Dominik Cumhuriyei- Haiti- Küba 24 Nisan (1 mayıs)

Dominik Cumhuriyei- Haiti- Küba 24 Nisan (1 mayıs)

Yorum Yap
Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın

Dominik Cumhuriyei- Haiti- Küba 24 Nisan (1 mayıs)

, İstanbul Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Bütün Turlarımız
 • Alt Kategori :
  1 Mayıs Küba Turları, Dominik Cumhuriyeti Turları, Küba Turları, Promosyon Fiyatlı Turlar, Yurtdışı
 • Süre :
  14 Gün
 • Vize Durumu :
  KOLAY VİZE var
 • Kontenjan :
  15+1 REHBER
 • Grup Tur Rehberi :
  TBA
 • ANA HAVAYOLU :
  AIR FRANCE/KLM HAVA YOLLARI
 • Operasyon Sorumlusu :
  NACİYE TURHAN

Dominik Cumhuriyei- Haiti- Küba 24 Nisan (1 mayıs) 14 gün

13,893 TL dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Dominik Cumhuriyei- Haiti- Küba 24 Nisan (1 mayıs) Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 14 Gün
Talep Gönder Sizi Arayalım Ara
Tek Kişilik Oda
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
24/04/2020
17,304 TL
(0-2) 3,461 TL
(3-6) 7,787 TL
(7-12) 12,113 TL
(0-2) 3,461 TL
(3-6) 7,787 TL
(7-12) 12,113 TL
(0-2) 3,461 TL
(3-6) 7,787 TL
(7-12) 12,113 TL
Çift Kişilik Oda
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
24/04/2020
13,893 TL
(0-2) 2,779 TL
(3-6) 6,252 TL
(7-12) 9,725 TL
(0-2) 2,779 TL
(3-6) 6,252 TL
(7-12) 9,725 TL
(0-2) 2,779 TL
(3-6) 6,252 TL
(7-12) 9,725 TL
Üç Kişilik ODa
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
24/04/2020
13,893 TL
(0-2) 2,779 TL
(3-6) 6,252 TL
(7-12) 9,725 TL
(0-2) 2,779 TL
(3-6) 6,252 TL
(7-12) 9,725 TL
(0-2) 2,779 TL
(3-6) 6,252 TL
(7-12) 9,725 TL

Fiyata Dahil Olanlar

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetlerimiz :

·       Air FRANCE ile   İstanbul-Punta Cana / Havana İstanbul uçak bileti

·       Port au Prince- Santiago Cuba ARA UÇUŞ bileti

·       Dominik Cumh ve  Haiti de ¾ Yıldızlı otellerde  konaklama.

·       Tüm Küba’da  CASA PARTUCULAR  konaklama.

·       Programda belirtilmiş yemekler dahildir

·       Programda belirtilen tüm geziler

·       Ejder Turizm  Türkçe rehberlik hizmeti

·       Türsab Seyahat Sigortası

EXTRA TUR YOKTUR

Fiyata Dahil Olmayanlar

Tur Ücretine Dahil Olmayan Servisler:

 • Kişisel harcamalar ve yolcu tarafından bireysel yapılan ekstra turlar
 • Herşey dahil konaklama hariç otellerde yemeklerde alınan tüm alkollü ve alkolsüz içecekler
 • Programda ve fiyata dahil hizmetlerde belirtilmeyen tüm gezi,ören yeri,yemek ve diğer hizmetler
 • Tüm yabancı servis tipleri (Bölgeler de kullanılan Tüm yabancı rehberler, tüm  yabancı otobüs şoförleri,gidilen restoranlardaki  yabancı garsonlar, otellerde ki yabancı bellboylar, sınır geçişlerinde ki  yabancı valiz taşıyıcıları içindir.) 100 EUR (Tavsiye edilen)  kişi başı alanda toplanacaktır.
 • Küba vizesi ( 50€ ) – Not : Yeşil pasaport sahipleri Küba vizesinden muaftır
 • DOMİNİK CUM. VİZE ( Girişte 10 USD ödenir -cash)
 • HAITI VİZE ( Girişte 10 USD ödenir -cash)

 

Program içerisinde ziyaret edilecek mekanların sıralaması, tur kalkış ve varış tarihlerindeki gün değişiklikleri

Tur Programı

1.GÜN/ 24NİSAN: İSTANBUL-PARIS -PUNTA CANA(DOMİNİK CUM) 04:15 16:40

Sabah saat 02:00 de İstanbul  Havalimanı EJDER TURIZM  bankolarında buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra AIR FRANCE H.Y tarifeli seferi  PARIS aktarmalı olarak Dominik Cumhuriyeti Punta Cana  şehrine yolculuğumuz başlıyor. Öğleden sonra Punta Cana ya ulaşıyoruz...[ girişte 10 usd AYAK BASTI PARASI VARDIR ] -Turist Kart.

Alanda karşılama ve  Otelimize transfer.(AKŞAM YEMEĞİ OTELDE)

Otelimiz: Princess Beach Resort  Hotel 3****ALL INCLUSIVE

2.GÜN /25NİSAN PUNTA CANA - SANTA DOMINGO

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ,  saat 12:00 gibi  otelimizden ayrılacağız, Santa Domingo ya  hareket edeceğiz, yaklaşık 2,5 saat  sürecek  bir  yolculuktan sonra  Santa  Domingo’ya ulaşıyoruz. Otelimize  yerleşiyoruz. Öğleden sonra SANTA  DOMINGO  şehir turumuzu  yapacağız.

Santo Domingo, Dominik Cumhuriyeti'nin başkenti. Avrupalıların Batı Yarıküre'de kurdukları en eski sürekli yerleşmedir.Hispaniola Adası güneydoğu kıyısında yer alır.

1496'da Kristof Kolomb'un kardeşi Bartolomeo tarafından Yenidünya'daki ilk İspanyol kolonisinin yönetim merkezi olarak kuruldu.Başlangıçta Ozama Irmağının doğu yakasında yer alan kente, Kastilya ve Aragon Kraliçesi I. Isabel'in onuruna Nueva Isabela adı verildi. Bir kasırgada yıkılınca, ırmağın sağ yakasındaki bugünkü yerinde yeniden kuruldu (1502). Öteki Batı Hint Adaları'yla Amerika Kıtasına yönelik birçok keşif ve fetih seferi buradan başlatıldı. Zamanla Amerika'daki İspanyol topraklarının yönetim merkezi durumuna gelen kent, bugün Meksika ve Peru sınırları içinde bulunan toprakların fethedilmesinden sonra önemini yitirdi.

1795-1809 arasında Fransızların egemenliğinde kalan Santo Domingo, kısa bir süre İspanyollar tarafından yönetildikten sonra komşu Haiti'ye bağlandı. 1844'te bağımsızlığına kavuştu ve yeni Dominik Cumhuriyeti'nin başkenti oldu.1936'da diktatör Rafael Trujillo tarafından adı Ciudad Trujillo olarak değiştirildiyse de, Trujillo'nun 1961'de öldürülmesinden sonra yeniden eski adını aldı.

Otelimiz : Boutique Hotel Palacio 3*

3.GÜN/26NİSAN SANTA DOMINGO

Bugün  ÇEVRE GEZİLRİMİZE  devam ediyoruz. Lac Bay National Park & Salt Flats yarım Günlük turuna çıkıyoruz.. Lac Bay Milli Parkında,  Pelikanları göreceğiz  , yine Tuz düzlüklerini ziyaret edeceğiz. Turumuz yarım Günlüktür

Geceleme  otelimizde.

4.GÜN/27NİSAN SANTA DOMINGO – Port-au-Prince (HAITI -OTOBÜS yolculuğu)

Bu sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. Santo Domingo METRO OTOBÜS terminaline geçiyoruz. Buradan sabah 09:15  tarifeli otobüs biletlerimiz ile  HAITI ‘ye gidecek YOLCU Otobüsünde  yerimizi  alıyoruz. Bu yolculuk 6,5 saat sürecektir. Sınırda  Pasaport işlemlerimiz olacaktır. HAITI  girişinde [ 10 usd AYAK BASTI PARASI VARDIR ] -Turist Kart  uygulaması vardır.

Otobüs terminalinde iniyoruz, burada bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize transferimiz yapılıyor. Öğleden sonra Kısa Panaromik gezimizi yapacağız. AKŞAM YEMEĞİ yerel restoranda alınacaktır. Geceleme otelimizde.

Otelimiz : Best Western Premier Petion-Ville 3*

5.GÜN/28NİSAN Port-au-Prince (HAITI)

Otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası çevre gezilerimize başlıtyoruz.  Port-au Prince şehir merkezinin hemen dışında yer alan 200 yıllık tarihe sahip  Fort Jacques ( KALE ) ziyaretine gideceğiz, Port-au-Prince kent merkezini kuş bakışı görebileceğimiz yüksek bir noktadayız. Bu ziyaretimiz sonrası güneye yöneleceğiz,  Jacmel town  varış noktamızdır.

Eski kahve atölyesini görüyoruz, katedrali ziyaret ediyoruz ve SIMON BOLİVAR’ın  evini ziyaret ettikten sonra ÖĞLE YEMEĞİ  molası vereceğiz.  Yerel pasarlara uğradıktan sonra, yeniden otelimize  döneceğiz. AKŞAM YEMEĞİ otelimizde.

Otelimiz : Best Western Premier Petion-Ville 3*

6.GÜN/29NİSAN Port-au-Prince (HAITI) -SANTIAGO DE CUBA 08:45 10:00

Kahvaltı sonrası  havalimanı için transferimiz gerçekleşiyor. Yerel Hava Yolları tarifeli seferi ile saat 08:45  uçuşumuza  yapacağız ve saat 10:00  Küba ‘nın en büyük şehirlerinde  SANTIAGO DE CUBA  havalimanına ulaşıyoruz.

Havalimanında  karşılanma  ve otelimize transferimiz olacak. Geceleme CASA PARTICULAR EVLERDE.

7.GÜN/30 NİSAN SANTIAGO DE CUBA

Kahvaltı sonrası Santiago de Küba gezimize devam edeceğiz. Meşhur Katedral  meydanı ve Devrim Meydanının yanı sıra  Diego Velasques Evi’ni ziyaret edeceğiz. Devrim meydanına girdiğimizde karşımızda Küba’nın en büyük ve ünlü  kahramanlarından  Antonio Maceo’nun heykelini göreceğiz. Katedral Meydanında göreceğimiz görkemli Katedral binası adanın ilkidir. Kentin kurucusu Diego Valesquez’in evi ise Amerika kıtasının ilk evi olma özelliğini taşır.Günümüzde müze olarak kullanılan ev 15. Yüzyılda adadaki sömürgecilerin yaşayış tarzını ince detaylarla anlatıyor.Küba devriminin en önemli isimlerinden  Jose Marti ve dünyaca ünlü Buena Vista  Social Club orkestrası  üyesi Compay Segundo gibi ünlülerin yaptığı görkemli Santa Ilfigeni mezarlığını ziyaret edeceğiz. Daha sonra ziyaret edeceğimiz San Pedro De Laroca Kalesi Unesco Dünya mirasları arasından yer almaktadır.Santiago limanını korsanlardan  ve diğer sömürgecilerden korumak için İspanyollar tarafından 17. Yüzyılda inşa edilmiştir. Büyük bir askeri kompleks olan kale, dönemim askeri mimarisinin en iyi korunmuş örnekleri arasındadır. Santiago de Cuba’nın en içe kapanık dansçıyı bile kabuğundan çıkarıp, salsa yaptıran son derece hareketli geleneksel bir müzik yapısı vardır.  Burada Santiagueros ile lokal bir gece yaşayabilir (sahneye çıkıp, Kuba’lı bir grup ile maracas çalıp, profesyonel dansçılardan bazı dans hareketleri öğrenip, son derece interaktif bir dans gecesi deneyimi yaşayabilirsiniz!)Kültür açısından Santiago’nun Kuba’nın geri kalanından biraz daha farklı bir havası vardır. Bunun nedeni de şüphesiz Haiti ve Jamaika’dan gelen, Fransızca konuşan kölelerdir.Karnaval Müzesini Ziyaret edeceğiz.

VE  FİDEL KASTRO’nun  mezarını ziyaret edeceğiz

CASALARDA KONAKLAMA

8.GÜN/1MAYIS SANTIAGO DE CUBA 1 MAYIS KUTLAMALARI

Bu sabah çok erken saatlerde UYANIYORUZ. Devrimin BAŞLADIĞI * FİDEL KASTRO’nun memleketi SANTIAGO DE CUBA ‘da  DEVRİM KUTLAMALARINA katılacağız.

Öğle saatlerine kadar şehirdeyiz.

 

Öğleden sonra ,                    HOLGUIN YOLCULUĞU *

Holguin  doğru yola çıkıyoruz. Holguin orta Küba bölgesinde önemli bir  yerleşim yeridir. Holguin, Küba'da yer alan aynı zamanda da Holguín_ili'nin başkenti olan şehirdir. Şehrin nüfusu 26 Kasım 2009 tarihinde toplam nüfusu 346,191'dir.

Geceleme CASA PARTICULAR

9.GÜN/2 MAYIS HOLGUIN – LAS TUNAS -CAMAGUEY

Kahvaltı sonrası önce Las Tunas’a hareket edeceğiz.Las Tunas’ta kısa gezimizin ardından öğle yemeğimizi aldıktan sonra Küba’da Koloniyal dönemin izlerini taşıyan en önemli şehirlerinden biri olan CAMAGUEY’e devam edeceğiz.CAMAGUEY panaromik şehir gezimizi  yapacağız. Casa particular yerleşeceğiz. AKŞAM YEMEĞİ.

10.GÜN/3MAYIS CAMAGUEY-TRINIDAD

 

Kahvaltı sonrası bir önceki günden kalan gezilerimize  devam ettikten sonra,  TRINIDAD a devam edeceğiz.. (Trinidad’dan arabayla 5 saat uzaklıkta] 17. Yüzyılda  yağmacı korsanların ve işgalcilerin kafasını karıştırmak amacıyla karmaşık, dar sokakların bulunduğu bu şehirde iki sokak hiçbir zaman paralel değildir. Geniş parkların, sayısız sanat galerilerinin ve pazarların bulunduğu bu şehirde gezinmek çok hoşunuza gidecektir. İspanyollar tarafından kurulmuş,2008 yılından beri UNESCO Dünya mirası listesinden yer alan bu kent çömlekçiliği ile meşhurdur. Ziyaret edeceğimiz  bu meydanlardan La Plaza Del Carmen, Kübalı ünlü sanatçı Marta Jimenez’in atölyesine ve yine aynı sanatçının birbirinden güzel bronz sokak heykellerine ev sahipliği yapıor.Burası bir üniversite şehri olduğu gibi aynı zamanda Kuba’nın zengin kültürünü de barındırmaktadır bu yüzden tüm Kuba’da olduğu gibi burada da sayısız gece eğlenceleri bulunmaktadır... TRINIDAD  varışımız . Bu UNESCO Dünya mirası şehrinde Plaza Majör , Contrabandido Kulesi, Katedral La Santissima, Trinidad Meydanı Trinity Kilisesi , La Parroquial Mayor Kilisesi,Trinidad da KONAKLAMA 

‘’  CASA PARTICULAR ‘’  yeni yerel ev Pansiyonlarda  Tam hayatın ortasında konaklayacağız.

Geceleme :  Casa Particular

11.GÜN:/4 MAYIS CIENFUEGOS-SANTA CLARA- HAVANA

Kahvaltı sonrası Cienfuegos’ta çevre gezimizi yapacağız.Ardından Güzergahımız’da ilk olarak  Santa Clara  şehri var. Efsane  CHE GUVERA ‘nın  anıt mezarının ve müzesinin olduğu , CHE ile  bütünleşen bir  kent  burası, Burada  CHE Müzesini ziyaret ediyoruz. Burada ayrıca Che’nin ve onunla birlikte Bolivia’da can veren devrimcilerin anısına içinde sonsuz bir ateşin bulunduğu anıt mezar bulunmaktadır. Ardından Che’nin ele geçirdiği içi silah taşıyan zırhlı treni göreceğiz ,.Daha sonra  BAŞKENT HAVANA ya  yöneliyoruz.

Geceleme CASA PARTICULAR

12.GÜN /5 MAYIS HAVANA şehir turu

Kahvaltı sonrası saat 09.00'da etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşaa edildiği haliyle kendini korumuş, 50li ve 60lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakkika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Havana’nın tarihi semtindeki Puerto Caddesi’nde Mustafa Kemal Atatürk’ün büstünü ziyaret ediyoruz. Ünlü Capitol binasına uğrayarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asiz adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz... La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak.. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak...Gezimize Hemingway’in izinden devam edip dünyaca ünlü olan ‘’Çanlar Kimin İçin Çalıyor’’ romanının doğuş yeri olan Hotel Ambos Mundos’u göreceğiz. UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz…AKŞAM YEMEĞİ  otelimizde. Geceleme Casa larda

13.GÜN/6 MAYIS PINAR DEL RIO VINALES TURU 22:50 UÇAK SAATİ 11:40 16: 00

Bugün son günümüz  ve artık Küba2dan ayrılacağız, eşyalarımızı hazırlıyoruz. Ve VINALES Turumuza çıkıyoruz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant'ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacaktır.Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana  havalimanına döneceğiz. 

HAVANA-PARIS                                  22:50 UÇAK SAATİ

Air France Hava Yolları tarifeli seferi ile Paris yolculuğumuz başlıyor. Geceleme  uçakta.

   

14.GÜN/7 MAYIS PARIS/ISTANBUL

 

Paris  Amsterdam a ‘e ulaşıyoruz, alanda beklemey  takiben 22:30 uçuşu ve

 03:15 (8 mayıs sabah erken saatlerde İstanbul’a varış )

ÖN REZERVASYON

Ulaşım

Transport 1 : MTMKS3 - Names to be entered

Passengers

Last name

Origin

Destination

Departure date

Departure time

Arrival time

Flight number

CI

Status

                   

16

0

Istanbul, Istanbul Airport (IST) - TURKEY

Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France

24/04/2020

04:15

06:55

AF1391

L

OK

Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France

Punta Cana (PUJ) - DOMINICAN REP

24/04/2020

13:35

16:40

AF968

N

OK

Havana, Jose Marti International (HAV) - CUBA

Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France

06/05/2020

22:55

14:05+1

AF943

N

OK

Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France

Istanbul, Istanbul Airport (IST) - TURKEY

07/05/2020

22:55

03:15+1

AF1390

L

OK

Princess Beach Resort Hotel 3****ALL INCLUSIVE

,

Princess Beach Resort Hotel ****ALL INCLUSIVE

CASA PARTICULAR-HAVANA

, Butik

Havana ve Trinidad da Casa Particular Pansiyon tipi konaklamalar olacaktır. Kahvaltı servisi vardır. Evler bir bölgede olup(merkezi) ev tipleri değişkenlik gösterebilmektedir.

Boutique Hotel Palacio 3*

,

Boutique Hotel Palacio 3*

Best Western Premier Petion-Ville 3*

,

Best Western Premier Petion-Ville 3*

Yorum
:
Yanıt