SİBİRYA EKSPRESİ & MOĞOLİSTAN TURU

Yorum Yap
Tur Bilgileriniz
 • Süre :
  12
 • Vize Durumu :
  RUSYA VİZESİ
 • Havayolu :
  TÜRK HAVA YOLLARI
 • Kalkış:
  İstanbul
12 Gün
Sizi Arayalım Talep Gönder
Çift Kişilik
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
28/03/2025
4,180 $
25/04/2025
4,180 $
Tek Kişilik
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
28/03/2025
4,400 $
25/04/2025
4,400 $

Tur Programı

1.GÜN / ISTANBUL -KAZAN 18:35 23:25

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde saat 16:00’da EJDER TURİZM ekibi ile buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerini takiben pasaport kontrolünden geçerek TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile saat 18:35’de Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Cumhuriyetinin başkenti Kazan yolculuğumuza başlıyoruz. Kazan’a ulaşıyoruz. Havalimanında karşılanma ve  Otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

OTELIMIZ : KAZAN HOTEL vb

2.GÜN / KAZAN – YEKATERINBURG

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası , şehir turumuzu yapacağız. Rusya’da bulunan Tataristan Cumhuriyetinin başkenti Kazan şehri 2004 yılında Rusya’nın en güzel şehri seçilmiştir. Eşsiz kültürel mirası sayesinde UNESCO örgütü tarafından da koruma altında olan bu kentte; Peter ve Paul Katedralleri , Mardzhani Camisi, Kazan Şehir Üniversitesi, Özgürlük Meydanı başlıca ziyaret edeceğimiz yerler olacak. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacak. Muhteşem Kazanka nehri manzarasıyla Sultan Galeev Meydanı, Milenyum Köprüsü Manastırı da ziyaret noktalarımız arasında yer alacak. Bu akşam Ekaterinburg trenine binmek üzere tren istasyonuna geçiyoruz. Geceleme trende TREN 20:03 10:31+1 [ NO,378]   *14hrs

3.GÜN / YEKATERINBURG

Öğle saatlerinde Yekaterinburg kentine ulaşıyoruz. Şehre varışımız ile beraber vakit kaybetmeden şehir gezimize başlıyoruz. Turumuzda başlıca ziyaret noktalarımız el yapımı hediyelik eşyalar alabileceğimiz zanaatkarlar bölgesi, Rastorguev Haritanov’un evi ve Kare Lale anıtı olacak, Turumuzun bitiminde ise Son Rus Çarının vurulduğu ve günümüzde üzerinde tapınak olan bölgeyi ziyaret edeceğiz.  Turumuzu gerçekleştirdikten sonra AKŞAM YEMEĞİMİZİ yerel bir restoranda alacağız , geceleme  otelimizde

OTELIMIZ : PLAZA HOTEL 3*

4.GÜN / YEKATERINBURG – NOVOSIBIRSK 10:00 14:25

Sabah otelimizde kahvaltımızı alıyoruz,sonrasında Novosibirsk uçuşumuz için havalimanına geçiyoruz Novosibirsk’e varışımız ile birlikte yerel rehberimiz  ve özel aracımız eşliğinde NOVOSIBIRK şehir turumuzu  yapacağız , Alexandre Nevsky Cathedral (Sobor Alexandra Nevskogo) , Glory monument ve büyük köprü göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. AKŞAM YEMEĞİ  yerel bir restoranda alınacaktır. Geceleme Novosibirsk  otelimizde.

 OTELİMİZ : AIRPORT HOTEL vb.

5.GÜN / NOVOSIBIRSK – IRKUTSK 07:25 10:50 *UÇUŞ

Sabah çok erken saatlerde Irkutsk uçuşumuzu yapmak üzere check-in’ lerimizi yapıyoruz. Irkuts’a varışımız ile birlikte LISTVYANKA BAYKAL GÖLÜ TURU’ muzu yapacağız. Baykal gölü kenarında olan Listvyanka turumuzu yapmak üzere aracımız ile yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık olarak 1,5 saat sürecek. Varışımızın ardından Baykal gölünün etrafını her yönüyle görmeden olmaz. Baykal gölünün o eşsiz güzelliğini mutlaka görmelisiniz. Gerçek Bir Macera! Eşsiz Güzellikte manzarasıyla birlikte Baykal Gölünü göreceğiz. Varışta Taltsy müzesi, ve bütün göl faunasını görebileceğimiz 11 büyük akvaryum bulunan Baykal müzesini ziyaret ettikten sonra bu efsane gölün lezzetli balıklarıyla bir ÖĞLE YEMEĞİ alacağız. Daha sonra Chersky bölgesi üzerinde keyifli bir teleferik yolculuğu yaparak açık alanda fotoğraf çekme imkanımız olacak. Turumuza Krestovaya vadisi ve Aziz Nicolas katedralini görerek devam edeceğiz. Ardından tekrar aracımıza binerek Irkutsk'a geri dönüyoruz. Dinlenmek üzere otel odalarımıza çıkıyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : COURTYARD BY MARRIOTT HOTEL 4* vb.

 

6.GÜN / IRKUTSK -ULAN UDE *TREN

062М #061/062 express/SEP19, Mon 08:07 Irkutsk [7h ]SEP19, Mon15:09Ulan-Ude

TREN YOLCULUĞU

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra tren istasyonuna transferimiz yapılıyor. Buradan Ulan Ude şehrine tren yolculuğumuzu yapıyoruz. Bu güzergah TRANS SİBİRYA yoludur. Yolculuğumuz 7 saat sürecektir. Varışta istasyonda karşılanıp panoramik şehir turumuzu yaptıktan sonra AKŞAM YEMEĞİ  ve geceleme otelimizde.

HOTEL ULAN UDE 4*

7.GÜN / ULAN UDE-ULAN BATOR (MOĞOLISTAN) TREN

306Ы SEP20, Tue 15:42 Ulan-Ude [14h 56min] next SEP 21, Wed 06:38+1 Ulan Bator

TREN YOLCULUĞU

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra gezilerimize devam edeceğiz. Daha sonra tren istasyonuna transferimiz yapılıyor. Buradan Ulan Bator (Moğolistan) şehrine tren yolculuğumuzu yapıyoruz. Bu güzergah TRANS SİBİRYA yoludur. Yolculuğumuz 15 saat sürecektir. Bu yolculuk esnasında RUSYA-MOĞOLİSTAN hudut geçişi yapılacaktır. Geceleme trende.

8.GÜN / ULAN BATOR

Ulan Batur’a varışta tren istasyonunda karşılanma ,kahvaltımızı yaptıktan sonra  panoramik şehir turumuzu yapacağız. Turumuz esnasından Sukhbataar meydanı ve Moğolistan milli müzesini de ziyaret edeceğiz. Ardından ise konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : BAYANGOL HOTEL 4* vb.

9.GÜN / ULANBATAAR – KARAKORUM- ORHUN YAZITLARI

Erken saatlerde Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Büyük Moğol İmparatorluğunun eski başkenti Karakourum’a doğru kara yolculuğumuz başlıyor.(380 km).  Varışta Karakourum müzesini ziyaret edeceğiz . Akşam üzeri Karakorum’a dönüyoruz. Karakorum’u geziyoruz ve akşam yemeğimizi kampımızda alıyoruz, geceleme çadır kampımızda Akşam yemeği ve geceleme Ger Çadır kampında.

10.GÜN / ORHUN YAZITLARI

Sabah kahvaltının ardından  muhteşem Orhun Anıtları’nı görmek için yola çıkıyoruz. (100 km)Kitabeler 8.yy’ın başlarında eski Türk alfabesi ile yazılmıştır.Karakorum’un 50 km Kuzeyindedir. Öğle yemeğimizi paket olarak yolda alacağız , akşam yemeğimizi kampımızda alıyoruz, geceleme çadır kampımızda AKŞAM YEMEĞİ ve geceleme Ger Çadır kampında

11.GÜN / KARAKORUM -ULANBATAAR

Sabah kahvaltının ardından  başkent Ulan Bator’a doğru yola çıkacağız. 380 km yolumuz olacak, varışı takiben , çevre gezilerimize devam edeceğiz. AKŞAM YEMEĞİ alacağız. Geceleme otelimizde

OTELİMİZ : BAYANGOL HOTEL 4* vb.

12.GÜN / ULAN BATOR-ISTANBUL 09:05 12:45

 

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra havalimanına geçiyoruz. İstanbul uçuşumuzu TÜRK HAVA YOLLARI ile saat 09:05’de yapacağız. İstanbul’a varış 12:45

 

ÖNEMLİ BİLGİ : Tren saatleri Rusya Demir Yolları Müdürlüğü tarafından yıllık olarak planlama takvimine uygun olarak programa dahil edilmiştir. Değişiklik olması durumunda yolcularımıza bilgilendirme yapılır. Sabah kahvaltıları tüm otellerde mevcuttur. Öğle ve Akşam yemekleri programda belirtilen yerlerde güzergaha ve tur akışına göre pakete dahil edilmiştir. Dahil olmayan bölgelerde serbest zaman verilir.

Tur Haritası

 

Fiyata Dahil Olanlar

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ :

 • ANA UÇAK BİLETİ :  ISTANBUL/KAZAN- ULAN BATOR İSTANBUL  Direkt uçuş THY ile
 • ARA UÇAKLAR  :    (1)  Yekateringburg-Novosibirk   uçuşu bileti
 •                                 (2)   Novosibirsk – İrkutsk (Baykal Gölü) uçuşu bileti

Gecelemeler :

 • Otel konaklamaları :Kazan 1 Yekateringburg 1 Novasibirsk 1gece, Irkutsk 1gece, Ulan -Ude 2gece, Ulan Batur 2 gece, Karakurum 1 gece ÇADIR KAMP  konaklama

Tren gecelemeleri [ 2 gece ]

 • 1 gece Sibirya treni yolculuğu *Kazan-Yekaretingburg 4 kişilik kompartımanlarda konaklama(second class)
 • 1 gece Sibirya treni yolculuğunda 2 kişilik kompartımanlarda konaklama(first class) ula ude-ulan bator

Gündüz Trenleri :

 • Irkutsk-Ulan Ude Tren bileti 2.class gündüz yolculuğu*

 

 • Tur programında belirtilen tüm turlar, geziler ve havalimanı transferleri
 • Tur programında açıkça belirtilen yerlerde müze, park ve ören yeri giriş ücretleri
 • Programda belirtilen yerlerde alınacak öğle ve akşam yemekleri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti (İstanbul çıkışlı)
 • Zorunlu Sigorta

 

 

NOT :  Single konaklama  yapacak misafirlerimiz , trenlerde herzaman çift ve dört kişilik konaklama yapılır, single farkı ödeyen misafirler sadece OTEL olan gecelerde single konaklama yaparlar.

 

Fiyata Dahil Olmayanlar

 FİYATA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER :  

 • Kişisel harcamalar
 • Yurt dışı çıkış harcı 150 TL
 • Programda belirtilmeyen yerlerdeki öğle ve akşam yemekleri
 • Dahil edilen yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler
 • Tüm YABANCI Bölgesel yerel servis Personelleri tipleri
 • Vizeler / Rusya Vizesi  Ücreti , Vergiler ve Konsolosluk Hizmet Bedeli Dahil 120 USD
 • Gidilecek ülkelerde memurları tarafından tahsil edilebilecek ayak bastı ücretleri

BAHŞİŞ ÜCRETİ: 120 $

 

VİZELER HAKKINDA BİLGİLENDİRME :

 

RUSYA VİZESİ : Türkiye Cumhuriyeti Pasaportuna sahip olan Bordo (Normal) hamili yolcular vizeye tabidir. Vize bedeli paket fiyata dahil değildir. Yeşil pasaport hamili misafirlerimiz Rusya’ya girişte vizeden muaftırlar.

MOĞOLİSTAN VİZESİ : Türkiye Cumhuriyeti Pasaportuna sahip olan Bordo (Normal) ve Yeşil pasaport hamili misafirlerimiz Moğolista’a girişte vizeden muaftırlar.

Pasaportlarınızın geçerlilik süresi dönüş tarihinden itibaren en az 1 YIL olma zorunluluğu vardır. Farklı ülke vatandaşı olan misafirlerimizin vize sorumlulukları kendilerine aittir.

 

 

 

Ulaşım

 
 
 
28 MART 2025
 
  1  TK 427 V 28MAR 5 ISTKZN HK1          1910 0005+1
  2  TK 237 X 08APR 2 UBNIST HK1          0845 1310  
 
 
25 NİSAN 2025
1  TK 427 V 25APR 5 ISTKZN HK1          1910 0005+1
  2  TK 237 X 06MAY 2 UBNIST HK1          0845 1310
Copyright © 2024 | Tüm Hakkı Saklıdır