ABD / ÖZEL PAKET

Yorum Yap
Tur Bilgileriniz
 • Süre :
  12
 • Vize Durumu :
  VİZELİ
 • Havayolu :
  TÜRK HAVA YOLLARI
 • Kalkış:
  İstanbul
12 Gün
Sizi Arayalım Talep Gönder
ÇİFT KİŞİLİK ODA
Dönem
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
08/05/2024
1 $
1 $
1 $
TEK KİŞİLİK ODA
Dönem
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
08/05/2024
1 $
1 $
1 $

Tur Programı

1. Gün/08MAY İSTANBUL – SAN FRANCISCO 13:15 16:35

İstanbul Havalimanında saat 10:00 buluşma. Pasaport, check-in ve gümrük işlemlerinin ardından TÜRK HAVA YOLLARI  tarifeli seferi ile saat 13:15 San Francisco'ya hareket. Yerel saat ile saat 16:35 varış. Havalimanında sizleri bekleyen rehberiniz ile buluşmanın ardından otelimize transfer ve serbest saatler ve geceleme otelimizde.

2. Gün/ 09MAY SAN FRANCISCO

Sabah kahvaltıdan sonra çevre gezilerimize başlıyoruz. Şehir Turu, Sausalito ve Tekne ile Alcatraz turu yapacağız.

 Civic Center, Golden Gate Bridge, Balıkçı Rıhtımı ve Çin mahallesi, Twin Peaks, Hippilerin yerleştiği Haight and Ashbury, güzel sanatlar sanayi, Lombard Street göreceğimiz yerlerden bazıları. Tur sonrası Sabah özel aracımızla San Francisco’nun eskiden yüksek rütbeli memurlarının ve simdi ise en zenginlerinin oturduğu Sausolito’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 45 dakikalık bir bir otobüs yolculuğu ile çok şirin bir kasaba olan Sausalito’ya gideceğiz. Kordon boyunda yürüyüş yaparken birbirinden güzel evleri görecek kahvenizi deniz kenarındaki Cafe’lerde San Francisco manzarasına karşı yudumlayacaksınız. Ardından tekne ile San Francisco’ya geri dönerken bir zamanlar dünyanın kaçılması imkansız tek hapishanesi olarak bilinen Alkatraz’ı fotoğraflama şansını bulacaksınız. Aynı zamanda San Francisco şehrinin muhteşem manzarasına tanık olacaksınız. Tur bitiminde meşhur San Francisco sokaklarını filmlerden de çok iyi bildiğimiz Cable Car (kırmızı tramvaylar) ile Union Square'e keyifli bir yolculuk. San Francisco’nun en hareketli bölgesinde Fashion District (moda bölgesi) ve Çin mahallesi sizleri bekliyor. Geceleme otelimizde.

3. Gün/10MAY SAN 12MAY FRANCISCO-LOS ANGELES

Sabah kahvaltıdan sonra özel aracımız ile  yola çıkıyoruz. İstikametimiz  Los Angeles olacak. Yolculuğumuz yaklaşık 7 saat  sürecektir, Kaliforniya eyaletindeyiz. Şehre  varışımızı takiben otelimize yerleşiyoruz, serbest saatlerimiz olacaktır. Geceleme otelimizde.

Los Angeles, City of Los Angeles veya kısaca L.A., Amerika Birleşik Devletleri'nın Kaliforniya eyaletinin en kalabalık ve ABD'nin New York'tan sonra ikinci en kalabalık şehri

4. Gün/11MAY LOS ANGELES

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası gezimize başlıyoruz.  Los Angeles Şehir Turu ve  İlk durağımız filmlerden anımsayacağınız Hollywood Bulvarı. Burada Oscar törenlerinin yapıldığı Kodak tiyatrosu (Yeni adıyla "Dolby Theater"), ünlü filmlerin galalarının yapıldığı Çin tiyatrosu, sinema ve müzik sanatçılarının el ve ayak izleri, ayrıca Şöhretler Yolu göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca bu bölgeden şehrin simgesi olan Dev Harflerle yazılı ünlü Hollywood yazısını fotoğraflama şansını bulacaksınız.  Daha sonra ünlü Sunset Strip bulvarından Santa Monica bulvarına geçerek Beverly Hills’e ulaşıyoruz. Burada Beverly Hills’in meşhur sembolünü göreceğiz. Daha sonra ’’Pretty Woman’’ filminin çekildiği, dünyanın en lüks mağazalarının yer aldığı, meşhur Rodeo Drive’da kısa bir yürüyüş yapıp, Elvis Presley ve John Lennon gibi yıldızların senelerce ikamet adresi olan "Beverly Willshire Otel"ini göreceğiz. Rodeo Drive’dan ayrıldıktan sonra Los Angeles şehrinin merkezi olarak bilinen Downtown'a gidiyoruz. Geceleme otelimizde  

5. Gün/12MAY LOS ANGELES

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ziyaretlerimize devam edeceğiz.  Amerika’nın en güzel şehri  San Diego da ilk durağımız La Jolla ve Fok plajı olacak. Buradaki turumuzu  tamamladıktan sonra öğleden sonra Santa Monica ‘ya gideceğiz. Sahilde en güzel mekaların olduğu , meşhur Santa Monica sokaklarında serbest saatlerimiz olacak. Turumuzun sonunda otelimize  döneceğiz.

Geceleme  Otelimizde.

6. Gün/ 13MAY LOS ANGELES-LAS VEGAS

Sabah saatlerinde otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası  kara yolu ile 4 saat yolculuk yaparak NEVADA eyaletinde LAS VEGAS kentine ulaşacağız. Varışımızı takiben çevre gezilerimiz olacaktır.

Las Vegas Bulvarını ve otelleri anlatan bir panoramik tur yapıyoruz ve son olarak  bölgede meşhur bir Outlet ziyareti yapacağız. Geceleme otelimizde.

7. Gün/ 14MAY LAS VEGAS

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası Grand Canyon turuna çıkıyoruz. Las Vegas’tan Arizona Eyaletinde bulunan Grand Canyon’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuktan sonra Grand Canyon’a varıyoruz.

Camyon gezimizi  yapacağız. ( helikopter turları pakete dahil değildir ) Büyüleyici manzaralarda fotoğraflar çektikten sonra yeniden Las Vegas ‘a döneceğiz. Geceleme otelimizde.

8. Gün/ 15MAY LAS VEGAS-NEW YORK uçuşu 08:30 16:40

Erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz ve havalimanına geçiyoruz. Yerel havayolları ile  NEW YORK uçuşumuzu yapacağız. Varışta özel aracımız ile otelimie transferimiz yapılacak.

Geceleme otelimizde.

9. Gün/ 16MAY NEW YORK

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonra şehir turu yapacağız. Manhattan Bölgesini tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Bu tur esnasında Manhattan, Birleşmiş Milletler Binası, Madison Square, Central Park, Rockfeller Center, Dünya Ticaret Merkezi, Times Meydanı. Daha sonra serbest saatlerimiz olacaktır. Geceleme otelimizde

10. Gün/17MAY NEW YORK – Baltimore -Washington, D.C

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonra kara yolu ile ABD başkenti Washington, D.C ‘ye hareket edeceğiz. Yolculuğumuz yaklaşık 4,5 saat sürecektir. Güzergahımızda Baltimore şehirinde mola  vereceğiz. Kısa bir  fotoğraf molası ve kahve molası sonrası yolumuzu devam edeceğiz. Öğleden geç saatlerde   şehre varış ve Panaromik tur yapacağız. BEYAZ SARAY ı müsaade edilen noktasında fotoğraflama imkanımız olacak. Geceleme otelimizde.

11. Gün/ 18MAY Washington, D.C – ISTANBUL 22:20 15:30+1

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası son günümüz başlıyor. Serbest saatlerimiz olacaktır. Akşam saatlerinde 19:00 ‘da havalimanında olacak şekilde transferimiz yapılacak. 22:20 ‘de  Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İSTANBUL dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

12. Gün/19MAY ISTANBUL 15:30 VARIŞ.

İstanbul varış

Fiyata Dahil Olanlar

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

TÜRK HAVA YOLLARI  ile İstanbul – San Francisco / Washington - İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti

Las Vegas /  New York   ekonomi sınıf uçak biletleri

SAN FRANCISCO (2 gece )  LOS ANGELES (3 gece )  LAS VEGAS (2 gece )

NEW YORK   (2 gece )   Washington, D.C (1 gece )  10GECE

¾ YILIZLI OTELLERDE  ODA KAHVALTI KONAKLAMA

Havalimanı vergileri

Belirtilen veya benzeri kategori otellerde oda bazlı konaklama,

Programda belirtilen şehirlerarası transferler ile Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,

Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

Türkçe Tur Liderliği Hizmeti (Biniş veya iniş Havalimanı'nda karşılar.)

Resort Fee ve şehir ayak bastı ücretleri

Programda belirtilen TÜM Turlar Dahildir.

Fiyata Dahil Olmayanlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

150 TL Yurt dışı çıkış

Vize ücreti

Kişisel harcamalar

Sabah, öğle ve akşam yemekleri

Ek bagaj uçuş ücreti

Sabah, öğle ve akşam yemekleri

Bu turumuzda  KAPTAN  ve rehberlik için Bahşişler toplamı Tavsiye edilen 75 USD dir.

Ulaşım

1 TK 079 V 08MAY  ISTSFO          1315 1635 
2 TK 008 V 18MAY  IADIST         2220 1530+1

Copyright © 2024 | Tüm Hakkı Saklıdır