ERMENİSTAN / APEX ÖZEL

Yorum Yap
Tur Bilgileriniz
  • Süre :
    6
  • Vize Durumu :
    VİZELİ
  • Kalkış:
    İstanbul
6 Gün
Sizi Arayalım Talep Gönder

Tur Programı

1. Gün : LARNACA – ERİVAN 15 Haziran 18.20 – 21.45

Larnaca Havalimanında 15.20 buluşma , Check in işlemlerini takiben Wizz Air  tarifeli seferi ile Ermenistan’ının başkenti          Erivan’a uçuş. Erivan’a varış.

Yerel rehberimiz tarafından karşılandıktan sonra özel aracımızla konaklayacağımız otelimize transfer olacağız. Geceleme 4* otelimizde.

2.Gün: ERİVAN - 16 Haziran

Şehir merkezi, Cumhuriyet meydanı, Devlet Üniversitesi, Şehir panoraması, Mother Ermenistan Anıtı, Parlamento, Başkanlık Sarayı, Opera, Spor ve Konser Kompleksi dahil olmak üzere Erivan ‘da göreceğimiz yerler arasında ardından Matenadaran ziyareti (koleksiyonları dünyanın en büyüklerinden biri olan eski el yazmaları deposu). Bu olağanüstü koleksiyon, 7. yüzyıldan kalma el yazmaları içerir ve tarih ve sanat amatörleri ve profesyonelleri tarafından büyük beğeni toplar. Akşam yemeği yerel restoranda alacağız.

Turumuzun sonunda otelimize geçiyoruz. Geceleme 4*otelimizde.

3.Gün Garni - Geghard "Taşlar Senfonisi" 17 Haziran

Bu sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası turumuza devam edeceğiz.

Ermenistan'da Güneş Tanrısı'na adanmış kalan tek pagan tapınağı GARNI ‘ye gidiyoruz. Garni'de MS 77'de Kral Trdat (Arşakid Hanedanı) tarafından inşa edilen Myrth-. Charentc Arc'ta (antik kemer) fotoğraf çekimi için duruyoruz. Tapınak, karakteristik sütunlarla Greko- Romen tarzındadır. Güzel bir manzara sunan derin bir kanyon ile kayalık bir sırtın üzerinde gururla duruyor. Tapınak, Arsak hanedanının yazlık konutuydu. Yakındaki Kraliyet Sarayı ve Kraliyet hamamı kalıntılarını da ziyaret ediyoruz. Garni Kanyonu, düşen kayalıkların görüntüsünü yaratan muhteşem ve seçkin bir manzaradır. Manzarasından dolayı "Taşlar Senfonisi" adını almıştır. Garni kanyonunun güzel manzarası içinde tarihi ve doğayı keşf ediyoruz.

Daha sonra ise adı "kutsal mızrak" anlamına gelen, çarmıha gerilmiş Mesih'in vücudunu delen aynı mızrak olan uzun süredir korunan mızrağın onuruna yapılmış benzersiz mağara tapınağı St. Geghard'a (12. - 13. yy) gidiyoruz.. Geghard Manastırı, UNESCO Dünya Mirası listesindedir.Öğle Yemeği; Yerel Bir Köyde alınacak Köylülerin kendi imkanları ile sunduğu bir öğün olacak.“Lavaş” yapımı sürecini izleyerek, otantik Ermeni yemeklerini deneyerek, yerel köy yaşamıyla tanışıyoruz. Turumuzun sonunda Erivana döneceğiz. Geceleme 4* otelimizde. 

4.Gün Vernissage - Sevan Gölü – Tsaghkadzor 18 Haziran

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası turumuza devam ediyoruz. Vernissage pazarını göreceğiz. (sanat , geleneksel halıların, mücevherlerin, eski madeni para ve madalyon koleksiyonlarının, müzik aletlerinin, elektronik eşyaların eşsiz örneklerini bulabileceğiniz bir açık hava sergi pazarı)

Daha sonra ,Avrasya'nın en büyük yüksek dağlık tatlı su göllerinden biri olan Sevan'a gidip, gölün büyüleyici manzarasının açıldığı Akhtamar yarımadasına tırmanış gerçekleştiriyoruz. Yüzyıllardır göle hakim bir yarımada üzerinde ihtişamıyla ayakta duran Sevanavank manastırını ziyaret ediyoruz.

Sevan Gölü’nde Öğle Yemeği ( Balık restoranı )

Turumuzun devamında ,Tsakhkadzor kasabasına gideceğiz. Ormanlık dağların büyülü yeri (“çiçek vadisi” anlamına geliyor), bu küçük kasaba çevresinde kısa bir yürüyüş turu yapıyoruz.

Burası kış ayında kayak merkezi olarak kullanımaktadır. Bu sebeple teleseyijler var. Arzu edenler biletini alarak daha yükseğe bu yolla çıkıp , manzarayı izleyebilir ( yaklaşık 6 USD) Bugün son olarak Kecharis manastırını ziyaret ediyoruz. Turumuzun sonunda Erivan’a geri döneceğiz. . Geceleme 4* otelimizde.

5. Gün ERİVAN – LARNAKA 19 Haziran 22:20 00:05

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Alışveriş,  ve gezme fırsatı daha sonra havalimanına transferimiz yapılıyor. 22:20’de uçuşumuz var. Larnaka havalimanına varış saatimiz 00:05 (20 Haziran) turumuzun sona ermesi.

Fiyata Dahil Olanlar

PAKET FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER :

 

4 Gece Yerevan ‘da konaklama 4* otelde

Tüm kahvaltılar 2 ÖĞLE yemeği

1 Akşam yemeği

Programda belirtilen TÜM geziler ve giriş ücretleri

Yerel Rehberlik Hizmeti

Türkçe Rehberlik Hizmeti

Tam gün Garni - Geghard "Taşlar Senfonisi" turu

Tam gün Vernissage - Sevan Gölü – Tsaghkadzor turu

 

Fiyata Dahil Olmayanlar

PAKET FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :

Vize ücreti

Yerel Bahşişler Tavsiye edilen; Kişi Başı 50 USD

Programda açıkça belirtilmemiş tüm diğer aktiviteler ve yemekler

Copyright © 2024 | Tüm Hakkı Saklıdır