PERU AMAZON ORMANI KOLOMBIYA TURLARI

Yorum Yap
Tur Bilgileriniz
 • Süre :
  12
 • Vize Durumu :
  VİZESİZ
 • Havayolu :
  AIR FRANCE HAVAYOLLARI
 • Kalkış:
  İstanbul
12 Gün
Sizi Arayalım Talep Gönder
Çift Kişilik Oda
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
24/10/2021
34,652 TL
29/11/2021
34,652 TL
26/01/2022
34,652 TL
Tek Kişilik Oda
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
24/10/2021
40,800 TL
29/11/2021
40,800 TL
26/01/2022
40,800 TL

Tur Programı

PERU AMAZON ORMANI KOLOMBIYA TURLARI

1.GÜN İSTANBUL-PARIS- LIMA 04:15 16:55

Sabah saat  03:00’de  İstanbul 3.Havalimanında  EJDER Turizm  kontuarında yetkilileri ile  buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra AIR FRANCE HAVA YOLLARI ile PARIS  üzerinden LIMA  (PERU) uçuşumuz başlıyor. Akşam üzeri  PERU nun başkenti LİMA  varışımızı takiben özel aracımız ile otelimize transfer olacağız. Geceleme otelimizde

CASA ANDINA MIRAFLORES HOTEL 3* VB

2.GÜN LIMA-PUERTO MALDONADO[ AMAZON ]UÇAK 11:40 12:25

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben, özel aracımızla LIMA havalimanına hareket edeceğiz,  Buradan Yerel hava Yolu ile AMAZON ormanlarını kenti olan Puerto Maldonado’ya UÇAK ile yolculuğumuz olacak, yolculuğumuz 1,5 saat sürecektir.Varışa istinaden havalimanında karşılanıyor ve küçük bir nehir limanı olan Capitania’ya transfer oluyoruz.[  Yanımıza 2 gece boyunca yeterli olacak kadar  Valiz almalıyız- Fazla  valizleri taşımak Uygun değildir- Fazla olabilecek eşyalarımızı Limana gelmeden yerel  acentamızın Muhafaza  odasına emanet edebileceğiz ] Daha sonra , motorlu tekne ile yola çıkıyor ve Madre de Dios Nehri’nde gerçekleştireceğimiz yolculuğumuza başlıyoruz. 45 dk Yolculuk devam ettikçe, capibaralar, kaymanlar, kaplumbağalar, balıkçıllar, karabataklar ve daha pek çok hayvan türünü gözlemleme şansı elde edeceksiniz. Yolculuğun sonunda, lodgelarımıza varıp girişimizi yapıyoruz.Odalarımıza yerleştikten sonra, kısa dinlenmeyi takiben , hava kararırınca -  TİMSAH izleme turu yapacağız.Cocha Caiman isimli küçük göle gidecek ve burada siyah kayman ve beyaz kaymanların (  Kayman yani Küçük TİMSAH )birçok örneğini görebileceğiz. ve  turun bitişini takiben otelimize  dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama lodge’umuzda.

Otelimiz: CORTO MALTES LODGE3* VB

3.GÜN TAMBOPATA MİLLİ PARKI - SANDOVAL GÖLÜ

Erken Kahvaltı sonrası TAM GÜN sürecek, Tambopata Milli Parkı turumuz yapmak üzere nehirde kanolar ile yolculuğumuz başlıyor, Sandoval Gölüne ulaşıyoruz, Amazon Yağmur ormanları doğal yaşamını yerinde inceliyoruz. Öğlen yemeği için yeniden otelimize dönüyoruz,  yemek sonra yeniden kanolarımızla Göle ve nehre çıkıyoruz,  renkli papağanlarda göreceğimiz vahşi yaşam örnekleri arasında. Shringo bölgesinde gözetleme Kulesi de ziyaret edilecek. Tur bitimi otelimize dönüş ve serbest zaman. Akşam yemeği için oteldeyiz, Geceleme otelimizde.

4.GÜN PUERTO MALDONADO-CUZCO (UÇUŞU) 10:25 11:00

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, konakladığımız nehir bölgesinden kanolar ile Puerto Maldonado merkeze hareket edeceğiz, teknelerden sonra, eşyalarımızı teslim alacağız, kısa serbest saatler ( zaman el verirse Yerel Pazar gezebiliriz ) daha sonra saat 10:25de iç hat uçuş ile Peru’nun İLK başkenti CUZCO yolculuğumuz başlıyor.

[  Cusco ,deniz seviyesinden 3000 m yükseklikte olan bir yerleşim yeridir, yüksek irtifalı yerleşim yerlerinin bu geziden başladığı noktadır]

Varışımızı  takiben  otelimize  transfer  edileceğiz  ,  kısa bir  dinlenmenin ardından öğleden sonra Cusco şehir turumuz olacaktır..KORIKANCHA TAPINAĞI , Eski Katedral meydanı, Cuzco Yerel Marketi görülecek yerler arasındadır. Turumuz  sonrası serbest  saatler  AKŞAM YEMEĞİ ve geceleme  otelimizde.  

CASA ANDINA HOTEL 3* VB

 

5.GÜN MACHU PICCHU TAM GÜN TURU

Sabah kahvaltısını takiben trenle tam günlük inka Medeniyetinin beşiği Öğle Yemekli Machu Picchu turumuz başlıyor. Yolcluğumuzun belli bir bölümü trenle kalan kısmı ise otobüsle gerçekleşecektir. İnanılmaz anıtların yakınına kadar giderek hayranlıkla, şaşkınlık arası bir gün geçireceksiniz. Ollantaytambo ( Kutsal Vadi ) yolu Cuzco merkezden özel aracımızla  geçiliyor, burada  istasyona ulaşıp PERURAIL  firmasının Lüx trenleri ile  Aqua Calientes  (Machu Pichu ) istasyonuna  ulaşıyoruz,  dönüşümüzde aynı  rota  üzerinden olacaktır.Öğle yemeğimizi turumuz esnasında alacağız. Akşam saatlerinde Cuzco’ya dönüş ve geceleme otelimizde.

CASA ANDINA HOTEL 3** VB

6.GÜN KUTSAL VADİ- PISAC PAZARI - URUBAMBA

Kahvaltıyı takiben özel otobüsümüz ile, KUTSAL VADİ  olarak  bilinen  İNKA  medeniyetinin kültürel yerleşimlerine doğru yolcluğumuz başlıyor. Bugün ilk ziyaret noktamız Meşhur

PISAC Pazarı olacak,  İnka Köylülerin yüz yıllardır, Pazar noktası olarak kullandığı tarihi kasabaya ulaşıyoruz, yolculuğumuz kara yolu ile yaklaşık 1,5 saat  sürüyor. Yerli halkın el emeği ürünlerinin sergilendiği bu çok inginç kasabada mola veriyoruz, hediyelik eşyalar almak için çok güzel bir  fırsat..Bu ziyaret sonrası, Kutsal Vadi(Sacred Valley) de yolculuğumuzun son noktasına yani URUBAMBA kasabasına devam ediyoruz, Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Turumuzun sonunda akşam saatlerinde CUZCO’ya dönüyoruz.

geceleme  otelimizde olacaktır.

CASA ANDINA HOTEL 3* VB

7.GÜN/ CUZCO-PUNO [ TİTİKAKA GÖLÜ ]

Kahvaltının ardından,karayolu ile Puno  şehrine hareket ediyoruz. Yol güzergahımız boyunca  fotoğraf molalarımız olacaktır, bunların en önemlisi  LARAYA GEÇİDİ 4400 m yaklaşık rakımda olan ve  güzergahımızdaki en yüksek noktayı temsil etmektedir, And dağları yolunu takip ederek ilerleyeceğiz,köylerden geçeceğiz, güzergahımız üzerinde ihtiyaç molası vereceğiz.

Öğleden sonra PUNO ya varışımızı  takiben , otelimize yerleşiyoruz, ve   (eğer zamanımız  el verir ise ) TİTİKAKA  GÖLÜ  üzerindeki İnka kültürünü temsil eden UROS ADASI  tekne turumuzu yapacağız, sazlık evler ve  eski yaşamın izlerini taşıyan çok ilginç bir yer olarak  bölgede bilinen bir  noktadır.

 Turumuz sonrası  otelimize  dönüyoruz. ve  AKŞAM YEMEĞİ   ve  geceleme otelimizde.

HOTEL REAL INN PUNO 3* VB

8.GÜN/ PUNO -JULIACA- UÇUŞ 10:00/11:55- LIMA ‘ KRALLAR ŞEHRİ ‘’

Sabah kahvaltıyı takiben , şehir turumuzu  yapmak için otelden ayrılıyoruz; JULIACA havalimanına hareket edeceğiz , sabah uçuşu ile başkent LIMA’ya döneceğiz. Varışta özel aracımıza biniyoruz ve turumuza başlıyoruz..Burası LIMA..diğer ismi ile Kralların şehri..Şehrin tarihi ve antik dokusunun olduğu ;eski caddelerinin yer aldığı tarihi şehir merkezine geçiyoruz; Ana Meydan ,Plaza San Martin, HükümetKonağı, Santa Domingo Kilisesi ve altındaki dehlizlerde yer alan , eski mezar odaları ´´ Catacomb´´.. Miraflores ve Aşıklar Parkı göreceğimiz yerlerden bazıları…ÖĞLE YEMEĞİ yerel bir restoranda alınacaktır. Peru kültüründe önemli bir yeri olan MUSEO ORO DEL PERU (  Altın Müzesi ) ziyaretini yapacağız. İçerisinde tarihi koleksiyonları barındıran çok özel bir müze olan altın müzesini ziyaretini tamamladıktan  sonra , Miraflores bölgesine  dönüyoruz ve serbest saatlerimiz  başlıyor. Geceleme otelimizde…

HOTEL LIMA CASA ANDINA 4* VB

9.GÜN/ LİMA- BOGOTA (Kolombiya) 20:30 23:55 uçuş

Sabah kahvaltıyı takiben ,YARIM GÜN şehir turumuza devam edeceğiz. Akşam uçağımız var, günün kalan saatlerinde Miraflores’de serbest saatlerimiz olacak. Akşam saatlerinde LIMA havalimanına geçiyoruz. Yerel havayolları ile Kolombiya’nın başkenti BOGOTA  uçuşumuzu  yapacağız. Bogota’ya varışımızı takiben, gümrük işlemlerimizi tamamlıyoruz, ardından bizi bekleyen özel aracımız ve rehberimiz eşliğinde otelimize transferimiz yapılacaktır. Geceleme otelimizde

OTELİMİZ : GRAND  HOTEL 4* VB

10.GÜN/ BOGOTA

Bu sabah erken saatlerde BOGOTA’ya ulaşıyoruz. Havalimanında bizi karşılayan özel aracımız ile şehir merkezine  geçiyoruz. Eşyalarımızı otelimize bıraktıktan sonra ; ŞEHİR TURU muz başlıyor.Bu turumuz esnasında ÖĞLE YEMEĞİ yerel bir restoranda alınacaktır.

turumuzda  ‘’ ALTIN MÜZESİ  ‘’  ki  Kolombiya  tarihini yakından anlayabileceğimiz  en düzenli  ve kapsamlı müzedir burası,  bu müzeyi ziyaret edeceğiz, ve  dünyaca  meşhur MONSARATI TEPESİ , ki  Bogota’nın en güzel manzarasını buradan görebilirsiniz, oraya Finükiler ile  çıkacağız. Tüm  ziyaretlerimiz  sonrası  turumuzun  sonunda  otelimize geçiyoruz. 

Geceleme  otelimizde.

OTELİMİZ : GRAND  HOTEL 4* VB

11.GÜN/ Zipaquirá (Salt Cathedral)-TUZ KATEDRALİ

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası , son gün programını yapmak üzere, otelden valizlerimiz ile ayrılacağız. Bogota şehir merkezinden özel aracımızla  ayrılıyoruz. Turumuz esnasında ziyaret edeceğimiz    Tuz Kayalar yada Salt Cathedral , Zipaquirá  bölgesinde yer almaktadır.Doğa  harikası bir  yöre olan ve  Kolombiya iç  bölgelerinde yılda binlerce Turistin  ziyaret ettiği kutsal topraklar olarak çok saygı gören bir  bölgedir. Turumuz esnasında yerel rehberimizden bilgiler alıyoruz. Tur bitiminde    havalimanına geçiyoruz.

 

          BOGOTA- PARIS    23:50 16:00+1

 AIR FRANCE HAVA YOLLARI  tarifeli seferi ile PARIS aktarmalı dönüş yolculuğumuz başlıyor.. Geceleme uçakta.

12.GÜN/ ISTANBUL UÇUŞU 22:45 04:10+1 [ bir gün sonra ]

PARIS havalimanına ulaşıyoruz. Istanbul uçuşumuz bekleme yapacağız.  Istanbul uçuş saati  22:45

Bu uçuşumuz , Türkiye saati ile ertesi gece yarısı 04:10 da varmaktadır.

*Not : Istanbul varış  saatine göre , Türkiye yurtiçinde bağlantı bileti alacak misafirlerimiz, tarih ve saati hesaplarken 13Gün olarak hesaplasınlar, tur süresini.

           13.GÜN  : Istanbul Varış  saati 04:10

Bilgilendirme

DİKKAT : AŞI KARTI VE SEYAHAT TARİHİ İTİBARİYLE UÇUŞTAN 48 SAAT ÖNCE YAPILMIŞ PCR TESTİ ZORUNLUDUR. 

 

ÖNEMLİ AÇIKLAMA /UYARI :  

TURUMUZ GÜZERGAHI ÜZERİNDE YÜKSEK RAKIMLI BÖLGELER MEVCUTTUR.

 Bu tura katılmak isteyen misafirlerimizden Kalp Damar Problemi olanlar Nefes Darlığı Çekenler , Her türlü tedavisi devam edenler ve bünyesi ile alakalı muhtemel endişesi olanlar için seyahat öncesi doktorlarından görüş almaları şiddetler tavsiye edilir. Turumuz  Programı  doğal  akışı içinde  yaşanması olası ,  zorlanma  ve bazı rahatsızlıkların sorumluluğu  misafirin  kendi bilgi ve onayı altında, sorumluluğu  kendisindedir. Bu tarz  rahatsızlıkları  mevcut  yolcularımızın bu programa katılmaları tavsiye edilmez.

 

TURUMUZDA  SABAH KAHVALTILARI TÜM OTELLERİMİZDE  MEVCUTTUR.

ÖĞLE  VE AKŞAM YEMEKLERİ PLANLAMASI  PROGRAM İÇERİSİNDE YAZILDIĞI YERDE  DAHİLDİR.

TUR GÜZERGAHI VE TUR  AKIŞ SAATLERİNE UYGUN OLARAK ;  SİZLER İÇİN PLANLANLANMIŞ VE  ORGANİZE  EDİLİP PROGRAMA DAHİL EDİLMİŞTİR. Önemli uyarı : Sabah-Öğle  yapılacak erken uçuşlarda ve kara yolculuklarında  alınacak kahvaltılar ve Öğle yemekleri  paket halinde olabilir. 

Program içerisinde ziyaret edilecek mekanların  sıralaması ; Tur kalkış ve varış tarihlerindeki gün değişiklikleri  (+2 ve -2 gün) gibi gerekli hallerde; yerel AKIŞI  düzenleme hakkı Ejder Turizm ‘e aittir.

Fiyata Dahil Olanlar

 

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ :

*İstanbul-LIMA-BOGOTA -Istanbul arasında AIR FRANCE  Hava Yolları ile yapılacak ekonomi sınıfı uçuşlar ve 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı.

*YEREL  Havayolları ile

1)LIMA -PUERTO MALDONADO

2)PUERTO MALDONADO -CUSCO

3)JULIACA-LIMA

4)LIMA-BOGOTA

  arası yapılacak uçuşlarda ekonomi sınıfı uçak biletleri

KONAKLAMALAR :

LIMA (2GECE ) CUSCO (3GECE ) PUNO (1GECE)PUERTO MALDONADO (2GECE)

BOGOTA (2 GECE )

TOPLAM :10 GECE konaklamalıdır.

*Klimanlı araçlarla Havalimanı-otel-Havalimanı transferleri

*Klimalı  araçlarla şehir turları

*Lima şehir turu

*Tüm Otellerde Sabah  Kahvaltıları

*Programda Belirtilen Öğle Yemekleri 

*Programda Belirtilen Akşam Yemekleri 

*Macchu Pichu Lüks tren bileti /*Macchu Pichu ören yeri gezisi

*PERU RAIL Macchu Pichu Gidiş Dönüş LÜX tren Bileti

*Uros Adası tekne gezisi(TİTİKAKA GÖLÜ )

*TÜM ÖRENYERİ,MÜZE GİRİŞ BİLETLERİ

*EJDER TURİZM Türkçe Rehberlik Hizmeti

*3/4 YILDIZLI ve  butik otellerde standart oda kahvaltı konaklama

*Seyahat Sağlık  sigortası - Seyahat Başlangıcından Bitimine kadar geçerlidir.

Uçak Saatleri Hakkında Bilgilendirme :

Turumuzun farklı tarihlerinde AIRFRANCE & KLM  Havayollarının tarife saatlerine göre  gidiş ve dönüş uçağının  İstanbul’dan çıkış ve varış  ulaşım saatleri değişiklik gösterebilir. Takvim gününe göre havayolları tarafından belirlenir.  Bu turumuza kayıtlı misafirlerimiz turu satın aldıkları günden itibaren web sayfamız üzerinden  www.ejderturizm.com.tr   ‘’ TUR TARİHLERİ - UÇUŞ DETAYLARI ’’ kısmından tur tarihini bularak uçuş saatlerinin detaylı bilgilerine ulaşabilir. Dilerseniz satış temsilciniz de sizlere  memnuniyetle yardımcı olacaktır.  Diğer detaylar hakkında  turun kalkışından 15 gün önce konfirme otel isimlerinin yazılı olduğu güncel bir program ve son hatırlatma notları ile tüm misafirlerimiz bilgilendirilir.  İstanbul çıkışlı bu turumuza yurtiçi farklı bir şehirden katılacak olan misafirlerimizin İstanbul’a  geliş – gidiş biletlerini almadan önce mutlaka paket turun uçuş saatlerini teyit  ettirmelerini önemle rica ederiz.  

 

ÖNEMLİ AÇIKLAMA /UYARI :  

*Önemli uyarı : Sabah yapılacak erken uçuşlarda ve kara yolculuklarında  alınacak kahvaltılar paket halinde olabilir. Program içerisinde dahil olan yemekler gidilecek ülkelerin gastronomisine göre servis edilir. 

* Program içerisinde ziyaret edilecek mekanların  sıralaması ; Kalınan Oteller, Tur kalkış ve varış tarihlerindeki gün değişiklikleri (+1 ve -1 gün gibi ), yerel uçak kalkış saatleri gerekli hallerde yerel olarak düzenleme hakkı Ejder Turizm‘e aittir.

Fiyata Dahil Olmayanlar

FİYATA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER :

Kişisel harcamalar /Yurt dışı çıkış harcı 50 TL        

Programda belirtilmeyen yerlerde öğle ve akşam yemekleri ile yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler*Tüm yerel servis tipleri (Tüm yerel rehberler ,Tüm Otobüs şoförleri garsonlar ,komiler, bellboylar içindir.) 100 usd kişi başı alanda toplanılacaktır. Tur rehberinize teslim edilir. 

[ SİGORTANIZ TUR BAŞLANGIÇ GÜNÜ DEVREYE GİRER, VARIŞTA SONA ERER / ZORUNLU SİGORTADIR ]Türkiye haricinde bu tura başka ülkeden katılan misafirleri kapsamaz! O misafirlerimiz ilgili ülkelerden o ülkeye ait bir poliçe düzenletmek zorundadır

 

DİKKAT : AŞI KARTI VE SEYAHAT TARİHİ İTİBARİYLE UÇUŞTAN 48 SAAT ÖNCE YAPILMIŞ PCR TESTİ ZORUNLUDUR. 

 

 

TUR GÜZERGAHI ve BÖLGELER  HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME – UYARI !! :

Tur güzergahımız üzerinde yüksek bölgeler mevcuttur. Bu yükseklik 2.500m ila 3.600 m arasında değişmektedir. Bu tura katılmak isteyen misafirlerimizden kalp - damar problemi olanlar , nefes darlığı çekenler , yüksek tansiyon  hastaları , her türlü tedavisi devam edenler ve bünyesi ile alakalı muhtemel endişesi olanlar için seyahat öncesi doktorlarından görüş almaları şiddetler tavsiye edilir. Turumuz  programı  doğal  akışı içinde  yaşanması olası ,  zorlanma  ve bazı rahatsızlıklardan ötürü  misafirin  kendi bilgi ve onayı altında, sorumluluğu  kendisindedir. Bu tarz  rahatsızlıkları  olan ve doktorundan onay almayan mevcut  yolcularımızın bu programa katılmaları EJDER TURIZM tarafından tavsiye edilmez. Sizlerin sağlığı bizler için daha değerlidir. 

 

VİZELER HAKKINDA BİLGİLENDİRME : 

Türkiye Cumhuriyeti Pasaportuna sahip olan Bordo (Normal) ve Yeşil  pasaport hamili misafirlerimiz programdaki  4 ülkeye de girişte vizeden muaftırlar. Pasaportlarınızın  geçerlilik süresi dönüş  tarihinden itibaren en az 6 ay olma zorunluluğu vardır. Farklı ülke vatandaşı olan misafirlerimizin vize sorumlulukları kendilerine aittir.  

Ulaşım

Pax

Origin

Destination

 

Departure

Arrival

Flight number

CI

Status

15

Istanbul, Istanbul Airport (IST) - TURKEY

Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France

 

24/10/2021

04:15

06:55 

AF1391

L

OK

Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France

Lima, J. Chavez International (LIM) - PERU

 

24/10/2021

10:30

16:00 

AF486

R

OK 

Bogota, Eldorado (BOG) - COLOMBIA

Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France

 

03/11/2021

23:55

16:05 +1

AF423

N

OK 

Paris, Charles de Gaulle (CDG) - France

Istanbul, Istanbul Airport (IST) - TURKEY

 

04/11/2021

22:45

04:10 +1

AF1390

L

OK 

CASA ANDINA MIRAFLORES LIMA VB

,

CORTO MALTES LODGE PUERTO MALDONADO VB

,

CASA ANDINA CUSCO VB

,

REAL INN PUNO VB

,

GRAND HOTEL BOGOTA VB

,

Yorum
:
Yanıt
Copyright © 2021 | Tüm Hakkı Saklıdır