BÜYÜK AFRİKA TURU-GÜNEY AFRİKA ZAMBİYA ZİMBABWE BOTSWANA-12 GÜN

Yorum Yap
Tur Bilgileriniz
 • Süre :
  12
 • Vize Durumu :
  Kapıda vize var(KOLAY)
 • Havayolu :
  TÜRK HAVA YOLLARI
 • Covid Kuralları :
  PCR TESTİ + AŞI KARTI
 • Kalkış:
  İstanbul
12 Gün
Sizi Arayalım Talep Gönder
Tek Kişilik Oda
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
16/09/2022
3,380 $
21/11/2022
3,380 $
29/12/2022
3,470 $
21/01/2023
3,470 $
23/01/2023
3,470 $
İki Kişilik Odada Kişi Başı
Tur Tarihi
Fiyat (Kişi Başı)
16/09/2022
2,890 $
21/11/2022
2,890 $
29/12/2022
2,980 $
21/01/2023
2,980 $
23/01/2023
2,980 $

Tur Programı

İSTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA : 22:00

Bugün saat 22:00 ‘de İSTANBUL HAVALİMANI DIŞ HAT- GİDİŞ Terminalinde EJDER TURIZM yetkilisi ve tur rehberi ile buluşuyoruz. İşlemlerimizi tamamladıktan sonra yolculuğumuza başlayacağız.

1.GÜN / ISTANBUL/CAPE TOWN 01:50 11:45

TÜRK HAVA YOLLARI TK 044 seferi ile saat 01:50 gece yarısı Güney Afrika’nın Cape Town şehrine yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

Sabah saat 11:45’de Cape Town’a ulaşıyoruz, varışta havalimanında özel aracımız ile şehir merkezine ilerliyoruz, konaklayacağımız otelimize giriş yapıyoruz, odalarımıza yerleşiyor ve kısa bir dinlenmeyi takiben, şehir turumuzu yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz.

Bugün panoramik şehir turunda Parlamento Binası, Company Gardens, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli, Adderly Caddesi ve renklilerin ve Müslüman nüfusun yoğun olduğu BoKaap bölgesi keşif duraklarımız. Turumuzun son durak CAPE TOWN Water Front, Burası Cape Town Marinasıdır, hem alış veriş hem de Restoranların bulunduğu bir mekandır. 

Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: HOTEL UPPERSIDE 3* VB.

2.GÜN/ CAPE TOWN -HOUTBAY - ÜMİT BURNU TURU

Bugün kahvaltı sonrası turumuz var. Rehberimiz eşliğinde turlarımıza devam ediyoruz, sabah hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Clifton Bölgelerinden geçip Balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacak. Kısa bir  fotoğraf molası verdikten sonra turumuza devam edeceğiz.. Daha sonra otobüsümüz ile granit kayalar üzerine yapılmış olan ChapmansPeak yolundan geçerek, Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve finiküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir.

Bugün sevimli Afrika penguenlerini görme şansımız olacak. Daha sonra donanmanın bulunduğu Simon’sTown’dan geçerek Cape Town’a geri dönüyoruz. Turumuzun sonunda akşam saatlerinde otelimize ulaşıyoruz, geceleme otelimizde.

3.GÜN/ CAPE TOWN - Masa Dağı, Stellenbosh Vadisi

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası turumuz var. Masa Dağı, Stellenbosh Vadisi turumuz olacak, rehberimiz eşliğinde, turlarımıza devam ediyoruz, Dünyanın en modern teleferiklerinden biri ile Masa Dağı'nın 1087 metre yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. Daha sonra Stellenbosch bölgesinde verilecek olan molada, tarihi dükkânlarda alışveriş imkanımız olacak. Turumuzun sonunda, akşam saatlerinde otelimize dönüş yapıyoruz. Geceleme Otelimizde.

4.GÜN/ CAPE TOWN/ JOHANNESBURG 05:55 07:55

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Havalimanına geçiyoruz, sabah 07:55’te Johannesburg’a varışımızın ardından bizi bekleyen özel otobüsümüzle PLANNESBERG bölgesine geçiyoruz.

   PilanesbergNational Park ve Safari turu
PİLANESBERG Milli Parkına gideceğiz, Afrika denilince genellikle akla vahşi doğa, burada yaşayan hayvanlar ve safari gelmektedir. 4x4 safari aracımız ile yapılacak olan bu gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağız. Pilanesberg Milli Parkında, volkanik oluşumlu dağların arasında, doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince "BigFive" olarak tanımlanan; aslan, leopar, fil, buffalo ve gergedanın yanı sıra zürafa, impala, zebra, antilop gibi hayvan türlerini görme şansı, 350 kuş türü, 65 sürüngeni doğal ortamında ziyaret ederek görme şansı yakalayacağız. Bu gezimizin sonunda bölgedeki OTELİMİZE geçiyoruz.

Otelimiz: KINGDOM  hotel 4* VB.

5.GÜN/ SUN CITY - JOHANNESBURG

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası SUN CITY ziyareti yapacağız. SUN OTELLER grubuna ait bir özel tesiste keyifli bir vakit geçireceğiz. Yüzme havuzları- Safari görünümlü havuzlar- casino ve daha bir çok aktivite bizleri bekliyor..

Öğleden sonra 16:00 gibi SUN CITY ‘den ayrılacağız. İstikametimiz Johannesburg olacak. Akşam geç saatlerde şehre varıyoruz. Otelimize geçiyoruz. Geceleme Otelimizde.

OTELİMİZ: REEF OTEL 4* VB

6.GÜN/ JOHANNESBURG -LESEDİ KÖYÜ

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Johannesburg çevre gezilerimize başlıyacağız. LESEDİ KÖYÜ ziyaretini yapacağız. Güzergahımızı Lesedi Köyünden geçireceğiz, LESEDI KÖYÜ ziyaretimizi yapacağız, Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah ırkın kabile yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köy. Gezimizde Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev ve günlük yaşamlarını sergileyen alanlara giriliyor. Bu gezimizin en hareketli bölümü olan kültürel Afrika dansları hoş bir alternatif olmakla beraber danslara iştirak etme şansınız da bulunmaktadır. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: REEF HOTEL 4* VB.

7.GÜN/ JOHANNESBURG / VIKTORYA FALLS-ZIMBABAWE 11:20 12:55

Bu sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz, Johannesburg’un havalimanına transferimiz gerçekleşiyor, varışımızı takiben yerel hava yolu ile saat 11:20’de ZIMBABWE’ye hareket ediyoruz.  VICTORYA FALLS kentine ulaşıyoruz.

Özel aracımız ile otelimize geçiyoruz. Öğleden sonra VİKTORYA ŞELALESİ TURU yapacağız. Şelale ZAMBİYA-ZİMBABWE sınırında arada yer alıyor.

VIKTORYA MİLLİ PARKI ziyaretimizi,  Şelaleyi ziyaretimizi yapacağız. (Çok ıslanacağız!- Yanınıza extra T-shirt alınız)

Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: DZIMBAHWE GUEST LODGE VB.

 

Victoria Şelaleleri veya Mosi-oa-Tunya dünyanın en görkemli şelalelerindendir. Zambezi Nehrinin üzerinde, Zambiya ve Zimbabve sınırları arasında, bulunur. Şelaleler yaklaşık olarak 1,7 km genişliğinde ve 128 m yüksekliğindedirler.

İskoç kâşif David Livingstone şelaleleri 1855'te ziyaret etmiş ve Kraliçe Victoria'nın anısına Victoria Şelaleleri ismini vermiştir. Bununla birlikte şelale zaten yöresel olarak Mosi-oa-Tunya yani "gürleyen duman" diye anılmaktaydı.[1] Şelaleler iki milli parkın parçasıdırlar, Zambiya'daki Mosi-oa-Tunya Milli Parkı ve Zimbabve'deki Victoria Şelaleleri Milli Parkı. Şelaleler Güney Afrika'nın en önemli turist çeken noktalarından biridir. Aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Alanıdır.Dünyanın yedi harikasından biridir.

Kuzey Amerika'daki NiagaraŞelaleleri'nden daha geniş olan Victoria Şelaleleri sadece Güney Amerika'nın Iguaçu Şelaleleri ile karşılaştırılabilir. Iguaçu270'den fazla (görece) 'küçük' şelaleye bölünmüşken Victoria dünyadaki en büyük, 100 metreden yüksek ve 1,5 km'den geniş, tek su yatağından, dökülmektedir.

Victoria Şelalesi'nin üzerinde ise hiç kaybolmayan 1 gökkuşağı vardır.

8.GÜN/ BOTSWANA TURU

Bu sabah kahvaltı sonrası,  Bu bölgeye gelmişken komşu bir başka ülkeye de geçmeye ne dersiniz. Sınır komşusu BOTSWANA TURU yapalım.

CHOBE MİLLİ PARKI- SAFARI SÜRÜŞ- BOTSWANA TURU  

Bu turumuzda sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. Yaklaşık bir buçuk saat kara yolculuğundan sonra Botswana sınırına varıyoruz.Pasaport işlemlerinin ardından 4x4 jeepler ile turumuz başlıyor. Chobe Milli parkında önce kara safarisi yapacağız. Öğle yemeğimizi nehir kenarında alacağız. Yemek sonrası tekne ile nehir safarisine devam edeceğiz. Safari esnasında bölgede bulunan hayvanların yakından resimlerini çekme imkanımız olacak. Turumuz sonrasında Zimbabwe’ye geri dönüş yapacağız.

OTELİMİZ: DZIMBAHWE GUEST LODGE VB.

9.GÜN/ VIKTORYA ŞELALELERİ - LIVINGSTONE (ZAMBIYA)

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Zimbabwe- Zambiya kara sınırına geliyoruz. Sınır geçişimizi yaptıktan sonra artık Zambiya’dayız. Livingstone kentinden geçiyoruz. Otelimize yerleştikten sonra, öğleden sonra  VIKTORYA ŞELALESİ Zambiya tarafından ziyaret edilecektir.

OTELİMİZ: LIVINGSTONE LODGE 3* VB.

10.GÜN/ LIVINGSTONE / JOHANNESBURG UÇUŞ 13:25 15:20

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına geçiyoruz. Yerel Havayolları ile Johannesburg’a uçuşumuzu yapacağız. Saat 15:20’de Johannesburg’a varışımızın ardından panoramik şehir turumuzu yapacağız. Daha sonra otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : REEF HOTEL  4* VB.

11.GÜN/ JOHANNESBURG / ISTANBUL 18:10 04:50+1

Rehberimizin belirleyeceği saatlerde havalimanına geçiyoruz. TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile İSTANBUL dönüş yolculuğumuz 18:10 ‘da başlayacaktır. 

12.GÜN/ ISTANBUL 16:50

İstanbul havalimanına varışımızın ardından anılarla dolu turumuz sona eriyor… 

UYARI/ NOTLAR
 • Bu turumuz için ‘’sarıhumma-yellowfever ‘’ aşısı tavsiye edilir. Aşı olduktan sonra verilen-10 yıl geçerli olan kartınızı il sağlık müdürlüğünde ücretsiz olarak temin edebilirisiniz.
 • 18 yaş altı yolcular Nüfus kayıt Örneğini İngilizce tercümesi yanlarına bulundurmaları gerekiyor, anne ve babadan her ikisi olması koşulu ile,  eğer ebeveynlerinden biri eksik ise, muvafakat name (İNGİLİZCE tercüme edilmiş) ek evrakı ayrıca gereklidir.

       (Güney Afrika girişlerinde ve uçağa binmeden sorulmaktadır.)

Fiyata Dahil Olanlar

Ücrete dahil olan hizmetlerimiz :

 • İstanbul/Capetown-Johannesburg /İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti THY ile
 • Capetown/Johannesburg tek yön yerel hava yolu bileti
 • Johannesburg / Victoria Falls arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Cape Town’da 3, Johannesburg’da 3, Pilannesberg’de 1, Viktorya Şelaleleri’nde 2, Livingstone’da 1 gece olmak üzere toplamda 10 gece kahvaltı dahil konaklama ¾ yıldızlı ve butik otellerde konaklama
 • Cape Town şehir turu
 • Johannesburg şehir turu
 • Lesedi Gezisi
 • Viktorya Şelalesi gezisi
 • Botswana gezisi
 • Ejder Turizm Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sağlık sigortası (Covid-19 kapsamlı)
 • Programda belirtilen tüm transferler 

Fiyata Dahil Olmayanlar

Ücrete dahil OLMAYAN Detaylar

 • Yurtdışı çıkış harcı (Kişi başı 50 TL)
 • Turda yabacı personel için dağıtılacak servis bahşişleri / kişi Başı 110 Usd (Birinci gün havalimanında toplanır-grup ile birlikte Bölgeye gönderilir.)

 

 

 

 

AFRIKA Kapılarda Ödenen

GİRİŞ/ ÇIKIŞ PUL VE KAPI VİZELERİ için ( ZIMBABWE-ZAMBIYA-BOTSWANA)

Lütfen yanınızda 120 USD NAKİT bulundurunuz. Rehberiniz sizlere nerede kaç para ödeneceğinin bilgini verecek.

 

Ulaşım

16 EYLÜL

TK 044  16 EYLÜL  ISTANBUL CAPETOWN                  01:50 11:45  

TK 041  26 EYLÜL  JOHANNESBURG ISTANBUL          18:10 04:50+1

 

21 KASIM 2022

TK 044 21 KASIM   ISTANBUL CAPETOWN          02:25 12:00 

TK 043 01 ARALIK  JOHANNESBURG ISTANBUL   19:20 05:55+1 

 

21 OCAK 2023

TK 044 21 OCAK   ISTANBUL CAPETOWN          02:25 12:00 

TK 043 31 OCAK  JOHANNESBURG ISTANBUL   19:20 05:55+1 

 

23 OCAK 2023

TK 044 23 OCAK   ISTANBUL CAPETOWN          02:25 12:00 

TK 043 02 ŞUBAT  JOHANNESBURG ISTANBUL   19:20 05:55+1 

 

 

The New Tulbagh vb.

,

The Kingdom Resort vb.

,

Holiday Inn Express Sandton-Woodmead vb.

,

Dzimbahwe Guest Lodge vb.

, Butik

Livingstone Lodge vb.

, Butik

Yorum
:
Yanıt
Copyright © 2022 | Tüm Hakkı Saklıdır