İran Turu 2019

İRAN TURU -PROMO-22EKİM

Yorum Yap
Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın

İRAN TURU -PROMO-22EKİM

, İstanbul Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Bütün Turlarımız
 • Alt Kategori :
  İran Turu, Promosyon Fiyatlı Turlar, Yurtdışı
 • Süre :
  8 Gün
 • Vize Durumu :
  Vizesiz
 • Kontenjan :
  25+1 rehber
 • Grup Tur Rehberi :
  Murat Yalçın
 • ANA HAVAYOLU :
  PEGASUS H.Y
 • Operasyon Sorumlusu :
  Naciye Turhan

İran turu Promosyon 7 Gün PROMOSYON FİYAT (Sabit Türk lirası) Extra Yok ve Tc vatandaşlarına Vizesiz

3,670 TL dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

İRAN TURU -PROMO-22EKİM Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 8 Gün
Talep Gönder Sizi Arayalım Ara
Çift Kişi
Dönem
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
20/10/2019-22/10/2019
3,670 TL
3,670 TL
3,670 TL
(0-2) 734 TL
(3-6) 1,652 TL
(7-12) 2,753 TL
(0-2) 734 TL
(3-6) 1,652 TL
(7-12) 2,753 TL
(0-2) 734 TL
(3-6) 1,652 TL
(7-12) 2,753 TL
Üç Kişi
Dönem
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
20/10/2019-22/10/2019
3,670 TL
3,670 TL
3,670 TL
(0-2) 734 TL
(3-6) 1,652 TL
(7-12) 2,753 TL
(0-2) 734 TL
(3-6) 1,652 TL
(7-12) 2,753 TL
(0-2) 734 TL
(3-6) 1,652 TL
(7-12) 2,753 TL
Tek Kişi
Dönem
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
20/10/2019-22/10/2019
4,620 TL
4,620 TL
4,620 TL
(0-2) 924 TL
(3-6) 2,079 TL
(7-12) 3,465 TL
(0-2) 924 TL
(3-6) 2,079 TL
(7-12) 3,465 TL
(0-2) 924 TL
(3-6) 2,079 TL
(7-12) 3,465 TL

Fiyata Dahil Olanlar

FİYATA DAHİL HİZMETLER

 • Pegasus  Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul - Tahran gidiş dönüş ekonomi uçak bileti
 • 3/4/Butik otellerde 6 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı.
 • Tahran(2), Kaşan (1) Yezd(1) İsfahan(2)   ve Belirtilen BÜTÜN şehir gezileri
 • Alan - otel - alan transferleri
 • 5 AKŞAM YEMEĞİ + 1 ÖĞLE YEMEĞİ
 • Türkçe Tur rehberi hizmetleri
 • Müze, Örenyeri vb yerler giriş ücretleri
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

Fiyata Dahil Olmayanlar

 

Ücrete Dâhil Olmayanlar

 • 50 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
 • Kişisel harcamalar, belirtilmeyen diğer öğünler.
 • Tüm yabancı servis tipleri (Bölgeler de kullanılan Tüm yabancı rehberler, tüm  yabancı otobüs şoförleri,gidilen restoranlardaki  yabancı garsonlar, otellerde ki yabancı bellboylar, sınır geçişlerinde ki  yabancı valiz taşıyıcıları içindir.) 150 TRY (Tavsiye edilen)  kişi başı alanda toplanacaktır.

 

Tur  rehberi ,İstanbul  Havalimanı’nda Tur Lideriniz sizleri başvuru masasında karşılar ve gezi sonuna kadar eşlik eder. Beraber gider ve beraber döner

Vize /  YOK  (TC VATANDAŞLARINA )

T.C. vatandaşlarına vize uygulaması yoktur. Geziye katılabilmek için, seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. "Geçerli bir pasaporta sahip olunması ya da tüm sair evrakların ilgili ülkenin istediği kriterlere sahip olması halinde de pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır,bu durumdan Ejder Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir." . "Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir." "Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup ta diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir ,aksi halde doğacak sonuçlardan Ejder Turizm sorumlu değildir.

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

Tur Programı

1. Gün/22 EKİM İSTANBUL – TAHRAN 23:10 02:45

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanında saat 20:30 da EJDER TURİZM rehberi ve görevlisi ile buluşma. Pegasus havayolları tarifeli seferi ile saat 23:10’da İRAN ‘nın başkenti  Tahran’a hareket ediyoruz. Gece yarısını geçe Yerel saat ile gece 02:45’de Tahran’a  ulaşıyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından Rehberimiz ve özel aracımız ile buluşma otele hareket ve konaklama.                                                                                               

 Otelimiz : Parsian Enghelab Hotel 3*

2. Gün/23 EKİM TAHRAN

Otelimizde alacağımız geç kahvaltının ardından   TAHRAN ŞEHİR  turuna başlıyoruz. Tahran, İran'ın başkenti, Tahran Eyaleti'nin merkezi ve 15 milyonu aşan metropol nüfusuyla İran'ın en büyük kentidir. Hazar Denizine yaklaşık 100 km uzaklıkta, Elburz Dağlarının güney yamaçlarında bulunur, Tahran'da yapacağımız şehir turumuzda; Azadi Meydanı, Burç el Milad ve Tahran’ın geniş caddelerini gördükten sonra akşam yemeği. Ardından otelimize hareket ve konaklama.                                                                                        

Otelimiz : Parsian Enghelab Hotel 3*

3. Gün/24 EKİM TAHRAN-KUM-KASHAN

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından  Tahran’dan ayırılıyoruz. Eşyalarımız ile birlikte aracımıza yerleşiyoruz. İlgünden kalan TAHRAN çevresinde görülmesi gereken önemli mekanları ziyaretlere devam edeceğiz. İran’ın tarihi hakkında bilgiler alacağımız Kaçar Hanedanı’nın Avrupa mimarisinden etkilenerek yaptırdığı Golestan Sarayı, Sonrasında Selçukluların başkenti Rey şehrine hareket, Selçuklu hükümdarı Tuğrul bey türbesi ziyaret edilerek yolumuza devam ediyoruz. İran'ın dini merkezi olarak kabul edilen Medreseleriyle ünlü KUM şehrine hareket. Kum’da Hz. Masume Camii ve kabrinin, ziyaret edilmesini müteakip Yol üstünde köklü bir geçmişe sahip olan ve eskiden büyük önem taşıyan kervan yolu üzerinde yer alan Kaşhan kentini geziyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, her yanı su kanalları ile çevrilmiş olan bahçe içinde Amir Kabir’in öldürüldüğü hamam da bulunan Fin Bahçeleri, önemli arkeolojik sitelerinden biri olan Sialk Tepesi, Kashan’ın önemli ailelerinden biri olan Borjedi Ailesi’ne ait Boroujerdi Evi görülecek yerler arasındadır. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra akşam yemeği, yemekten sonra otelimize hareket ve konaklama.                                                                                                                                      

Otelimiz : Negin Traditional Hotel /Butik

 

4. Gün/25 EKİM KASHAN-NAIN - YEZD

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası  YEZD şehrine doğru yolculuğumuza başlıyoruz. 395 km mesafe yolumuzu yaklaşık 5 saat içinde  tamamlayacağız. YEZD yaklaşırken gezilerimize başlıyoruz. İlk durağımız dünya mirası listesine alınmayı bekleyen Meybod Kenti. İslam öncesi zamana ait önemli eserlerin bulunduğu kentte ilk molamız Kerpiç Evler Bu yapılar önceki çağlarda buzdolabı görevini üstlenerek, bölgede yaşayan insanlar kar ve buzu kışın dağlardan getirip bu binalarda saklayarak yaz için hazırlık yapılırmış. Gezimizde , Yazd Atash Behram -Ateş Tapınağı (Dakhme), Zerdüşt dininin en önemli ateş tapınaklarından biridir. Binanın içindeki küçük müzede kutsal ateş, 470 yılından beri hiç sönmeden yakılmaktadır. Görevli rahipler, badem veya kayısı odunları ile ateşi beslemekte ve 24 saat süreyle hiç sönmeden yanmasını sağlamaktadır. Bu ateş Yezd’e Ardakan’daki orijinal yerinden 1940 yılında nakledilmiştir. Müzedeki tablolarda Zerdüşt’ün büyük boy temsili bir portresi dikkat çeker. Duvarlarda Zerdüştlerin kutsal kitabı olan Avesta’dan bazı ayetler İngilizce açıklamaları ile birlikte yer almaktadır.  Daha sonra  otelimize geçiyoruz. AKŞAM YEMEĞİ geceleme otelimizde.                                                                    

   Otelimiz : Yazd Kohan Hotel/ Butik

5 Gün/26 EKİM YEZD-ISFAHAN

Sabah Otelde Alacağımız kahvaltının ardından Dünyanın yarısı denilen İsfahan’a hareket yaklaşık 4,5 saat sonra İsfahan dayız. İsfahan Şehri Müslüman tarafından 640 yılında fethedilmiştir. Selçuklu Hükümdarı Tuğrul Bey’in başkent yaptığı ve torunu Melik Şah’ın geliştirdiği bu şehrin tarihi köprüleri panoramik olarak görülecektir. Panoramik olarak yapılacak şehir turumuzda; Nakşı Cihan Meydanı, Şeyh Lütfullah Camii, Ali Gapu Sarayı, Kapalı Çarşı, Kırk Sütun Sarayı görülecek yerler arasındadır. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan meydan için dünyanın en büyük meydanlarından biri olduğu söylenmektedir. Eski adı Meydan-ı Şah’dır.. Meydanın çevresini oluşturan binada kapalı çarşı bulunur. Ali Gapu sarayı 6 katlı yapısıyla meydana hakim durumdadır.. Bu yapının 20 tane sütunu ve önündeki havuzda yansıyan 20 sütun görüntüsü vardır. Böylece toplamda 40 sütun görüntüsü oluştuğu için buraya Kırk Sütun Sarayı ismi verilmiştir.  Öğleden sonra Grand Bazaar,( BÜYÜK KAPALI ÇARŞI) Isfahan ‘da  ALIŞ VERİŞ  molası  vereceğiz. İsfahan, İran'da bulunan ve Qeysarriyeh Pazarı, Qeysarie pazarı veya Soltani pazarı olarak da bilinen tarihi bir pazardır. Qeysarie pazarındaki ana ticari faaliyetler halı ve kilim satışlarıdır. Çarşı, safevi döneminde en büyük ve en lüks ticaret merkezlerinden biriydi  Ardından otelimize hareket ve konaklama. Akşam YEMEĞİ                   

 

Otelimiz : Keryas Traditional Hotel /BUTİK

6. Gün/27 EKİM İSFAHAN

Sabah kahvaltı sonrası İSFAHAN  çevre gezilerimize devam edeceğiz. İsfahan şehir merkezine yakın mesafede bulunan  Humeynişehr e geçiyoruz, Humeynişehr, İran'ın İsfahan Eyaleti'nde şehir. İdari olarak Humeynişehr şehristanı'nın yönetim merkezi olan şehrin 2006 nüfusu 218.737'dir. Daha bilinen adı 'Sede' olan kent günümüzde İsfahan metropol alanının bir parçası durumuna gelmiştir. Tarihi  ATEŞ TAPINAĞI olarak adlandırılan , tepedeki eski kaleyi ziyaret ediyoruz. Buradaki ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra ,gezimize devam edeceğiz, istikametimiz Necefabad   kenti,  burada  ÖĞLE  YEMEĞİ  molası  vereceğiz. Moladan sonra , Arg E Sheykh Bahayi ziyaretine gideceğiz. Burası yerel halkın gezmek dinlenmek için geldiği mekandır. Ziyaretimiz sonrası yeniden İsfahan’a döneceğiz.  Geceleme otelimizde.                                

Otelimiz : Keryas Traditional Hotel /BUTİK

7. Gün/28 EKİM İSFAHAN – TAHRAN

Bugün kahvaltı sonrası ,kısa serbest saatlerimiz olacaktır.  Öğle saatlerinde yola çıkacağız  geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Başkent Tahran’a doğru özel aracımız ile seyahat edeceğiz. KUM’ da mola vereceğiz. AKŞAM YEMEĞİ  servisini bu bölgede alacağız.  Akşam yemeğinden sonra ,  TAHRAN Uluslararası İmam Humeyni Havalimanına doğru yola  çıkıyoruz.  Gece saatlerinde alandayız. Alanda kısa beklemeyi takiben , Check in işlemlerimize başlıyoruz. (UÇUŞUMUZ  GECE YARISINI GEÇE 03:45 de )

         29 EKİM                              TAHRAN -İSTANBUL         03:40  06:25

Pegasus  Hava Yolları tarifeli seferi ile  TAHRAN- SABIHA GÖKÇEN uçuşumuz  03:40 da yapılıyor.

8. Gün/29 EKİM İSTANBUL- VARIŞ 06:25

Sabah saatlerinde Sabiha Gökçen Hava Limanına ulaşıyoruz. Turumuzun sona ermesi.

ÖN REZERVASYON

Ulaşım

PEGASUS  HAVA YOLLARI

22/10/2019 Sal

PC512

İstanbul - Tahran

23:10 02:45

P

PAGT/INT

29/10/2019 Sal

PC513

Tahran - İstanbul

04:10 07:10

P

PAGT/INT

 

Yorum
:
Yanıt