EJDERTURİZM  SEYAHAT ACENTASı YURTDIŞI PAKET TUR SOZLESMESi

I-Kayıt anında rezarvasyon bedelinin %35'i .kalan bakiyenin gezinin başlamasından önce en geç 45 gün önce ödemesi gerekmektedir Anılan süreler içinde belirtilen ,ödemelerin gerçekleştirilmemesi halinde yapılan rezarvasyon iptal edilerek 35'i cayma tazmina olarak tüketiciye fatura edilirAlınan kaparo cayma halinde Iade edilmez.

I-IPTAL-VAZGEÇME-DEĞiSiKLiKLER

I-Ejder Turizm tura katılan kişilerin yeterli sayıya Ulaşamamana bağlı olarak ve gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 7 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen İptal edebilir. Tur programını ana içeriği korumayı gözeterek değıstırebılır. Uçuşlarda kullanılan havayollarını, tur ilanlarında yazdığının dışında değiştirme hakkına sahiptir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.

2-Tüketicinin gezinin başlamasına 45 gün kalaya kadar iptal etmesi durumunda: tur ücretinin tamamı iade edilir. Ancak satın alınmış olan uçak tren ve gemi biletlerinde ve konaklamada ilgili firmaların Iptal ve değişiklik kuralları aynen uygulanır Varsa cezalan yolcuya yansıtılır.

3- Tarifeli uçuşlarda İsim değişikliği kesinlikle yapılamamaktadır. Tüketicinin biletini kaybetmesi durumunda ilgili hava yolunun uyguladığı cezayı ,tüketici ödemekle hükümlüdür,

4- Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı geziye iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda Ejder Turizm tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonlan gezinin başlangıcından 6 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir.Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir geri ödeme yapılmaz.


lll-MÜCBiR SEBEPLER

I-EJder Turizm,gezi kapsamındaki otel isismlerini  ulasım araclarının  hareket saatlerini programda belirtilen standartlara bağlı kalmak koşulu ile değiştirmeye veya Tüketiciyi başka acentaya devretme hakkına sahiptir. Kayıt esnasında verilen tur programları örnek programlardır. Tur programlarında belirtilen ekstra turların organize edileceği tarihler rehberin insiyatifi  ile değiştirilebilir.  

2-Tura çıkmadan veya tur sırasında meydana gelebilecek herhangi bir savas askeri harekat ,kaos,deprem,doğal felaket hallerinde ve veya
,olumsuz hava koşulları grev lokav treknik olay ve arızalardan, devlet arası ilişkilerden doğabilecek değişikliklerden veya gecikmelerden ve
turun yapılmasını engelleyen yada olağan akışını değiştiren hizmeti sunan asıl ve aracı kurumların elinde olmayan durumlardır ve acentamız sorumlu tutulamaz. Yine bazı ülkelerde ÖZel giriş koşulları olan bölgelerde yaşanabilecek. EjderTurizm yetkisi dışındaki aksaklıklar, program değişmeleri hususunda Ejder Turizm Sorumlu tutulamaz.

3-Ejder Turizm buraya ilave edilmemiş ve sair mevzuat uyarınca kendisince tanınan diğer 'Mücbir Sebepler' haklarını saklı tutar.
iv -GENEL HÜKÜMLER

3-Uçak-Tren-Gemi Ile yapılan yolculuklarda bu taşıma araçlarına gelen zamlar Ilan edılen gezi ücretlerine aynı oranda ilave edilir.
4-Sözleşmede Imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu hizmete katılan tüketici (ler ),kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketicilerin  bu sözlesrneyi okuyup , Tur kaydını yapmakla  hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılır.

5-Bagaj götürme hakkı ülkeden ülkeye değısmektedır, Tura katılan tüketicin : hertürlü gezide, 50 cm x 70 cm ebatlarındn büyük olmamak kaydı ile 1 valız ucaklı seyahatlarda ise maximum20 kg.bagaj götürme ve getirme hakkı vardır. Müstert her türlü fazla bagaj tutarından sorumludur.valizlerin ve içindeki eşyaların her türlü sorumluluğu sahiplerine aittir.

6-Ücretini ödediği halde yerine getirilmeyen bir hizmeti belgelemek dışında müstertnin herhangi bir sebeple tahsis edilen otelde konaklamamak istememesi,tahsis edilen ulaşım aracını kullanmak İstememesi veya kişisel sorunlarından ve mazeretlerinden dolayı hizmeti almak istememesi durumunda ücret Iadesi yapılmaz.Bu durumlarda oluşabilecek tüm diğer aksaklıklardan Tüketici sorumludur.

7-Tüketicinin sikayetci oldugu hususları hizmetin ifası sırasında yazılı olarak acentaya bildirilmesi iyi niyetli tüketicinin iş birliği yapma ve özenli davranma borcudur.Tüketleinin şikayetci oldugu halde hizmeti sonuna kadar kullanması şikayetci olduğu hususlar ile ilgili ikame hizmet ve bedel iadesi gibi tazminat haklarını ortadan kaldırır.

8-Satın alınan hizmete VİZE işlemleri ve hizmetleri Tur programına dahil değildir. EJDER TURİZM VİZE KAYNAKLI  hiçbir problemden sorumlu değildir. EJDER TURİZM  vize işlemlerini servis ücreti karşılığında takip etmekte olup konsolosluklar tarafından vize verilmemesi halinde sorumluluğu kabul etmez ve vize ücreti iade edilmez Vİze İşlemleri için ilgili konsoloslukların: talep ettiği tüm evrakların katılımcı tarafından eksiksiz hazırlanması gerekmektedir. Eksik evrak ek evrak taleplerinden Ejder Turizm sorumlu tutulamaz.

9-Müşterinin bir ülkeye vize alamaması veya ilgili Ülke içerisindeki yerel bir Özerk bölgeye girememesi, giriş Noktalarında red edilmesi. hallerinin tamamında, alınmış olan uçak .tren ve gemi biletlerinde ve konaklamada ilgili firmaların iptal ve değişiklik kuralları aynen Müşteriye yansıtılır
10-Grup lideri turun akışı ile ilgili bilgileri müşterilerine anlatmakla yükümlüdür Müşteri ise her aşamada tur ile İlgili bilgileri eksiksiz aldığından Emin olmalıdır. Genele hitaben yapılan açıklamaları duymamış olmak ile yanlış anlamalar  olmaktan doğabilecek sonuçlardan Ejder Turizm sorumlu değildir.
II-Grup içinde uyumsuzluk göstererek huzursuzluk yaratan kuralları ve Tur liderine uymayıp bireysel davranışlar sergileyen. Grupçuluk oluşturarak tur programını değiştirmek İsteyen her müşteri bu davranışlarından  dolayı oluşabilecek tüm zararlardan ve ziyanlardan dolayı diğer müşterilere ve EJder Turizm e karşı sorumludur.
12-Her türlü seyahat sigortası işleminde ilgili Sigorta şirketinin kuralları  geçerlidir.

13-Bu sözlesmede yazılı olmayan hususlardan 1618SY. 4288SY.IA T A,IHAUFT AA Konvansiyon hükümleri.sivil havacılık kanunu,BK. TTK. Türkiye'nin dahil olduğu uluslar arası sözleşmeler ve bunlara bağlı olarak çıkarılmış  Tüzük Yönetmellk/Genelge ve Tebliğler ile Uluslar arası kabul gören Frankfurter Tabelle'nln Türkiye'deki tatbik bulan TÜRSAB Kütühya Çizelgesi hükümleri tatbik olunacaktır.

14- Taraftar arasından, Tura kayıt esnasında, bu  sözleşmeyi teslim ederler. Tüketici Sözleşmeyi kendi ve  kayıdını yaptıdığı diğer kişiler adına, tüm hususları kabul etmiş sayılır.  

 

 

 

 

  1.  

 

 

EJDER TURİZM

Ejder Havacılık
Tasıma ve Turizm Ltd Sti

02122328533