BÜYÜK JAPONYA -KORE TURU THY ICN ICN

Puanı : 10 Yorum Yap
Tur Bilgileriniz
 • Süre :
  18
 • Vize Durumu :
  VİZESİZ
 • Havayolu :
  TÜRK HAVA YOLLARI
 • Kalkış:
  İstanbul
18 Gün
Sizi Arayalım Talep Gönder
Çift Kişilik Odada Kişi Başı
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
06/08/2024
5,049 $
Tek Kişilik Odada Konaklama
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
06/08/2024
5,650 $

Tur Programı

1.Gün : ISTANBUL- SEUL-TOKYO 17:45 THY

İstanbul Havalimanı  , Dış Hatlar Gidiş Terminali, SAAT 14:00 EJDER TURIZM görevlileri ile  buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, 17:45 TÜRK HAVA YOLLARI  tarifeli saferi ile SEUL ‘e hareket  edeceğiz. geceleme uçakta.

2.Gün Tokyo-Varış

Sabah 09:25 SEUL havalimanına varış ve yeniden işlemlerimizi yaparak  ve  kısa beklemeyi takiben Kore Yerel hava yolları ile Japonya’nın başkenti TOKYO  ‘ya hareket ediyoruz.  Bu gün TOKYO uçuşumuzu yapacağız ,[ SEUL -TOKYO 15:05 17:30 ]

TOKYO Varışımızı takiben, alanda karşılanma ve otelimize transferimiz yapılacaktır, serbest zaman ve geceleme otelimizde

OTELİMİZ : APA Hotel Tokyo 3* vb

3.Gün Tokyo

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası TOKYO şehir turumuzu yapacağız.Turumuz yarım gün sürecektir.Tur  programımızda ,Japonya’nın ilk imparatoru Meiji’nin ruhunu tanrısallaştırmak için yapılan MeijiShinju Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz , sonrasındaTOKYO TOWER’dan şehrin büyüleyici manzarasını izliyoruz.Yol üzerinde panoramik olarak NationalDietBuilding’igöreceğiz, Turumuzun sonunda TOKYO nunöeşhur caddesi GINZA STREET de mola veriyor ve turumuzun burada sonlandırıyoruz.Öğleden sonra serbest saatlerimizde Tokyo sokaklarını  keşf etmeye devam ediyorsunuz.

OTELİMİZ : APA Hotel Tokyo 3* vb

4.Gün Tokyo ASAKUSA

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, çevre gezilerimize devam edeceğiz.

ASAKUSA bölgesine gideceğiz ve ASAKUSA  tapınağını ziyaret edeceğiz.Tokyo’nun en hareketli semtleri arasında yer alan Asakusa’da serbest saatlerimizde olacak

Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : APA Hotel Tokyo 3* vb

5.Gün Fuji Dağı – HakoneTuru- Nagoya

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz.

HAKONE-FUJI YANARDAĞI-  GÖLÜ TURU TAM GÜN  turu  yapacağız.  

Turumuz sabah 07:30 da otelimizden Özel Otobüsümüz ile başlıyor. Tam gün sürecek bu gezimizde Hakone/FUJİ dağı istikametine doğru yolculuğumuz  başlıyor, rehberimizden Japonya hakkında bilgiler alıyoruz, FUJİayanardağı eteklerine ulaşıyoruz, 5.İstasyon olarak bilinen noktaya  çıkacağız, buradan FUJİ manzarasını izliyoruz. Daha sonra ÖĞLE YEMEĞİ molası veriliyor, bugün menüde  JAPON Mutfağının özel lezzetleri var. Yemekten den

GÖL  kıyısına  geçiyoruz,  Japonya’nın kutsal göllerinden  olan ve UNESCO  koruması altına olan bu güzel yörede bir  Tekne turuna katılıyoruz. Turumuzun bitiminde NAGOYA’ya hareket edeceğiz.

Geceleme  Otelimizde.

OTELİMİZ : APA Hotel Tokyo 3* vb

6.Gün NAGOYA–NARA -KYOTO

Bu sabah NAGOYA ’dan ayrılacağız, Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası eşyalarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. Özel otobüsümüz ile turumuza  Osaka’ya doğru devam edeceğiz.

KYOTO- NARA turu dahildir .Bu sabah 07:30 da otelimizden ayrılıyoruz, Yolculuğumuzun ilk durağı KYOTO şehir olacak , Kyoto’ya varışımızda şehri panoramik olarak geziyoruz. Shogun Ashiaga Yoshimitsu için Zen inancına göre inşa edilmiş Kinkakuji Mabedibir  diğer  adı ile  ALTIN TAPINAK  ziyaretimizi  yapacağız.

Daha sonra  Japon Mutfağı  bir öğle  yemeği bizleri bekliyor gezimizin devamında, ikinci durağımız NARA kenti olacak   ve UNESCO Mirasları listesindeki TODAJİ tapınağını ziyaret ediyoruz, burada bahçesinde Nara geyiklerini de  görüyoruz, serbestçe  çevrede gezinmekteler. Turun sonunda 

KYOTO’da otelimize transfer. Geceleme  KYOTO’da

OTELİMİZ : APA Hotel KYOTO  3* vb

7.Gün KYOTO- OSAKA

Bu sabah KYOTO şehrinden ayrılıyoruz. Osaka’ya geçiyoruz. Varışımızı takiben , OSAKA  ŞEHİR TURU yapacağız. Daha sonra Osaka’da serbest saatlerimiz olacak.

ÖĞLE YEMEĞİ yerel bir restoranda alınacaktır ( Osaka’da)

Geceleme  Osaka’da otelimizde.

OTELİMİZ : APA Hotel OSAKA  3* VB.

8.Gün OSAKA

Osaka ‘da çevre gezimiz olacak. KİŞİMOTO TURU- ERTUĞRUL FIRKATEYENİ 

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası , güneye doğru ilerliyoruz.KİŞİMOTO kasabasını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz esnasında JAPON YEMEĞİ olarak alınacaktır.

Osmanlı tarihinde dramatik bir hikayesi olan Ertuğrul Fırkateyni ‘nin battığı Kushimoto kayalıklarına gideceğiz.Burada Ertuğrul Şehitliği, Kushimoto ziyaret edeceğiz.

Yola çıkılacağı gün Japon Deniz Kuvvetlerinin tayfun uyarısına rağmen, Ertuğrul Fırkateyni planlandığı gibi 15 Eylül 1890 tarihinde Yokohama Limanı'ndan ayrıldı. Kuşimoto açıklarında tayfuna yakalanan

Ertuğrul Fırkateyni 16 Eylül 1890'da kayalara çarparak battı. 16 Eylül saat 21.30 civarında Ertuğrul Fırkateyni, Kuşimoto yakınlarındaki kayalara çarpıp battı. Kazadan sadece 69 denizci kurtuldu,

550 Osmanlı leventi ise şehit oldu..

 

9.Gün OSAKA-Kobe -HİROŞİMA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası turumuza devam edeceğiz. KOBE ‘ye ulaşıyoruz. KOBE ziyaretlerimizi yapacağız. Kobe turumuz sonrasında , adını yakında tarihte çokça duyduğumuz Hiroşima şehrine doğru devam ediyoruz. Hiroşima Kalesi ziyaretini yapacağız. Hiroşima Kalesi, Japonya'nın Hiroşima kentinde bulunan bir kaledir. Kale, 1590'larda inşa edilmiş olup 6 Ağustos 1945'te atılan atom bombası ile tahrip edilmiştir. 1958'de yeniden inşa edilmiştir olup günümüzde Hiroşima tarihi müzesi olarak hizmet vermektedir. Geceleme  Otelimizde.

OTELİMİZ : APA HOTEL HIROSHIMA 3* VB.

10.Gün Hiroşima- Kitakyushu

Bu sabah kahvaltı sonrası  otelimizden ayrılacağız. Japonya ‘nın en sonundaki FUKUOKA adasına doğru yolumuza devam edeceğiz. Kitakyuşu, Japonya'nın Fukuoka prefektörlüğünde bulunan bir şehirdir. Kitakyuşu, 940,978 kişilik nüfusu ile Kyushu adasında ve Fukuoka prefektörlüğündeki en büyük ikinci kentti

Varışımızı takiben ziyaretlerimiz olacak ; Kokura kalesi ve Mojiko Retro göreceğimiz yerler arasındadır. Geceleme bu şehirde otelimizde.

OTELİMİZ : APA HOTEL 3* VB.

11.Gün Kitakyushu - Nagazaki

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yolculuğumuza devam ediyoruz. Japonya’nın ana karasının en ucunda yer alan  NAGAZAKI şehrine devam ediyoruz.

Varışı takiben çevre gezilerimiz, Nagasaki Atomic Bomb Museum ziyareti  yapılacak. Tarihteki en acı hatıralar arasında yer alan nükleer savaşı hatırlıyoruz. Son olarak Nagasaki Shinchi Chinatown Çin mahallesinde kısa bir  yürüyüş yaparak turumuzu tamamlıyoruz.

ve  geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : APA HOTEL 3* VB.

12.Gün Nagazaki- Hakata

Bu sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası , Fukuoka’nın en büyük şehri ve Limanlar kenti

Hakata ‘ya geçiyoruz.  panaromik çevre gezilerimizi  yapacağız. ÖĞLE YEMEĞİ yerel bir restoranda alınacaktır.

Dazaifu Tenman-gu tapınağı ziyaret ediliyor. Son olarak kushida-jinja ziyaretimizi  yapıyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELIMIZ: FUKUOKA BAY 3* VB.

13.Gün HAKATA LİMANI- BUSAN (KORE ) FERRY 09:30

Bu sabah otelimizden ayrılıyoruz.

HAKATA limanına gideceğiz . Queen Beetle HIZLI DENIZ OTOBÜSÜ ile Kore’nin BUSAN  şehrine yolculuk yapacağız. 3 saat 40 dk sürecek bu yolculuktan sonra , öğlen saatlerinde BUSAN kenti limanına ulaşıyoruz. Limanda karşılanma  ve ŞEHİR TURUMUZU yapacağız.

Turumuzda İLK durağımız  BM  Savaş müzesi  ve KORE SAVAŞI TÜRK ŞEHİTLİĞİ olacak.

Turumuzun sonunda otelimize yerleşme , AKŞAM YEMEĞİ yerel restoranda.

Otelimiz : GRAND BUSAN HOTEL 4* VB.

14.Gün BUSAN -SEUL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası , tren garına geçiyoruz. HIZLI TREN ile seul’e gideceğiz.    PUSAN -SEUL- HIZLI TREN YOLCULUĞU  KTX   09:00 / 02h45 /11:45

Bugün Öğleden sonra  SEUL şehir turumuzu yapacağız. Turumuzdaki ilk durağımız 262 metrelik Namsan Tepesi’ne  çıkıp, buradan şehrin doyumsuz manzarasını seyrediyoruz. Turumuzun son noktası şarkısı ile meşhur olan ,Gangnam semti, Seul ‘un hareketli caddelerinden birisi Gangnam ziyaretimz sonrası otelimize dönüyoruz otelimizde.

OTELİMİZ : Ramada Hotel 4* vb

15.Gün SEUL

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası çevre gezimize devam ediyoruz. Yarım Günlük bir turumuz olacak

KUZEY- GÜNEY KORE HUDUT BÖLGESİ – KORE SAVAŞI ANITLARI

Bu sabah KORE tarihinden hepimizin çok yakından bildiği bir hadisenin yaşandığı Kuzey-Güney Savaşı bölgesine ‘’TAMPON BÖLGE’’ ye gideceğiz. Birleşmiş Milletler kuvvetlerinin halen aktif olarak görev yaptığı ara bölgeyi, Imjingak Barış Köprüsünü KORE savaşı anıtını ziyaret ediyoruz. Yerel rehberimizden sınır ve savaş hakkında detaylı bilgi alıyoruz. Bu bölgeye girilirken halen sıkı güvenlik tedbirleri uygulanmaktadır. (yanınıza pasaportlarınızı alınız.). Turumuzun sonunda yeniden Seul‘e döneceğiz. [Bilgi: Türk Ordusunun – ÇİN Halk Ordusu ile yaptığı muharebeler (Kore Savaşı ) alanı meşhur Kuru- ni bölgesi, bugün Kuzey Kore topraklarında bulunmaktadır.]

16.Gün SEUL

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası çevre gezilerimize devam ediyoruz

Kore Tarih ve Mirası Köyü Turu

Bugün rehberimizle birlikte gezilerimize devam ediyoruz. Gezimize, 1935 yılında Kore’nin modern yüzüne çok büyük bir miras bırakan Joseon Hanedanı tarafından inşa edilmiş en büyük saray olan Gyeongbokgung Sarayı’nı ziyaret ederek başlıyoruz. Muhafız değişim törenini izledikten sonra sarayın büyüleyici mimarisini deneyimleyeceğiz. Daha sonraki rotamız, içerisinde yaşamın devam ettiği Kore’nin 600 yıllık tarihini canlı olarak yaşayacağımız Bukchon Hanok Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra Kore Ulusal Halk Müzesi’ne gidiyoruz. Müze ziyaretimizden sonraki durağımız Kwangjang Market olacak. Turumuzun sonunda özel aracımızda yerlerimizi alıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Seul’de otelimizde.

17.Gün SEUL -ISTANBUL uçuş 23:55

Bugün SEUL’de son günümüz , serbest saatlerimiz olacak . Gece  uçağımız  var.

Rehberimizin belirleyeceğiz saatte  havalimanına geçiyoruz.  Uçuş saatimiz 23:55

Check in işlemlerimizi yapacağız ve TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile İstanbul uçuşumuz  başlıyor. Geceleme uçakta.

 

18.Gün ISTANBUL varış 05:10

Istanbul’a varış turumuzun sona ermesi.

Tur Sözleşmesi

Fiyata Dahil Olanlar

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER:

 • TÜRK Hava Yolları ile İstanbul/ SEUL /İstanbul Uçak Yolculukları Bileti
 • SEUL-TOKYO ara uçuş Tek yön uçak bileti
 • HAKATA- BUSAN FERIBOT BILETİ
 • BUSAN- SEUL- HIZLI TREN BİLETİ
 • 3/4 yıldızlı Otellerde -Oda Kahvaltı Konaklama
 • TOKYO (3 GECE) NAGOYA(1GECE) KYOTO (1 GECE)
 • OSAKA (2 GECE) HİROŞİMA (1 GECE) Kitakyushu(1 gece)
 • HAKATA FUKUOKA(1GECE) NAGAZAKI (1 GECE)
 • BUSAN (1 GECE) SEUL (3 GECE)
 • Toplam 15 Gece
 • Tokyo Yarım Günlük Panoramik Şehir Turu
 • Osaka /NAGOYA /HİROŞİMA /Panoramik şehir turu
 • FUJI DAĞI TURU + KYOTO -NARA+ KOBE TURU
 • Busan turu, Seul turu
 • Kuzey Kore sınır turu
 • Alan/Otel/Alan ve Şehirlerarası tüm Transferler,
 • Havalimanı Vergileri
 • Zorunlu Sigorta
 • Ejder Turizm Türkçe Rehberlik Hizmetleri

BU TURDA VİZE YOKTUR. (T.C. VATANDAŞLARINA)

Pasaportlarınızın geçerlilik süresi Japonya ‘ya girişten itibaren en az 8 ay olma zorunluluğu vardır.

KORE ye giriş için K-ETA uygulamasından Onay alınması gereklidir! (Ejder Turizm yardımcı olmaktadır.) 

Fiyata Dahil Olmayanlar

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Yurtdışı Çıkış Fonu (150 TL),
 • Her türlü kişisel otel harcamaları
 • Ekstraları ve Kişisel Harcamalar, Ekstra Turlar.
 • BU TURUN yabancı personeller tamamı için HİZMET BAHİŞLERİ TOPLAMI -160 USD’dir. İlk gün havalimanında toplanır. (Tavsiye edilen minimum tutar)

Vize:  

Japonya, T.C. Vatandaşlarına vizesiz

Güney Kore, T.C. Vatandaşlarına vizesiz

 

Ulaşım

 

6 AĞUSTOS 2024

06AUG 2 ISTICN HK1          1745 0925+1 
22AUG 4 ICNIST HK1          2335 0510+1 
Copyright © 2024 | Tüm Hakkı Saklıdır