiniz güzel bir fırsat olacak. Fotoğraflarımızı çekip, vakit geçirdikten sonra Rio de La Plata nehrinin ağzı olarak bilinin La Boca semtine de ismini veren bölgeyi göreceğiz. Sonrasında şehir turumuza devam ediyoruz. Sıradaki durağımız çok genç yaşta hayatını kaybeden Eva Peron’un mezarı olacak. Burası Recoleta olarak bilinen sanat eserleri ve heykellerle donatılmış bir mezarlıktır. Aynı zamanda Moskova mezarlığından sonra dünyada bilinen ve ziyaret edilen, paha biçilemez eserlerle ve ünlülerle dolu bir mezarlıktır.  Eva Peron’un ( Evita)  hayatı ve yaşamı hakkında da bilgileri burada rehberimizden dinliyoruz.  Turumuza devam etmek üzere 19 yüzyılda dünya zenginlerinin yaşadığı Palermo semtini aracımız ile geziyoruz. Buenos Aires’in simgelerinden biri olan Floralis de Genrica olarak da bilinen metal çiçeği de ziyaret edip fotoğraflarımızı çektikten sonra , Puerto Madero köprüsünü ve bölgesini görmek üzere yürüşüş turu yapacağız. Turumuzu obelisco olarak anılan dikili taşın bulunduğu 9 temmuz bulvarından geçerek bitiriyoruz. Otelimize döneceğiz. Geceleme Buenos Aires’te otelimizde. 

OTELIMIZ:HOWARD JOHNSON PLAZA HOTEL vb.

5.GÜN /25 MART BUENOS AIRES – TIGRE DELTASI TURU

Bugün otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından eşyalarımız ile otelden ayrılacağız. Tigre deltası turumuzu yapmak üzere  yola çıkacağız. Buenos Aires kent merkezine yaklaşık olarak 45 dakikalık mesafede 28 km kuzeyinde  bulunan bu yere ulaşmadan önce  San Isidro semtinde bir mola vereceğiz. Ve burada bir kilise ziyareti yapacağız. Ardından Tigre deltası üzerinde 1 saatlik bir tekne turu yapmak üzere Tigre’ye ulaşıyoruz. Tigre, Parana nehrinin bittiği delta bölgesinde yer alır.  Bu bölgede yaşayan insanlar araba yerine küçük botlara veya sandallara sahiptir. Alışverişlerini ise daha büyük teknelerle gezer halde satış yapan yüzen marketlerde yaparlar.  1920 yılında ilk yerleşimcilerin buraya yerleştikleri bilinir. Şehrin yoğunluğundan biraz olsun uzaklaşmak üzere buraya gelen ilk yerleşimciler , ağaçlık alanlar içerisinde Jaguarlara rastladıkları için onları Kaplan zannetmiş ve bu bölgenin ismi Tigre olarak anılmaya başlanmıştır. Tigre ilk kurulduğu anda olduğu gibi hala önemli bir üretim alanıdır. Burada meyve,sebzenin yanı sıra kerestecilikte gelişmiştir. Hafta sonları içinde önemli bir turist kenti olarak bilinir. Buraya gelenler hem keyifli bir gün geçirip hem de alışveriş  yapmak üzere hafta sonlarını ve tatil günlerini değerlendirirler. Bu turumuzda bölge hakkında bilgilendirmelerimizi yerel rehberimizden alıyoruz.  Turumuzun bitiminde tekrar Buenos Aires merkezine Geceleme otelimizde.

OTELIMIZ:HOWARD JOHNSON PLAZA HOTEL vb.

6.GÜN /26 MART URUGUAY / COLONIA TURU

Bugün kahvaltımızı otelimizde alıyoruz. Günümüzü Arjantin’in Rio de La Plata ( Gümüş nehri ) karşısında komşu ülkesi olan Uruguay’a günübirlik bir geziyle renklendireceğiz. İlk olarak otelimziden limana transfer oluyoruz. Pasaport çıkış işlemlerimizi tamamlayarak  Puerto Madero limanı üzerinden hızlı feribotla 1 saatlik bir yolculuk yaparak Uruguay Colonia limanına varıyoruz. Burası 16. Yüzyıldan itibaren İspanyollar ve Portekizliler tarafından sürekli yerleşim yeri olarak kurulmaya çalışılmış ve bu sebepten dolayı sürekli savaşlara ve sıcak çatışmalara tanıklık etmiş Sacremento  kentini görüyoruz. Burası küçük ve şirin bir yerdir. Sokaklarında İspanyol ve Portekiz mimarilerinin tarihi karışımını görebileceğimiz, ünlü peynirlerinden ve dondurmalarından tadabileceğimiz dükkanlarla doludur. Şehir merkezinde yer alan eski kilise ve meydanı da gördükten sonra Öğle yemeğimizi  almak üzere yerel bir restorana gideceğiz. Yemeğimizin ardından fotoğraf çekmek ve alışveriş yapmak için serbest zamanımız olacak. Turumuzun ardından tekrar limana giderek pasaport işlemlerimizin ardından feribot ile Buenos Aires şehrine geri dönüyoruz. Varışta tur otobüsümüz ile karşılanarak otelimize gidiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELIMIZ:HOWARD JOHNSON PLAZA HOTEL vb.

7.GÜN /27MART BUENOS AIRES – SANTIAGO ( ŞİLİ ) 10:05-14:15

Sabah kahvaltımızın takiben otelimizden valizlerimizle birlikte ayrılıyoruz. Havalimanına ulaştıktan sonra bagaj ve pasaport işlemlerimizi yaparak yerel hava yolları tarifeli seferi ile Şili uçuşumuzu yapmak üzere uçaktaki yerlerimizi alıyoruz. Varışımızı takiben şehir turumuza başlayacağız. Tur esnasında ilk olarak şehrin en yüksek noktası olan San Cristobal tepesine doğru ilerliyoruz. Bellavista semtinde bulunan bu tepeye füniküler ile çıkacağız. Burada azize Meryem kilisesini ve heykelini ziyaret edip aşağıya indikten sonra , şehrin tarihi binalarının ve meydanının bulunduğu bölgeye ilerliyoruz. Keyifli bir yürüyüş ile şehrin meydanı kısmına ulaşıyoruz.  Parlemento Binası, Plaza de Armas (Ana Meydan), Şehir katedrali görülecek yerler arasındadır. Turumuzu bitirmeden Şehrin yeni kurulan bölgesindeki Atatürk rölyefini ziyaret etmek üzere aracımızla Las Condes semtine doğru ilerliyoruz. Rölyefi ziyaret edip fotoğraflarımızı çektikten sonra otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Santiago’da otelimizde.

OTELIMIZ : ATTON VITACURA 4* VB

8.GÜN / 28MART VALPARAISO & VINA DEL MAR TURU

Sabah otelimizde alacağımız  kahvaltımızın ardından bugünkü turumuzu yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Bugün dolu dolu bir gün geçireceğiz Nobel ödüllü şair Pablo Neruda’nın yaşadığı , sanatçılar, bohemler ve romantikler için önemli bir şehir olan  Valparaiso şehrini gezeceğiz. Kentin sokak sanatçıları tarafından yapılmış renkli ve sanat eseri değerinde grafitilerle dolu sokaklarında yürüyüş yapıyoruz. Adeta bir açık hava müzesi olan bu şehir 19. Yüzyılın sonlarına kadar çok önemli bir yere sahipti. Bunun sebebi ise Atlantik okyanusundan gelen gemiler pasifik okyanusuna geçişlerinde mola verdikleri önemli bir limandı. Aynı zamanda Şili’nin çok zengin bakır madenlerinden çıkartılan madenler buradan yola çıkardı. 1914 yılında Panama kanalının açılmasıyla beraber şehir önemini yitirdi. Fakat günümüzde turistlerin ve gençlerin mutlaka gelip yaşamak isteyeceği güzellikte bir şehirdir. Valparaiso aynı zamanda UNESCO tarafından Dünya kültür misarı listesinde yer almaktadır. Buradaki gezimizi ana meydanda Deniz kuvvetleri binasını ve adalet sarayını gördükten sonra bitiriyoruz ve sonraki durağımız olan Vina Del Mar şehrini görmek üzere tekrar aracımıza geçiyoruz. ÖĞLE YEMEĞİ yol üzerinde yerel bir  restoranda alınacaktır. Bugün yine Şilinin Dünyaca ünlü deniz ürünlerinden  yapılan yemekleri tatma imkanı bulacağız. Yol güzergahımızda fotoğraf molalarımız da olacak.  Vina del Mar şehri Şarap üretimi için  yetiştirilen üzüm bağlarının kurulduğu ilk yerdir. Fakat Pasifik okyanusunun geceleri olan soğuğu dolayısıyla daha iç bölgelere taşınmıştır. Günümüzde yazlık evlere ve kumarhanelere  ev sahipliği yapmaktadır. Vina del Mar ziyaretimizi tamamladıktan  sonra  tekrar yola koyuluyoruz. Santiago şehrine geri döneceğiz.    Zamanımız el verirse  dönüş yolu güzergahımız üzerinde Vitacura veya Casa blanca vadilerinde yer alan bağlarda  Dünyaca ünlü ŞİLİ ŞARAPLARININ   yapıldığı üzüm bağlarını ziyaret edeceğimiz bir molamız olacak . Bu şarapları tatma imkanı da bulabileceğiz. Turumuzun sonunda Santiago’ya doğru yolumuza devam ediyoruz.  Akşam saatlerinde otelimize varıyoruz. Geceleme Santiago’ da OTELIMIZ : ATTON VITACURA 4* VB

 

9.GÜN /29 MART SANTIAGO

Bugün otelimizde alacağımız kahvaltının ardından SERBEST saatlerimiz başlıyor. Geceleme otelimizde.

ATTON VITACURA 4* VB

OTELİMİZ : NOVAPARK  SANTIAGO CENTRO  3* vb.

10.GÜN /30MART SANTIAGO / SAO PAULO/ ISTANBUL 12:00 16:00 / 22:25

Bugün otelimizde alacağımız kahvaltının ardından  havalimanına geçiyoruz. . Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından uçaktaki yerlerimizi alıyoruz. İlk durağımız SAO PAULO olacak. Bu havalimanında yeniden TÜRK HAVA YOLLARI  check in işlemlerimizi yapacağız. ,

GRUIST   2225 1705+1  GECELEME uçakta 

11.GÜN / 31 MART ISTANBUL 17:05 varış

Türkiye yerel saati ile akşam 17:05 sularında Istanbul’a varıyoruz. Anılarla dolu turumuz sona eriyor.

Fiyata Dahil Olanlar

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

 

İSTANBUL – SAO PAULO - ISTANBUL ARASINDA TÜRK  HAVA YOLLARI İLE YAPILACAK EKONOMİ SINIFI DİREKT UÇUŞLAR VE 23 KG SERBEST BAGAJ TAŞIMA HAKKI.

 

YEREL  HAVAYOLLARI İLE

(1)SAO PAULO-IGUASU / IGUASU

(2)IGUAZU- BUENOS AIRES

(3)BUENOS AIRES-SANTIAGO

(4) SANTIAGO - SAO PAULO

*ARASI YAPILACAK UÇUŞLARDA EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETLERİ

 

SAO PAULO (1GECE )  IGUASSU (1GECE) SANTIAGO (3GECE) BUENOS AIRES (4 GECE)  TOPLAM :9 GECE 4*  OTELLERDE ODA KAHVALTI KONAKLAMA

 

ÖZEL ARAÇLARLA HAVALİMANI-OTEL-HAVALİMANI TRANSFERLERİ – BÖLGEDEKİ ŞEHİR TURLARI, ŞEHİRLERARASI TRANSFERLER.

PROGRAMDA BELİRTİLEN YEMEKLER

COLONIA TAM GÜN TURU * URUGUAY

BUENOS AİRES’TE AKŞAM YEMEKLİ TANGO SHOW

ŞİLİ VİNA DEL MAR’DA ÜZÜM BAĞLARI ZİYARETİ VE ŞARAP TADIMI

TÜM ÖRENYERİ, MÜZE GİRİŞ BİLETLERİ

EJDER TURİZM TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ VE BÖLGEDE Kİ LOCAL REHBERLİK HİZMETLERİ

ZORUNLU SEYAHAT  SİGORTASI - SEYAHAT BAŞLANGICINDAN BİTİMİNE KADAR GEÇERLİDİR.

 

Fiyata Dahil Olmayanlar

FİYATA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER :

 • KİŞİSEL HARCAMALAR
 • YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI 150 TL       
 • PROGRAMDA AÇIKÇA BELİRTİLMEYEN YERLERDE ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ  ve YEMEKLERDE ALINAN ALKOLLÜ ALKOLSÜZ İÇECEKLER.
 • TÜM YEREL SERVİS TİPLERİ (TÜM YEREL REHBERLER ,TÜM OTOBÜS ŞOFÖRLERİ GARSONLAR ,KOMİLER, BELLBOYLAR İÇİNDİR.) 100 USD KİŞİ BAŞI ALANDA TOPLANILACAKTIR. TUR REHBERİNİZE TESLİM EDİLİR.
 

Ulaşım

 

IBIS HOTEL MUSEO

,

BOGOTA

HOTEL CASA ANDINA STANDARD MIRAFLORES CENTRO

,

LIMA

HOTEL CASA ANDINA STANDARD KORICANCHA

,

CUSCO

CASA OLLANTAYTAMBO VALLEY

,

OLLANTAYTAMBO

NOVA PARK HOTEL

,

SANTIAGO DE CHILE

PARK SILVER OBELISCO HOTEL

,

BUENOS AIRES

GOLDEN PARK INTERNATIONAL HOTEL

,

FOZ DE IGUACU

WINDSOR PLAZA HOTEL

,

RIO DE JANEIRO

Copyright © 2024 | Tüm Hakkı Saklıdır