GÜNEY AFRİKA TURU - QR - 10 GÜN / Özel Grup

Puanı : 10 Yorum Yap
Tur Bilgileriniz
 • Süre :
  10
 • Vize Durumu :
  VİZE GEREKMEMEKTEDİR
 • Havayolu :
  QATAR HAVAYOLLARI
 • Kalkış:
  İstanbul
10 Gün
Sizi Arayalım Talep Gönder
Çift Kişilik Odada Kişi Başı
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
20/11/2024
1 $
Tek Kişilik
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
20/11/2024
1 $
Üç Kişilik Odada Kişi Başı
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
20/11/2024
1 $

Tur Programı

İstanbul Havalimanı Buluşma 16.00

Saat 16.00’da İstanbul Havalimanında Ejder Turizm operasyon sorumlusu ile buluşmamız var. İşlemlerimizi ve check-in işlemlerimizin ardından Qatar Hava Yolları tarifeli seferi ile Güney Afrika yolculuğumuz başlıyor.

1.Gün / İSTANBUL – CAPE TOWN 20:05

Saat 20.05’te Qatar Havayolları tarifeli seferi ile Doha aktarmalı olarak Cape Town uçuşumuzu yapıyoruz.

 

 

2.Gün/ CAPE TOWN VARIS

2. Gün/ CAPE TOWN Varış
Sabah saat 10.5 0’de Cape Town’a ulaşıyoruz. Varışta havalimanından özel aracımız ile şehir merkezine İlerliyoruz. Konaklayacağımız otele giriş yapıyor, odalarımıza yerleşiyor ve kısa bir dinlenme ardından ŞEHİR TURUMUZU yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Öğle yemeği turumuz esnasında alınacak. Bugün panaromik şehir turunda Parlamento Binası, Company Gardens, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli, Adderly Caddesi ve renklilerin ve Müslüman nüfusun yoğun olduğu Bo-Kaap Bölgesi keşif duraklarımız. Turumuzun son durağı ise Cape Town Water Front. Burasımasa dağı manzarası ve okyanusun büyüleyici güzelliği ile alışveriş yapabileceğiniz ve restoranların bulunduğu bir liman bölgesidir. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.
OTELİMİZ: NEW TULBAGH HOTEL 3* VB.

3.GÜN/ CAPE TOWN / HOUTBAY – ÜMİT BURNU

Bugün kahvaltı ardından turumuz için yola çıkıyoruz. 

HOUTBAY – ÜMİT BURNU TURU [TAM GÜN – ÖĞLE YEMEKLİ – ]
Rehberimiz eşliğinde turlarımıza devam ediyoruz. Sabah hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Clifton bölgesinden geçerek balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacak. Tekne ile açılarak Duiker Kayasındaki doğal ortamlarında Afrika’nın kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra otobüsümüz ile granit kayalar üzerine yapılmış olan Chapmans Peak yolundan geçerek, Bartheolemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu’na doğru yola çıkıyoruz. Ümit Burnu’na vardığımızda finiküler ile dünyanın en yüksek noktasındaki deniz feneri görülecektir. Ümit Burnunun keşfinde ilk ayak basılan noktayı gördükten sonra yerel restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardından sevimli Afrika Penguenlerini görme şansımız olacak.
Daha sonra donanmanın bulunduğu Simon’s Town’dan geçerek Cape Town’a geri dönüyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

OTELİMİZ: NEW TULBAGH HOTEL 3* VB.

4.Gün / CAPE TOWN / STELLENBOSCH ÜZÜM BAĞLARI VE ŞARAP TADIM TURU

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından turumuz için yola çıkıyoruz. 

STELLENBOSCH VADİSİ ÜZÜM BAĞLARI VE ŞARAP TADIMI TURU [TAM GÜN – ÖĞLE YEMEKLİ ]
Rehberimiz eşliğinde turlarımıza devam ediyoruz. Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından aracımızla Cape Town yakınlarındaki Stellenbosch Kasabasına doğru güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Şehir hayatından uzaklaşırken yolculuğumuz esnasında yol kenarındaki büyük ve endamlı ağaçlar bizi bu güzel günün başladığının habercisi olacak. Stellenbosch kasabasına vardığımızda kasabada ufak bir gezinti yapma şansımız olacak. Ardından üzüm bağlarıyla ünlü bu vadiye karşı, doğanın yeşil renklerinin en güzelleri Eşliğinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardından yerli çiftçilerin üzüm bağlarına Afrika’nın
Meşhur şaraplarının tadımına gidiyoruz. Aynı bölgede kakao çekirdeğini ve ev yapımı kalıp çikolataları da
test etme şansımız olacak. Akşamüstü turumuzun sonunda otelimize geri dönüyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

OTELİMİZ: NEW TULBAGH HOTEL 3* VB.

5.GÜN/ CAPE TOWN/ JOHANNESBURG UÇAK 08:30

Sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. 08.30 uçağı ile Johannesburg yolculuğumuza başlıyoruz.

Bugün uçuşumuzun ardından Johannesburg şehir turumuzu yapacağız. Mandela Meydanı, Sandton, Mandela Köprüsü, Meclis Binası turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında. Turumuz sona erdikten sonra otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: HOLIDAY INN EXPRESS WOODMEAD 4* VB.

6.GÜN/ JOHANNESBURG - PILANESBERG

JOHANNESBURG – PİLANESBERG MİLLİ PARKI & SAFARİ
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Pilanesberg Milli Parkın ve Sun City’e doğru yola çıkıyoruz. Afrika denilince akla vahşi doğa, burada yaşayan hayvanlar ve safari gelmektedir. Bölgeye varışımız ardından bizleri bekleyen 4x4 safari kamyonlarımızla 3 saatlik keyifli bir safariye çıkıyoruz. Öğle yemeği turumuz esnasında alınacaktır.
Safari boyunca Pilanesberg Milli Parkında volkanik oluşumlu dağların arasında, doğal tabiat ortamlarında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince “Big Five” olarak tanımlanan; aslan, leopar, fil, bufalo ve gergedanın yanı sıra zürafa, impala, zebra, antilop gibi hayvan türleriyle 350 farklı kuş türü, 65 sürüngen familyasını doğal ortamında ziyaret ederek görme şansını
Yakalayacağız. Bu gezimizin sonunda bölgedeki otelimize dönüyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.
OTELİMİZ: THE KİNGDOM RESORT 4* VB.

7. Gün / JOHANNESBURG

Sun City eğlence ve kumarhaneler bölgesidir. Bu dünyaca ünlü sayfiye ve kumarhaneler bölgesini geziyoruz. Öğle yemeğimizi burada alacağız. Öğle yemeğimizden sonra Sun City, eğlence merkezinde serbest vaktimiz olacak. Bölgede bulunan büyük kumarhaneler, barlar ve restoranların yanı sıra su parkları ve isteyen misafirlerimiz çeşitli aktiviteler bulunmaktadır. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.
OTELİMİZ: THE KİNGDOM RESORT 4* VB.

8. Gün / JOHANNESBURG / GOLD REEF CITY ALTIN MADENİ & TEMA PARK TUR APARTHEID MÜZESİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından turumuz için yola çıkıyoruz.

GOLD REEF CITY ALTIN MADENI VE TEMA PARK- APARTHEID MÜZESİ TURU [TAM GÜN ]
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından rehberimizle turumuza devam ediyoruz. İlk durağımız ırkçılık rejimine maruz kalmış Afrika tarihini konu alan Apartheid Müzesi. Nelson Mandela ve arkadaşlarının bu rejime karşı vermiş olduğu mücadeleyi, maruz kaldıkları siyasi, sosyal ve ekonomik ayrımcılıkları konu alan bu müzede duygulanmamak elde değil. Müze ziyaretimizin ardından sırada altın madeni ziyaretimiz var. Öğle yemeği turumuz esnasında olınacak. 1960 tan sonra başlayan Afrika’daki madenlerin keşfiyle Johannesburg çok önemli maden ocaklarına ev sahipliği yapmıştır. Eski dönemden bugüne Kadar büyük maden işletmelerinin kurulduğu, altın ve elmas başta olmak üzere platin ve gümüş madenlerinin yer aldığı Johannesburg’un güneyindeki bu bölge şimdilerde çok büyük bir tema parkı ve geçmişten günümüze gelmiş eski bir altın madenini ziyaretçiler için gezilebilir şekilde bizlere sunulmaktadır. Burada yeryüzünden 75 metre aşağı inip altın madeniz ziyaretimizi yapacağız. Maden içerisinde kullanılan sistemleri ve çalışma şartlarını baretlerimiz ve fenerlerimizle bir madenci edasıyla tecrübe edeceğiz. Altın madeni turumuz sonrasında bölgede bulunan büyük eğlence parkında zaman geçirme şansımız olacak. Turumuzun sonunda otelimize geri dönüyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.
OTELİMİZ: HOLIDAY INN EXPRESS WOODMEAD 4* VB.

9. Gün / JOHANNESBURG – İSTANBUL 21:35 07:50+1

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest saatlerimiz olacak. Bugün son günümüz. Rehberimizin belirttiği saatlerde havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Qatar Hava Yolları uçuşu ile Doha aktarmalı dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

10. Gün / İSTANBUL varış 18:35

İstanbul Havalimanı’na 18.35’da varış. Turumuz burada sona eriyor.

UYARI/ NOTLAR

18 yaş altı yolcular Nüfus kayıt Örneğini İngilizce tercümesi yanlarına bulundurmaları gerekiyor, anne ve babadan her ikisi olması koşulu ile,  eğer ebeveynlerden biri eksik ise, muvafakat name (tercüme edilmiş) ek evrakı ayrıca gereklidir. (Güney Afrika girişlerinde ve uçağa binmeden sorulmaktadır.)

Tur Haritası

Fiyata Dahil Olanlar

Ücrete Dâhil Hizmetler;
 Qatar Havayolları ile Doha aktarmalı İstanbul-Cape Town / Johannesburg-İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti.
 Cape Town-Johannesburg tek yön yerel hava yolu bileti
 3 Gece Cape Town ve 3 Gece Johannesburg 2 Gece Pilanesberg
 Toplam: 8 Gece 3/4 yıldızlı ve butik otellerde konaklama
 Programda belirtiler tüm yemekler
 CAPE TOWN ŞEHİR TURU
 JOHANNESBURG ŞEHİR TURU
 Programda belirtilen tüm geziler
 Türkçe rehberlik hizmeti
 Zorunlu sigorta
 Havalimanı – Otel- Şehir - Tüm Transferler
 Ankara – İstanbul iç hat
 Bahşişler

Fiyata Dahil Olmayanlar

Ücrete Dahil Olmayan Detaylar;
 Yurt Dışı Çıkış Hariç (150 TL)
 Yemeklerde alınan içecekler.
 Kişisel Harcamalar

 

ÇOK ÖNEMLİ BİLGİ :18 yaş altı yolcular Nüfus kayıt Örneğini İngilizce tercümesi yanlarına bulundurmaları gerekiyor, anne ve babadan her ikisi olması koşulu ile,  eğer ebeveynlerden biri eksik ise, muvafakat name (tercüme edilmiş) ek evrakı ayrıca gereklidir. (Güney Afrika girişlerinde ve uçağa binmeden sorulmaktadır.)

 

Ulaşım

 

 
 
20 KASIM 
 

QR 246 T 20NOV 3 ISTDOH HK1 2005 0020+1 78

QR1369 T 21NOV 4 DOHCPT HK1 0145 1030 359

QR1368 Q 29NOV 5 JNBDOH HK1 A 2135 0705+1 

QR 245 Q 30NOV 6 DOHIST HK1 1405 1835 788 

 

Cape Town Capetonian Hotel Vb.

,

The Kingdom Resort vb.

,

Holiday Inn Express Sandton-Woodmead vb.

,

Copyright © 2024 | Tüm Hakkı Saklıdır