Japonya Kore Turları -Asiana H.Y -12Gün Herşey Dahil

Yorum Yap
Tur Bilgileriniz
 • Süre :
  12
 • Vize Durumu :
  VİZESİZ
 • Havayolu :
  ASIANA HAVA YOLLARI
 • Kalkış:
  İstanbul
12 Gün
Sizi Arayalım Talep Gönder
İki Kişilik Odada Kişi Başı
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
15/03/2025
3,890 $
22/03/2025
3,890 $
29/03/2025
3,890 $
05/04/2025
3,890 $
Tek Kişilik Odada Konaklama Ücreti
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
15/03/2025
4,490 $
22/03/2025
4,490 $
29/03/2025
4,490 $
05/04/2025
4,490 $

Tur Programı

İSTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA, SAAT 13:30

[Tur hareket tarihinde, Uçuş saat gece yarısını geçe 17:40 olduğu için, tarih olarak dikkat ediniz] Akşam, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali EJDER TURIZM bankolarında saat 13:30 ‘da buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra ASİANA HAVA YOLLARI uçuşu ile yolculuğumuza başlıyoruz. Geceleme uçakta olacaktır.

1.Gün / İstanbul –Seul - Tokyo 17:40 17:20+1

İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Gidiş Terminali, EJDER TURIZM görevlileri ile buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, ASIANA Hava Yolları tarifeli seferi ile saat Japonya’nın başkenti TOKYO ‘ya Seul aktarmalı olarak ,hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.

2.Gün / Tokyo varış

Yerel saat ile 17:20’de varışımızı takiben havalimanında karşılanma ve özel aracımız ile konaklayacağımız otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: APA HOTEL TOKYO 3* VB.

3.Gün / Tokyo

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, TOKYO şehir turumuzu yapacağız. Turumuz yarım gün sürecektir. Tur programımızda, Japonya’nın ilk imparatoru Meiji’nin ruhunu tanrısallaştırmak için yapılan Meiji Shinju Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında TOKYO TOWER’dan şehrin büyüleyici manzarasını izliyoruz. Yol üzerinde panoramik olarak National Diet Building’i göreceğiz, Turumuzun sonunda TOKYO’nun meşhur caddesi GINZA STREET de mola veriyor ve turumuzun burada sonlandırıyoruz. Öğleden sonra serbest saatlerimizde Tokyo sokaklarını keşfetmeye devam ediyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: APA Hotel Tokyo 3* vb

4.Gün / Fuji Dağı – HakoneTuru

Otelimizde ki kahvaltı sonrası çevre gezilerimize başlıyoruz.

HAKONE-FUJI YANARDAĞI-ASHİ GÖLÜ TURU  ÖĞLE YEMEKLİ(Japon Mutfağı)

Turumuz sabah 07:30 da otelimizden özel otobüsümüz ile başlıyor. Tam gün sürecek bu gezimizde Hakone/FUJİ dağı istikametine doğru yolculuğumuz başlıyor. Rehberimizden Japonya hakkında bilgiler alıyoruz, FUJİ yanardağı eteklerine ulaşıyoruz, 5.İstasyon olarak bilinen noktaya çıkacağız, buradan FUJİ manzarasını izliyoruz. Daha sonra ÖĞLE YEMEĞİ molası veriliyor, bugün menüde JAPON Mutfağının özel lezzetleri var. Yemekten sonra ASHİ GÖLÜ kıyısına geçiyoruz. Japonya’nın kutsal göllerinden olan ve UNESCO koruması altına olan bu güzel yörede bir tekne turuna katılıyoruz. Turumuzun bitiminde akşam saatlerinde TOKYO ‘ya döneceğiz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: APA HOTEL TOKYO 3* vb.

5.Gün / Tokyo-Kamakura

Otelimizde ki kahvaltı sonrası turumuza devam edeceğiz.. Kamakura Dev Budha-Hokoku-ji Tağınağı  Bambu Bahçeleri turu

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, otelimizden rehberimiz ile birlikte ayrılıyoruz. Kamakura Tokyo Körfezi bölgesine geçiyoruz, burada dev Budha Heykelini ziyaret edeceğiz, Ziyaretimiz sonrası, yine Japon inanışında çok öenmi yer tutan Hokoku Tapınağına ziyaretimizi yapacağız, Geleneksel mekanda Japon Çayını tadıyoruz,  turumuzun son bölümünde Kamakura Bambu Bahçesini ziyaret ediyoruz ve turumuzu tamamlayarak otelimize döneceğiz.

OTELİMİZ: APA HOTEL TOKYO 3* vb.

6.Gün / ‘’Hızlı Tren Yolculuğu’’ ‘’SHİNKANSEN’’ TOKYO– OSAKA

Bu sabah Tokyo’dan ayrılacağız. Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası eşyalarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. TREN istasyonuna geçiyoruz, Japonya’nın dünyaca ünlü HIZLI TRENİ yani yerel ismi ile ‘’ Shinkansen ‘’deneyimi yaşayacağız. Saatte 300 km hıza ulaşabilen bu teknoloji harikası trenleri kullanarak, Tokyo’dan Osaka’ya yolculuk edeceğiz. [Dikkat: Bagajlarımızı kendimiz istasyon içerisinde taşıyoruz, Trene binişte, Bagajların önde ve arka bölümde toplandığı bölümlere bizler yerleştiriyoruz] Yolculuğumuz 2 saat kadar sürecektir. Varışımızı takiben, Shin Osaka Tren istasyonundan otobüs ile ayrılıyoruz. Panoramik Osaka Turumuzu yapacağız, yaklaşık 2 saat sürecek turumuzun sonunda konaklayacağımız otelimize ulaşıyoruz. Otele yerleştikten sonra serbest zaman. Geceleme Otelimizde.

OTEL: APA Hotel Osaka 3*vb

7.Gün / Kyoto -Nara- Kobe Turu

Bu sabah kahvaltıdan çok özel bir gün, güzel bir gezimiz olacak,.

KYOTO- NARA ve KOBE TURU

Bu sabah 07:30 da otelimizden ayrılıyoruz, tur otobüsümüz ile Osaka şehrinin çevresinde yer alan üç önemli kenti ziyaret edeceğiz. Yolculuğumuzun ilk durağı KYOTO şehir olacak, Kyoto’ya varışımızda şehri panoramik olarak geziyoruz. Shogun Ashiaga Yoshimitsu için Zen inancına göre inşa edilmiş Kinkakuji Mabedibir diğer adı ile ALTIN TAPINAK ziyaretimizi yapacağız. Daha sonra Japon Mutfağı Açık BÜFE bir öğle yemeği bizleri bekliyor gezimizin devamında, ikinci durağımız NARA kenti olacak ve UNESCO Mirasları listesindeki TODAJİ tapınağını ziyaret ediyoruz, burada bahçesinde Nara geyiklerini de görüyoruz, serbestçe çevrede gezinmekteler. Turumuzun son noktası KOBE şehri olacak. Kobe IKUTA tapınağını ziyaret edeceğiz. Turumuzun finalini KOBE Mozaik isimli yeme içme mekanında bir final mola ile veriyoruz, misafirlerimizden arzu edenler, kendileri bir şeyler içip yiyebilirler (tur fiyatına dahil değil) Turun sonunda Osaka’ya dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTEL: APA Hotel Osaka 3*vb

8.Gün / OSAKA- KİŞİMOTO TURU - ERTUĞRUL FIRKATEYENİ

Otelimizde ki kahvaltının ardından güzel bir gün bizleri bekliyor.

ERTUĞRUL FIRKATEYENİ TURU

Bu sabah otelimizden ayrılıyoruz. Bölgenin güneyine doğru ilerliyoruz. KİŞİMOTO kasabasını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz esnasında JAPON YEMEĞİ olarak alınacaktır. Osmanlı tarihinde dramatik bir hikâyesi olan Ertuğrul Firkateyninin battığı Kushimoto kayalıklarına gideceğiz. Burada Ertuğrul Şehitliği, Kushimoto ziyaret edeceğiz. Yola çıkılacağı gün Japon Deniz Kuvvetlerinin tayfun uyarısına rağmen, Ertuğrul Firkateyni planlandığı gibi 15 Eylül 1890 tarihinde Yokohama Limanı'ndan ayrıldı. Kuşimoto açıklarında tayfuna yakalanan Ertuğrul Firkateyni 16 Eylül 1890'da kayalara çarparak battı. 16 Eylül saat 21.30 civarında Ertuğrul Firkateyni, Kuşimoto yakınlarındaki kayalara çarpıp battı. Kazadan sadece 69 denizci kurtuldu, 550 Osmanlı leventi ise şehit oldu. Şehitler anıtını ziyaret, Öğleden sonra Osaka’ya dönüş. Geceleme Osaka.

OTEL: APA Hotel Osaka 3*vb

 

9.Gün / (ARA UÇUŞ) OSAKA-SEUL ( GÜNEY KORE )

Bu sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz ve OSAKA Havalimanına geçiyoruz. Yerel Hava Yolu ile Kore’nin başkenti SEUL ‘e uçuşumuzu yapmak üzere işlemlerimizi yapıyoruz. Yolculuğumuz 2 saat sürecek. Varışı takiben havalimanından ayrılıyoruz ve otelimize geçiyoruz. Bugün öğleden sonra SEUL şehir turumuzu yapacağız. Turumuzdaki ilk durağımız şehrin Namsan Bölgesi’nde bulunan 7934 metrekarelik içinde Hanok denilen Joseon Hanedanı döneminden günümüze kadar gelen geleneksel Kore evlerinin bulunduğu Namsangol Hanok Köyü, bu ziyaretimiz sonrası 262 metrelik Namsan Tepesi’ne çıkıp, buradan şehrin doyumsuz manzarasını seyrediyoruz. Turumuzun son noktası şarkısı ile meşhur olan, Gangnam semti, Seul ‘un hareketli caddelerinden birisi olan bu noktada arzu edenler serbest zamanlarını değerlendirebilirler ya da aracımızla otelimize dönebilirler. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: Babylon Hotel 3* vb.

10.Gün / SEUL

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası çevre gezimize devam ediyoruz. Yarım Günlük bir turumuz olacak

KUZEY- GÜNEY KORE HUDUT BÖLGESİ – KORE SAVAŞI ANITLARI

Bu sabah KORE tarihinden hepimizin çok yakından bildiği bir hadisenin yaşandığı Kuzey-Güney Savaşı bölgesine ‘’TAMPON BÖLGE’’ ye gideceğiz. Birleşmiş Milletler kuvvetlerinin halen aktif olarak görev yaptığı ara bölgeyi, Imjingak Barış Köprüsünü KORE savaşı anıtını ziyaret ediyoruz. Yerel rehberimizden sınır ve savaş hakkında detaylı bilgi alıyoruz. Bu bölgeye girilirken halen sıkı güvenlik tedbirleri uygulanmaktadır. (yanınıza pasaportlarınızı alınız.). Turumuzun sonunda yeniden Seul‘e döneceğiz. [Bilgi: Türk Ordusunun – ÇİN Halk Ordusu ile yaptığı muharebeler (Kore Savaşı ) alanı meşhur Kuru- ni bölgesi, bugün Kuzey Kore topraklarında bulunmaktadır.]

OTELİMİZ: Babylon Hotel 3* vb.

11.Gün / SEUL

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası çevre gezilerimize devam ediyoruz

Kore Tarih ve Mirası Köyü Turu

Bugün rehberimizle birlikte gezilerimize devam ediyoruz. Gezimize, 1935 yılında Kore’nin modern yüzüne çok büyük bir miras bırakan Joseon Hanedanı tarafından inşa edilmiş en büyük saray olan Gyeongbokgung Sarayı’nı ziyaret ederek başlıyoruz. Muhafız değişim törenini izledikten sonra sarayın büyüleyici mimarisini deneyimleyeceğiz. Daha sonraki rotamız, içerisinde yaşamın devam ettiği Kore’nin 600 yıllık tarihini canlı olarak yaşayacağımız Bukchon Hanok Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra Kore Ulusal Halk Müzesi’ne gidiyoruz. Müze ziyaretimizden sonraki durağımız Kwangjang Market olacak. Turumuzun sonunda özel aracımızda yerlerimizi alıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Seul’de otelimizde.

OTELİMİZ: Babylon Hotel 3* vb.

12.Gün / SEUL-İSTANBUL 10:25 16:10

Bugün SEUL‘de son günümüz, kahvaltı sonrası  havalimanına geçiyoruz. Uçuş saatimiz 10:25

 ASIANA KORE  Havayolları tarifeli seferi ile DİREKT uçuş ve İstanbul dönüş yolculuğumuz başlıyor.

16:10  İstanbul’a varış ve turumuzun sona ermesi.

Fiyata Dahil Olanlar

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER:

Asiana Kore Havayolları İle İstanbul/Seul /Tokyo(Narita) - Seul/ İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti

Yerel Havayolları ile Osaka / Seul arası ekonomi sınıfı tek yön uçak bileti

3 yıldızlı otellerde - Oda & Kahvaltı Konaklama

Tokyo’da 4 gece, Osaka’da 3 gece, Seul’de 3 gece olmak üzere 10 Gece konaklama

Tokyo Yarım Günlük Pananromik Şehir Turu

Osaka’da 2 saatlik Panaromik şehir turu

Seul’de yarım günlük şehir turu

Programda belirtilen tüm turlar dahildir

Alan/Otel/Alan ve Şehirlerarası tüm Transferler,

Havalimanı Vergileri

Zorunlu Sigorta

Ejder Turizm Türkçe Rehberlik Hizmetleri

 

Fiyata Dahil Olmayanlar

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Yurtdışı Çıkış Fonu (150 TL)

Her Türlü Otel Ekstraları ve Kişisel Harcamalar, Ekstra turlar ve bu turlara Dahil olan yemeklerde alınan içecekler.

Tur bahşişleri /kişi Başı 130$ (Birinci gün havalimanında toplanır)

Ulaşım

15 MART 2025

  1  OZ 552 Q 15MAR 6 ISTICN HK30 1720 0935  16MAR  E  OZ/6URE5C

  2  OZ 106 Q 16MAR 7 ICNNRT HK30 1510 1720  16MAR  E  OZ/6URE5C

  4  OZ 111 E 23MAR 7 KIXICN HK30 1050 1250  23MAR  E  OZ/6URE5C

  5  OZ 551 E 26MAR 3 ICNIST HK30 0935 1540  26MAR  E  OZ/6URE5C

 

22 MART 2025

  1  OZ 552 E 22MAR 6 ISTICN HK30 1720 0935  23MAR  E  OZ/6UQ8PQ

  2  OZ 106 E 23MAR 7 ICNNRT HK30 1510 1720  23MAR  E  OZ/6UQ8PQ

  4  OZ 111 Q 30MAR 7 KIXICN HK30 1050 1250  30MAR  E  OZ/6UQ8PQ

  5  OZ 551 Q 02APR 3 ICNIST HK30 1025 1610  02APR  E  OZ/6UQ8PQ

 

29 MART 2025

  1  OZ 552 E 29MAR 6 ISTICN HK30 1720 0935  30MAR  E  OZ/6UPERJ

  2  OZ 106 E 30MAR 7 ICNNRT HK30 1510 1720  30MAR  E  OZ/6UPERJ

  4  OZ 111 Q 06APR 7 KIXICN HK30 1050 1250  06APR  E  OZ/6UPERJ

  5  OZ 551 Q 09APR 3 ICNIST HK30 1025 1610  09APR  E  OZ/6UPERJ

 

5 NİSAN 2025

  1  OZ 552 Q 05APR 6 ISTICN HK30 1740 0920  06APR  E  OZ/6UPQOZ

  2  OZ 106 Q 06APR 7 ICNNRT HK30 1510 1720  06APR  E  OZ/6UPQOZ

  4  OZ 111 Q 13APR 7 KIXICN HK30 1050 1250  13APR  E  OZ/6UPQOZ

  5  OZ 551 Q 16APR 3 ICNIST HK30 1025 1610  16APR  E  OZ/6UPQOZ

Copyright © 2024 | Tüm Hakkı Saklıdır