VIETNAM KAMBOÇYA LAOS TURU-SQ

Puanı : 10 Yorum Yap
Tur Bilgileriniz
 • Süre :
  12
 • Vize Durumu :
  VAR - 3 ADET (kolay vize)
 • Havayolu :
  SİNGAPUR HAVA YOLLARI
 • Kalkış:
  İstanbul
12 Gün
Sizi Arayalım Talep Gönder
Çift Kişilik Odada Kişi Başı
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
18/03/2024
2,990 $
Tek Kişilik Oda
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
18/03/2024
3,390 $

Tur Programı

1.GÜN/ İSTANBUL- HANOİ [VIETNAM] 13:25 11:40+1

Bugün saat 09:30 ’de İSTANBUL 3. HAVALİMANINDA  buluşuyoruz, Ejder Turizm yetkilisi ve rehberi  eşliğinde Singapur Hava Yolları tarifeli uçağına işlemlerimizi yapacağız , ve  uçuş saatimiz 13:25. Singapur  aktarmalı olarak,  Vietnam yolculuğumuz başlıyor. Geceleme  Uçakta.

2.GÜN / HANOİ

Yerel saat ile 11:40’da  HANOI havalimanına ulaşıyoruz. Bagajlarımızı  alıp,dışarı çıkıyoruz, çıkışta  bizi yerel rehberimiz bekliyor olacak. Buradan özel otobüsümüz ile  otelimize  transferimiz yapılacaktır. Otele varışımızı takiben, odalarımıza  çıkıyoruz, ve eşyalarımızı  odalarımıza  bırakıyoruz, ve  vakit kaybetmeden, yeniden otelimiz lobisinde  hazır oluyor  ve  Hanoi ŞEHİR  TURU  için rehberlimiz eşliğinde harekete  geçiyoruz. Hanoi şehir turumuzda Hoan Kiem Gölü, Ly Thai To Büstü, Bgoc Son Tapınağı, Ho Chi Minh Mozalesi, Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı, Ba Dinh Meydanı ve Pillar Pagoda’sı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda otelimize  dönüyoruz. AKŞAM  YEMEKLİ-  SU KUKLASI TİYATROSU [ EXTRA TURU  55$]  Akşam extra turumuz olacak , Hanoi’de YEREL kültürünün önemli bir parçası olan Su Kuklası Tiyatrosu’nu izleyeceğiz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda  alacağız , bu gezimizin bitiminde  yeniden otelimize  dönüyoruz. Geceleme Hanoi otelimizde.     

 

3.GÜN/ HALONG BAY TURU

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltıyı  takiben,  serbest saatlerimiz olacak,  arzu eden misafirlerimiz için EXTRA  turumuz  olacak. HALONG KÖRFEZİ – TAM GÜN- YEMEKLİ-TEKNE İLE KÖRFEZ   [ 120$] Saat 07:30  Kızıl Delta bölgesindeki  Halong Körfezine 3,5 saatlik yolculuk ile  turumuza  başlıyoruz.Çeltik tarlaları güzergahını takip ediyoruz, her iki taraftadır. 12:00: öğle saatlerinde Halong Şehrine ulaşıyoruz.Burada bizi bekleyen geleneksel bir  bambu tenkeye bineceğiz, Körfez turumuza  başlıyoruz. Körfez  tekne turumuz  esnasında , Tekne süzülürken taze deniz ürünleri öğle yemeği (sebze menüsü mevcuttur) servisi yapılıyor. Egzotik fotoğraflar için hazır olun, küçük adaların uçurumlarını çekin, Dövüş Cocks (Halong Körfezi sembolü), , Parmak, Tütsü Fırını, Ve Taş Köpekler. Turumuzun  sonunda  başladığımız Halong Limanı'na dönüyoruz.Tekne turumuzun sonunda  bizi  bekleyen aracımız sizi Hanoi'ye geri dönüyoruz. Saat 20:00  civarında  otelimize ulaşıyoruz. Geceleme otelimizde.

4.GÜN/ ANTİK BAŞKENT NINH BINH - TAM GÜN TURU

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası serbest  saatlerimiz olacak , arzu edenler için extra turumuz  var.  ANTİK BAŞKENT TAM GÜN – ÖĞLE YEMEKLİ TURUMUZ [130$ ] Ninh Binh gezisi sizi Vietnam'ın eski zamanlarına götürür, Bu yolculuk  Hanoi şehrinin 1000 yıl öncesine sizi götürecektir, tapınaklar, çalışkan ve misafirperver insanlar, sakin çeltik tarlaları ve özellikle inanılmaz karst manzaraları ile Ninh Binh, birçok turist tarafından "Karadaki Halong Körfezi ‘’ olarak adlandırılıyor. Hanoi'nin güneyine 90 km'lik bir otobüs yolculuğu sonrası , 11. yüzyılda Hanoi'nin öncü rolünü üstlenmeden önce antik Vietnam'ın başkenti olan Ninh Binh'e  varılıyor.Bu yörede, göreceğimiz yerler arasında ,  Tam Din Coc Mağaraları ve  10. yüzyılda hüküm süren Kral Dinh & King Le'ye ithaf edilen eski tapınakların bulunduğu çok sayıda güzel manzarlar vardır. Tarihi geleneksel tekneler ile tekne turumuzdan sonra, Öğle yemeğimizi de yerel bir  restoranda alıyoruz.  Turumuzun  sonunda yeniden Hanoi’ye  dönüyoruz. Geceleme  otelimizde.

5.GÜN/ HANOI - Luang Prabang LAOS [ uçuş ] 09:15 15:20

Bu sabah kahvaltı sonrası, otelimizden ayrılıyoruz. Havalimanına geçiyoruz. LAOS ‘a gideceğiz. Luang Prabang şehrine ulaşacağız, ülkenin orta bölgelerinde yer alan ve  UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde bulunan 58 komşu köyden oluşan bir şehirdir. Laos Demokratik Halk Cumhuriyeti, denize kıyısı olmayan bir Güneydoğu Asya ülkesidir. Başkenti Vientiane'dir. Luang Prabang, Savannakhet ve Pakse diğer büyük şehirleridir. Laos, tek partili sosyalist bir cumhuriyet olarak yönetilir. Batıda Tayland ve Myanmar, doğuda Vietnam, kuzeyde Çin, güneyde Kamboçya tarafından çevrelenmiştir. Myanmar 235 km, Çin 423 km, Vietnam 2.130 km, Kamboçya 541 km ve Tayland'a 1.754 km sınırı vardır. Havalimanında karşılanma ve otelimize transferimiz yapılıyor ve çevre gezilerimiz başlıyor. Luang Prabang'daki ilk durağınız şehrin en eski tapınağı Wat Sene ve muhteşem Wat Xieng Thong. Mekong Nehri kıyısında güzel bir bahçede yer alan Wat Xieng Thong, Luang Prabang'ı kuran iki keşişin yeni yerleşim için sınır taşı yerleştirdiğine inanılıyor.Ardından, Laos'un tarihi hakkında daha fazla bilgi edinmek için etkileyici Wat Visoun stupasına ve Wat Aham ve Wat Mai tapınaklarına gideceğiz.                      AKŞAM  EXTRA TUR     YEMEKLİ  Mekong Sunset Cruise   [ 100 $] Bu akşam özek bir tekne yolculuğunuza çıkmak ister misiniz , MEKONG NEHRI LAOS bölgesinde  Gün batımını izlerken , AKŞAM YEMEĞİ  servisi  yapılacaktır.

Geceleme otelimizde.

 

6.GÜN/ Elephant Village (FİL KÖYÜ ) ve Tad Sae Şelalesi

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası serbest  saatlerimiz olacak , arzu edenler için extra turumuz var.  TAM GÜN ( YEMEKLİ )Elephant Village – Tad Sae Waterfall  ( 145$ ) Sabah ilk ziyaret noktamız , bozulmamış, doğal yeşil çevrenin ortasında şehir dışından Fil kampı olacak.  Akarsu ve nehirler aracılığıyla ormanların içindeki eğlenceli sürüşlerinin etkileyici deneyiminin tadını çıkaracağız. Eşi benzeri olmayan bir deneyim. Daha sonra yakındaki bir yerel restoranda öğle yemeği yiyeceğiz. Öğleden   uzun nehir teknelerine binerek  TAD SEA şelalesinin gideceğiz. Burası arzu edenlerin yüzme imkanı bulacağız doğal bir havuz gibi ..( YANINIZDA HAVLU / MAYO/ YEDEK TSHIRT bulundurun) Şelale gezimizi takiben Akşam erken saatlerde  Luang Prabang'a geri döneceğiz. Geceleme otelimizde. 

7.GÜN/ VANG VIENG – VIENTIANE - Tren Yolculuğu

Bu sabah kahvaltı sonrası yola çıkacağız. Tren yolculuğumuz bizi bekliyor. Bugun istikametimiz VIENTIANE  LAOS ‘un başkenti. Güzergahımız üzerinde  gezilerimiz olacak. Vang Vieng kasabasına ulaşıyoruz. 19. yüzyılda yağan Çinli Ho'ya karşı bir savunma sığınağı olarak kullanılan Tham Jang Mağarasını  ziyaret edeceğiz. Nam Mağarası Vadisi ve ana mağaradaki kireçtaşı duvarındaki bir açıklıktan güzel bir Vang Vieng kasabası manzarasını izleme imkanımız olacak.Ban Pha Tang'daki geleneksel Lao Lum köyünü ziyaret  etmek için  Nam Song Nehri'nde bir tekne yolculuğu yapacağız. Tüm çevre gezilerimizi tamamlayarak karayolu ile yolumuza devam ediyoruz. Başkent VIENTIANE ‘ye varışımızı takibe PANAROMIK ŞEHİR TURU yapacağız,  AKŞAM YEMEĞİ  yerel bir restoranda alınacaktır. Geceleme otelimizde. 

 

 

8.GÜN / VIENTIANE–(UÇUŞ) BANGKOK 08:05 09:10 -Khao Yai National Park [TAYLAND]

Bu sabah erken saatlerde kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Havalimanına geçiyoruz. Yerel Hava yolu ile Bangkok TAYLAND’a uçuşumuzu yapacağız. Sabah havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile alandan ayrılıyoruz. Bugün ziyaret edeceğimiz bölge, Khao Yai Milli Parkı olacak.  Öğle yemeği yerel bir restoranda alınacaktır. Milli park ziyaretimiz sonrası öğleden sonra geç saatlerde SAE KAEO yöresindeki otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELIMIZ: Picha Ville Resort 3*+ vb.

9.GÜN / POI PET – SIEM REAP [ KAMBOÇYA ]

Bugün sabah kahvaltımızı aldıktan kara yolculuğumuz ile Kamboçya sınırına giderek ülkeye giriş işlemlerimizi yapacağız. Burada işlemlerimizi yaptıktan sonra Kamboçya’nın Poi Pet şehrine ulaşıyoruz. Burada panoramik şehir turumuzu yaptıktan sonra yolculuğumuza devam ederek Siem Reap kentine ulaşacağız. Yorucu bir günün ardından dinlenmek üzere otelimize ulaşıyoruz. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz için ekstra turumuz var.     

EKSTRA TUR – GELENEKSEL MASAJ TERAPİ – AKŞAM YEMEĞİ – [55$]  Otelimizden rehberimiz eşliliğinde ayrılıyoruz. Siem Reap küçük ama canlı bir kent, alış veriş dükkânların olduğu çarşılar caddesine gideceğiz. Bugün geleneksel ayak MASAJ tecrübesini yaşamak için uygun bir gün olacak. Son olarak Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

 

10.GÜN/ ANGKOR WAT - ANGKOR THOM TAM GÜN TURU

Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor Thom turumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Bayon Tapınağı, Baphuon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz.  Phnom Ba Kheng Tapınağı’nı gezdikten sonra efsanevi insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat gezimizi güneşi batırarak tamamlıyoruz. otelimize döneceğiz. GECE TURU- AKŞAM YEMEKİ-DANS  GÖSTERSİ  75$  Bu akşam Açık Büfe  yemekli geleneksel danslar gösterini izlemek için rehberimiz eşliğinde otelimizden ayrılıyoruz. Dansları izleyeceğimiz ve güzel bir  BÜFE  yemek yiyeceğimiz bir  akşam bizi bekliyor.

11.GÜN/ SIEM REAP -ISTANBUL 16:40

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ,  serbest saatlerimiz olacak, arzu eden misafirlweimizi rehberimiz TONLE SAP gölüne tura götürebilir. (isteğe bağlı seçenek) Daha sonra otelimizden ayrılıyoruz   Uçuşumuzun saati 16:40 Singapur Hava Yolları ile.  Burada işlemlerimizi  tamamladıktan sonra İstanbul  dönüş yolculuğumuz  başlıyor. Singapur ‘da aktarma yapacağız ;Geceleme uçakta.

12.GÜN/ ISTANBUL- VARIŞ

Bu sabah saat 08:25  ‘de İstanbul ‘a  ulaşıyoruz.

Tur Haritası

Fiyata Dahil Olanlar

 

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ :

 • Singapur Hava Yolları İle İstanbul/  Hanoi-  SIEM REAP- İstanbul  uçuşu- Ekonomi Class  Bilet 23kg bagaj hakkı /1 parça ile
 • HANOI - Luang Prabang -  Ara uçuş TEK Yön Uçak bileti 20kg bagaj hakkı ile
 • Luang Prabang - Vietiane Tren bileti
 • Hanoi (3 gece ) Luang Prabang (2 Gece)  VIENTIANE (1 gece )   Siem Reap (2 Gece )
 • SAE KAEO (1 GECE )   / 9 gece Toplam Otel
 • OTELLERDE  AÇIK BÜFE  KAHVALTILAR
 • Hanoi  Şehir Turu
 • Luang Prabang Şehir Turu
 • Tam GÜN ANGKOR WAT + ANGKOR THOM Turu
 • Tüm Transferlerler
 • Türkçe Rehberlik
 • Zorunlu Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

 

TUR FİYATINA  DAHİL OLMAYAN  SERVİSLER  :  

 • TR ÇIKIŞ PULU -150 TL
 • YABANCI PERSONELLERE tip/BAHŞİŞLER-  Kişi  Başı /90$  Turun birinci günü Havalimanında  Rehberimize  teslim edilmektedir.[ tavsiyedir ]
 • KİŞİSEL TÜM DİĞER HARCAMALAR.
 • VIZE ÜCRETLERİ DAHİL DEĞİLDİR
 • Program içinde belirtilen Extra Turlar dahil değildir.

 

Vize Bilgileri         

Laos ,Vietnam ve Kamboçya Türk Vatandaşlarına vize uygulamaktadır.

Vietnam Yeşil Pasaporta vize uygulamamaktadır. Vietnam vizesi alabilmek için C1 Belgesi alınması zorunludur. Bu belgeyi acenteniz size 75 Usd karşılığında karşılığında verecektir. C1 belgesine ilave olarak misafirlerimiz kapıda 25-USD ödeme yaparak vizelerini alacaklardır. Kapıda 2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6 cm boyutlarında) gerekmektedir.

Kamboçya Vizesi ise; (Yeşil pasaporta vize gerekmektedir.) Tur bitiş tarihi itibariyle geçerlilik süresinin minimum 6 ay olması ve yeni çipli pasaportlardan olması gerekmektedir. 2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6cmboyutlarında) Misafirlerimiz kapıda 30USD ödeme yaparak vizelerini alabileceklerdir. – Kapı vize ücretleri ülke kararı ile değişiklik gösterebilir.)

Laos Vizesi -40 USD karşılığında kapıda ödeme yaparak vizelerini alabileceklerdir  ( 1 Fotoğraf gereklidir )

 

Extra turlar :

AKŞAM  YEMEKLİ-  SU KUKLASI TİYATROSU   [55$]

HALONG KÖRFEZİ – TAM GÜN- YEMEKLİ-TEKNE İLE KÖRFEZ   [120$]

 ANTİK BAŞKENT TAM GÜN – ÖĞLE YEMEKLİ TURUMUZ  [130$]

 TAM GÜN ( YEMEKLİ )Elephant Village – Tad Sae Waterfall    [ 145$]

GELENEKSEL MASAJ TERAPİ – AKŞAM YEMEĞİ   [55$]

GECE TURU- AKŞAM YEMEKİ-DANS  GÖSTERSİ  [75$]

AKSAM YEMEKLI MEKONG SUNSET CRUİSE  [100$]

 

 

 

Ulaşım

 

 

 

 

 

05 ŞUBAT 2024

 

SQ391

05/02/2024 14:25

06/02/2024 05:45

IST

SIN

 

 

SQ192

06/02/2024 09:15

06/02/2024 11:30

SIN

HAN

 

 

SQ163

15/02/2024 10:40

15/02/2024 14:15

SAI

SIN

 

 

SQ392

16/02/2024 01:50

16/02/2024 08:25

SIN

IST

 

 

 

19 MART

SQ391

18/03/2024 14:25

19/03/2024 05:45

IST

SIN

G

KK

SQ192

19/03/2024 09:15

19/03/2024 11:30

SIN

HAN

G

KK

SQ163

28/03/2024 10:40

28/03/2024 14:15

SAI

SIN

G

KK

SQ392

29/03/2024 01:50

29/03/2024 08:25

SIN

IST

G

KK

22 NİSAN 2024

  1  SQ 391 G 22APR 1 ISTSIN HK25         1330 0500+1 *1A/E*
  2  SQ 192 G 23APR 2 SINHAN HK25      2  0915 1125   *1A/E*
  3  SQ 165 G 02MAY 4 SAISIN HK25      I  1610 1925   *1A/E*
  4  SQ 392 G 03MAY 5 SINIST HK25      3  0145 0745   *1A/E*30 ARALIK
SQ 391 G 30DEC 1 ISTSIN HK25         1325 0445+1 *1A/E*
SQ 164 G 31DEC 2 SINSAI HK25      2  0840 0945   *1A/E*
SQ 193 G 09JAN 4 HANSIN HK25      2  1825 2305   *1A/E*
SQ 392 G 10JAN 5 SINIST HK25      3  0150 0825   *1A/E*

 

 

Hanoi Imperial Hotel vb. - HANOI

,

Luang Prabang Oasis - Villa Namnuea VB. - LAOS

,

Vientiane Boutique Villa VB. - LAOS

, Butik

HOTEL BAAN LITO VB. - TAYLAND

,

APSARA ANGKOR RESORT VB. - KAMBOÇYA

,

Copyright © 2024 | Tüm Hakkı Saklıdır