KAPALI GRUP KÜBA TURU-WTATİL ÖZEL

Tur Bilgileriniz
 • Süre :
  9
 • Vize Durumu :
  KOLAY VİZE 50 EUR
 • Havayolu :
  TÜRK HAVA YOLLARI
 • Kalkış:
  İstanbul
9 Gün
Sizi Arayalım Talep Gönder
ÇİFT KİŞİLİK ODA
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
20/01/2025
1 $
21/01/2025
1 $
22/01/2025
1 $
TEK KİŞİLİK ODA
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
20/01/2025
1 $
21/01/2025
1 $
22/01/2025
1 $
ÜÇ KİŞİLİK ODA
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
20/01/2025
1 $
21/01/2025
1 $
22/01/2025
1 $

Tur Programı

İSTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA, SAAT 22:00

İSTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA, SAAT 22:00

[ Tur hareket tarihinde, Uçuş saat gece yarısını geçe 02:15 olduğu için, tarih olarak dikkat ediniz ] Akşam, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali EJDER TURIZM ofisinde saat 22:00 ‘de buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra TÜRK HAVA YOLLARI uçuşu ile Havana’ya yolculuğumuza başlıyoruz. Geceleme uçakta olacaktır.

1.GÜN: ISTANBUL- HAVANA THY uçuş saati: 02:10 07:45

Sabah 07:45’te Küba’nın başkenti Havana’ya ulaşıyoruz. Havalimanında karşılanma ve rehberimiz eşliğinde, gezimize başlıyoruz.

HAVANA ŞEHİR TURU ÖĞLE YEMEKLİ TUR *       

Etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşa edildiği haliyle kendini korumuş, 50’li ve 60’lı yılların amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana; İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğrayarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılara el sallayarak turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz. La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak.   UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti  denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu   daha iyi anlamaktadır. Öğle yemeği turumuz esnasında alınacaktır. Turumuz sonunda otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

Otelimiz: Hotel Paseo 3*vb. 

 

2.GÜN: PINAR DEL RIO – VINALES VADİSİ TURU ( Extra tur )

Kahvaltı sonrası serbest günümüz başlıyor.       

Arzu eden misafirlerimiz için, öğle yemekli-Tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turumuz olacak. Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve Vinales’te yerel bir Puro Çiftliği’ni ziyaret edeceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restoranda yiyeceğiz. Cueva del Indio Mağarası’nın içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor.Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından     Havana'ya geri dönüyoruz.       

Otelimiz: Hotel Paseo 3*vb.    

3.GÜN HAVANA

 Kahvaltı sonrası serbest günümüz başlıyor. Geceleme Havana’da.      

Otelimiz: Hotel Paseo 3*vb. 

4. – 5. – 6. Günler: HAVANA

Bu sabahtan itibaren üç gece dört gün sürecek serbest zamanımız başlıyor.

3 GECE/4 GÜN KONAKLAMALI [CIENFUEGOS – TRINIDAD – SANTACLARA – VARADERO TURU.] Bu tura katılmak istemeyen misafirlerimiz Havana’da konaklamaya ve serbest zamanlarını geçirmeye devam edeceklerdir.

Not: Tur liderimiz Ekstra turu gerçekleştirmek üzere grupla birlikte hareket edecektir.

Trinidad – Santa Clara – Cienfuegos – Varadero Turu // 3 gece 4 gün       

Extralı Gezi Planı :       

4.GÜN:  CIENFUEGOS TRINIDAD     

Sabah kahvaltısının ardından aracımız ile ilk olarak UNESCO dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS kentini, meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacak. Daha sonra Trinidad şehrine devam ediyoruz. Turumuzun sonunda  Trinidad’da Casa Particular konaklama olacaktır.

***Bu turumuz 2 GECE CASA konaklamalı + 1 GECE HER ŞEY DAHİL OTEL konaklamalı + 2 Öğle yemeği + turlar ve ziyaretler giriş ücretleri + rehberlik hizmeti dahildir.

5.GÜN: TRINIDAD -ANCON PLAJI

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Trinidad şehir turumuzu yapacağız. Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz. Plaza Mayoru ziyaret edeceğiz, Canchánchara Bar’da özel yöresel kokteylden tadacağız, Bugün ayrıca Ancon sahiline gideceğiz

Denize girme imkanımız olacaktır.Geceleme Casa Particular konaklama olacaktır.

6.GÜN: SANTA CLARA – VARADERO

Sabah erken kahvaltı sonrası saat 08:30’da Santa Clara‘ya yolculuğumuz başlıyor. Plaza Ernesto  Che Guevara, CHE Müzesi ziyaretimizi yapacağız. Burası her gün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir. Yine Santa Clara merkezde yer alan eski tren rayları ve zırhlı tren anıtını ziyaret   

edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz sonrası yerel bir restoranda alınacaktır. Daha sonra Varadero‘ya yöneliyoruz, Matanzas bölgesinden geçerek güzergahımız üzerinde Küba’nın en yüksek otoyol köprüsüne yakın bir noktada yol molası da vermek sureti ile, manzara izliyoruz. Varadero sahil bölgesine ulaşıyoruz yolculuğumuz yaklaşık 4 saat sürecektir. Varışımızı takiben her şey dahil hizmet veren tesisimize giriş yapacağız.Yüzme imkânı bulacağımız bir özel gün bizleri  bekliyor. Geceleme Varadero’da HER ŞEY DAHİL OTELDE.  

Otelimiz: Brisas Del Caribe 3*vb. 

 

***Bu turumuz 2 Gece Casa konaklamalı + 1 Gece Her Şey Dahil Otel konaklamalı + 2 Öğle yemeği  

Turlar ve ziyaretler giriş ücretleri + rehberlik hizmeti dahildir.  

7.GUN : VARADERO - HAVANA

Kahvaltı sonrası Havana’ya transfer oluyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 2,5 saat sürecektir. Havana’ya varışımızı takiben serbest zamanlar. Geceleme Havana’da.  

Otelimiz: Hotel Paseo 3*vb. 

8. GÜN: HAVANA – ISTANBUL 09:10 08:30+1

Bugün Havana ‘dan ayrılıyoruz. Erken saatlerde Havana Havalimanı’na geçiyoruz.       

TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile 09:10’da dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.       

(Dönüş uçuşunda [Havana - İstanbul] uçak Caracas'ta durup yakıt ikmali yapar. Uçaktan inilmez!)       

9.GÜN: ISTANBUL-varış 08:30

Sabah 8:30’da İstanbul  Havalimanı’na ulaşıyoruz. Turumuzun sona ermesi.  

Fiyata Dahil Olanlar

Fiyata Dahil Olan Hizmetlerimiz  :

TÜRK HAVA YOLLARI ile İSTANBUL –HAVANA – İSTANBUL uçak bileti 23 kg Bagaj

Havalimanı transferleri

7 Gece Havana’da 3* otel KONAKLAMA HAVANA

1 ÖĞLE YEMEĞİ.

Havana’da YARIM GÜNLÜK ŞEHİR TURU TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ

Zorunlu Sigortası 

*Yurtdışından katılacak misafirlerimiz (Sigortalarını çıkış ülkesinden yaptırmalıdır)

*Pasaport geçerlilik süreniz en az 1 yıl olmasına özen gösteriniz. Süreyi kontrol ediniz.

Fiyata Dahil Olmayanlar

Fiyata Dahil Olmayan Servisler :

Küba KOLAY Vize ücreti (50 EUR) NOT: Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir. Programda belirtilmeyen yemekler ve dahil yemeklerde alınan içecekler.

EKSTRA TURLAR.

Yurt dışı çıkış pulu (150 TL)

TURUMUZUN YABANCI - YEREL SERVISLER - REHBER KAPTAN GARSON İÇİN BAHŞİŞLERİ-50 EUR

 

Pinar Del Rio & Vinales Vadisi

 Turu Öğle Yemekli

 3 Gece / 4 Gün Trinidad – Santa Clara – Cienfuegos – Varadero Turu

Tütün tarlalarını gezerken, tütünün nasıl yetiştirildiği hakkında bilgi ediniyoruz.

Vinales’te Puro Çiftliği’ni ziyaret ediyoruz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarasının eşsiz güzelliğine tanıklık ettikten öğle yemeğini El Palenque Restoran’da yiyeceğiz. Cueva del Indio Mağarası’nın içinden nehri sandalla geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da Leovigildo

tarafından evrimin insana doğru gelişiminin resmedildiği kayaların üzerine çizilmiş duvar resmini ziyaret ediyoruz. Burası Küba’ya gelenlerin önünde fotoğrafı olmadan dönmediği bir doğal fotoğraf stüdyosudur.

Unesco Dünya Mirası Listesi’nde korunan bir kent; Trinidad! Bu ekstra tur seçiminiz ile birlikte ilk gün CIENFUEGOS kentini, meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret ettikten sonra

öğle yemeğini yerel bir restoranda alarak gün sonunda konaklamayı Trinidad’da yapacağız. İkinci gün Trinidad’ın tarihi sokaklarında yürüyerek şehir turumuzu yapacağız. Plaza Mayor ziyareti sonrası La Canchánchara

Bar’da kokteyl tadımı yaparak konaklama yapacağımız Casa Particular konaklama ekstra tur paketinin son gününde Santa Clara kent gezisini yaparak eski tren rayları ve zırhlı tren anıtını gördükten sonra, Plaza Ernesto Che Guevara, CHE Müzesi ziyaretimizi yapıyoruz. Öğle yemeği yerel bir restoranda alınacaktır. Günün gezileri tamamlandıktan sonra Varadero’nun eşsiz bucaksız beyaz kumsallarının bulunduğu otelimize transfer oluyoruz, dingin ve berrak denizinin tadını çıkararak yüzme imkânı. Geceleme Varadero’da HER ŞEY DAHİL otelimizde.

Kişi Başı 125 USD

Kişi Başı 410 USD

 

Ulaşım

 

 
 

2 MART

02MAR  ISTHAV KK25  0210 0715                                                          

 09MAR  HAVIST KK25  0840 0905+1 

6 MART

 06MAR  ISTHAV KK25  0210 0715                                                                     

 13MAR  HAVIST KK25  0940 0905+1 

16 NISAN

16APR  ISTHAV KK20  0205 0735

 23APR  HAVIST KK20  0900 0835

21 MAYIS

GPMTKGM 25JAN UWTDP8 GRP

21MAY  ISTHAV HK30  0200 0730

 28MAY  HAVIST HK30  0855 0845*

 

06OCAK

TK 183 W 06JAN 1 ISTHAV HK1          0210 0715  

TK 183 U 13JAN 1 HAVIST HK1       3  0840 0855+1 

 

15 OCAK

TK 183 W 15JAN 3 ISTHAV HK1          0210 0715   789 E 0 M

TK 183 U 22JAN 3 HAVIST HK1       3  0840 0855+1 789 E 1 M

20 OCAK

TK 183 W 20JAN 1 ISTHAV HK1          0210 0715   789 E 0 M

TK 183 U 27JAN 1 HAVIST HK1       3  0840 0855+1 789 E 1 M

21 OCAK

TK 195 W 21JAN 2 ISTHAV HK1          0210 0715   789 E 0 M

TK 195 U 28JAN 2 HAVIST HK1       3  0840 0855+1 789 E 1 M

22 OCAK

TK 183 W 22JAN 3 ISTHAV HK1          0210 0715   789 E 0 M

TK 183 U 29JAN 3 HAVIST HK1       3  0840 0855+1 789 E 1 M

 

                                                              

                                                           

                                                                

 
 
 

 

Copyright © 2024 | Tüm Hakkı Saklıdır