BÜYÜK AFRİKA (G.AFRIKA - ZAMBIYA-ZIMBABWE-BOTSWANA)TURLARI - THY - 10 GÜN

Yorum Yap
Tur Bilgileriniz
 • Süre :
  10
 • Vize Durumu :
  KOLAY VİZE(KAPIDA VİZE)
 • Havayolu :
  TÜRK HAVA YOLLARI
 • Kalkış:
  İstanbul
10 Gün
Sizi Arayalım Talep Gönder
Tek Kişilik Oda Kişi
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
15/09/2022
3,146 $
09/11/2022
3,146 $
28/12/2022
3,146 $
Çift Kişilik Odada Kişi Başı
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
15/09/2022
2,640 $
09/11/2022
2,640 $
28/12/2022
2,640 $

Tur Programı

1.GÜN / İSTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA : 23:00

Bugün saat 23.00’te İstanbul Havalimanı Dış hatlar Gidiş Terminalinde Ejder Turizm yetkilisi ve tur rehberi ile buluşuyoruz. İşlemlerimizi tamamladıktan sonra yolculuğumuza başlayacağız.

          ISTANBUL/CAPE TOWN            01:55 12:00+1              

Türk Havayolları TK 044 seferi ile saat 01:55 gece yarısı Güney Afrika’nın Cape Town şehrine yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

Bugün yerel saat ile öğlen 12.00’de Cape Town’a ulaşıyoruz, varışta havalimanında özel aracımız ile şehir merkezine ilerliyoruz, konaklayacağımız otelimize giriş yapıyoruz, odalarımıza yerleşiyor ve kısa bir dinlenmeyi takiben, şehir turumuzu yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz.

Bugün panoramik şehir turunda Parlamento Binası, Company Gardens, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli, Adderly Caddesi ve Müslüman nüfusun yoğun olduğu BoKaap bölgesi keşif duraklarımız. Turumuzun son durak Cape Town Water Front, Burası Cape Town Marinasıdır, hem alış veriş hem de Restoranların bulunduğu bir mekândır. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ: THE NEW TULBAGH VB.

Güney Afrika'da yürütme başkenti Pretoria, yasama başkenti Cape Town, yargı başkenti Bloemfontein, olmak üzere üç başkent bulunmaktadır. Güney Afrika Cumhuriyeti 20.000'den fazla bitkiye ev sahipliği yapmaktadır. Ülke genelinde zengin de bir yaban hayat bulunmaktadır. Burada bulunan birçok ulusal parklar ile oluşturulan yaban hayatı koruma bölgeleri sayesinde birçok yaban hayvan gözlemlenebilmektedir. Güney Afrika Cumhuriyeti 300'den fazla memeli hayvan, 500'den fazla kuş türü, 100'den fazla sürüngen hayvan ile birçok böcek ailesine ait hayvana ev sahipliği yapmaktadır. Afrika kıtasının Beş Büyük hayvanı olarak adlandırılan Afrik Mandası, Afrika leoparı, aslan, Afrika fili ve kara gergedanı ülkede yaşamaktadır. Bunların haricinde impala, büyük kudu, gnu ve nyala gibi birçok antilop çeşidi ile birlikte zürafa, su aygırı, düğmeli domuz, bayağı zebra, çita, sırtlan ve Afrika yaban köpeği yaşamaktadır. Ülke genelinde deve kuşu ve flamingo kuş türleri içerisinde önemli bir yer tutmakta olup, kıyı kesimleri ile küçük adalarda koruma altında bulunan penguenler yaşamaktadır.

2.GÜN/ CAPE TOWN -HOUTBAY - ÜMİT BURNU TURU

Bugün kahvaltı sonrası turumuz var. Rehberimiz eşliğinde turlarımıza devam ediyoruz, sabah hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Clifton Bölgelerinden geçip Balıkçı kasabası olan Atlantik sahilinde bir vadide bulunan Hout Bay’a varılacak. Kısa bir fotoğraf molası verdikten sonra turumuza devam edeceğiz. Daha sonra otobüsümüz ile granit kayalar üzerine yapılmış olan ChapmansPeak yolundan geçerek, Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği denizden yaklaşık 245 metre yüksekte bulunan Ümit Burnu görülecek ve füniküler ile dünyanın en yüksek fenerini görme imkanımız olacak.

Bugün sevimli Afrika penguenlerini görüyoruz. Daha sonra adını şehrin ilk valisi Simon Van Der Stel’den alan ve Güney Afrika’nın 200 yıldır tek donanma üssünün bulunduğu Simon’s Town’dan geçerek Cape Town’a geri dönüyoruz. Turumuzun sonunda akşam saatlerinde otelimize ulaşıyoruz, geceleme otelimizde.

3GÜN/ CAPE TOWN - Masa Dağı, Stellenbosh Vadisi

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası turumuz var. Masa Dağı, Stellenbosh Vadisi turumuz olacak, rehberimiz eşliğinde, turlarımıza devam ediyoruz. Adını, zirvesinin düz olmasından alan Masa Dağı, doğal koşulların etkisiyle birlikte günümüzdeki şeklini almıştır. Dünyanın en modern teleferiklerinden biri ile Masa Dağı'nın 1087 metre yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. Daha sonra EErste Nehri kıyısında bulunan, Cape Town’dan sonra ikinci en eski Avrupa yerleşim yeri olan Stellenbosch bölgesinde verilecek olan molada, tarihi dükkânlarda alışveriş imkânımız olacak. Turumuzun sonunda, akşam saatlerinde otelimize dönüş yapıyoruz. Geceleme Otelimizde.

 

4.GÜN/ CAPE TOWN/ JOHANNESBURG

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Havalimanına geçiyoruz, sabah 08:00’de Johannesburg’a varışımızın ardından bizi bekleyen özel otobüsümüzle 572 kilometre karelik alana sahip Pilanesberg bölgesine geçiyoruz.

          Pilanesberg National Park ve Safari turu
Pilanesberg Milli Parkına gideceğiz, Afrika denilince genellikle akla vahşi doğa, burada yaşayan hayvanlar ve safari gelmektedir. 4x4 safari aracımız ile yapılacak olan bu gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağız. Pilanesberg Milli Parkında, volkanik oluşumlu dağların arasında, doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince "BigFive" olarak tanımlanan; aslan, leopar, fil, bufalo ve gergedanın yanı sıra zürafa, impala, zebra, antilop gibi hayvan türlerini görme şansı, 350 kuş türü, 65 sürüngeni doğal ortamında ziyaret ederek görme şansı yakalayacağız. Bu gezimizin sonunda bölgedeki otelimize geçiyoruz.

OTELİMİZ: THE KINGDOM RESORT VB.

5.GÜN/ SUN CITY - JOHANNESBURG

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Sun City ziyareti yapacağız. Sun Oteller grubuna ait bir özel tesiste keyifli bir vakit geçireceğiz. Yüzme havuzları, Safari görünümlü havuzlar, casino ve daha birçok aktivite bizleri bekliyor. Yemyeşil çayırlar ağaçlar göletlerle oluşturulmuş bu doğal parkta sincaplar, papağanlar, babunlar ve maymunları görebilirsiniz.

Öğleden sonra 16:00 gibi Sun City‘den ayrılacağız. İstikametimiz Johannesburg olacak. Akşam geç saatlerde şehre varıyoruz. Otelimize geçiyoruz. Geceleme Otelimizde.

OTELİMİZ: HOLIDAY INN EXPRESS SANDTON – WOODMEAD VB.

 

6.GÜN/ JOHANNESBURG -LESEDİ KÖYÜ

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Johannesburg çevre gezilerimize başlayacağız. Şehir turu ve Lesedi Köyü ziyaretini yapacağız. Güzergâhımızı Lesedi Köyünden geçireceğiz. Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah ırkın kabile yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köy. Gezimizde Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev ve günlük yaşamlarını sergileyen alanlara giriliyor. Bu bölgede yaşayan kabilelerin evlerini, kullandıkları aletleri yakından göreceğiz. Bu gezimizin en hareketli bölümü olan kültürel Afrika dansları hoş bir alternatif olmakla beraber danslara iştirak etme şansınız da bulunmaktadır. Johannesburg şehir turumuzu yaptıktan sonra otelimize dönüyoruz.

7.GÜN/ JOHANNESBURG / VIKTORYA FALLS-ZIMBABAWE 11:25 13:05

Bu sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz, Johannesburg’un havalimanına transferimiz gerçekleşiyor, varışımızı takiben yerel hava yolu ile saat 11:25’de Zimbabwe’ye hareket ediyoruz. Victoria Falls kentine ulaşıyoruz.
Özel aracımız ile otelimize geçiyoruz. Öğleden sonra dünyanın en görkemli şelalelerinden olan, 1.7 km uzunluğunda, 128 metre yüksekliğinde olan Viktorya Şelalesi turu yapacağız. Şelale Zambiya-Zimbabwe sınırında arada yer alıyor.

Viktorya Milli Parkı ziyaretimizi ve şelale ziyaretimizi yapacağız.(Çok ıslanacağız! Yanınıza extra T-shirt alınız)

Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: DZIMBAHWE GUEST LODGE VB.

Victoria Şelaleleri veya Mosi-oa-Tunya dünyanın en görkemli şelalelerindendir. Zambezi Nehrinin üzerinde, Zambiya ve Zimbabve sınırları arasında, bulunur. Şelaleler yaklaşık olarak 1,7 km genişliğinde ve 128 m yüksekliğindedirler.

İskoç kâşif David Livingstone şelaleleri 1855'te ziyaret etmiş ve Kraliçe Victoria'nın anısına Victoria Şelaleleri ismini vermiştir. Bununla birlikte şelale zaten yöresel olarak Mosi-oa-Tunya yani "gürleyen duman" diye anılmaktaydı.[1] Şelaleler iki milli parkın parçasıdırlar, Zambiya'daki Mosi-oa-Tunya Milli Parkı ve Zimbabve'deki Victoria Şelaleleri Milli Parkı. Şelaleler Güney Afrika'nın en önemli turist çeken noktalarından biridir. Aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Alanıdır.Dünyanın yedi harikasından biridir.
Kuzey Amerika'daki Niagara Şelaleleri'nden daha geniş olan Victoria Şelaleleri sadece Güney Amerika'nın Iguaçu Şelaleleri ile karşılaştırılabilir. Iguaçu270'den fazla (görece) 'küçük' şelaleye bölünmüşken Victoria dünyadaki en büyük, 100 metreden yüksek ve 1,5 km'den geniş, tek su yatağından, dökülmektedir.
Victoria Şelalesi'nin üzerinde ise hiç kaybolmayan 1 gökkuşağı vardır.

ZIMBABWE, genel itibarıyla tropikal bir iklime sahiptir. Yazları 35 °C üzerine çıkabilen değerler ile nemli ve aşırı sıcak geçebilmektedir. Kış dönemlerinde ise kuru ve 25 °C civarı değerler ile daha ılıman hava koşullarına sahip olabilmektedir. Ülkenin büyük bir bölümünü kaplayan yüksek kesimlerde ise yaz aylarındaki sıcaklık 25 °C ile 30 °C arasında olup, kış aylarında gece -5 °C dereceye kadar düşebilen sıcaklıklar ile don olayları görülebilmektedir. Ülkenin genel bitki örtüsünü kuru çayırlar meydana getirmektedir. Az da olsa ufak ağaçlık alanlar görülebilmektedir. Bu ağaçlık alanlarda da ağaçların çok büyük bir bölümün Baobab ağaç türünden olan Afrika baobabıları oluşturmaktadır. Savana bölgesindeki otlaklar kurak dönemde kurumuş ve kahverengi bir görünüme sahipken, yağmur dönemlerinde canlı, yeşil renge sahip olarak, 2 metre uzunluğa erişebilmektedir. Özellikle otlakların bu döneminde çimenler, Afrika kıtasının bu bölgesinde yaşayan yaban hayvanlarına beslenme imkânı sağlamaktadır.

 

8.GÜN/ BOTSWANA TURU

Bu sabah kahvaltı sonrası,  bu bölgeye gelmişken komşu bir başka ülkeye de geçmeye ne dersiniz? Sınır komşusu Botswana turu yapalım.

CHOBE MİLLİ PARKI- SAFARI SÜRÜŞ- BOTSWANA TURU  

Bu turumuzda sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. Yaklaşık bir buçuk saat kara yolculuğundan sonra Botswana sınırına varıyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından 4x4 jeepler ile kara safarisi turumuz başlıyor. Chobe Milli parkında önce kara safarisi yapacağız.

Öğle yemeğimizi nehir kenarında alacağız. Yemek sonrası tekne ile nehir safarisine devam edeceğiz. Safari esnasında bölgede bulunan hayvanların yakından resimlerini çekme imkânımız olacak. Turumuz sonrasında Zimbabwe’ye geri dönüş yapacağız.Ülke ismi Botsvana'da çoğunluğu oluşturan Tsvana etnik grubundan gelmektedir. Ülke genelinde kurak ve yarı çöl iklimi hakim bir konumdadır. Sıcaklıklar yıl içerisinde yazın 35 °C, kışın ise 20 °C aralığında seyretmektedir. Ülke sınırları içerisinde birçok yaban hayvan bulunmaktadır. Filler, zürafalar, çeşitli antilop türleri, aslanlar, leoparlar, çitalar, su aygırları ve zebralar bu yaban hayatın bir parçası olarak Bostvana'da gözlemlenebilmektedir. Özellikle Okavango Deltası zengin yaban hayvan çeşitliliğine sahiptir.

9.GÜN/ ZAMBIYA- LUSAKA

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Zimbabwe- Zambiya kara sınırına geliyoruz. Sınır geçişimizi yaptıktan sonra artık Zambiya’dayız. Livingstone kentinden başlayacak yolculuğumuz başkent Lusaka’ya kadar devam edecek. Uzun bir kara yolculuğu bizleri bekliyor. 7 Saat sürecek yolculuğumuzda Zambiya’nın başkenti Lusaka‘ya ulaşacağız. Yol güzergâhımızda molalarımız olacaktır.  Lusaka’ya varışımızı takiben, Kabwata Cultural Village Kültür/El Sanatları Pazarını ziyaret edeceğiz. Ahşap anahtarlıklar, bakır eşyalar, çanak çömlek gibi birçok eşyaların sergilenip satıldığı bu köyde yerel ustalardan satın alabileceğiniz birçok hediyelik eşya bulunmaktadır. Yorucu bir günün sonunda otelimize yerleşeceğiz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: BEST WESTERN LUSAKA GRAND VB.

ZAMBIYA, ülkenin ismi Afrika kıtasının dördüncü büyük nehri olan ve çıkış noktası Zambiya olan ve ülkenin doğu kısımlarında geçen ve Zimbabve ile sınır bölgesini oluşturanZambezi nehrinden esinlenerek konulmuştur. Ülke genelinde hakim olan bitki örtüsü savan olarak adlandırılan geniş çayırlık alanlardır.

Ülkenin kuzey bölgesinden doğan Zambezi Nehri, ülkenin güney kesiminde komşuları olan Namibya, Botsvana ve Zimbabve ile sınır çizgisini oluşturmaktadır.

10.GÜN/ LUSAKA/ISTANBUL 06:15 15:45

Sabah çok erken saatlerde havalimanına geçiyoruz. Türk Havayolları tarifeli sefer ile İstanbul dönüş yolculuğumuz sabah 06:15 ‘de başlayacaktır. 15:45 ‘de İstanbul’a ulaşacağız.

UYARI/ NOTLAR  bu turumuz için ‘’sarı humma-yellowfever ‘’

 aşısı Taviye  edilir.. Aşı olduktan sonra  verilen-10 yıl geçerli olan kartınızı  il sağlık müdürlüğünde ücretsiz olarak temin edebilirisiniz.

 • 18 yaş altı yolcular Nüfus kayıt Örneğini İngilizce tercümesi yanlarına bulundurmaları gerekiyor, anne ve  babadan her ikisi olması koşulu ile,  eğer  ebbeylenlerden biri eksik ise, muvafakatname (İNGİLİZCE tercüme edilmiş) ek evrağı ayrıca gereklidir.

(Güney Afrika girişlerinde ve uçağa binmeden sorulmakta)

Tur Haritası

Fiyata Dahil Olanlar

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ :

*İstanbul / Capetown - Lusaka / İstanbul uçak bileti  THY  ile direkt sefer

*Capetown / Johannesburg tek yön uçak bileti

*Johannesburg / Viktorya Falls uçak bileti

*3 gece Capetown, 2 gece Johannesburg, 1 gece Pilannesberg, 2 Gece Zimbabwe,1 Gece Lusaka /Zambiya toplamda ; 9 gece ¾ yıldızlı otellerde konaklama

*Tüm kahvaltılar

*Cape Town şehir turu

*Johannesburg şehir turu ve Pretoria Turu

*Viktorya Şelalesi gezisi

* Botswana gezisi

*Türkçe rehberlik

* Seyahat sigortası

*Tüm transferler

* PROGRAM DA  YAZILI BÜTÜN TURLAR VE YEMEKLER DAHİLDİR.

UYARI!!!

Tüm katılımcılar, bir ülkeye seyahat edecekler ise; pasaportlarının gezinin bitiş tarihinden itibaren en az 6 aylık geçerlilik süresinin bulunması gerekmektedir.

 

Fiyata Dahil Olmayanlar

 FİYATA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER : 

*Tr-çıkış pulu 50 TL

*Turda yabacı personel için dağıtılacak servis  bahşişleri - kişi Başı 500 TL tavsiye edilir (Birinci gün havalimanında toplanır - grup ile birlikte Bölgeye gönderilir.)

AFRIKA Kapılarda Ödenen GİRİŞ/ ÇIKIŞ PUL VE KAPI VİZELERİ için (ZIMBABWE-ZAMBIYA-BOTSWANA)

Lütfen yanınızda  120 USD  NAKİT bulundurunuz. Rehberiniz sizlere nerede kaç para ödeneceğinin bilgini verecek.

 

UYARI/ NOTLAR 
Bu turumuz için ‘’sarıhumma-yellowfever ‘’ aşısı gerekmektedir. Aşı olduktan sonra verilen 10 yıl geçerli olan kartınızı il sağlık müdürlüğünde ücretsiz olarak temin edebilirisiniz.

 

Ulaşım

 

Cape Town The New Tulbagh vb.

,

Sun City The Kingdom Resort vb.

,

Holiday Inn Express Sandton-Woodmead vb.

,

BEST WESTERN LUSAKA 4* VB.

,

Dzimbahwe Guest Lodge vb.

,

Yorum
:
Yanıt
Copyright © 2022 | Tüm Hakkı Saklıdır