BÜYÜK ÇİN TURU 12 GÜN

Puanı : 10 Yorum Yap
Tur Bilgileriniz
 • Süre :
  13
 • Vize Durumu :
  ÇİN VİZESİ
 • Havayolu :
  SINGAPUR HAVA YOLLARI
 • Kalkış:
  İstanbul
13 Gün
Sizi Arayalım Talep Gönder
Çift Kişilik Odada Kişi Başı
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
01/07/2024
3,990 $
24/08/2024
3,990 $
18/09/2024
3,990 $
16/10/2024
3,990 $
15/11/2024
3,990 $
22/11/2024
3,990 $
17/01/2025
4,190 $
26/03/2025
4,190 $
18/04/2025
4,190 $
Tek Kişilik
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
01/07/2024
4,490 $
24/08/2024
4,490 $
18/09/2024
4,490 $
16/10/2024
4,490 $
15/11/2024
4,490 $
22/11/2024
4,490 $
17/01/2025
4,690 $
26/03/2025
4,690 $
18/04/2025
4,690 $

Tur Programı

1.Gün: [Çarşamba] İstanbul – Pekin 14:25/ 14:50+1

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Ejder Turizm yetkilisi ve tur lideriniz ile saat 11:30 ‘da buluşarak başlıyor.
Havaalanında bilet ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra SINGAPORE Hava Yolları' nın tarifeli seferleri ile Singapur aktarmalı olarak Pekin’e uçuşumuz başlıyor. Geceleme uçakta olacaktır.

2.Gün: Pekin

Öğleden sonra 14:50’de Pekin’e ulaşıyoruz. Otelimize  dönüyoruz.

OtelimizBeijing Guangxi Hotel 4*

3.GÜN Tiananmen Meydan - YASAK ŞEHİR TURU

Sabah, kahvaltının ardından;

Tiananmen Meydan - YASAK ŞEHİR TURU [ÖĞLE YEMEKLİ TAM GÜN -

Rehberimiz eşliğinde çevre gezilerimize başlıyoruz. Ming ve Quing hanedanları zamanında imparatorun fermanlarının duyurulduğu, 1949 yılında Mao Zedong’un Çin Halk Cumhuriyetini tüm dünyaya ilan ettiği, 44 hektarlık alanı kaplayan ve şu anki Halk Binası, Çin Tarih Müzesi, Çin Devrim Müzesi, Yasak Şehir ve Mao’nun anıtının bulunduğu dünyanın en büyük meydanı Tiananmen Meydanı ve yapımına 15. yüzyılda başlanmış olan 720.000 metrekarelik alana kurulu, 890 yapının bulunduğu, 24 Çin İmparatorunun yaşadığı önemli seremonilerin yapıldığı, yaklaşık 600 yıllık bir yapı olan Yasak Şehri geziyoruz. Saray Müzesi ya da Gu Gong olarak bilinen saray dünyadaki en görkemli ve geniş imparatorluk sarayıdır. Etrafı 52 metre genişliğinde ve 6 metre derinliğinde hendekle çevrilidir. Öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Yemek sonrasında ayin ve kurban törenlerinin gerçekleştirildiği, imparatorların iyi hasat duası için senenin belirli zamanlarında geldikleri, Pekin’in sembollerinden biri olan meşhur Cennet Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz sonrası yerel el sanatları ürünlerin satıldığı mağaza ziyaret edeceğiz. Geceleme otelimizde olacaktır.

4.Gün: ÇİN SEDDİ TURU - XİAN

Sabah, kahvaltının ardından otelimizden valizlerimiz ile birlikte ayrılıyoruz, yapımına 7.yüzyılda başlanan insanlık tarihinin en büyük ürünlerinden biri olan, ayrı duvarların birleşmesinden meydana gelmiş, yaklaşık sekiz bin km. uzunluğunda, Bahai Denizi’nden başlayarak doğuda Jiayuguan Geçidi ve batıda Gobi Çölü ile son bulan meşhur Çin Seddi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin arsından Öğle yemeğimizi Yerel (Çin Mutfağı) bir restoranda alacağız. Yemek sonrası turumuzun Pekin bölümünü tamamlamış oluyoruz. Buradan akşam uçağına binmek üzere Pekin Havaalanına geçeceğiz.
Uçuş saatimiz (Yerel Çin Hava Yolları ile ) : 19:00 21:10 Pekin Xian uçuşu
XIAN şehrine hareket edeceğiz. Akşam geç saatlerde XIAN şehrine ulaşıyoruz.
Bizi bekleyen özel aracımız ile konaklayacağımız otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde olacaktır.
Otelimiz: Mercure on Renmin Square Xian 4*

5.Gün: XIAN -CHENGDU

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz , önce turumuz olacak 2000 yıl önce İmparatorun ruhunu kötülüklerden koruması için yapılmış 6.000 Terracotta Savaşçısı ve atlarının birebir boyutlarında figürlerinin bulunduğu Teraccotta Atlar ve Savaşçılar Müzesini ziyaret ediyoruz. Müzeye gelmeden önce pişmiş topraktan yapılan heykellerin replikalarının yapıldığı galeriyi ziyaret ederek yapım tekniği hakkında bilgi alacağız.
Ziyaretimiz sonrası öğle yemeği servisini yerel bir restoranda alacağız.
Öğleden sonra turlarımızı bitiriyoruz ve şehir merkezinde tarihi pazarın olduğu bölüme geçiyoruz, bu akşam uçak saatine kadar serbest zamanımız olacak.
Uçak saatimiz : 21:00 Chengdu ‘ya gideceğiz.
Gezimiz sonrası havalimanına gidiyoruz ve yerel hava yolları ile Chengdu uçuşumuzu yapıyoruz varışta karşılanma ve otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde olacaktır.
Otelimiz: Mercure Chengdu 4*

6.Gü: CHENGDU "PANDALAR TURU"

Kahvaltı sonrası:

TAM GÜN PANDA YETİŞTİRME MERKEZİ ZİYARETİ + LESHAN BUDDHA  [Öğle Yemekli]
Bu sabah rehberimiz eşliğinde turumuz başlıyor. Dünyaca ünlü "ÇİN Panda Yetiştirme- Koruma Merkezini " ziyaret edeceğiz. Burada Pandalar hakkında bilgi alırken, Pandları yakında görme imkanımız olacak. Daha sonra Leshan Buddha heykelini ziyarete gideceğiz. Bu ziyaretimiz esnasında yakınındaki nehirde kısa bir Tekne Turumuz olacak.
Turumuzu Tam Gün sürecek ve öğle yemeği turumuz esnasında yerel bir restoranda servis edilecektir. Yine bu turumuz içerisinde "Sichuan Opera performance / Traditional Tea House" ziyareti yapılacak. Yerel kültürel gösteri izlenmesi ve çay evi ziyareti olarak adlandırabiliriz.
Turumuzun sonunda otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde olacaktır.

7.Gün: [SALI] CHENGDU-Chongqing kara yolculuğu [YANGTZE NEHIR TURU]

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz ve otobüsümüz ile yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 4,5 saat sürecek bir yolculuk sonrası Chongqing kentine ulaşacağız.
3 GECE / 4 GÜN nehir gezisi başlıyor.

Bugünün Önemli Noktaları :

 • Chongqing'deki Chaotianmen Dock'ta saat 16:30-20:00'de gemiye biniş ve check-in
 • Chongqing'in muhteşem gece manzarası izleme
 • Gemiye biniş güvenliği brifingine ve gemideki tesislerin tanıtımına katılıyoruz
 • Chongqing'den saat 21:30 civarında hareket;
 • Kaptan'ın Karşılama Resepsiyonuna
 • Akşam Yemeği (Çin ve Batı büfesi; 19:00-20:30)

GECELEME GEMİDE OLACAKTIR.

8.Gün: Yangtze River Cruise

Bugünün Önemli Noktaları :

 • Fengdu Hayalet Şehri'ne kıyı gezisi (Dahil)                                             (Bu 1.900 yıllık site, Çin kültürünü tanımak için ilginç ve anlamlıdır, geleneksel mimarilerde birçok heykel ve sahne ile bu saf ruhların ödüllendirileceğine ve bu günahkarların ağır cezalara tabi tutulacağına dair geleneksel Çin inancını anlatır.)
 • Feng Yan San Guo Show'a kıyı gezisi (İsteğe bağlı; kişi başı 390 YUAN  (Yaklaşık 1.800 yıl önceki Üç Krallık Dönemi'nin parlak tarihi kültürü ve büyük subay Guan Yu'nun sadakat ruhu hakkında muhteşem, büyük ölçekli gerçek manzara gösterisidir.)
 • Sabahın erken saatlerinde gemideki doktorla Tai Chi yapmayı öğreme; Gemideki dersler ve aktivitelerle eğlenceli zaman geçirin; Seyir kabare gösterilerinin keyfini çıkarın.
 • Yemek:                                                                                                  Kahvaltı (Çin ve Batı büfesi); Öğle yemeği (Çin ve Batı büfesi); Akşam Yemeği (Çin ve Batı büfesi); Sabah çayı ve kahvesi
9.Gün: Yangtze River Cruise

Bugünün Önemli Noktaları:

 • Fengjie İlçesindeki Beyaz İmparator Şehri'ne kıyı gezisi (İsteğe bağlı; 390 CNY/pp)

(Yaklaşık 1.400 Çin şiirinde bahsedilen ünlü Çin Antik “Şiir Şehri”. Liu Bei'nin oğlunu başbakanı Zhuge Liang'a emanet etmesinin dokunaklı hikayesini anlatır ve Qutang Boğazı'ndaki Kuimen Kapısı'na hayranlıkla bakmak için en iyi konuma sahiptir.)

 • Qutang Boğazı'ndan yelken turu (Dahil)

(Qutang Gorge, üç geçit arasındaki en kısa, en dramatik ve muhteşem geçittir ve 10 RMB Çin Banknotunda yazılı Kuimen Kapısı'nın manzarasına hayran kalmanızı sağlar.)

 • Wu Gorge boyunca yelken turu (Dahil)

(Wu Gorge, yükselen zirveler, tuhaf kayalar, bol doğal harikalarla övünen pitoresk bir dolambaçlı galeri oluşturan yuvarlanan keskin kayalıklarla derin ve güzeldir.)

 • Shennv Çayı'na kıyı gezisi (Dahil)

Sabahın erken saatlerinde gemideki doktorla Tai Chi yapmayı öğrenin; Yangtze Korsan Gecesi Gösterisine Katılın.

 • Yemek

Kahvaltı (Çin ve Batı büfesi); Öğle yemeği (Çin ve Batı büfesi); Akşam Yemeği (Çin ve Batı büfesi); Sabah çayı ve kahvesi

10.Gün: Yangtze River Cruise

Bugünün Önemli Noktaları:

 • Saat 08:00'de Maoping Limanı'nda gemiden ayrılma;
 • 3 BOĞAZLAR / Three Gorges Barajı Gemi Asansörünün kıyı deneyimi (Opsiyonel; CNY 390/pp);

(Yaklaşık 113 metre kaldırma yüksekliği ile tüm dünyadaki en büyük ve en gelişmiş gemi asansörüdür.)

 • 3 BOĞAZLAR* Three Gorges Barajı'na kıyı gezisi (Dahil);

(Bu, dünyanın en büyük hidroelektrik santrali ve tüm Çin'deki en büyük baraj projesidir ve taşkın kontrolüne, elektrik üretimine, nakliyeye vb. çok katkıda bulunur ve Yangtze Nehri gemi gezisinin 2 numaralı özüdür.)

 • Kalkış için Yichang şehir merkezindeki Yichang Three Gorges Centre Yolcu Terminali'ne giden otobüs.
 • Yemek:

Kahvaltı (Çin ve Batı büfesi); Sabah çayı ve kahvesi

 • Gezinin sonu; 13:00
 • Havalimanına transferimiz yapılıyor. Shanghai uçuşumuzu yapacağız.
 • 16:35 18:25 YIH Yichang PVG Shanghai PuDong uçuş
 • Varışta karışlanma ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde olacaktır.
11.Gün: ŞANGAY

Kahvaltı sonrası içinde yeşim taşından iki adet Budha heykelinin bulunduğu Jade Budha Tapınağını geziyoruz. Sonrasında Çin’le bütünleşmiş geleneksel ipek üretiminin yapıldığı bir fabrikada bilgi alacak ve dilerseniz alışveriş yapabileceksiniz. Öğlen yemeğinin ardından, 1559 yılında yaptırılan 20.000 metre karelik alana sahip, Çin’in en ünlü bahçesi Yuyuan Bahçesini gezeceğiz. Bahçe gezimizden sonra buradaki bir çay evinde geleneksel çay seramonisini izleyip değişik Çin çaylarının tadına bakabileceksiniz. Ardından etraftaki alışveriş bölgesinde alışveriş için serbest zaman. Gezimiz sonrası geceleme otelimizde olacaktır.

12.Gün: ŞANGAY-ISTANBUL 16:25 08:25+1

Kahvaltı sonrası kısa serbest saatlerimiz olacak. Daha sonra havalimanına geçiyoruz. Singapur Hava Yolları ile Singapur aktarmalı olarak Istanbul uçuşumuzu yapacağız.
Geceleme uçakta olacaktır.

13.Gün: ISTANBUL varış 08:25

Turumuzun sona ermesi.

UYARI/ NOTLAR

Ana Uçuşlar:

 • İstanbul- Singapur - Pekin // Shangai -Singapur - İstanbul SINGAPUR HAVAYOLLARI ile Ekonomi Uçuş

Ara Uçuşlar:

 • PEKİN – XİAN
 • XİAN – CHENGDU
 • YICHANG/SHANGHAI

Hızlı Trenler:

 • CJENGDU – CHONGQING
 • Konaklamalar:
 • Beijing Howard Johnson Paragon Hotel
 • Xian Jiangguo Hotel
 • Chengdu Tianfu Sunshine Hotel
 • Goddess Cruise No 1
 • Shangai Starr Hotel

4 ÖĞLE YEMEĞİ

1 AKŞAM YEMEĞİ

GEMI SABAH + AKŞAM YEMEKLER ve ÖĞLE YEMEKLERİ

Chengdu turu

Şangay turu

Pekin Yasak Şehir turu

ÇİN SEDDİ TURU

XİAN TERRA COTTA ASKERLERİ MÜZESİ TURU

TÜRKÇE REHBERLİK + YEREL REHBERLİK HİZMETLERİ

TÜM TRANSFERLER

ZORUNLU SİGORTA

Tur Haritası

Fiyata Dahil Olanlar

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER

• Ana Uçuşlar : İstanbul -Singaour - Pekin // Shangai -Singapur - İstanbul SINGAPUR HAVA YOLLARI ile Ekonomi Uçuş
• ARA UÇUŞLAR:
• PEKİN – XİAN
• XIAN -CHENGDU
• Yichang Shanghai
Konaklamalar : 4 Yıldızlı Standard Otellerde / Oda Kahvaltı Konaklama
Pekin (2 gece ) Xian (1 Gece) Chengdu (2 Gece) CRUISE ( 3 Gece ) Şangay (2gece )
10gece
4 ÖĞLE YEMEĞİ
1 AKŞAM YEMEĞİ
GEMI SABAH + AKŞAM YEMEKLER ve ÖĞLE YEMEKLERİ
Chengdu turu
Şangay turu
Pekin Yasak Şehir turu
ÇİN SEDDİ TURU
XİAN TERRA COTTA ASKERLERİ MÜZESİ TURU
TÜRKÇE REHBERLİK + YEREL REHBERLİK HİZMETLERİ
TÜM TRANSFERLER
SEYAHAT SİGORTASI

Fiyata Dahil Olmayanlar

TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Bu Turumuzun Bahşişleri Toplamı / Kişi Başı 120 USD (İlk gün rehberimize teslim ediyoruz (alanda))

PROGRAMDA BELİRTİLMEYEN TÜM YEMEKLER VE EXTRA TURLAR
Çıkış Harcı 150 TL

ÇİN VİZESİ( 250 USD ) : T.C vatandaşlarına Çin'de vize uygulaması vardır. ''Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 8 ay geçerli pasaport ile “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesindeni yeniden acentamıza danışınız.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
Yeşil Pasaport Sahipleri
Çin vizesinden muaf olan pasaport tipine sahip olan kişilerdir.

Ulaşım

Ulaşım

 

 1 TEMMUZ
 1  SQ 391 G 01JUL 1 ISTSIN HK30        1330 0500+1    
 2  SQ 802 G 02JUL 2 SINPEK HK30       0830 1440    
 3  SQ 833 G 12JUL 5 PVGSIN HK30      1650 2220
 4  SQ 392 G 13JUL 6 SINIST HK30        0145 0745  
 
24 AĞUSTOS
1 SQ 391 G 24AUG 6 ISTSIN HK30 1330 0500+1 *1A/E*
 2 SQ 802 G 25AUG 7 SINPEK HK30 3 0830 1440 *1A/E*
 3 SQ 835 G 04SEP 3 PVGSIN HK30 2 1910 0030+1 *1A/E*
 4 SQ 392 G 05SEP 4 SINIST HK30 3 0145 0745 *1A/E*
 
18 EYLÜL 
1 SQ 391 G 18SEP 3 ISTSIN HK25 1330 0500+1 *1A/E*
 2 SQ 802 G 19SEP 4 SINPEK HK25 3 0830 1440 *1A/E*
 3 SQ 833 G 29SEP 7 PVGSIN HK25 2 1650 2220 *1A/E*
 4 SQ 392 G 30SEP 1 SINIST HK25 3 0145 0745 *1A/E*
 
16 EKİM
1 SQ 391 G 16OCT 3 ISTSIN HK25 1330 0500+1 *1A/E*
 2 SQ 802 G 17OCT 4 SINPEK HK25 3 0830 1440 *1A/E*
 3 SQ 833 G 27OCT 7 PVGSIN HK25 2 1625 2215 *1A/E*
 4 SQ 392 G 28OCT 1 SINIST HK25 3 0150 0825 *1A/E*
 
15 KASIM
1 SQ 391 G 15NOV 5 ISTSIN HK25 1325 0445+1 *1A/E*
 2 SQ 802 G 16NOV 6 SINPEK HK25 3 0845 1450 *1A/E*
 3 SQ 833 G 26NOV 2 PVGSIN HK25 2 1625 2215 *1A/E*
 4 SQ 392 G 27NOV 3 SINIST HK25 3 0150 0825 *1A/E*
 
22 KASIM
1 SQ 391 G 22NOV 5 ISTSIN HK30 1325 0445+1 *1A/E*
 2 SQ 802 G 23NOV 6 SINPEK HK30 3 0845 1450 *1A/E*
 3 SQ 833 G 03DEC 2 PVGSIN HK30 2 1625 2215 *1A/E*
 4 SQ 392 G 04DEC 3 SINIST HK30 3 0150 0825 *1A/E*
 
17 OCAK 2025
1 SQ 391 G 17JAN 5 ISTSIN HK25 1325 0445+1 *1A/E*
 2 SQ 802 G 18JAN 6 SINPEK HK25 3 0845 1450 *1A/E*
 3 SQ 833 G 28JAN 2 PVGSIN HK25 2 1625 2215 *1A/E*
 4 SQ 392 G 29JAN 3 SINIST HK25 3 0150 0825 *1A/E*
 
26 MART 2025
1  SQ 391 G 26MAR 3 ISTSIN HK25         1325 0445+1 *1A/E*
  2  SQ 802 G 27MAR 4 SINPEK HK25      3  0845 1450   *1A/E*
  3  SQ 833 G 06APR 7 PVGSIN HK25      2  1650 2220   *1A/E*
  4  SQ 392 G 07APR 1 SINIST HK25      3  0145 0745   *1A/E*
 
18 NİSAN 2025
  1  SQ 391 G 18APR 5 ISTSIN HK25         1330 0500+1 *1A/E*
  2  SQ 802 G 19APR 6 SINPEK HK25      3  0830 1440   *1A/E*
  3  SQ 833 G 29APR 2 PVGSIN HK25      2  1650 2220   *1A/E*
  4  SQ 392 G 30APR 3 SINIST HK25      3  0145 0745   *1A/E*
Copyright © 2024 | Tüm Hakkı Saklıdır