Ermenistan Turu-4 Gün Herşey dahil

Yorum Yap
Tur Bilgileriniz
 • Süre :
  4
 • Vize Durumu :
  Vizeli
 • Havayolu :
  FLYONE
 • Kalkış:
  İstanbul
4 Gün
Sizi Arayalım Talep Gönder
Çift Kişilik Oda
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
19/08/2024
690 $
16/09/2024
690 $
27/03/2025
690 $
24/04/2025
690 $
Tek Kişilik Oda
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
19/08/2024
810 $
16/09/2024
810 $
27/03/2025
810 $
24/04/2025
810 $

Tur Programı

1.Gün : İSTANBUL- ERİVAN IST 11:30 - EVN 14:30

İstanbul havalimanında saat 09:00’da EJDER TURIZM yetkilileri ile buluşma , check in işlemlerini takiben FLYONE Ermenistan hava yolları tarifeli seferi Ermenistan’ının başkenti Erivan’a uçuş.Erivan’a Varış . Daha sonra şehir turumuza başlıyoruz. Şehir merkezi, Cumhuriyet meydanı, Devlet Üniversitesi, Şehir panoraması, Mother Ermenistan Anıtı, Parlamento, Başkanlık Sarayı, Opera,Victory Park,Güney caddesi Spor ve Konser Kompleksi dahil olmak üzere Erivan ‘da göreceğimiz yerler arasında . Turumuzun sonunda otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

Otelimiz: PRIMER HOTEL 3* VB.

2.Gün Garni - Geghard "Taşlar Senfonisi

Bu sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası turumuza devam edeceğiz. Ermenistan'da Güneş Tanrısı'na adanmış kalan tek pagan tapınağı GARNI ‘ye gidiyoruz. Garni'de MS 77'de Kral Trdat (Arşakid Hanedanı) tarafından inşa edilen Myrth-. Charentc Arc'ta (antik kemer) fotoğraf çekimi için duruyoruz. Tapınak, karakteristik sütunlarla GrekoRomen tarzındadır. Güzel bir manzara sunan derin bir kanyon ile kayalık bir sırtın üzerinde gururla duruyor. Tapınak, Arsak hanedanının yazlık konutuydu. Yakındaki Kraliyet Sarayı ve Kraliyet hamamı kalıntılarını da ziyaret ediyoruz. Garni Kanyonu, düşen kayalıkların görüntüsünü yaratan muhteşem ve seçkin bir manzaradır. Manzarasından dolayı "Taşlar Senfonisi" adını almıştır. Garni kanyonunun güzel manzarası içinde tarihi ve doğayı keşf ediyoruz. Daha sonra ise ,adı "kutsal mızrak" anlamına gelen, çarmıha gerilmiş Mesih'in vücudunu delen aynı mızrak olan uzun süredir korunan mızrağın onuruna yapılmış benzersiz mağara tapınağı St. Geghard'a (12 - 13. yy) gidiyoruz.. Geghard Manastırı, UNESCO Dünya Mirası listesindedir. Öğle Yemeği; Yerel Bir Köyde alınacak. Köylülerin kendi imkanları ile sunduğu bir öğün olacak. “Lavaş” yapımı sürecini izleyerek, otantik Ermeni yemeklerini deneyerek, yerel köy yaşamıyla tanışıyoruz. Turumuzun sonunda Erivan'a döneceğiz.

Otelimiz: PRIMER HOTEL 3* VB.

3.Gün Vernissage - Sevan Gölü – Tsaghkadzor

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası turumuza devam ediyoruz. Vernissage pazarını göreceğiz. (sanat , geleneksel halıların, mücevherlerin, eski madeni para ve madalyon koleksiyonlarının, müzik aletlerinin, elektronik eşyaların eşsiz örneklerini bulabileceğiniz bir açık hava sergi pazarı)

Daha sonra ,Avrasya'nın en büyük yüksek dağlık tatlı su göllerinden biri olan Sevan'a gidip, gölün büyüleyici manzarasının açıldığı Akhtamar yarımadasına tırmanış gerçekleştiriyoruz. Yüzyıllardır göle hakim bir yarımada üzerinde ihtişamıyla ayakta duran Sevanavank manastırını ziyaret ediyoruz.

Sevan Gölü’nde Öğle Yemeği (  Balık restoranı )

Turumuzun devamında ,    Tsakhkadzor kasabasına gideceğiz.Ormanlık dağların büyülü yeri (“çiçek vadisi” anlamına geliyor), bu  küçük kasaba çevresinde kısa bir yürüyüş turu yapıyoruz.

Burası kış ayında kayak merkezi olarak kullanımaktadır. Bu sebeple teleseyijler var. Arzu edenler biletini alarak daha yükseğe bu yolla çıkıp , manzarayı izleyebilir. (Yaklaşık 6 USD)

Bugün son olarak Kecharis manastırını ziyaret ediyoruz. Turumuzun sonunda Erivan’a geri döneceğiz. Geceleme Otelimizde.

Otelimiz: PRIMER HOTEL 3* VB.

4.Gün ERİVAN – ISTANBUL 09:00 10:30

Bu sabah Erivan’daan ayrılıyoruz. Havalimanına transferimiz yapılıyor. 09:00’da  uçuşumuz  var.İstanbul havalimanına varış saatimiz 10:30 turumuzun sona ermesi.

Fiyata Dahil Olanlar

PAKET FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER :

İstanbul-Erivan-İstanbul gidiş Dönüş uçak Bileti Ekonomi 20 kg valiz hakkı FLYONE

3 Gece Yerevan ‘da konaklama 3* otelde

Tüm kahvaltılar

2 ÖĞLE yemeği

Programda belirtilen TÜM geziler ve giriş ücretleri

Türkçe Rehberlik Hizmeti Yerel Rehberlik hizmeti

Tam gün Garni - Geghard "Taşlar Senfonisi" turu

Tam gün Vernissage - Sevan Gölü – Tsaghkadzor turu

Zorunlu Sigorta

Fiyata Dahil Olmayanlar

PAKET FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :

150TL çıkış harcı

Vize ücreti 60 USD  

Yerel Bahşişler , tavsiye edilen , Kişi Başı 50 USD

Programda açıkça belirtilmemiş tüm diğer aktiviteler ve yemekler

ERIVAN : Welcome Inn 3*

,

Copyright © 2024 | Tüm Hakkı Saklıdır