GRAND AFRIKA-MADAGASKAR TURLARI

Yorum Yap
Tur Bilgileriniz
 • Süre :
  16
 • Vize Durumu :
  KOLAY VİZE VAR
 • Havayolu :
  TÜRK HAVA YOLLARI
 • Kalkış:
  İstanbul
16 Gün
Sizi Arayalım Talep Gönder
Çift Kişilik Oda
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
10/03/2022
4,345 $
03/10/2022
4,345 $
18/11/2022
4,345 $
26/12/2022
4,345 $
Tek Kişilik Oda
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
10/03/2022
4,785 $
03/10/2022
4,785 $
18/11/2022
4,785 $
26/12/2022
4,785 $

Tur Programı

1.GÜN / LUSAKA (ZAMBIYA ) 19:55 03:25

Bugün saat 17.00 ‘de İstanbul Havalimanı Dış hatlar Gidiş Terminali’nde  Ejder Turizm yetkilisi ve tur rehberi ile buluşuyoruz. İşlemlerimizi  tamamladıktan sonra Türk Havayolları TK 609 seferi ile saat 19.55’te Zambiya’nın başkenti Lusaka şehrine yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

2.GÜN / LUSAKA -LIVINGSTONE

Sabah saat 03.25’te Lusaka’ya ulaşıyoruz, varışta havalimanında özel aracımız ile kahvaltı yapacağımız otelimize giriş yapıyoruz, kahvaltıyı takiben Livingstone bölgesine doğru yola çıkacağız. Karayolu ile 7 Saat sürecek yolculuğumuzda Zambezi Nehri bölgesinde Livingstone şehrine ulaşacağız. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: GREEN TREE LODGE 3* VB.

Zambiya ya da resmî adıyla Zambiya Cumhuriyeti, Afrika kıtasının güney bölümünde denize kıyısı olmayan bir ülkedir. Ülke Zambiya ismi ile bağımsızlığını kazanmadan önce Kuzey Rodezya adı ile 1924 yılına kadar Birleşik Krallık sömürgesi olmuş ve bu tarihten sonra da Birleşik Krallık'ın himayesi altına girmiştir. Ülkenin Angola, Kongo DC, Tanzanya, Malavi, Mozambik, Zimbabve, Namibya ve Botsvana'ya sınırı bulunmaktadır. Ülkenin ismi Zambezi nehrinden oluşturulmuştur. Zambiya, 24 Ekim 1964 tarihinde Birleşik Krallık'tan bağımsızlığını kazanmıştır. Ülkenin başkenti Lusaka'dır.

3.GÜN / VIKTORYA ŞELALESİ - ZİMBABWE

Bu sabah kahvaltıyı takiben otelimizden ayrılacağız. Zambiya – Zimbabwe sınırında yer alan Zambezi nehrindeki Viktorya Şelalesi Turu (Zambiya tarafını)yapacağız. Şelale, Zambiya – Zimbabwe sınırında arada yer alıyor. Viktorya Milli Parkı ziyaretimizde Zambiya tarafında  turumuzu tamamladıktan sonra, Zimbabwe sınır geçişini yapacağız.
Bugün öğleden sonra Viktorya Şelalesinin Zimbabwe tarafını ziyaret edeceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.(Çok ıslanacağız!- Yanınıza extra T-shirt alınız)

OTELİMİZ: DZIMBAHWE GUEST LODGE VB.

Victoria Şelaleleri veya Mosi-oa-Tunya dünyanın en görkemli şelalelerindendir. Zambezi Nehrinin üzerinde, Zambiya ve Zimbabve sınırları arasında, bulunur. Şelaleler yaklaşık olarak 1,7 km genişliğinde ve 128 m yüksekliğindedirler. İskoç kâşif David Livingstone şelaleleri 1855'te ziyaret etmiş ve Kraliçe Victoria'nın anısına Victoria Şelaleleri ismini vermiştir. Bununla birlikte şelale zaten yöresel olarak Mosi-oa-Tunya yani "gürleyen duman" diye anılmaktaydı. Şelaleler iki milli parkın parçasıdırlar, Zambiya'daki Mosi-oa-Tunya Milli Parkı ve Zimbabve'deki Victoria Şelaleleri Milli Parkı. Şelaleler Güney Afrika'nın en önemli turist çeken noktalarından biridir. Aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Alanıdır. Dünyanın yedi harikasından biridir.

Kuzey Amerika'daki Niagara Şelalelerinden daha geniş olan Victoria Şelaleleri sadece Güney Amerika'nın Iguaçu Şelaleleri ile karşılaştırılabilir. Iguaçu270'den fazla (görece) 'küçük' şelaleye bölünmüşken Victoria dünyadaki en büyük, 100 metreden yüksek ve 1,5 km'den geniş, tek su yatağından, dökülmektedir.

Victoria Şelalesi'nin üzerinde ise hiç kaybolmayan 1 gökkuşağı vardır.

4. GÜN / BOTSWANA TURU

Bu sabah  kahvaltı sonrası,  Bu bölgeye gelmişken  komşu bir başka ülkeye de geçmeye ne dersiniz. Sınır komşusu BOTSWANA TURU  yapalım

CHOBE MİLLİ PARKI- SAFARI  SÜRÜŞ- BOTSWANA TURU  

Bu turumuzda sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. Yaklaşık bir buçuk saat kara yolculuğundan sonra Botswana sınırına varıyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından 4x4 jeepler ile turumuz başlıyor. Chobe Milli parkında önce kara safarisi yapacağız.

Öğle yemeğimizi nehir kenarında alacağız. Yemek sonrası tekne ile nehir safarisine devam edeceğiz. Safari esnasında bölgede bulunan hayvanların yakından resimlerini çekme imkânımız olacak. Turumuz sonrasında Zimbabwe’ye geri dönüş yapacağız. Geceleme Viktorya bölgesindeki otelimizde.

Ülke genelinde kurak ve yarı çöl iklimi hakim bir konumdadır. Sıcaklıklar yıl içerisinde yazın 35 °C, kışın ise 20 °C aralığında seyretmektedir. Ülke sınırları içerisinde birçok yaban hayvan bulunmaktadır. Filler, zürafalar, çeşitli antilop türleri, aslanlar, leoparlar, çitalar, su aygırları ve zebralar bu yaban hayatın bir parçası olarak Bostvana'da gözlemlenebilmektedir. Özellikle Okavango Deltası zengin yaban hayvan çeşitliliğine sahiptir.

5.GÜN / VIKTORYA FALLS / CAPE TOWN (GÜNEY AFRIKA ) 13:30 19:10

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Havalimanına geçiyoruz, 13.30’da  yerel havayolları ile GÜNEY AFRIKA, Cape Town uçuşumuzu yapacağız. Akşam saatlerinde Cape Town‘a ulaşıyoruz. Özel aracımız ile otelimize transferimiz yapılacaktır.

Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ:  THE NEW TULBAGH 3* VB.

Güney Afrika'da yürütme başkenti Pretoria, yasama başkenti Cape Town, yargı başkenti Bloemfontein, olmak üzere üç başkent bulunmaktadır. Güney Afrika Cumhuriyeti 20.000'den fazla bitkiye ev sahipliği yapmaktadır. Ülke genelinde zengin de bir yaban hayat bulunmaktadır. Burada bulunan birçok ulusal parklar ile oluşturulan yaban hayatı koruma bölgeleri sayesinde birçok yaban hayvan gözlemlenebilmektedir. Güney Afrika Cumhuriyeti 300'den fazla memeli hayvan, 500'den fazla kuş türü, 100'den fazla sürüngen hayvan ile birçok böcek ailesine ait hayvana ev sahipliği yapmaktadır. Afrika kıtasının Beş Büyük hayvanı olarak adlandırılan Afrik Mandası, Afrika leoparı, aslan, Afrika fili ve kara gergedanı ülkede yaşamaktadır. Bunların haricinde impala, büyük kudu, gnu ve nyala gibi birçok antilop çeşidi ile birlikte zürafa, su aygırı, düğmeli domuz, bayağı zebra, çita, sırtlan ve Afrika yaban köpeği yaşamaktadır. Ülke genelinde deve kuşu ve flamingo kuş türleri içerisinde önemli bir yer tutmakta olup, kıyı kesimleri ile küçük adalarda koruma altında bulunan penguenler yaşamaktadır.

6. GÜN / CAPE TOWN

Sabah kahvaltının ardından   Şehir turumuzu yapacağız.

Bugün panoramik şehir turunda Parlamento Binası, Company Gardens, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli, Adderly Caddesi ve renklilerin ve Müslüman nüfusun yoğun olduğu BoKaap bölgesi keşif duraklarımız. Turumuzun  son durak Cape Town Water Front, Burası Cape Town Marinasıdır, hem alış veriş hem de Restoranların bulunduğu bir mekândır. Geceleme otelimizde.

7. GÜN / CAPE TOWN -HOUTBAY - ÜMİT BURNU TURU

Bugün kahvaltı sonrası turumuz var. Rehberimiz eşliğinde turlarımıza devam ediyoruz, sabah hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Clifton Bölgelerinden geçip Balıkçı kasabası olan Atlantik sahilinde bir vadide bulunan Hout Bay’a varılacak. Kısa bir  fotoğraf molası verdikten sonra turumuza devam edeceğiz.. Daha sonra otobüsümüz ile granit kayalar üzerine yapılmış olan ChapmansPeak yolundan geçerek, Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği denizden yaklaşık 245 metre yüksekte bulunan Ümit Burnu görülecek ve füniküler ile dünyanın en yüksek fenerini görme imkanımız olacak.

Bugün sevimli Afrika penguenlerini görüyoruz. Daha sonra adını şehrin ilk valisi Simon Van Der Stel’den alan ve Güney Afrika’nın 200 yıldır tek donanma üssünün bulunduğu Simon’s Town’dan geçerek Cape Town’a geri dönüyoruz. Turumuzun sonunda akşam saatlerinde otelimize ulaşıyoruz, geceleme otelimizde.

8. GÜN / CAPE TOWN - Masa Dağı, Stellenbosh Vadisi

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası turumuz var. Masa Dağı, Stellenbosh Vadisi turumuz olacak, rehberimiz eşliğinde, turlarımıza devam ediyoruz. Adını, zirvesinin düz olmasından alan Masa Dağı, doğal koşulların etkisiyle birlikte günümüzdeki şeklini almıştır. Dünyanın en modern teleferiklerinden biri ile Masa Dağı'nın 1087 metre yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. Daha sonra EErste Nehri kıyısında bulunan, Cape Town’dan sonra ikinci en eski Avrupa yerleşim yeri olan Stellenbosch bölgesinde verilecek olan molada, tarihi dükkânlarda alışveriş imkânımız olacak. Turumuzun sonunda, akşam saatlerinde otelimize dönüş yapıyoruz. Geceleme Otelimizde.

Akşam yemeği için yerel restorana gideceğiz.

9.GÜN / CAPE TOWN / JOHANNESBURG- SUN CITY BÖLGESİ 06:00

Sabah çok erken saatlerde  havalimanına geçiyoruz. Johannesburg varışımızı takiben Sun City ziyareti yapacağız. Sun Oteller grubuna ait bir özel tesiste keyifli bir vakit geçireceğiz. Yüzme havuzları, Safari görünümlü havuzlar, casino ve daha birçok aktivite bizleri bekliyor. Gezimizi tamamladıktan sonra bölgedeki otelimize geçiyoruz.

OTELİMİZ: KINGDOM HOTEL 4* VB. 

10.GÜN / SUN CITY – JOHANNESBURG

Sabah kahvaltıyı takiben PİLANNESBERG  bölgesine geçiyoruz. Safari turumuzu yapacağız.

                       PilanesbergNational Park ve Safari turu

Pilanesberg Milli Parkına gideceğiz, Afrika denilince genellikle akla vahşi doğa, burada yaşayan hayvanlar ve safari gelmektedir. 4x4 safari aracımız ile yapılacak olan bu gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağız. Pilanesberg Milli Parkında, volkanik oluşumlu dağların arasında, doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince "BigFive" olarak tanımlanan; aslan, leopar, fil, bufalo ve gergedanın yanı sıra zürafa, impala, zebra, antilop gibi hayvan türlerini görme şansı, 350 kuş türü, 65 sürüngeni doğal ortamında ziyaret ederek görme şansı yakalayacağız. Bu gezimizin sonunda Johannesburg otelimize geçiyoruz. Geceleme otelde.

OTELIMIZ: HOLIDAY INN EXPRESS SANDTON - WOODMEAD 3* VB. 

11.GÜN / JOHANNESBURG -LESEDİ KÖYÜ TURU

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Johannesburg çevre gezilerimize başlayacağız. Şehir turu ve Lesedi Köyü ziyaretini yapacağız. Güzergâhımızı Lesedi Köyünden geçireceğiz. Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah ırkın kabile yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köy. Gezimizde Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev ve günlük yaşamlarını sergileyen alanlara giriliyor. Bu bölgede yaşayan kabilelerin evlerini, kullandıkları aletleri yakından göreceğiz. Bu gezimizin en hareketli bölümü olan kültürel Afrika dansları hoş bir alternatif olmakla beraber danslara iştirak etme şansınız da bulunmaktadır. Johannesburg şehir turumuzu yaptıktan sonra otelimize dönüyoruz.

OTELIMIZ: HOLIDAY INN EXPRESS SANDTON - WOODMEAD 3* VB. 

 

12.GÜN / JOHANNESBURG -Antananarivo (MADAGASKAR) 10:00 14:00

Bu sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz, Johannesburg’un  havalimanına transferimiz gerçekleşiyor, varışımızı takiben South Africa Airlines tarifeli seferi ile saat 10.00’da Madagaskar’ın başkenti Tana’ya yolculuğumuz  başlıyor, yerel saat ile 14:10 Tana havalimanına ulaşıyoruz,  Alanda karşılanma. Kent merkezinde şehir turu yapacağız. Turumun içerisinde yerel pazarları da ziyaret edeceğiz. Akşam Yemeği ve geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: LE COMBAVA HOTEL LODGE VB.   

Madagaskar ya da resmî adıyla Madagaskar Cumhuriyeti, Afrika kıtasına bağlı bir ada ülke konumunda olup, kıtanın doğu kesiminde Hint Okyanusu'nun batı kısmında yer almaktadır. Mozambik Kanalı ülkeyi Afrika ana kıtası ile birbirinden ayırmaktadır. Madagaskar adası, dünyanın dördüncü büyük adası konumundadır. Ülke ada ülkesi olması nedeniyle sınır komşusu bulunmamakta olup, en yakın anakara ülkesi adanın batısında yer alan Mozambik'tir. Bunun haricinde komşu ada ülkeler ise kuzeybatıda Komorlar ve Fransa denizaşırı bölgesi Mayotte, doğuda Mauritius ile yine Fransa denizaşırı bölgesi olan Réunion adalarıdır. Ülkenin başkenti Antananarivo'dur.

13. GÜN / ANTANANARİVO – ANDASİBE MİLLİ PARKI (130 KM)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası  Andasibe‘ye  doğru yola çıkıyoruz. Tana şehir merkezinden 75 km sonra Marozevo Köyünde mola vereceğiz, Köy ziyaretimiz olacak. Burada Özel bir çiftlik arazisi  üzerince Madagaskar ‘da var olan vahşi yaşam, küçük büyü hayvanlardan görme ve bunlar hakkında yerel rehberimizden bilgiler alma imkânımız olacak. Öğleden sonra Andasibe Milli Parkı bölgesine ulaşıyoruz, otelimize yerleştikten sonra, Akşam orman da kısa bir yürüyüş yapacağız, Kırımızı Kurbağa, Madagaskar’ın Fare maymunları olan anılan lemurlardan göreceğiz.  Akşam yemeğimizi  otelimizde alacağız. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZGRACE LODGE 3* VB.

14. GÜN/ Maromizaha ve Vohimana Koruma Alanı Doğa Turu

Sabah kahvaltıdan sonra, Andasibe'ye 12 km mesafede bulunan Maromizaha rezervini ziyaret edeceğiz. (6 saat yürüyüşümüz var, orta zorluk, dağlarda yukarı ve aşağı)  Diademed sifakalar, ünlü Indri (hepsinin en büyük lemuru), orkideler ve kuşlar da dahil olmak üzere birçok vahşi lemuru görmek için patikalarda yürüyeceksiniz. El değmemiş Ormanlar içindeyiz. Yürüyüşümüz doğa içinde olacak öğleden sonra, bu bölgede yerel bukalemunları görmek üzere Vohimana adlı başka bir rezervi ziyaret edeceğiz. Tüm dünya üzerinde sadece burada yaşayan hayvanları göreceğiz. Turumuzun sonunda otelimize döneceğiz.

OTELİMİZ:  GRACE LODGE 3* VB.

15. GÜN/ ANTANANARİVO- İSTANBUL - THY- 16:30 04:15+1

Bugün Madagaskar ‘da son günümüz. Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Bölgeden ayrılıyoruz. Havalimanına geçeceğiz. Geri dönüş yolculuğumuz başlıyor. Türk Hava Yolları ile saat 16.30 ‘da  İstanbul uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Geceleme uçakta.

16. GÜN / İSTANBUL- Varış 04:15

İstanbul Havalimanı’na varış saatimiz 04:15’tir.

Tur Haritası

Fiyata Dahil Olanlar

TUR PAKETİMİZE DÂHİL HİZMETLER:

 

 • İSTANBUL- LUSAKA (ZAMBIYA ) / ANTANANARİVO - İSTANBUL TÜRK HAVA YOLLAR GİDİŞ DÖNÜŞ ANA UÇAK BİLETİ (EKONOMİ CLASS)
 • VIKTORYA FALLS / CAPE TOWN TEK YÖN ARA UÇAK BİLETİ (EKONOMİ CLASS)
 • CAPE TOWN / JOHANNESBURG TEK YÖN ARA UÇAK BİLETİ (EKONOMİ CLASS)
 • JOHANNESBURG / MADAGASKAR TEK YÖN ARA UÇAK BİLETİ (EKONOMİ CLASS)
 • LIVINGSTONE – (1GECE) - ZİMBABWE – (2GECE) - CAPETOWN – (4GECE) - SUN CITY BÖLGESİ– (1GECE) -JOHANNESBURG – (2GECE) - Antananarivo – (1GECE) - ANDASİBE – (2GECE)  ¾ YILDIZLI OTELLER KONAKLAMA
 • BÜTÜN SABAH KAHVALTILARI
 • PRGRAMDA BELİRTİLEN 4 AKŞAM – 1 ÖĞLE YEMEĞİ
 • YILBAŞI ÖZEL AKŞAM YEMEĞİ
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN TÜM MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN TÜM TRANSFERLER VE ŞEHİR TURLARI
 • VİKTORYA ŞELALESİ TURU 
 • VIKTORYA MİLLİ PARK ZİYARETİ
 • CHOBE MİLLİ PARKI- SAFARI SÜRÜŞ- BOTSWANA TURU
 • ÜMİT BURNU TURU
 • MASA DAĞI STELLENBOSH VADİSİ ZİYARETİ
 • PİLANESBERG MİLLİ PARKI SAFARİ TURU
 • LESEDİ KÖYÜ ZİYARETİ
 • ANDASİBE MİLLİ PARKI ZİYARETİ
 • TÜRKİYE ÇIKIŞLI TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ
 • TÜRSAB ZORUMLU SEYAHAT SİGORTASI

Fiyata Dahil Olmayanlar

TUR PAKETİMİZE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • YURT DIŞI ÇIKIŞ PULU (50 TL)
 • YABANCI PERSONEL İÇİN DAĞITILACAK YEREL BAHŞİŞLER / KİŞİ BAŞI 600 TL (1. GÜN REHBER TARAFINDAN TOPLANIR BÖLGEDE DAĞITILMAK İÇİN)
 • PROGRAMDA BELİRTİLMEYEN TÜM ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ
 • PROGRAMDA BELİRTİLMEYEN İSTEĞE BAĞLI DÜZENLENECEK EKSTRA TURLAR

 

 • VİZELER

 

 • GİRİŞ/ ÇIKIŞ PUL VE KAPI VİZELERİ İÇİN ( ZIMBABWE-ZAMBIYA-BOTSWANA) 120 USD GİRİŞLERDE KAPIDA ÖDENİR
 • MADAGASKAR VİZESİ -  MADAGASKAR E-VİSA 50 USD (ACENTAMIZA ÖDEYİNİZ BU İŞLEMİ ACENTAMIZ TAKİP EDECEKTİR

 

UYARI/ NOTLAR 

Bu turumuz için ‘’sarıhumma-yellowfever ‘’ aşısı gerekmektedir. Aşı olduktan sonra verilen 10 yıl geçerli olan kartınızı İl Sağlık Müdürlüğü'nde ücretsiz olarak temin edebilirisiniz.

 

Ulaşım

 

 

Green Tree Lodge vb. - LIVINGSTONE

,

Dzimbahwe Guest Lodge vb.

,

Cape Town The New Tulbagh vb.

,

The Kingdom Resort vb.

,

Holiday Inn Express Sandton-Woodmead vb.

,

Le Combava Hotel Lodge vb. - Antananarivo

,

GRACE LODGE vb. - ANDASIBE

,

Yorum
:
Yanıt
Copyright © 2022 | Tüm Hakkı Saklıdır