JAPONYA KORE TURU NRT QATAR HAVAYOLLARI 13 GÜN

Yorum Yap
Tur Bilgileriniz
 • Süre :
  13
 • Vize Durumu :
  T.C. VATANDAŞLARINA VİZESİZ
 • Havayolu :
  QATAR HAVA YOLLARI
 • Kalkış:
  İstanbul
13 Gün
Sizi Arayalım Talep Gönder
Çift Kişi
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
17/09/2024
3,940 $
08/10/2024
3,940 $
22/10/2024
3,940 $
28/10/2024
3,940 $
11/11/2024
3,940 $
04/06/2025
4,090 $
08/11/2025
3,940 $
Tek Kişi
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
17/09/2024
4,530 $
08/10/2024
4,530 $
22/10/2024
4,530 $
28/10/2024
4,530 $
11/11/2024
4,530 $
04/06/2025
4,690 $
08/11/2025
4,530 $

Tur Programı

1. Gün / 8 Ekim 2024 İstanbul – Doha – Tokyo 20:05 00:15+1

QATAR Havayolları Saat 16:00’da İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Gidiş Terminali, EJDER TURIZM görevlileri ile buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, QATAR Havayolları tarifeli seferi ile Doha aktarmalı Japonya’nın başkenti TOKYO NARITA ‘ya hareket ediyoruz.

2. Gün / 9 Ekim 2024 TOKYO varış 02:05 18:35

Yerel saat ile 00:15’te Doha’ya varış. Kısa bir beklemeyi takiben Tokyo – Narita uçuşumuza başlıyoruz. Yerel saat 18:35’te Tokyo’ya varış. Otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: APA Hotel Tokyo 3* vb.

 

3.Gün / 10 Ekim 2024 Tokyo

 Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben TOKYO şehir turumuzu yapacağız. Turumuz yarım gün sürecektir. Tur programımızda, Japonya’nın ilk imparatoru Meiji’nin ruhunu tanrısallaştırmak için yapılan Meiji Shinju Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında TOKYO TOWER’dan şehrin büyüleyici manzarasını izliyoruz. Yol üzerinde panoramik olarak National Diet Building’i göreceğiz, Turumuzun sonunda TOKYO’nun meşhur caddesi GINZA STREET de mola veriyor ve turumuzun burada sonlandırıyoruz. Öğleden sonra serbest saatlerimizde Tokyo sokaklarını keşfetmeye devam ediyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: APA Hotel Tokyo 3* vb 

4. Gün / 11 Ekim 2024 Tokyo - Fuji Dağı – HakoneTuru

Otelimizdeki kahvaltı sonrası çevre gezilerimize başlıyoruz. HAKONE-FUJI YANARDAĞI-ASHİ GÖLÜ TURU ÖĞLE YEMEKLİ (Japon Mutfağı) Turumuz sabah 07:30 da otelimizden özel otobüsümüz ile başlıyor. Tam gün sürecek bu gezimizde Hakone/FUJİ dağı istikametine doğru yolculuğumuz başlıyor. Rehberimizden Japonya hakkında bilgiler alıyoruz, FUJİ yanardağı eteklerine ulaşıyoruz, 5.İstasyon olarak bilinen noktaya çıkacağız, buradan FUJİ manzarasını izliyoruz. Daha sonra ÖĞLE YEMEĞİ molası veriliyor, bugün menüde JAPON Mutfağının özel lezzetleri var. Yemekten sonra ASHİ GÖLÜ kıyısına geçiyoruz. Japonya’nın kutsal göllerinden olan ve UNESCO koruması altına olan bu güzel yörede bir tekne turuna katılıyoruz. Turumuzun bitiminde akşam saatlerinde TOKYO ‘ya döneceğiz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: APA HOTEL TOKYO 3* vb. 

5. Gün / 12 Ekim 2024 Tokyo-Kamakura

Otelimizdeki kahvaltı sonrası turumuza devam edeceğiz. Kamakura Dev Budha-Hokoku-ji Tağınağı Bambu Bahçeleri tu ru Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, otelimizden rehberimiz ile ayrılıyoruz. Kamakura Tokyo Körfezi bölgesine geçiyoruz, burada dev Budha Heykelini ziyaret edeceğiz, Ziyaretimiz sonrası, yine Japon inanışında çok öenmi yer tutan Hokoku Tapınağına ziyaretimizi yapacağız, Geleneksel mekanda Japon Çayını tadıyoruz, turumuzun son bölümünde Kamakura Bambu Bahçesini ziyaret ediyoruz ve turumuzu tamamlayarak otelimize döneceğiz.

OTELİMİZ: APA HOTEL TOKYO 3* vb. 

6.Gün / 13 Ekim 2024 ‘’Hızlı Tren Yolculuğu’’ ‘’SHİNKANSEN’’ TOKYO– OSAKA

Bu sabah Tokyo’dan ayrılacağız. Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası eşyalarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. TREN istasyonuna geçiyoruz, Japonya’nın dünyaca ünlü HIZLI TRENİ yani yerel ismi ile ‘’ Shinkansen ‘’deneyimi yaşayacağız. Saatte 300 km hıza ulaşabilen bu teknoloji harikası trenleri kullanarak, Tokyo’dan Osaka’ya yolculuk edeceğiz. [Dikkat: Bagajlarımızı kendimiz istasyon içerisinde taşıyoruz, Trene binişte, Bagajların önde ve arka bölümde toplandığı bölümlere bizler yerleştiriyoruz] Yolculuğumuz 2 saat kadar sürecektir. Varışımızı takiben, Shin Osaka Tren istasyonundan otobüs ile ayrılıyoruz. Panoramik Osaka Turumuzu yapacağız, yaklaşık 2 saat sürecek turumuzun sonunda konaklayacağımız otelimize ulaşıyoruz. Otele yerleştikten sonra dileyen misafirlerimiz için ekstra turumuz var. Geceleme Otelimizde.

OTEL: APA Hotel Osaka 3*vb 

7.Gün / 14 Ekim 2024 Kyoto -Nara- Kobe Turu

Bu sabah kahvaltıdan çok özel bir gün, güzel bir gezimiz olacak. KYOTO- NARA ve KOBE TURU Bu sabah 07:30 da otelimizden ayrılıyoruz, tur otobüsümüz ile Osaka şehrinin çevresinde yer alan üç önemli kenti ziyaret edeceğiz. Yolculuğumuzun ilk durağı KYOTO şehir olacak, Kyoto’ya varışımızda şehri panoramik olarak geziyoruz. Shogun Ashiaga Yoshimitsu için Zen inancına göre inşa edilmiş Kinkakuji Mabedibir diğer adı ile ALTIN TAPINAK ziyaretimizi yapacağız. Daha sonra Japon Mutfağı Açık BÜFE bir öğle yemeği bizleri bekliyor gezimizin devamında, ikinci durağımız NARA kenti olacak ve UNESCO Mirasları listesindeki TODAJİ tapınağını ziyaret ediyoruz, burada bahçesinde Nara geyiklerini de görüyoruz, serbestçe çevrede gezinmekteler. Turumuzun son noktası KOBE şehri olacak. Kobe IKUTA tapınağını ziyaret edeceğiz. Turumuzun finalini KOBE Mozaik isimli yeme içme mekanında bir final mola ile veriyoruz, misafirlerimizden arzu edenler, kendileri bir şeyler içip yiyebilirler (tur fiyatına dahil değil) Turun sonunda Osaka’ya dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTEL: APA Hotel Osaka 3*vb

8.Gün / 15 Ekim 2024 OSAKA- KİŞİMOTO TURU- ERTUĞRUL FIRKATEYENİ

Otelimizdek i kahvaltının ardından güzel bir gün bizleri bekliyor. ERTUĞRUL FIRKATEYENİ TURU Bu sabah otelimizden ayrılıyoruz. Bölgenin güneyine doğru ilerliyoruz. KİŞİMOTO kasabasını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz esnasında JAPON YEMEĞİ olarak alınacaktır. Osmanlı tarihinde dramatik bir hikâyesi olan Ertuğrul Firkateyninin battığı Kushimoto kayalıklarına gideceğiz. Burada Ertuğrul Şehitliği, Kushimoto ziyaret edeceğiz. Yola çıkılacağı gün Japon Deniz Kuvvetlerinin tayfun uyarısına rağmen, Ertuğrul Firkateyni planlandığı gibi 15 Eylül 1890 tarihinde Yokohama Limanı'ndan ayrıldı. Kuşimoto açıklarında tayfuna yakalanan Ertuğrul Firkateyni 16 Eylül 1890'da kayalara çarparak battı. 16 Eylül saat 21.30 civarında Ertuğrul Firkateyni, Kuşimoto yakınlarındaki kayalara çarpıp battı. Kazadan sadece 69 denizci kurtuldu, 550 Osmanlı leventi ise şehit oldu. Şehitler anıtını ziyaret, Öğleden sonra Osaka’ya dönüş. Geceleme Osaka.

OTEL: APA Hotel Osaka 3*vb

9.Gün / 16 Ekim 2024 (ARA UÇUŞ) OSAKA-SEUL (GÜNEY KORE)

Bu sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz ve OSAKA Havalimanına geçiyoruz. Yerel Hava Yolu ile Kore’nin başkenti SEUL ‘e uçuşumuzu yapmak üzere işlemlerimizi yapıyoruz. Yolculuğumuz 2 saat sürecek. Varışı takiben havalimanından ayrılıyoruz ve otelimize geçiyoruz. Bugün öğleden sonra SEUL şehir turumuzu yapacağız. Turumuzdaki ilk durağımız şehrin Namsan Bölgesi’nde bulunan 7934 metrekarelik içinde Hanok denilen Joseon Hanedanı döneminden günümüze kadar gelen geleneksel Kore evlerinin bulunduğu Nam sangol Hanok Köyü, bu ziyaretimiz sonrası 262 metrelik Namsan Tepesi’ne çıkıp, buradan şehrin doyumsuz manzarasını seyrediyoruz. Turumuzun son noktası şarkısı ile meşhur olan, Gangnam semti, Seul ‘un hareketli caddelerinden birisi olan bu noktada arzu edenler serbest zamanlarını değerlendirebilirler ya da aracımızla otelimize dönebilirler. Geceleme otelimizde. OTELİMİZ: Babylon Hotel 3* vb. 

10.Gün / 17 Ekim 2024 SEUL

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası çevre gezimize devam ediyoruz. Yarım Günlük bir turumuz olacak. KUZEY- GÜNEY KORE HUDUT BÖLGESİ – KORE SAVAŞI ANITLARI Bu sabah KORE tarihinden hepimizin çok yakından bildiği bir hadisenin yaşandığı Kuzey-Güney Savaşı bölgesine ‘’TAMPON BÖLGE’’ ye gideceğiz. Birleşmiş Milletler kuvvetlerinin halen aktif olarak görev yaptığı ara bölgeyi, Imjingak Barış Köprüsünü KORE savaşı anıtını ziyaret ediyoruz. Yerel rehberimizden sınır ve savaş hakkında detaylı bilgi alıyoruz. Bu bölgeye girilirken halen sıkı güvenlik tedbirleri uygulanmaktadır. (Yanınıza pasaportlarınızı alınız.). Turumuzun sonunda yeniden Seul‘e döneceğiz. [Bilgi: Türk Ordusunun – ÇİN Halk Ordusu ile yaptığı muharebeler (Kore Savaşı) alanı meşhur Kuru- ni bölgesi, bugün Kuzey Kore topraklarında bulunmaktadır.]

OTELİMİZ: Babylon Hotel 3* vb.

11.Gün / 18 Ekim 2024 SEUL

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası çevre gezilerimize devam ediyoruz. Kore Tarih ve Mirası Köyü Turu Bugün rehberimizle birlikte gezilerimize devam ediyoruz. Gezimize, 1935 yılında Kore’nin modern yüzüne çok büyük bir miras bırakan Joseon Hanedanı tarafından inşa edilmiş en büyük saray olan Gyeongbokgung Sarayı’nı ziyaret ederek başlıyoruz. Muhafız değişim törenini izledikten sonra sarayın büyüleyici mimarisini deneyimleyeceğiz. Daha sonraki rotamız, içerisinde yaşamın devam ettiği Kore’nin 600 yıllık tarihini canlı olarak yaşayacağımız Bukchon Hanok Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra Kore Ulusal Halk Müzesi’ne gidiyoruz. Müze ziyaretimizden sonraki durağımız Kwangjang Market olacak. Turumuzun sonunda özel aracımızda yerlerimizi alıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Seul’de otelimizde.

OTELİMİZ: Babylon Hotel 3* vb. 

12.Gün / 19 E kim 2024 SEUL – DOHA – İSTANBUL 01:30 11:45

Bugün SEUL‘de son günümüz, kahvaltı sonrası uçuş saatimize kadar serbest zamanlarımız var. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer oluyoruz. 

13.Gün / 20 Ekim 2024 İSTANBUL varış 11:45

 Uçuş saatimiz 01:30. Qatar Havayolları tarifeli seferi ile Doha aktarmalı İstanbul dönüş yolculuğumuz başlıyor. 11:45 İstanbul varış. 

[ÖNEMLİ BİLGİ: Tur içerisinde belirtilen ekstra turların, öğle ve akşam yemekleri Japonve Kore Mutfağından lezzetlerdir. Katılımcıların farklı menü talebi karşılanması mümkün değildir.]

Fiyata Dahil Olanlar

ÜCRETE DAHİLHİZMETLER:

 • Qatar Havayolları İle İstanbul/Tokyo (Narita) - Seul/ İstanbul Arası Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • Yerel Havayolları İle Osaka / Seul Arası Ekonomi Sınıfı Tek Yön Uçak Bileti
 • 3 Yıldızlı Otellerde- Oda & Kahvaltı Konaklama
 • Tokyo’da 4 Gece, Osaka’da 3 Gece, Seul’de 3 Gece Olmak Üzere 10 Gece Konaklama
 • Tokyo Yarım Günlük Panoramik Şehir Turu
 • Osaka’da 2 Saatlik Panoramik Şehir Turu
 • Seul’de Yarım Günlük Şehir Turu
 • Programda Belirtilen Tüm Turlar Dahildir
 • Alan/Otel/Alan ve Şehirlerarası Tüm Transferler,
 • Havalimanı Vergileri
 • Zorunlu Sigorta
 • Ejder Turizm Türkçe Rehberlik Hizmetleri 

 

BU TURDA VİZE YOKTUR. (TC VATANDAŞLARINA )

 

UYARI!

Tüm katılımcılar, bir ülkeye seyahat edecekler ise; pasaportlarının gezinin bitiş tarihinden itibaren en az 6 aylık geçerlilik süresinin bulunması gerekmektedir.

Fiyata Dahil Olmayanlar

ÜCRETE DAHİ LOLMAYAN HİZMETLER:

 • Yurtdışı Çıkış Fonu (150 TL)
 • Her Türlü Otel Ekstraları ve Kişisel Harcamalar,
 • Ekstra turlar ve bu turlara Dahil olan yemeklerde alınan içecekler.
 • Tur bahşişleri /kişi Başı 130$ (Birinci gün havalimanında toplanır) 

Ulaşım

 

Ulaşım

17 EYLÜL
 1 QR 246 G 17SEP 2 ISTDOH HK20        2005 0015+1 
 2 QR 806 G 18SEP 3 DOHNRT HK20      0235 1855  
 3 QR 859 G 29SEP 7 ICNDOH HK20       0120 0545  
 4 QR 239 G 29SEP 7 DOHIST HK20        0730 1145 
 
 
8 EKİM
  1  QR 246 G 08OCT 2 ISTDOH HK30        2005 0015+1 
  2  QR 806 G 09OCT 3 DOHNRT HK30      0205 1835  
  3  QR 859 G 20OCT 7 ICNDOH HK30       0130 0545  
  4  QR 239 G 20OCT 7 DOHIST HK30        0715 1145  
 
22 EKİM 
1 QR 246 G 22OCT 2 ISTDOH HK20         2005 0015+1
 2 QR 806 G 23OCT 3 DOHNRT HK20      0235 1855  
 3 QR 859 G 03NOV 7 ICNDOH HK20      0015 0510  
 4 QR 239 G 03NOV 7 DOHIST HK20       0750 1220 
 
28 EKİM 
1 QR 246 G 28OCT 1 ISTDOH HK20        2005 0020+1 
 2 QR 806 G 29OCT 2 DOHNRT HK20      0215 1755 
 3 QR 859 G 09NOV 6 ICNDOH HK20       0015 0510  
 4 QR 239 G 09NOV 6 DOHIST HK20       0750 1220 
 
11 KASIM
1 QR 244 G 11NOV 1 SAWDOH HK20         2010 0015+1
 2 QR 806 G 12NOV 2 DOHNRT HK20         0215 1755  
 3 QR 859 G 23NOV 6 ICNDOH HK20          0015 0510  
 4 QR 241 G 23NOV 6 DOHSAW HK20        0740 1210  
 
 
Copyright © 2024 | Tüm Hakkı Saklıdır