PAPUA-BALIEM VADISI-SULAWESI-THY

Yorum Yap
Tur Bilgileriniz
 • Süre :
  12
 • Vize Durumu :
  VİZESİZ
 • Havayolu :
  THY
 • Kalkış:
  İstanbul
12 Gün
Sizi Arayalım Talep Gönder
Çift Kişilik Oda
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
10/10/2024
3,760 $
Tek Kişilik Oda
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
10/10/2024
4,200 $

Tur Programı

1.Gün/ ISTANBUL – JAKARTA 01:50 17:35

Dikkat ! Uçuş saati 01:50 olduğundan dolayı , buluşma saati gece 23:00

(tarih olarak 1 gün önce )

 

İstanbul havalimanında buluşma Türk Hava Yoları tarifeli seferi ile Endonezya’nın başkenti Jakarta yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

 

Yerel saat ile 17:35’de Jakarta ‘ya ulaşıyoruz. Özel aracımız ile otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : Hilton Garden Inn Jakarta Taman Palem4* vb

2.Gün/ JAKARTA-BOGOR TURU PAPUA UÇUŞU 23:00 07:00+1

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası BOGOR bölgesinde günlük tur yapacağız. Doğa ve botanik bahçelerini gezeceğiz. Öğle yemeği yerel bir restoranda alınacaktır.

Akşam saatlerinde havalimanına geçiyoruz. BATI PAPUA bölgesine yolculuk için

Jakarta-Irıyan Jaya (DJJ)  uçuşu  23:00 07:00+1

5,5 saat sürecek bir uçuş bizi bekliyor. Geceleme uçakta.

3.Gün JAYAPURA(PAPUA)-SENTANİ GÖLÜ

Sabah erken saatlerde JAYAPURA ‘ya ulaşıyoruz. Bizi bekleyen Papua rehberimiz eşliğinde havalimanından ayrılacağız. Eşyalarımızı  bırakmak üzere  JAYAPURA otelimize  geçiyoruz. Otelde eşyalarımızı odalarımıza yerleştirdikten sontr(odalarımız hazır ise )  ,kısa bir  dinlenmeyi takiben, otelimizde KAHVALTI servisimizi alarak, güne güzel bir başlangıç yapmak istiyeceğiz.Daha sonra, SENTANİ GÖLÜ TURU nu yapmak üzere otelimizden ayrılacağız. tekneye yerleşiyoruz, turumuz  esnasında Asei adasını ziyaret edeceğiz, turumuzun sonunda  yeniden otelimize  dönüyoruz. Geceleme otelimizde Jayapura’da. AKŞAM YEMEĞİ servismiz olacak.

HOTEL : GRAND ABE HOTEL. 3*

‘’Jayapura, Endonezya'nın Batı Papua ilinin merkezi olan şehirdir. Şehir Yeni Gine Adası'nda yer almaktadır. Yüzölçümü 935.92 km² olan şehrin nüfusu 2014 yılı itibarı ile 315,872'dir ‘’

4.Gün WAMENA- KUZEY BALIEM VADİSİ 08:00 09:00

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı  takiben ,sabah 08:00 uçağı ile  Wamena’ya doğru yolculuğumuz başlıyor, yaklaşık bir saat  sürecek bir uçuştan sonar orta PAPUA  bölgesi ,  Baliem vadisi yöresine ulaşıyoruz. Yerel araçlarımızla  ve yerel Papua köylüsü rehberimizin eşliğinde turumuza  başlamadan once eşyalarımızı  otelimize bırakıyoruz, turumuz  başlıyor, Baliem Vadisini ziyaretimiz  esnasında  Jibama Geleneksel Pazarını göreceğiz. Kısa bir  molayı takiben,YÜRÜYÜŞ  turumuz başlıyor, (mİsafirlerimiz  Yürüyüş için bugünün sabahında , ayakkabı ve kıyafetlerini ayaralmalarını tavsiye  ediyoruz) , Küçük köylerin içersinden geçerek Kuzey Baliem Vadisini  keşf ediyoruz. Yürüyüş turumuz ve köy ziyaretlerimiz  yaklaşık 2 saat sürecektir.Baliem Vadisi  denilince  aklımıza, meşhur   DANİ KABİLESİ  gelmektedir,  izole bir hata sürmüş, yeni yeni digger insanlarla  temasları başlamış, Papua yöresnin en köklü kabilisi olan Danilerin yaşamlarına ve ortamlarına tanık oluyoruz. Akşam saatlerinde otelimize  dönüyoruz, Akşam Yemeği ve geceleme  otelimizde.

Baliem Pilamo Hotel3*

5.Gün WAMENA – JIWIKA – WAGA WAGA – WAMENA

Sabah kahvaltımızı takiben, yaklaşık 45 dk sürecek bir  yolculukluktan sonar Jiwika köyüne ulaşıyoruz, daha sonar 20 dk lık bir yürüyüşten sonar 250 yıllık bir Mumya ziyareti gerçekleştireceğimiz bir köye geliyoruz.Buradan yürüşümüze  devam ederek, Dani kabilesinin bizler için GELENEKSEL DANSLAR larine gösterecekleri köy meydanına ulaşıyoruz, Batı Papua ‘da göreceğimiz en sıradışı  kültürel gösteri olacak, bu deneyimi yerel insanlar arasında yaşadıktan sonar yeniden Wamena’ya döneceğiz.Akşam yemeği yerel bir  restoranda alınacak, geceleme Wamena da otelimizde

6.Gün WAMENA – JAYAPURA

Bu sabah erken saatlerde tekrar Wamena havalimanına geçiyoruz ve geldiğimiz yolla, Jayapura’ya dönüyoruz,45 dakika sürecek yolculuktan sonar Jayapura havalimanına ulaşıyoruz, Jayapura bölgesinde ilk günden kalan gezilerimize devam edeceğiz. AKŞAM YEMEĞİ yerel bir restoranda alınacaktır. Geceleme otelimizde.

HOTEL : GRAND ABE HOTEL. 3*

7.Gün JAYAPURA – Makassar (SULAWESI ) 09:50 12:10

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası havalimanına transferimiz yapılacak. Makassar uçuşumuzu yağacağız. Varışta karşılanma ve otelimize transfer. Kısa dinlenme.

Makassar, Endonezya'nın Güney Sulawesi ilinin başkenti olan şehirdir. Ayrıca Sulawesi Adasının en büyük şehridir. Endonezya'nın Cakarta, Surabaya, Bandung, ve Medan şehirlerinden sonraki 5. büyük şehridir. Bu şehir Endonezya'nın Sulawesi adasının güneybatı kıyısında yer almaktadır

Öğleden sonra ŞEHİR TURU yapacağız.  Turumuzun sonunda  AKŞAM YEMEĞİ  ve geceleme otelimizde.

OTELIMIZ : Four Points By Sheraton Makassar  4* VB

8.Gün Makassar -Toraja

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası kültür turumuza devam edeceğiz.

Makassar'a hoş geldiniz!  doğrudan Toraja Yaylalarına transfer edileceksiniz. Yaklaşık 8 - 9 saat süren yolculuk, kireçtaşı dağları ve yemyeşil pirinç tarlalarıyla çevrili Bugis-Makassar geleneksel evlerinin pitoresk manzaralarını sunmaktadır. Öğle yemeği Makassar'dan sonra ikinci şehir olan Pare-pare'de çeşitli deniz ürünleri eşliğinde verilecektir. Öğle yemeğinden sonra yolculuk Toraja Yaylalarına doğru bir sürüşle devam eder. Yol boyunca Puncak Lakawan'da güzel ve serin dağ atmosferinin tadını çıkarabileceğiniz bir kahve/çay molası verilecektir. Öğleden sonra geç saatlerde Tana Toraja'ya varış. Otele giriş, yerel bir restoranda akşam yemeği ve serbest zaman.

OTELIMIZ : Heritage Hotel Toraja VB 3*+

9.Gün TANA TORAJA

Otelde yapacağınız kahvaltının ardından Toraja halkının eşsiz gelenek ve göreneklerine dair kültürel bir keşfe çıkacaksınız. Mezarların önünde sıra sıra heykellerin bulunduğu, dağa oyulmuş bir köy ve mezarlık alanı olan Lemo Köyü'nü ziyaret edin. Ardından, dişleri olmayan bebeklerin büyük ağaç gövdesi deliklerine gömüldüğü bir yer olan Suaya Köyü'ne ilerleyin. Öğle yemeği yerel bir restoranda verilecektir. Tura, bir dizi geleneksel Torajan evi (Tongkonan) ve pirinç ahırının yanı sıra Toraja hediyelik eşyaları için bir merkez görebileceğiniz Kate'-Kesu' Köyü'ne devam edin. Ardından, Toraja halkının erken dönem mezarlık alanı olarak kullandığı mağarasıyla bilinen Londa Köyü'nü ziyaret edin. Öğleden sonra geç saatlerde otele dönüş. Yerel bir restoranda akşam yemeği ve serbest zaman.

 

10.Gün Toraja- Makassar

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yeniden Makassar için yola çıkıyoruz. Makasaar ‘da varış ve Serbest günümüz olacak. Öğle yemeği molası yol üzerinde yerel bir restoarnada alınacaktır, Geceleme otelimizde.

OTELIMIZ : Four Points By Sheraton Makassar  4* VB

11.Gün Makassar -JAKARTA 09:30 11:20

Sabah otelimizde kahvaltı sonrası havalimanı transferi ve Jakarta ‘ya uçuşumuzu yapacağız.

Jakarta ‘ya varışımızı takiben şehir turu yapacağız. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : Hilton Garden Inn Jakarta Taman Palem4* vb

 

12.Gün JAKARTA – ISTANBUL 21:00 04:55+1

Kahvaltıdan sonra serbest zamanlar. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına  geçiyoruz. Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile yerel saat 21:00'de İstanbul uçuşumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

13.Gün ISTANBUL

İstanbul yerel saati ile 04:55'te varış. Turumuzun sona ermesi.

Fiyata Dahil Olanlar

Fiyata Dahil Olan Hizmetlerimiz :

• İstanbul Havalimanı/Jakarta /İstanbul arası  Türk Hava Yolları ile ekonomi sınıfı uçuşlar

 

   Jakarta- jayapura  arası ekonomi sınıfı tek yön uçak bileti

   Jayapura-Wamena-Jayapura arası ekonomi sınıfı tek yön uçak bileti

   Jayapura – Makassar arası ekonomi sınıfı tek yön uçak bileti

   Makasaar – Jakarta arası ekonomi sınıfı tek yön uçak bileti

• Jakarta ( 2 gece ) Wamena  (2 gece ) Jayapura (2 gece ) Makassar (2 gece ) Toraja ( 2gece)

• 10 gece 3* & 4* otellerde oda-kahvaltı konaklama

• Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

• Bogor Parkı

• Tüm havaalanı – otel transferleri ve bölgedeki şehirlerarası transferler ve belirtilen şehir turları

• Türkçe Rehberlik Hizmetleri ve bölgede lokal rehberlik

• Programda belirtilen müze, ören yeri vb giriş biletleri ve turlar

• Seyahat Sağlık Sigortası

PAPUA  ÖZEL GİRİŞ İZNİ ÜCRETİ VE BAŞVURU İŞLEMLERİ PAKETE DAHİLDİR

Fiyata Dahil Olmayanlar

Fiyata Dahil Olmayan Servisler :

• Kapıda vize (Kişi başı 35 USD) ayakbastı giriş

• Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)

• Bu turda şoförler ve kaptanlar için bahşişler toplamı kişi başı min.  120 USD’dir. Bu meblağ havalimanında toplanarak bölgede misafirlerimiz adına yerel çalışanlara bahşiş olarak verilmek üzere

 

TC VATANDAŞLARINA VİZESİZDİR.

İR.

Ulaşım

10 EKİM 

1 TK  56 W  TH 10OCT  ISTCGK KK20  0150 1735 

2 TK  57 W  MO 21OCT  CGKIST KK20  2100 0455+1

Copyright © 2024 | Tüm Hakkı Saklıdır