BÜYÜK JAPONYA TURU- THY-11GÜN

Yorum Yap
Tur Bilgileriniz
 • Süre :
  11
 • Vize Durumu :
  VİZESİZ
 • Havayolu :
  TÜRK HAVA YOLLARI
 • Kalkış:
  İstanbul
11 Gün
Sizi Arayalım Talep Gönder
Çift Kişilik Odada Kişi Başı
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
01/07/2024
4,600 $
02/09/2024
4,600 $
16/10/2024
4,600 $
Tek Kişilik Odada Konaklama
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
01/07/2024
5,200 $
02/09/2024
5,200 $
16/10/2024
5,200 $

Tur Programı

1.Gün: İSTANBUL / TOKYO

İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Gidiş Terminali, EJDER TURIZM görevlileri ile buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, 15:50 ‘de TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli saferi ile Japonya’nın başkenti TOKYO (Narita) ‘ya hareket ediyoruz. Bugün TOKYO uçuşumuzu yapacağız, geceleme uçakta.

2. Gün / Tokyo

Varışımızı takiben, TOKYO şehir turumuzu yapacağız. Turumuz yarım gün sürecektir. Tur programımızda, Japonya’nın ilk imparatoru Meiji’nin ruhunu tanrıçalaştırmak için yapılan Meiji Shinju Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz, sonrasında TOKYO TOWER’dan şehrin büyüleyici manzarasını izliyoruz. Yol üzerinde panoramik olarak National Diet Building’i göreceğiz, Turumuzun sonunda Tokyo’nun Meşhur Caddesi GINZA STREET de mola veriyor ve turumuzun burada sonlandırıyoruz. Öğleden sonra serbest saatlerimizde Tokyo sokaklarını keşfetmeye devam ediyorsunuz.

OTELİMİZ; MONDAY PREMIUM TOYOSU VB.

 

3.GÜN TOKYO / ASAKUSA

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, çevre gezilerimize devam edeceğiz. Asakusa bölgesine gideceğiz ve ASAKUSA tapınağını ziyaret edeceğiz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: MONDAY PREMIUM VB.

 

4.GÜN FUJİ DAĞI / HAKONE / NAGOYA

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz.

HAKONE-FUJI YANARDAĞI/GÖLÜ TURU TAM GÜN Turu yapacağız.

Turumuz sabah 07:30 da otelimizden Özel Otobüsümüz ile başlıyor. Tam gün sürecek bu gezimizde Hakone / FUJİ dağı istikametine doğru yolculuğumuz başlıyor, rehberimizden Japonya hakkında bilgiler alıyoruz, FUJİ Yanardağı eteklerine ulaşıyoruz, 5.İstasyon olarak bilinen noktaya çıkacağız, buradan FUJİ manzarasını izliyoruz. Daha sonra ÖĞLE YEMEĞİ molası veriliyor, bugün menüde JAPON Mutfağının özel lezzetleri var. Yemekten den GÖL kıyısına geçiyoruz, Japonya’nın kutsal göllerinden olan ve UNESCO koruması altına olan bu güzel yörede bir Tekne turuna katılıyoruz. Turumuzun bitiminde NAGOYA’ya hareket edeceğiz. Geceleme Otelimizde.

OTELİMİZ: TOYOKO INN NAGOYA MEIEKI MINAMI VB.

5. GÜN NAGOYA – KYOTO – NARA TURU / OSAKA

Bu sabah NAGOYA ’dan ayrılacağız, Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası eşyalarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. Özel otobüsümüz ile turumuza Osaka’ya doğru devam edeceğiz. KYOTO- NARA turu dahildir. Bu sabah 07:30 da otelimizden ayrılıyoruz, Yolculuğumuzun ilk durağı KYOTO şehir olacak, Kyoto’ya varışımızda şehri panoramik olarak geziyoruz. Shogun Ashiaga Yoshimitsu için Zen inancına göre inşa edilmiş Kinkakuji Mabedi bir diğer adı ile ALTIN TAPINAK ziyaretimizi yapacağız. Daha sonra Japon Mutfağı bir öğle yemeği bizleri bekliyor gezimizin devamında, ikinci durağımız NARA kenti olacak ve UNESCO Mirasları listesindeki TODAJİ tapınağını ziyaret ediyoruz, burada bahçesinde Nara geyiklerini de görüyoruz, serbestçe çevrede gezinmekteler. Turun sonunda Osaka’ya varıyoruz. Dönüyoruz. OSAKA Panoramik bir şehir gezisi yapacağız. 1,5 saat sürecek. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: NOKU OSAKA VB.

6.GÜN OSAKA – KİŞİMOTO TURU / ERTUĞRUL FIRKATEYNİ

Osaka ‘da çevre gezimiz olacak.

KİŞİMOTO TURU- ERTUĞRUL FIRKATEYNİ

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, güneye doğru ilerliyoruz. KİŞİMOTO kasabasını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz esnasında JAPON YEMEĞİ olarak alınacaktır. Osmanlı tarihinde dramatik bir hikayesi olan Ertuğrul Fırkateyni ‘nin battığı Kushimoto kayalıklarına gideceğiz. Burada Ertuğrul Şehitliği, Kushimoto ziyaret edeceğiz. Yola çıkılacağı gün Japon Deniz Kuvvetlerinin tayfun uyarısına rağmen, Ertuğrul Fırkateyni planlandığı gibi 15 Eylül 1890 tarihinde Yokohama Limanı'ndan ayrıldı. Kuşimoto açıklarında tayfuna yakalanan Ertuğrul Fırkateyni 16 Eylül 1890'da kayalara çarparak battı. 16 Eylül saat 21.30 civarında Ertuğrul Fırkateyni, Kuşimoto yakınlarındaki kayalara çarpıp battı. Kazadan sadece 69 denizci kurtuldu, 550 Osmanlı leventi ise şehit oldu.

OTELİMİZ: NOKU OSAKA VB.

7.GÜN OSAKA / KOBE / HİROŞİMA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası turumuza devam edeceğiz. KOBE ‘ye ulaşıyoruz. KOBE ziyaretlerimizi yapacağız. Kobe turumuz sonrasında, adını yakında tarihte çokça duyduğumuz Hiroşima şehrine doğru devam ediyoruz. Hiroşima Kalesi ziyaretini yapacağız. Hiroşima Kalesi, Japonya'nın Hiroşima kentinde bulunan bir kaledir. Kale, 1590'larda inşa edilmiş olup 6 Ağustos 1945'te atılan atom bombası ile tahrip edilmiştir. 1958'de yeniden inşa edilmiştir olup günümüzde Hiroşima tarihi müzesi olarak hizmet vermektedir. Geceleme Otelimizde.

OTELİMİZ: TOYOKO INN HIROSHIMA STUDIUM MAE VB.

8.GÜN HIROSHIMA / FUKUOKA

Bu sabah 06:00 da otelimizden ayrılacağız. Japonya ‘nın en sonundaki FUKUOKA adasına doğru yolumuza devam edeceğiz. Fukuoka ‘ya varışımızı takiben, panaromik çevre gezilerimizi yapacağız. ÖĞLE YEMEĞİ yerel bir restoranda alınacaktır. Dazaifu Tenman-gu tapınağı ziyaret ediliyor. Son olarak kushida-jinja ziyaretimizi yapıyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELIMIZ: COMFORT HOTEL HAKATA VB.

9.GÜN FUKUOKA / NAGASAKI

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yolculuğumuza devam ediyoruz. Japonya’nın ana karasının en ucunda yer alan NAGAZAKI şehrine devam ediyoruz. Varışı takiben çevre gezilerimiz, Nagasaki Atomic Bomb Museum ziyareti yapılacak. Tarihteki en acı hatıralar arasında yer alan nükleer savaşı hatırlıyoruz. Son olarak Nagasaki Shinchi Chinatown Çin mahallesinde kısa bir yürüyüş yaparak turumuzu tamamlıyoruz. Ve Geceleme Otelimizde.

OTELİMİZ: HOTEL MONTEREY NAGASAKI VB.

10.GÜN NAGASAKI / TOKYO

Bu sabah otelimizde kahvaltı aldıktan sonra, havalimanına transferimiz yapılacaktır. TOKYO uçuşumuzu yapıyoruz. Son gecemizi Japonya’da TOKYO şehrinde geçireceğiz. Otelimize transferimiz yapılıyor serbest günümüz olacak. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: ILFLORE KASAI VB.

11.GÜN TOKYO / İSTANBUL

Otelimizde kahvaltı sonrası havalimanına geçiyoruz.

Uçuş saatimiz 10:35 TÜRK HAVA YOLLARI uçağına Check-in işlemlerimizi yapıyoruz. Varış 17:50 turumuzun sona ermesi.

[ ÖNEMLİ BİLGİ : TUR İÇERİSİNDEbeliritilen extra turların , Öğle ve Akşam yemekleri  Japonve Kore Mutfağından lezzetlerdir. Katılımcıların farklı menü talebi karşılanması mümkün   değildir ]

Fiyata Dahil Olanlar

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER:

·         Türk Hava Yolları İle İstanbul/Tokyo / İstanbul Uçak Yolculukları Bileti

·         Nagazaki / Tokyo Yerel Hava Yolu Tek yön bileti.

·         3 Yıldızlı Otellerde -Oda Kahvaltı Konaklama

·         TOKYO (3 GECE) NAGOYA(1GECE) OSAKA (2 GECE)

·         HİROŞİMA (1 GECE) FUKUOKA(1GECE) NAGAZAKI ( 1 GECE )

·         Toplam 9Gece

·         Tokyo Yarım Günlük Panoramik Şehir Turu

·         Osaka /NAGOYA /HİROŞİMA /Panoramik şehir turu

·         FUJI DAĞI TURU + KYOTO -NARA+ KOBE TURU

·         Alan/Otel/Alan ve Şehirlerarası tüm Transferler,

·         Havalimanı Vergileri

·         Zorunlu Sigorta

·         Ejder Turizm Türkçe Rehberlik Hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayanlar

ÜCRETEDAHİLOLMAYANHİZMETLER:

·         Yurtdışı Çıkış Fonu (150 TRY),

·         Kişisel Harcamalar,

·         BU TURUN yabancı personeller tamamı için HİZMET BAHİŞLERİ TOPLAMI -110 USD’dir. İlk gün havalimanında toplanır. (Tavsiye edilen tutar.)

Ulaşım

 

1 TEMMUZ         

1 TK  50 G  MO 01JUL  ISTNRT   1550 0855+1                                                                     

2 TK  51 G  TH 11JUL  NRTIST     1035 1745            

2 EYLÜL                              

1 TK  50 G  MO 02SEP  ISTNRT  1550 0855+1                                                                   

2 TK  51 G  TH 12SEP  NRTIST   1035 1745   

16 EKİM 
1  TK 050 Y 16OCT 3 ISTNRT           1550 0855+1
2  TK 051 Y 26OCT 6 NRTIST           1035 1745

 

Copyright © 2024 | Tüm Hakkı Saklıdır