GÜNEY AFRİKA TURU - QR - 10 GÜN

Puanı : 10 Yorum Yap
Tur Bilgileriniz
 • Süre :
  10
 • Vize Durumu :
  VİZE GEREKMEMEKTEDİR
 • Havayolu :
  QATAR HAVAYOLLARI
 • Kalkış:
  İstanbul
10 Gün
Sizi Arayalım Talep Gönder
Çift Kişilik Odada Kişi Başı
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
11/11/2024
1,890 $
18/01/2025
1,890 $
27/03/2025
1,890 $
Tek Kişilik
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
11/11/2024
2,199 $
18/01/2025
2,199 $
27/03/2025
2,199 $
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
11/11/2024
1,890 $
18/01/2025
1,890 $
27/03/2025
1,890 $

Tur Programı

İstanbul Havalimanı Buluşma 16.00

Saat 16.00’da İstanbul Havalimanında Ejder Turizm operasyon sorumlusu ile buluşmamız var. İşlemlerimizi ve check-in işlemlerimizin ardından Qatar Hava Yolları tarifeli seferi ile Güney Afrika yolculuğumuz başlıyor.

1.Gün / İSTANBUL – CAPE TOWN 20:05

Saat 20.05’te Qatar Havayolları tarifeli seferi ile Doha aktarmalı olarak Cape Town uçuşumuzu yapıyoruz.

 

 

2.Gün/ CAPE TOWN VARIS

Sabah saat 10.50’de Cape Town’a ulaşıyoruz. Varışta havalimanından özel aracımız ile şehir merkezine ilerliyoruz. Konaklayacağımız otele giriş yapıyor, odalarımıza yerleşiyor ve kısa bir dinlenme ardından ŞEHİR TURUMUZU yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Bugün panaromik şehir turunda Parlamento Binası, Company Gardens, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli, Adderly Caddesi ve renklilerin ve Müslüman nüfusun yoğun olduğu Bo-Kaap Bölgesi keşif duraklarımız. Turumuzun son durağı ise Cape Town Water Front. Burası masa dağı manzarası ve okyanusun büyüleyici güzelliği ile alışveriş yapabileceğiniz ve restoranların bulunduğu bir liman bölgesidir. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: NEW TULBAGH HOTEL 3* VB.

3.GÜN/ CAPE TOWN / HOUTBAY – ÜMİT BURNU

Bugün kahvaltı sonrası serbest günümüz var.

Arzu eden misafirlerimiz için ekstra turumuz olacak.

HOUTBAY – ÜMİT BURNU TURU [ TAM GÜN – ÖĞLE YEMEKLİ – 140$ ]

Rehberimiz eşliğinde turlarımıza devam ediyoruz. Sabah hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Clifton bölgesinden geçerek balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacak. Tekne ile açılarak Duiker Kayasında ki doğal ortamlarında Afrika’nın kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra otobüsümüz ile granit kayalar

üzerine yapılmış olan Chapmans Peak yolundan geçerek, Bartheolemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu’na doğru yola çıkıyoruz. Ümit Burnu’na vardığımızda finiküler ile dünyanın en yüksek noktasında ki deniz

feneri görülecektir. Ümit Burnunun keşfinde ilk ayak basılan noktayı gördükten sonra yerel restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardından sevimli Afrika Penguenlerini görme şansımız olacak. Daha sonra donanmanın bulunduğu Simon’s Town’dan geçerek Cape Town’a geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: NEW TULBAGH HOTEL 3* VB.

4.Gün / CAPE TOWN / STELLENBOSCH ÜZÜM BAĞLARI VE ŞARAP TADIM TURU

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Alış veriş, dinlenme ve gezme fırsatı.

Arzu eden misafirlerimiz için ekstra turumuz olacak.

STELLENBOSCH VADİSİ ÜZÜM BAĞLARI VE ŞARAP TADIMI TURU [ TAM GÜN – ÖĞLE YEMEKLİ 100$ ]

Rehberimiz eşliğinde turlarımıza devam ediyoruz. Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından aracımızla Cape Town yakınlarındaki Stellenbosch Kasabasına doğru güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Şehir hayatından uzaklaşırken yolculuğumuz esnasında yol kenarında ki büyük ve endamlı ağaçlar bizi bu güzel günün başladığının habercisi olacak. Stellenbosch kasabasına vardığımızda kasabada ufak bir gezinti yapma şansımız olacak. Ardından üzüm bağlarıyla ünlü bu vadiye karşı, doğanın yeşil renklerinin en güzelleri eşliğinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardından yerli çiftçilerin üzüm bağlarına Afrika’nın meşhur şaraplarının tadımına gidiyoruz. Aynı bölgede kakao çekirdeğini ve ev yapımı kalıp çikolataları da test etme şansımız olacak. Akşamüstü turumuzun sonunda otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: NEW TULBAGH HOTEL 3* VB.

5.GÜN/ CAPE TOWN/ JOHANNESBURG UÇAK 08:30

Sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. 08.30 uçağı ile Johannesburg yolculuğumuza başlıyoruz.

Bugün uçuşumuzun ardından Johannesburg şehir turumuzu yapacağız. Mandela Meydanı, Sandton, Mandela Köprüsü, Meclis Binası turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında. Turumuz sona erdikten sonra otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: HOLIDAY INN EXPRESS WOODMEAD 4* VB.

6.GÜN/ JOHANNESBURG - PILANESBERG

Bugün ekstra turumuza katılmayı tercih etmeyen misafirlerimiz Johannesburg’ta ki otelimizde konaklamaya devam edeceklerdir. Bugün ilave ücret ödeyerek Safari / Sun City / Lesedi Köyü paketine yükseltme yapabiliyorsunuz. ( Bu paket için kararınızı tur hareketine 30 GÜN kala bize iletin lütfen )

PİLANESBERG MİLLİ PARKI – SAFARİ – LESEDİ KÖYÜ EKSTRA TUR PAKETİ [ 2 Gece 3 Gün – 2 Öğle Yemekli 300$ ]

6. Gün / JOHANNESBURG – PİLANESBERG MİLLİ PARKI & SAFARİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Pilanesberg Milli Parkın ve Sun City’e doğru yola çıkıyoruz. Afrika denilince akla vahşi doğa, burada yaşayan hayvanlar ve safari gelmektedir. Bölgeye varışımız ardından bizleri bekleyen 4x4 safari kamyonlarımızla 3 saatlik keyifli bir safariye çıkıyoruz. Safari boyunca Pilanesberg Milli Parkında volkanik oluşumlu dağların arasında, doğal tabiat ortamlarında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince “Big Five” olarak tanımlanan; aslan, leopar, fil, bufalo ve gergedanın yanı sıra zürafa, impala, zebra, antilop gibi hayvan türleriyle 350 farklı kuş türü, 65 sürüngen familyasını doğal ortamında ziyaret ederek görme şansını yakalayacağız. Bu gezimizin sonunda bölgede ki otelimize dönüyoruz.

OTELİMİZ: THE KİNGDOM RESORT 4* VB.

7. Gün / SUN CITY

Sun City eğlence ve kumarhaneler bölgesidir. Bu dünyaca ünlü sayfiye ve kumarhaneler bölgesini geziyoruz. Öğle yemeğimizi burada alacağız. Öğle yemeğimizden sonra Sun City, eğlence merkezinde serbest vaktimiz olacak. Bölgede bulunan büyük kumarhaneler, barlar ve restoranların yanı sıra su parkları ve isteyen misafirlerimiz çeşitli aktiviteler bulunmaktadır. Geceleme Otelimizde.

OTELİMİZ: THE KİNGDOM RESORT 4* VB.

8. Gün / LESEDİ KÖYÜ – JOHANNESBURG

Bugün otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelden valizlerimizle ayrılıp Lesedi Kabile Köyüne doğru yola çıkıyoruz. Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür. Turun başlangıcında video prezantasyonu ile siyah kültürlerin tarihi anlatılır daha sonra ufak gruplara ayrılarak Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen alanlara girilir. Daha sonra kültürel Afrika dansları izlenir. Öğle yemeğimizi, ekstra tura dahil olarak Lesedi Kültürel Köyünde geleneksel Afrika mutfağı ile alıyoruz. Turumuzun sonunda Johannesburg’ta ki otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: HOLIDAY INN EXPRESS WOODMEAD 4* VB.

9.Gün / JOHANNESBURG / GOLD REEF CITY ALTIN MADENİ & TEMA PARK TUR – APARTHEID MÜZESİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman.

Arzu eden misafirlerimiz için ekstra turumuz olacak.

GOLD REEF CITY ALTIN MADENI VE TEMA PARK - APARTHEID MÜZESİ TURU [ TAM GÜN 100$ ]

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından rehberimizle turumuza devam ediyoruz. İlk durağımız ırkçılık rejimine maruz kalmış Afrika tarihini konu alan Apartheid Müzesi. Nelson Mandela ve arkadaşlarının bu rejime karşı vermiş olduğu mücadeleyi, maruz kaldıkları siyasi, sosyal ve ekonomik ayrımcılıkları konu alan bu müzede dugulanmamak elde değil. Müze ziyaretimizin ardından sırada altın madeni ziyaretimiz var. 1960 tan sonra başlayan Afrika’daki madenlerin keşfiyle Johannesburg çok önemli maden ocaklarına ev sahipliği yapmıştır. Eski dönemden bu güne kadar büyük maden işletmelerinin kurulduğu, altın ve elmas başta olmak üzere platin ve gümüş madenlerinin yer aldığı Johannesburg’un güneyinde ki bu bölge şimdilerde çok büyük bir tema parkı ve geçmişten günümüze gelmiş eski bir altın madenini ziyaretçiler için gezilebilir şekilde bizlere sunulmaktadır. Burada yeryüzünden 75 metre aşağı inip altın madeniz ziyaretimizi yapacağız. Maden içerisinde kullanılan sistemleri ve çalışma şartlarını baretlerimiz ve fenerlerimizle bir madenci edasıyla tecrübe edeceğiz. Altın madeni turumuz sonrasında bölgede bulunan büyük eğlence parkında zaman geçirme şansımız olacak. Turumuzun sonunda otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: HOLIDAY INN EXPRESS WOODMEAD 4* VB.

10.GÜN/ JOHANNESBURG/İSTANBUL 21:45

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest saatlerimiz olacak. Bugün son günümüz. Rehberimiz eşliğinde planlar yapabilirsiniz. Bugün uçuş saatimiz 21.45. Dönüş yolculuğumuz başlıyor. Qatar Hava Yolları uçuşu ile Doha aktarmalı dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

11.GÜN/ İSTANBUL 12:10 VARIŞ

İstanbul Havalimanına varış. Turumuzun sona ermesi.

UYARI/ NOTLAR

18 yaş altı yolcular Nüfus kayıt Örneğini İngilizce tercümesi yanlarına bulundurmaları gerekiyor, anne ve babadan her ikisi olması koşulu ile,  eğer ebeveynlerden biri eksik ise, muvafakat name (tercüme edilmiş) ek evrakı ayrıca gereklidir. (Güney Afrika girişlerinde ve uçağa binmeden sorulmaktadır.)

Tur Haritası

Fiyata Dahil Olanlar

Ücrete Dahil Hizmetlerimiz:

 • Qatar Havayolları ile Doha aktarmalı İstanbul-Capetown / Johannesburg-İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Capetown-Johennesburg tek yön yerel hava yolu bileti
 • 3 Gece CapeTown ve 5 Gece Johannesburg
 • NOT: İlave ücret (EXTRA-UPGRADE) Sun City/Pilannesberg turuna katılan misafirlerimiz; 3 Gece Cape Town 3 Gece Johannesburg 2 Gece Plannesberg bölgesinde konaklar.
 • Toplam: 8 Gece 3/4 yıldızlı ve butik otellerde konaklama
 • Tüm kahvaltılar
 • CAPE TOWN ŞEHİR TURU
 • JOHANNESBURG ŞEHİR TURU
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu sigorta
 • Havalimanı - Otel - Şehir - Tüm transferler

Fiyata Dahil Olmayanlar

Ücrete dahil OLMAYAN Detaylar

 • Yurtdışı çıkış harcı 150 TL
 • Tur bahşişleri /kişi Başı 60$ (Birinci gün havalimanında toplanır)

 

ÇOK ÖNEMLİ BİLGİ :18 yaş altı yolcular Nüfus kayıt Örneğini İngilizce tercümesi yanlarına bulundurmaları gerekiyor, anne ve babadan her ikisi olması koşulu ile,  eğer ebeveynlerden biri eksik ise, muvafakat name (tercüme edilmiş) ek evrakı ayrıca gereklidir. (Güney Afrika girişlerinde ve uçağa binmeden sorulmaktadır.)

 

EKSTRA TURLAR

HOUTBAY- ÜMİT BURNU TURU (KİŞİ BAŞI 140 USD):

Cape Yarımadası'nın Atlantik kıyısındaki şirin bir balıkçı köyü olan Hout Bay, tarihi bir şehir merkezi, hareketli bir limanı, şarap imalathaneleri ve deniz yaşamı ile pastoral bir tatil yeridir. Cape Town'dan sadece 20 kilometre uzaklıkta olan bölgede Ümit Burnu tabelası altında fotoğraf çekilmeden dönmüyoruz!

 

STELLENBOSCH TURU (KİŞİ BAŞI 100 USD):

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Güney Afrika’nın en meşhur üzüm bağlarının bulunduğu ve eski yapıların varlığını koruduğu ve bulunduğu bölgede ki vadiye de ismini veren Stellenbosch Kasabasını ziyarete gidiyoruz. Bu ziyaretimiz esnasında öğle yemeğimiz alıyoruz. Ardından el yapımı çikolata dükkanları ve şarap tadımı yapabileceğimiz üzüm bağlarına gidiyoruz.

SUN CITY & PILANESBERG SAFARI TURU & LESEDI 2 GECE 3 GÜN (KİŞİ BAŞI 300 USD):

Güney Afrika’nın Kuzey batı eyaletinde olan Pilanesberg bölgesinde safari araçlarımızla vahşi doğanın içinde 4x4 araçlarımızla safari yapacağız. Ertesi gün Sun City, tatil köyü ve aynı zamanda casinosu olan büyük bir komplekstir. Sun City bölgesinde zaman geçirecek ve öğle yemeğimizi alacağız. Daha sonra Pilanesberg bölgesinde konaklama yapacağız. 3. Gün sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Afrika’nın etnik ve kültürel tarihini tecrübe edip kabile dönemini öğreneceğimiz yerel kabile hayatını yerinde göreceğimiz Lesedi Köyüne gidiyoruz. Lesedi köyümüzü ziyaretimiz sırasında öğle yemeğimizi bu köyde alıyoruz. Turumuzun sonunda Johannesburg’a geri dönüyoruz.

GOLD REEF CITY ALTIN MADENI VE TEMA PARK - APARTHEID MÜZESİ TURU [ TAM GÜN 100$ ]

İlk durağımız ırkçılık rejimine maruz kalmış Afrika tarihini konu alan Apartheid Müzesi. Eskiden bir altın madeni olan, şimdilerde temalı eğlence parkı olarak hizmet veren Gold Reef City ziyaretimizi yapacağız. Bu ziyaretimiz esnasında şu an da aktif olarak altın çıkarılmayan gerçek bir altın madenine gireceğiz. Ziyaretimiz sonrasında Gold Reef City Tema Parkında eğlenceli dakikalar sizleri bekliyor olacak.

Ulaşım

 

10 MAYIS
1  QR 246 G 10MAY 5 ISTDOH HK20 2005 0015+1 
2  QR1369 G 11MAY 6 DOHCPT HK20 0200 1050
3  QR1368 G 19MAY 7 JNBDOH HK20 2145 0705+1 
4  QR 245 G 20MAY 1 DOHIST HK20 1420 1835
 
11 KASIM 
1 QR 246 G 11NOV 1 ISTDOH HK20        2005 0020+1
 2 QR1369 G 12NOV 2 DOHCPT HK20        0145 1030  
 3 QR1368 G 20NOV 3 JNBDOH HK20     A 2135 0705+1 
 4 QR 239 G 21NOV 4 DOHIST HK20        0750 1220  
 
18 OCAK 2025

QR 246 T 18JAN 6 ISTDOH HK1          2005 0020+1 788 E 0 M

QR1369 T 19JAN 7 DOHCPT HK1          0145 1030   359 E 0 M

QR1364 W 27JAN 1 JNBDOH HK1       A  1340 2310   359 E 0 M

QR 237 W 28JAN 2 DOHIST HK1          0230 0700   788 E 0 M

 

27 MART 2025

QR 246 O 27MAR 4 ISTDOH HK1          2005 0020+1 788 E 0 M

QR1369 O 28MAR 5 DOHCPT HK1          0145 1030   359 E 0 M

QR1378 J 05APR 6 JNBDOH HK1       A  2015 0535+1 359 E 0 M

QR 239 T 06APR 7 DOHIST HK1          0730 1145   788 E 0 M

 

Cape Town Capetonian Hotel Vb.

,

The Kingdom Resort vb.

,

Holiday Inn Express Sandton-Woodmead vb.

,

Copyright © 2024 | Tüm Hakkı Saklıdır