GÜNEY AFRİKA TURU

Güney Afrika Turu- THY- 25 ŞUBAT

Yorum Yap
Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın

Güney Afrika Turu- THY- 25 ŞUBAT

, İstanbul Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Bütün Turlarımız
 • Alt Kategori :
  Afrika Turları, Güney Afrika Turları, Yurtdışı
 • Süre :
  8 Gün
 • Vize Durumu :
  yok
 • Kontenjan :
  34+1 REHBER
 • Grup Tur Rehberi :
  GENCER YALÇIN
 • ANA HAVAYOLU :
  TÜRK HAVA YOLLARI
 • Operasyon Sorumlusu :
  NACIYE TURHAN

R*** GRUP- KAPALI

1,670 $ dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Güney Afrika Turu- THY- 25 ŞUBAT Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 8 Gün
Talep Gönder Sizi Arayalım Ara
Tek Kişilik
Dönem
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
20/10/2019-25/02/2020
1,670 $
1,670 $
1,670 $
(0-3) 418 $
(4-6) 752 $
(7-12) 1,086 $
(0-3) 401 $
(4-6) 752 $
(7-12) 1,086 $
(0-3) 401 $
(4-6) 752 $
(7-12) 1,086 $

Fiyata Dahil Olanlar

ÖNEMLİ UYARI

18 YAŞ ALTI YOLCULARIN DIKKATINE  !!

 

1 Ekim 2014 tarihinden itibaren Güney Afrika Cumhuriyeti’ne seyahat edecek olan 18 yaş altı çocuklar için, Güney Afrika Cumhuriyeti makamları ülkeye girişte ve ülkeden çıkışta pasaporta ek olarak “Doğum Sertifikası” (Unabridged Birth Certificate) talep edecektir.

Ayrıca 18 yaş altı çocukların anne ve baba ile beraber seyahat etmesi gerekmektedir.

Ebeveynlerden birinin seyahatte bulunmaması durumunda seyahate katılmayan anne ve babanın mutlaka çocuğun seyahatine ilişkin yazılı muvafakatname vermesi gerekmektedir.

Anne ve babanın boşanması durumunda, boşanmaya ilişkin mahkeme kararı, anne veya babanın ölümü durumunda ise ölüm belgesinin bulundurulmasını zorunlu tutmaktadır.

 

Türkiye’de doğum sertifikası uygulaması olmadığı için, Nüfus Müdürlükleri’nden alınan Nüfus Kayıt Örneği yeminli tercümanda tercüme ettirildikten sonra doğum sertifikası yerine geçecektir. ( İngilizce olması Şarttır )

 

 

 

Ücrete dahil  hizmetlerimiz :

İstanbul/capetown-johannesburg/İstanbul uçak bileti THY ile

Capetown/Johennesburg tek yön yerel hava yolu bileti

4 Gece CapeTown   ve  1 Gece Johannesburg    1 GECE Pilannesberg Bölgesi

Toplam  : 6 Gece   4 yıldızlı otellerde konaklama

Tüm kahvaltılar

CAPE TOWN ŞEHİR  TURU

JOHANNESBURG ŞEHİR TURU

PİLANNESBERG SAFARİ

SUN CITY GİRİŞ ÜCRETİ

LESEDİ KÖYÜ KÜLTÜR TURU

CAPE TOWN -HOUTBAY - ÜMİT BURNU TURU

Masa Dağı, Stellenbosh

Türkçe rehberlik hizmeti

Seyahat sigortası

Havalimanı –Otel-şehir -Tüm transferler

 

Fiyata Dahil Olmayanlar

Ücrete dahil OLMAYAN Detaylar

*Tr-çıkış pulu 50 TL

 • Tüm yabancı servis tipleri (Bölgeler de kullanılan Tüm yabancı rehberler, tüm  yabancı otobüs şoförleri,gidilen restoranlardaki  yabancı garsonlar, otellerde ki yabancı bellboylar, sınır geçişlerinde ki  yabancı valiz taşıyıcıları içindir.) 350 TRY (Tavsiye edilen)  kişi başı alanda toplanacaktır.

Tur Programı

1.GÜN / 25 ŞUBAT ISTANBUL/JOHANESBURG uçuşu 02:25 11:05

   24ŞUBAT / 23:55 de İstanbul 3. Havalimanında Ejder Turizm yetkilisi ile buluşmamız var.İşlemlerimizi ve check in tamamlayarak;  TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile Güney Afrika yolculuğumuz başlıyor.Geceleme uçakta

                25 ŞUBAT ISTANBUL/JOHANESBURG uçuşu  02:25 11:05

Gece 02:25  TÜRK HAVA YOLLARI  tarifeli seferi ile JOHANNESBURG uçuşumuzu  yapıyoruz.

JOHANNESBURG- ŞEHİR TURU

Bugün Johannesburg ‘a geri dönüyoruz.Johannesburg ‘a varışımızı takiben ;Öğle saatlerinde Johannesburg ŞEHİR TURUna başlıyacağız.  Mandela meydanı , Sandton, Meclis binası  göreceğimiz yerler arasında, yer almaktadır.Turumuzun sonuna otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde  OTELİMİZ : PARK INN  HOTEL 4*

2.GÜN/ 26 ŞUBAT 2020

         LESEDİ KÖYÜ  - SUN CITY BÖLGESİ

Johannesburg şehir merkezine yakın bir  bölgede yer alan, bir zamanların en meşhur Altın madeni olarak işletin bu yöre şimdilerde bir PARK olarak yerli ve yabancı turistlere hizmet vermektedir.  Bugün ikinci  bölümde;  LESEDİ KABİLE köyü  ziyareti yapacağız. Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür. Turun başlangıcında video prezantasyonu ile siyah kültürlerin tarihi anlatılır daha sonra ufak gruplara ayrılarak Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen alanlara girilir. Daha sonra kültürel Afrika dansları izlenir.

TURUN sonunda   SUN CITY ‘e  transferimiz yapılıyor.  SUN CITY  eğlence oel bölgesine ulaşıyoruz, havuzlar casino alanlarında serbest saatler..

GECELEME -  KINGDOM RESORT 4*  ( Pilannesberg Bölgesi )

 

3.GÜN/ 27 ŞUBAT 2020

                      PİLANESBERG SAFARİ  TURU              / CAPE TOWN   18:00

Hareket saatimiz 08:30, PİLANESBERG Milli Parkına gideceğiz , Afrika denilince genellikle akla vahşi doğa, burada yaşayan hayvanlar ve safari gelmektedir. 4x4 safari Kamyon aracımız ile yapılacak olan bu gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağız. Pilanesberg Milli Parkında, volkanik oluşumlu dağların arasında, doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince "BigFive" olarak tanımlanan; aslan, leopar, fil, buffalo ve gergedanın yanı sıra zürafa, impala, zebra, antilop gibi hayvan türlerini görme şansı, 350 kuş türü, 65 sürüngeni doğal ortamında ziyaret ederek görme şansı yakalayacağız. Bu gezimizin sonunda JOHANNEBURG  havalimanına geçiyoruz.  Uçak saatimiz 18:00

Johannesburg/ Cape Town Uçuşumuzu yapıyoruz. CapeTown Otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Otelimiz : DoubleTree by Hilton Hotel Cape Town - Upper Eastside 4*

4.GÜN/ 28 ŞUBAT 2020

     CAPE TOWN   ve MASA  DAĞI TURU

Otelimimizde kahvaltı sonrası , ŞEHİR TURUMUZU yapmak üzere  otelimizden ayrılıyoruz.

Bugün panoramik şehir turunda Parlamento Binası, Company Gardens, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli, Adderly Caddesi ve renklilerin ve Müslüman nüfusun yoğun olduğu BoKaap bölgesi keşif duraklarımız. Turumuzun  son durak CAPETOWN Water Front , Burası Cape Town Marinasıdır, hem alış veriş hem de Restoranların bulunduğu bir  mekandır. 

rehberimiz eşliğinde ,turlarımıza  devam ediyoruz,Dünyanın en modern teleferiklerinden biri ile Masa Dağı'nın 1087 metre yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. Daha sonra Stellenbosch bölgesinde verilecek olan molada, tarihi dükkanlarda alışveriş imkanımız olacak.

5.GÜN/29 ŞUBAT CAPE TOWN /HOUTBAY - ÜMİT BURNU TURU

Bugün kahvaltı sonrası  TURUMUZA  devam ediyoruz.

Rehberimiz eşliğinde turlarımıza devam ediyoruz, sabah hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Clifton Bölgelerinden geçip Balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacak. Tekne ile açılarak Duiker Kayasında ki doğal ortamlarında Afrika'nın kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra otobüsümüz ile granit kayalar üzerine yapılmış olan ChapmansPeak yolundan geçerek, Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği

 Ümit Burnu ve finiküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir.

Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra sevimli Afrika penguenlerini görüyoruz. Daha sonra donanmanın bulunduğu Simon’sTown’dan geçerek Cape Town’a geri dönüyoruz.Turumuzun sonunda  akşam saatlerinde otelimize  ulaşıyoruz, geceleme otelimizde.

6.GÜN/ 1 MART CAPE TOWN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Geceleme otelimizde.

7.GÜN/2 MART CAPE TOWN /İSTANBUL 18:00

Otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası,  son günümüz..serbest saatlerimiz olacaktır. Rehberimiz eşliğinde planlar yapabilirsiniz. Bugün Uçuş saatimiz 18:00 , saat 15:30 da  en geç havalimanında oluyoruz. Dönüş yolculuğumuz  başlıyor. TÜRK  HAVAYOLU ile direkt uçuşu ile dönüş yolculuğumuz  başlıyor; Geceleme uçakta.

8.GÜN/ 3 MART İSTANBUL 06:00 VARIŞ

İstanbul  3. Havalimanına  varış. Turumuzun sona ermesi..

SİGORTANIZ HAZIR

ÖNEMLİ UYARI !

UYARI/ NOTLAR 

18 yaş altı yolcular Nüfus kayıt Örneğini İngilizce tercümesi yanlarına bulundurmaları gerekiyor, anne ve  babadan her ikisi olması koşulu ile,  eğer ebbeylenlerden biri eksik ise, muvafakatname (tercüme edilmiş) ek evrağı ayrıca gereklidir. (Güney Afrika girişlerinde ve uçağa binmeden sorulmakta)

Ulaşım

1.34EJDERFEB@

GPMTKM3 19JUL TPIT53 GRP

 1 TK  42 G  TU 25FEB  ISTJNB KK34  0215 1105 CABIN YE

 3 TK  45 G  MO 02MAR  CPTIST KK34  1800 0600*CABIN YE

KINGDOM RESORT 4* ( Pilannesberg Bölgesi )

,

DoubleTree by Hilton Hotel Cape Town - Upper Eastside 4*

,

Yorum
:
Yanıt