KÜBA TURU -THY- 28NİSAN

Puanı : 10 Yorum Yap
Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın

KÜBA TURU -THY- 28NİSAN

, İstanbul Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Bütün Turlarımız
 • Alt Kategori :
  1 Mayıs Küba Turları, Küba Turları, Promosyon Fiyatlı Turlar, Yurtdışı
 • Süre :
  9 Gün
 • Vize Durumu :
  Var-Küba Vizesi 50€ [Yeşil Pasa yok]
 • Kontenjan :
  20+1 REHBER
 • Grup Tur Rehberi :
  TBA
 • ANA HAVAYOLU :
  THY
 • Operasyon Sorumlusu :
  NACİYE TURHAN

'' 2017 yılında -1 Mayıs Küba turunuza katılanlardanım. Öncelikle Ejder Tur'a bu çok sıcak tur için teşekkür ederim. Bu yıl da geçen defa olduğu gibi teşekkürümü bir dergi ya da gazete yazısıyla yapmak istedim. Geçen defa Latin Amerika yazarak bunu ifade etmiştim, ancak bu yıl yazacağım bir yazıyı beklemek istemiyorum, zira gecikecek ve ben Sevgili Haluk ve Sevgili Ejder Tur için teşekkürümü daha fazla saklayamayacağım. Ama bilesiniz ki Ejder tur bize, tur şirketinin rehber seçiminin, o rehbere inisiyatif vermenin, mütevazı şıklığın, konforun, dostluğun ve keyfin bir araya getirilebileceğini gösterdi. Haluk Işıkmen için ne desem az, bize bir tatilin ötesinde bir 8 gün yaşattı. Kelimelerimi ve duygularımı yazacağım daha uzun yazılara saklamak istiyorum. Sağolun, var olun, en kısa zamanda Ejderle, buluşmak dileğiyle '' MELDA ONUR [ TBMM 24. Dönem İstanbul Milletvekili ]

9,593 TL dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

KÜBA TURU -THY- 28NİSAN Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 9 Gün
Talep Gönder Sizi Arayalım Ara
Tek Kişilik Oda
Tek Kişilik Odada Konaklama/ Single Room
Tur Tarihi
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
28/04/2020
11,074 TL
11,074 TL
11,074 TL
(0-6) 3,876 TL
(7-12) 7,752 TL
(0-6) 3,876 TL
(7-12) 7,752 TL
(0-6) 3,876 TL
(7-12) 7,752 TL
İki Kişilik Odada
Tur Tarihi
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
28/04/2020
9,593 TL
9,593 TL
9,593 TL
(0-6) 3,358 TL
(7-12) 6,715 TL
(0-6) 3,358 TL
(7-12) 6,715 TL
(0-6) 3,358 TL
(7-12) 6,715 TL
Üç Kişilik Oda
Üç Kişilik Odada Konaklama / Yani TRIPLE room
Tur Tarihi
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
28/04/2020
9,593 TL
9,593 TL
9,593 TL
(0-6) 3,358 TL
(7-12) 6,715 TL
(0-6) 3,358 TL
(7-12) 6,715 TL
(0-6) 3,358 TL
(7-12) 6,715 TL

Fiyata Dahil Olanlar

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR

 • THY ile İstanbul –Havana – İstanbul Arası Gidiş-Dönüş Uçak Bileti dahil
 • Panoramik Havana, Trinidad, Cienfuegos, Santa Clara Şehir Turları dahil
 • KONAKLAMALAR :
 • Havana 5 Gece  Casa Particular , Trinidada 1 Gece Casa,Varadero 1Gece4*otel
 •  toplam 7 gece konaklama.
 • 7 kahvaltı, 3 öğlen yemeği, 1 akşam yemeği, uçaklarda alacağınız yemekler dahil.
 • Cafe Taberna Show dahil! (Bueno Vista müzik grubu eşliğinde/akşam yemekli/içkili) dahil
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)

UYARI!!!

Tüm katılımcılar, bir ülkeye seyahat edecekler ise; pasaportlarının gezinin bitiş tarihinden itibaren en az 6 aylık geçerlilik süresinin bulunması gerekmektedir.

Fiyata Dahil Olmayanlar

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR

 • Zorunlu vize ücreti ve servis bedeli ( 50 Euro ) / Not : Yeşil pasaport sahibi misafirlerimiz için vize uygulaması yoktur.
 • Tüm yabancı servis tipleri (Bölgeler de kullanılan Tüm yabancı rehberler, tüm  yabancı otobüs şoförleri,gidilen restoranlardaki  yabancı garsonlar, otellerde ki yabancı bellboylar, sınır geçişlerinde ki  yabancı valiz taşıyıcıları içindir.) 80 EUR (Tavsiye edilen)  kişi başı alanda toplanacaktır.

Tur Programı

1. GÜN 27/28 NİSAN ISTANBUL – HAVANA 01:45

27 Nisan22:40’da ISTANBUL  3. Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY Kontuarında buluşuyoruz. EJDER TURİZM yetkilisi eşliğinde ,Bagaj, pasaport ve biniş işlemlerinden sonra, saat 01:45’ de THY Havayolları’nın TK183G tarifeli seferi ile direk uçuş ile Havana’ya hareket ediyoruz.Yerel saat ile 08:05’de Küba’nın başkenti Havana’ya varış .Ardından CASA PARTICULAR Pansiyon evlerimize yerleşme.

Sabah kahvaltısının ardından alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zamanımız olacak. Serbest zamanımızın ardından öğle yemekli ve  canlı müzikli Muhteşem Havana Turuna katılacağız. Bu ekstra tur için de herhangi bir ücret ödemiyoruz. 

Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerikan arabaları ile başlıyoruz. En yenisi 1959 model olan dünyada sadece Küba’ya özgü devrim öncesi zengin Amerikalıların arkasında bıraktığı araçlarımız  ile Küba sokaklarında yapacağımız gezi sonrası Küba’nın Gaudisi olarak da bilinen Jose Antonio Rodriguez Fuster’in ; Barselona’da Gaudi’den, Romanya’da Brancusi’den etkilendikten sonra ilk defa 1995 yılında kendi ahşap eviyle başlayan ve sonraları 80’den fazla komşusunu da içine alan Fusterlandia’yı ziyaret edeceğiz. 

Bu gezinin ardından  yine Küba kültürünün çeşitliliğine çok yakından tanık olacağımız adını zengin bir tüccardan alan (Fernando Hamel) Hamel meydanını ziyaret ediyoruz. 

Afro Cuban dini Santeria ve  danslarını içinde barındıran (Rumba) bu özel sokağı ziyaretimizin ardından Batista rejiminde önceleri saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Duygusal anlar yaşayacağımız bu ziyaretimizden sonra öğle yemeğimiz için yerel restaurantımıza hareket ediyoruz. Fiyata dahil olan öğle yemeğimiz sonrasında Havana’yı kuş bakışı göreceğimiz İsa Heykeli, Che Guevara’nın kısa bir dönem ofis olarak  kullandığı aynı zamanda El Morro- Fuerza ve San Carlos kalelerine ev sahipliği yapan Casablanca Bölgesini ziyaret edeceğiz.  Casablanca bölgesi ziyaretimizden sonra Küba’nın olmazsa olmazısırasıyla Cathedral-ArmasSanfransisco ve Vieja Meydanlarını yürüyerek adımlayacağız.

2. GÜN 29 NİSAN HAVANA

 

Sabah kahvaltısından sonra tam gün düzenlenecek EXTRA TUR (100€) olan Pinar del Rio – Vinales Vadisi Turu‘na katılıyoruz.   Bu turumuzda ilk durağımız olarak dünyaca ünlü Cohiba-Montecristo-PartagasRomeo&Juliet vb. markaların resmi olarak üretildiği Pinar Del Rio Puro Fabrikasını ziyaret edeceğiz. Burada tütünün puroya dönüşmesinin her aşamasını gözlemleme şansımız olacak. Fabrika gezimiz sonrasında  1999 yılından beri UNESCO Dünya Mirası Listesinde yerel alan  Vinales vadisine yolculuğumuz başlıyor. Ünlü yönetmen Steven Spielberg’in bile hayran kalıp Jurassic Park filminde kullanmak istediği bu eşsiz vadide sırası ile Los Jasminez Seyir Terası, Benito’nun Çiftliği, İndian Cave (Cueva del Indio), Leovigildo Gonales’in 1961 yılında yaptığı Mural de la Prehistoria gezeceğimiz yerler arasında. Öğle yemeğimiz El Palenque Restaurant da özel fırında Tavuk  ve yerel sebze ve meyvalar.  Geceleme Havana’da Casalarda.

 
3. GÜN 30 NİSAN HAVANA

Serbest zaman

4. GÜN 1 MAYIS HAVANA (1 Mayıs İşçi Bayramı )

İşte beklenen gün. Bugün 1 Mayıs İşçi Bayramını tam merkezinde Küba’da kutlayacağız… Sizlere hediye edeceğimiz Türk bayraklarımız ve t-shirtlerimizle 1 Mayıs törenlerinin halen dünyada  en coşkulu kutlandığı, her kıtadan her ırktan insanın kardeşçe ve özgürce yürüdüğü  korteje dahil olmak üzere sabah saat 07.00’de lobide buluşuyoruz.. Türk bayraklarımız, t-shirtlerimizle, Küba yöresel dansları eşliğinde büyük korteje katılıyoruz. 

Devrim Meydanı’na kadar Küba halkı ve dünyanın dört bir yanından gelen halklar ile birlikte yürüyoruz. Bu anlarda, Küba’nın bu özel günü olan 1 Mayıs’ta, 55 yıl boyunca yapılan etkileyici, duygulandırıcı ve nefes kesen gösterilere şahit olacaksınız. 

Kutlamalar sonrasında Latin Müzik yapılan sokak cafelerinde hoşça vakit geçirebilir ve kentin en hareketli caddelerinden biri olan Calle Obispo’da yürüyüş yapabilirsiniz. Bu cadde üzerinde el sanatları ile ilgili küçük dükkânlarkitapçılargalerilerbarlar ve cafeler bulabilirsiniz. 

Akşam sizlerle birlikte; Compay Segundo, İbrahim Ferrer, Celia Cruz ve daha birçok ünlü isim ile birlikte çalmış olan, ünü dünyanın dört bir yanına yayılmış Türkiye’de de defalarca konser vermiş gerçek Bueno Vista Social Club sanatçılarının müzikleri eşliğinde muhteşem bir akşam yemeği bekliyor. Otantik Yerel  Restaurantımızda  akşam yemeğiniz beyaz, kırmızı et veya deniz ürünleri menülüdür. ( 2 adet içecek dahildir. (Dilerseniz Küba’nın seçkin kokteyllerinden Mojito, Cuba Libre, Pina Colada ve Daiquirinin  tadına bakabilirsiniz  

5. GÜN 2 MAYIS HAVANA –CIEN FUEGOS - TRİNİDAD

Sabah kahvaltının ardından Havana’dan ayrılıyor ve Trinidad’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde Havana’ya yaklaşık 3 saat mesafedeki Cienfuegos şehrini de panoramik olarak geziyoruz. Gezi esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan bu şehir Fransızlar tarafından kurulduğu için simetrik sokakları ve caddeleri ile diğer Küba şehirlerinden farklılık göstermektedir. Bu güzel şehirde göreceğimiz başlıca yerler;  Cienfuegos Tarihi Merkezi, Valle Sarayı, Jose Marti Parkı, Prado Promenade, Tom Terry Tiyatrosu. 

Cienfuegos aynı zamanda ünlü müzisyen Benny More’un doğduğu şehir olup birçok müzisyene de ev sahipliği yapmaktadır. Cienfuegos şehir turumuzdan sonra yaklaşık 90km uzaklıkta olan Trinidad’a yola çıkıyoruz. Kısa bir oryantasyon panoramik şehir turundan sonra geç öğle yemeği YEREL restoranda alınacaktır. Geceleme CASA larda.

6. GÜN 3 MAYIS TRINIDAD – SANTA CLARA – VARADERO

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve ardından Küba’da kolonyal mimarinin en iyi korunduğu kent olan Trinidad şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad Şehri gezisi esnasında; rom, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Barda müzik ziyafeti molamız olacak. Vereceğimiz 1 saatlik serbest zaman esnasında dileyen misafirlerimiz Trinidad Mimarlık müzesi ve tarih müzesini gezebilirler. (Romantik Müze 2 yıldan beri tadilatta olup gittiğimiz tarihte halen tadilatta olabilir.) 

Santa Clara yolculuğumuz için hareket ediyoruz. Öğle yemeği molamızdan sonra  Che Guevara ve 37 devrim arkadaşının ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı Müzesi Zırhlı Tren, gerçeğine en yakın yapılmış olan Che Guevera heykelini ziyaretimizden sonra Varadero’ya  doğru yola çıkıyoruz. Fiyata dahil olan akşam yemeği ve konaklama otelimizde. ** Varadero’daki 4 yıldızlı otelimiz herşey dâhil konseptindedir.

7. GÜN 4 MAYIS VARADERO – HAVANA

Sabah kahvaltıdan sonra Havana’ya transfer oluyoruz. Oryantasyon amaçlı Havana panaromik şehir turumuza başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Plaza de Armas Meydanı, San Fransisco Meydanı, Vedado ve Miramar Bölgeleri göreceğimiz yerler arasında.GECELEME CASA PARTICULAR.  

8. GÜN 5 MAYIS HAVANA – İSTANBUL

Sabah kahvaltıdan sonra Jose Marti Havaalanına’na transfer oluyoruz. Havana’dan 09:20’de THY Havayollarının TK 183 G tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Geceleme ve akşam yemeği uçaktadır ve ücrete dahildir.

9. GÜN 6 MAYIS İSTANBUL

 

Saat 09:00’da İstanbul 3. Havalimanı’na varıyoruz.

KÜBA VİZESİ (normal pasaport sahipleri) 50€
Normal Pasaaport sahipleri için 50€ dur. Ejder Turizm tarafından temin edilir.
DEVRİM MÜZESİ 100 €
EXTRA TUR (100€)
Pinar del Rio – Vinales 100€
EXTRA TUR (100€) olan Pinar del Rio – Vinales

Ulaşım

GPMTKGM 23MAY UIH5PS GRP
TK 183 G  TU 28APR  ISTHAV KK21  0145 0805 CABIN YE
TK 183 G  TU 05MAY  HAVIST KK21  0935 0905*CABIN YE

casa particular (pansiyonlar)

, Butik

VARADERO 4* OTEL

,

CASA PARTICULAR- trinidad

, Butik

Yorum
:
Yanıt