JAPONYA KORE TURLARI (SAKURA) -12 GÜN- KAMPANYALI - SİNGAPUR HY.

Yorum Yap
Tur Bilgileriniz
 • Süre :
  12
 • Vize Durumu :
  VİZESİZ
 • Havayolu :
  SINGAPUR HAVAYOLLARI
 • Kalkış:
  İstanbul
12 Gün
Sizi Arayalım Talep Gönder
Çift Kişilik Oda
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
10/04/2022
2,684 $
12/04/2022
2,684 $
17/04/2022
2,684 $
Tek Kişilik Oda
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
10/04/2022
3,179 $
12/04/2022
3,179 $
17/04/2022
3,179 $

Tur Programı

1. Gün / İstanbul – Singapur – Tokyo 13:30 / 05:00+1

Sabah saat 10:30’da İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Gidiş Terminali, EJDER TURIZM görevlileri ile  buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, SİNGAPUR  Hava Havayolları’nın  tarifeli saferi ile saat 13:30’da Singapur aktarmalı olarak Japonya’nın başkenti TOKYO ‘ya hareket ediyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor.

2.Gün / Singapur-Tokyo 08:00 / 15:55

Saat 15:55’de Tokyo’ya varışımızın ardından otelimize transfer olacağız. Otele  yerleştikten hemen sonra  gece  dışarı çıkmak isteyecek misafirlerimiz için bir  aktivitemiz var. AKŞAM GECE TURU  (Ekstra Tur) Bu akşam saat 17:30 da otelimizden ayrılacağız. METRO hattını kullanarak, TOKYO KÖRFEZİ limanına geçiyoruz. Tokyo Bay Cruise with Buffet Dinner and Oiran Show  750  TL AÇIK BÜFE yemekli, KÖRFEZ Tekne turu – Japon Geleneksel Kıyafetleri Gösterili Tokyo Körfez tekne turumuzun  limandan hareket saati 19:00. Yemekli  gece turumuz 2 saat  sürecektir. Turumuzun bitiminde yine METRO hattını kullanıyoruz. Ve rehberimiz ile birlikte otelimize  dönüyoruz. Hem şehirde yürüyüş yapıyoruz hem de Japonya yerel hayatının içine karışıyoruz. Keyifli bir akşam turundan sonra otelimizdeyiz. Geceleme  otelimizde.

OTELİMİZ : APA Hotel Tokyo 3* vb.

 

Japonya'ya Seyahat Edecek Türk Vatandaşlarının Dikkatine

Japonya ile Türkiye arasındaki "Vize Muafiyet Anlaşması" uyarınca, turizm ve iş ziyareti amacıyla Japonya'ya gelen vatandaşlarımız 3 ay süreyle vizeden muaf tutulmaktadır. Diğer taraftan,pasaportunuzun geçerlilik süresini kontrol edininiz. Süresi 8 ayın altında kalmış Pasaportunuz ile seyahat edemezsiniz.

TC DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI

 

 

3.Gün / Tokyo

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben TOKYO şehir turumuzu yapacağız. Turumuz yarım gün sürecektir. Tur  programımızda Japonya’nın ilk imparatoru Meiji’nin ruhunu tanrılaştırmak için yapılan Meiji Shinju Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında TOKYO TOWER’dan şehrin büyüleyici manzarasını izliyoruz. Yol üzerinde panoramik olarak National Diet Building’i göreceğiz. Turumuzun sonunda TOKYO’nun meşhur caddesi GINZA STREET de mola veriyor ve turumuzu burada sonlandırıyoruz. Öğleden sonra serbest saatlerimizde Tokyo sokaklarını  keşfetmeye devam edebiliriz. Geceleme  otelimizde.

OTELİMİZ : APA Hotel Tokyo 3* vb.

 

4.Gün / Fuji Dağı – Hakone Turu

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası  serbest saatlerimiz başlıyor. Arzu eden misafirlerimiz için Ekstra turumuz  var. HAKONE-FUJI YANARDAĞI- ASHİ GÖLÜ TURU TAM GÜN   1200 TL ÖĞLE YEMEKLİ  ( Japon Mutfağı ) Turumuz sabah 07:30’da otelimizden özel otobüsümüz ile başlıyor. Tam gün sürecek bu gezimizde HAKONE / FUJİ dağı istikametine doğru yolculuğumuz  başlıyor. Rehberimizden Japonya hakkında bilgiler alıyoruz. FUJİ yanardağı eteklerine ulaşıyoruz. 5.İstasyon olarak bilinen noktaya  çıkacağız. Buradan FUJİ manzarasını izliyoruz. Daha sonra ÖĞLE YEMEĞİ molası veriliyor. Bugün menüde  JAPON Mutfağının özel lezzetleri var. Yemekten sonra da ASHİ GÖLÜ kıyısına  geçiyoruz. Japonya’nın kutsal göllerinden  olan ve UNESCO  koruması altına olan bu güzel yörede bir  tekne turuna katılıyoruz. Turumuzun bitiminde akşam saatlerinde TOKYO‘ya  döneceğiz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : APA Hotel Tokyo 3* vb.

5.Gün / Tokyo

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest günümüz olacak. Arzu eden misafirlerimiz ekstra turumuza katılabilirler. Kamakura Dev Budha - Hokoku-ji Tağınağı  Bambu Bahçeleri Tam Gün 1100 TL Öğle Yemekli  Geleneksel Japon Çayı servisi. Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası otelimizden rehberimiz ile birlikte ayrılıyoruz. Kamakura Tokyo Körfezi bölgesine geçiyoruz. Burada dev Buda Heykelini ziyaret edeceğiz. Ziyaretimiz sonrası yine Japon inanışında çok önemli yer tutan Hokoku Tapınağına ziyaretimizi yapacağız. Geleneksel mekanda Japon çayını tadıyoruz. Öğle Yemeğimizi  Japon Mutfağının özel lezzetlerinden tadarak alacağız. Turumuzun son bölümünde  Kamakura Bambu Bahçesini ziyaret ediyoruz ve turumuzu tamamlayarak otelimize  geri  döneceğiz.  Geceleme  otelimizde.

OTELİMİZ : APA Hotel Tokyo 3* vb.

6.Gün / ‘’Hızlı Tren Yolculuğu’’ TOKYO – OSAKA

Bu sabah Tokyo’dan ayrılacağız, Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası eşyalarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. TREN istasyonuna geçiyoruz. Japonya’nın dünyaca ünlü HIZLI TRENİ  yani yerel ismi ile ‘’ Shinkansen ‘’deneyimi yaşayacağız. Saatte 300 km hıza  ulaşabilen bu teknoloji harikası trenleri kullanarak Tokyo’dan OSAKA’ya  yolculuk edeceğiz.

[ Dikkat: Bagajlarımızı kendimiz istasyon içerisinde  taşıyoruz, trene binişte, Bagajların önde ve arka bölümde toplandığı bölümlere bizler yerleştiriyoruz] Yolculuğumuz  2 saat kadar sürecektir. Varışımızı  takiben, Shin Osaka  tren istasyonundan otobüs ile  ayrılıyoruz.

PANORAMİK  Osaka turumuzu yapacağız. Yaklaşık 2 saat  sürecek turumuzun  sonunda konaklayacağımız otelimize ulaşıyoruz. Otele  yerleştikten sonra ekstra tura katılabilirsiniz.

OSAKA GECE YÜRÜYÜŞ TURU   AKŞAM YEMEKLİ   700 TL

Osaka Gece sokakları yerel hayatı keşfetme ve akşam yemeği için dışarı çıkıyoruz. Şehrin iç mahallelerinde yürüyüşler yapıyoruz ve Japonların gece yemek yiyip zaman geçirdikleri mekanları keşfediyoruz. Bu mekanlardan birinde  halk ile iç içe  akşam yemeği  yiyoruz. Geceleme  Otelimizde.

OTELİMİZ : APA Hotel Osaka 3*vb.

 

7.Gün / Kyoto Nara Kobe Turu

Bu sabah kahvaltıdan sonra serbest günümüz başlıyoruz. Misafirlerimiz ekstra turumuza katılabilirler. TAM GÜN / ÖĞLE  YEMEKLİ - KYOTO- NARA ve KOBE TURU    [ 1150 TL]  Bu sabah 07:30 da otelimizden ayrılıyoruz. Tur otobüsümüz ile  Osaka  şehrinin  çevresinde yer alan üç önemli kenti ziyaret  edeceğiz. Yolculuğumuzun ilk durağı KYOTO şehri olacak. Kyoto’ya varışımızda şehri panoramik olarak geziyoruz. Shogun Ashiaga Yoshimitsu için Zen inancına göre inşa edilmiş Kinkakuji Mabedibir  diğer  adı ile  ALTIN TAPINAK  ziyaretimizi  yapacağız. Daha sonra  Japon Mutfağı Açık BÜFE bir öğle  yemeği bizleri bekliyor. Gezimizin devamında  ikinci durağımız NARA kenti olacak   ve UNESCO Mirasları listesindeki TODAJİ tapınağını ziyaret ediyoruz. Burada bahçesinde Nara geyiklerini de  görüyoruz , serbestçe  çevrede gezinmekteler. Turumuzun son noktası KOBE şehri olacak Kobe’ye  varışımızı  takiben Kobe IKUTA  tapınağını ziyaret edeceğiz. Turumuzun finalini KOBE Mozaik isimli yeme içme  mekanında bir final mola ile veriyoruz. Misafirlerimizden arzu edenler kendileri bir şeyler içip yiyebilirler (tur fiyatına dahil değildir) Turun sonunda  Osaka’ya  dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : APA Hotel Osaka 3*vb.

8.Gün / OSAKA

Osaka ‘da serbest günümüz başlıyor. Ekstra gezimiz olacak. ÖĞLE YEMEKLİ - KİŞİMOTO TURU- ERTUĞRUL FIRKATEYENİ  / 1050 TL Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası , güneye doğru ilerliyoruz. KİŞİMOTO kasabasını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz esnasında JAPON YEMEĞİ olarak alınacaktır.  Osmanlı tarihinde dramatik bir hikayesi olan Ertuğrul Firkateyninin battığı Kushimoto kayalıklarına gideceğiz. Burada Ertuğrul Şehitliği, Kushimoto ziyaret edeceğiz. Yola çıkılacağı gün Japon Deniz Kuvvetlerinin tayfun uyarısına rağmen  Ertuğrul Firkateyni planlandığı gibi 15 Eylül 1890 tarihinde Yokohama Limanı'ndan ayrıldı. Kuşimoto açıklarında tayfuna yakalanan Ertuğrul Firkateyni 16 Eylül 1890'da kayalara çarparak battı. 16 Eylül saat 21:30 civarında Ertuğrul Firkateyni, Kuşimoto yakınlarındaki kayalara çarpıp battı. Kazadan sadece 69 denizci kurtuldu. 550 Osmanlı leventi ise şehit oldu. Turumuzun sonunda otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : APA Hotel Osaka 3*vb.

9.Gün / (ARA UÇUŞ) OSAKA – SEUL 10:50 / 12:50

Bu sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz ve OSAKA Havalimanına geçiyoruz.  Yerel Hava Yolu ile Kore’nin başkenti SEUL ‘e uçuşumuzu yapmak üzere işlemlerimizi yapıyoruz. Yolculuğumuz 2 saat  sürecek. Varışı takiben havalimanından ayrılıyoruz  ve  Otelimize  geçiyoruz.  Bugün Öğleden sonra  SEUL şehir turumuzu yapacağız. Turumuzdaki ilk durağımız şehrin Namsan Bölgesi’nde bulunan 7934 metrekarelik içinde Hanok denilen Joseon Hanedanı döneminden günümüze kadar gelen geleneksel Kore evlerinin bulunduğu Namsangol Hanok Köyü. Bu ziyaretimiz  sonrası 262 metrelik Namsan Tepesi’ne çıkıp buradan şehrin doyumsuz manzarasını seyrediyoruz. Turumuzun son noktası şarkısı ile meşhur olan Gangnam semti Seul‘un hareketli caddelerinden birisi olan bu noktada arzu edenler serbest zamanlarını değerlendirebilirler yada  aracımızla  otelimize  dönebilirler. Geceleme  Otelimizde.

OTELİMİZ : Babylon Hotel 3*vb.

10.Gün / SEUL

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası serbest saatlerimiz olacak. Dileyen misafirler tam günlük ekstra tura katılabilirler. Tam Gün Ekstra Tur   Öğle  Yemekli  850 TL KUZEY- GÜNEY KORE  HUDUT BÖLGESİ – KORE SAVAŞI ANITLARI Bu sabah KORE tarihinden hepimizin çok yakından bildiği bir hadisenin yaşandığı Kuzey-Güney Savaşı bölgesine, ‘’  TAMPON BÖLGE’’ ye gideceğiz.  Birleşmiş Milletler kuvvetlerinin halen aktif olarak görev yaptığı  ara  bölgeyi , Imjingak Barış Köprüsünü KORE  savaşı anıtınım ziyaret ediyoruz. Yerel rehberimizden sınır ve savas hakkında detaylı bilgi alıyoruz. Bu bölgeye girilirken halen sıkı güvenlik tedbirleri uygulanmaktadır. (yanınıza pasaportlarınızı alınız) Turumuzun içerisinde Öğle Yemeğimizde vardır. Turumumuzun sonunda yeniden Seul ‘e  döneceğiz. [ Bilgi :Türk Ordusunun – ÇİN Halk Ordusu ile yaptığı muharebeler (Kore Savaşı ) alanı meşhur Kuruni bölgesi , bugün Kuzey Kore topraklarında bulunmaktadır.]

OTELİMİZ : Babylon Hotel 3*vb.

11.Gün / SEUL-İSTANBUL 16:45 / 22:00

Bugün SEUL ‘de son günümüz,  kahvaltı sonrası serbest saatlerimiz  ve son alış veriş  imkanımız olacak. Uçuş saatimiz  16:45.  Öğle saatlerinde saat 11:30 da odalarımızı  boşaltacağız ve otelin lobisinden hareket saatimiz  13:30.  Havalimanına  geçiyoruz  ve Singapur HY  tarifeli seferi ile  Singapur  aktarmalı olarak  Istanbul  dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

12.Gün / İstanbul 01:45 / 07:45

07:45’de İstanbul’a varış ve turumuzun sona ermesi.

Güney Kore'ye Seyahat Edecek Türk Vatandaşlarının Dikkatine !

Türkiye ve Kore Cumhuriyeti arasındaki 1973 tarihli “Vize Muafiyeti Anlaşması” çerçevesinde, iki ülke vatandaşları turistik amaçlı seyahatlerinde üç aya kadar vizeden muaftır.

                                                                                                      TC Dışişleri Bakanlığı

 

TUR İÇERİSİNDE beliritilen  Öğle ve Akşam yemekleri  Japonve Kore Mutfağından lezzetlerdir. Katılımcıların farklı menü talebi karşılanması mümkün   değildir 

 

BU TURDA VİZE  YOKTUR ( TC vatandaşları için)

 Pasaportlarınızın geçerlilik süresi en az girişten sonra 8 ay olma zorunluluğu vardır.

 

                                 

Tur Haritası

Fiyata Dahil Olanlar

 

 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetlerimiz   : 

 • Singapur Havayolları İle Istanbul / Tokyo ( Haneda ) – Seul / İstanbul Uçak Yolculukları Bileti , havayolu vergileri ve 23kg bagaj taşıma hakkı.
 • Tokyo – Osaka arası Shinkansen hızlı tren yolculuğu bileti
 • OSAKA- SEUL arası Yerel Hava Yolu Tek yön bileti .
 • 3 yıldızlı Otellerde  - Oda Kahvaltı Konaklama
 • TOKYO(4 GECE) OSAKA (3 GECE ) SEUL(2 GECE ) olarak geceleme: 9 Gece
 • Tokyo Yarım Günlük Pananromik Şehir Turu
 • Osaka  2 saatlik Panaromik şehir turu
 • SEUL Yarım Günlük Şehir turu
 • Havalimanı / Otel  ve Şehirler arası tüm karayolu transferleri
 • Havalimanı Vergileri
 • Seyahat Sigortası
 • Ejder Turizm Türkçe Rehberlik 

Fiyata Dahil Olmayanlar

FİYATA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER:

·      Türkiye havalimanından yurt dışına çıkış harcı  (50 TL),

·      HerTürlü Otel Ekstraları ve KişiselHarcamalar, 

·      BU TURUN yabancı personeller tamamı için HİZMET BAHİŞLERİ TOPLAMI - 100 USD dir. İlk gün havalimanında toplanır.( tavsiye edilen min. tutar ) Bölgede sizler adına takdim edilmek üzere tur liderine teslim edilir. 

·      Ekstra Turlar Fiyata Dahil Değildir. 

 • Tur : AÇIK BÜFE YEMEKLİ TEKNE TURU GELENEKSEL KIYAFET GÖSTERİSİ   [ 170 USD ]
 • Tur:  HAKONE -FUJI DAĞI -ÖĞLE YEMEKLİ -ASHI GÖLÜ TAM GÜN TUR  [ 230 USD ]
 • Tur:  KAMAKURA DEV BUDHA – HOKOKU TAPINAĞI – BAMBU BAHÇELERİ -ÖĞLE YEMEKLİ GELENEKSEL JAPON ÇAYI SEROMONİSİ   [ 220 USD ]
 • Tur:  OSAKA GECE YÜRÜYÜŞ TURU  - AKŞAM YEMEKLİ [ 150 USD ]
 • Tur:  KYOTO -NARA ve KOBE TURU – ÖĞLE YEMEKLİ [ 230 USD ]
 • Tur:  KİŞİMOTO – ERTUĞRUL FİRKATEYNİ TURU – ÖĞLE YEMEKLİ [ 210 USD]
 • Tur:  KUZEY – GÜNEY KORE HUDUT BÖLGESİ – KORE SAVAŞLARI ANITI – ÖĞLE YEMEKLİ [ 230 USD ]

TOPLAM :  1.440 USD  /  İNDİRİMLİ TAM PAKET  : 1.295 USD 

 

Ekstra Turların katılım  sayısı en az  20 kişidir. Daha az sayılarda özel tur  yapılamaz. Başkalarınında içinde olduğu katılımlı tur paketlerinden yer alınabilir . Karma gruplara dahil olunur.

 

 

 

 

Ulaşım

 

 10 NISAN  2022 ,Cumartesi

SQ 391   10APR     ISTSIN           1330 0500+1

SQ 632   11APR    SINHND         0800 1555  

SQ 601   20APR     ICNSIN          1645 2200  

SQ 392   21APR     SINIST          0145 0745

 

Apa Hotel Tokyo vb.

,

Apa Hotel Osaka vb.

,

Babylon Hotel Seoul vb.

,

Yorum
:
Yanıt
Copyright © 2022 | Tüm Hakkı Saklıdır