19Şubat 2019 Küba Turu(Tam paket)

KÜBA TURU(THY)Full Paket -19Şubat

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

KÜBA TURU(THY)Full Paket -19Şubat

, İstanbul Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Bütün Turlarımız
 • Alt Kategori :
  Küba Turları, Yurtdışı
 • Süre :
  9 Gün
 • Vize Durumu :
  Kolay Küba Vizesi (Yeşil e yok)
 • Kontenjan :
  24+1 REHBER
 • Grup Tur Rehberi :
  TBA
 • ANA HAVAYOLU :
  TÜRK HAVA YOLLARI
 • Operasyon Sorumlusu :
  NACİYE TURHAN

8 Mart - 16 Mart Küba turuna katıldım. Çok memnun kaldım. Bu memnuniyette rehberimiz Haluk IŞIKMEN'in çok büyük katkısı var. Bana adeta devrimi yaşattı ve bu konuda bilmediğim çok şeyi öğrenmemi sağladı. Küba özel bir ülke bir eşi daha yok, bu nedenle de rehber çok önemli. Kendisine çok teşekkür ediyorum, umarım yine bir gün bir başka turda yollarımız birleşir.Mine Aray 19 Mar 2018

1,370 € dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

KÜBA TURU(THY)Full Paket -19Şubat Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 9 Gün
Talep Gönder
Üç Kişilik
Dönem
Fiyat (Kişi Başı)
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
18/01/2019-19/02/2019
1,370 €
(0-2) 206 €
(3-6) 617 €
(7-12) 891 €
(0-2) 206 €
(3-6) 617 €
(7-12) 891 €
(0-2) 206 €
(3-6) 617 €
(7-12) 891 €
Çift Kişilik
Dönem
Fiyat (Kişi Başı)
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
18/01/2019-19/02/2019
1,370 €
(0-2) 206 €
(3-6) 617 €
(7-12) 891 €
(0-2) 206 €
(3-6) 617 €
(7-12) 891 €
(0-2) 206 €
(3-6) 617 €
(7-12) 891 €
Tek Kişi
Dönem
Fiyat (Kişi Başı)
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
18/01/2019-19/02/2019
1,590 €
(0-2) 239 €
(3-6) 716 €
(7-12) 1,034 €
(0-2) 239 €
(3-6) 716 €
(7-12) 1,034 €
(0-2) 239 €
(3-6) 716 €
(7-12) 1,034 €

Fiyata Dahil Olanlar

Fiyata Dahil Hizmetler   :

 • THY ile  ISTANBUL -HAVANA -ISTANBUL  uçak bileti ve havalimanı vergileri
 • Programda belirtilen tüm Turlar Tüm Transferler.

1 Gece Varadero ‘da Otelde konaklama 3* ALL INCLUSIVE

2 Gece TRINIDAD  -  Evlerde Casa Particular Konaklama

4 Gece  Havana - Evlerde Casa Particular Konaklama

        Evlerde  KAHVALTI servisi  yapılacaktır. Ev sahipleri bunu hazırlıyor.

 • 7Gece/9Gün
 • Programda belirtilmiş   ÖĞLE  yemekler DAHİLDİR.
 • Varadero 1 Gece  All Inclusive Konaklama
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat Sigortası
KÜBA Seyahati  Hakkında Önemli Uyarılar ve Detaylar 
 
Değerli Misafirlerimiz KÜBA Turu ile ilgili hatırlatma notlarınızı aşağıda görebilirsiniz. Bu notları dikkatlice okuyup seyahat öncesi hazırlıklarınızı yapmanızı önemle rica ederiz. 
 
Küba turuna katılacak olan misafirlerimizin Küba Vizesi sahibi olmaları gerekmektedir.Yeşil pasaport sahibi misafirlerimiz Küba vizesinden muaftırlar.Normal pasaport sahiplerinin vizeleri Acentamız tarafından temin edilecektir. (50 €)
 
Uçuşlarda Rahat kıyafetleri tercih etmenizi ve günlük kullandığınız ilaçları el bagajınıza almanızı tavsiye ederiz. 
 
Yurt dışı çıkış harçlarınızı yatırmayı unutmayınız 15 TL
 
KÜBA’da genel hava şartları ortalama olarak yılın her ayı  gündüz 30 gece 20 derece şeklindedir. En yağışlı dönem Haziran –Eylül arasındadır.Gezi güzergahı üzerinde bazı yerlerde yağmur görülebilir. Gezi esnasında rahat ayakkabılar tercih edilmelidir. Ayrıca yanınızda bir şapka ve güneş gözlüğü bulundurmanızı da ayrıca tavsiye ederiz.
 
Özellikle Trinidad’da  sineklere karşı sinek ilacınızı almanızı öneriririz.
 
Denize girme imkanımız olacaktır.Bu nedenle uygun malzemelerimizi yanımıza almamızda fayda olacaktır.
 
Küba ile Türkiye arasında 7 saat fark vardır. Bu ülke saat olarak bizden geridedirler. 
 
Küba’nın Para Birimi CUC’dir(Kuk).1 Eur = 1.00CUC’dir.
             Küba’daEurkullanabilirsiniz.Kredi kartı kullanılmamaktadır.ABD dolarının düşük kur      nedeniyle kullanılmaması tavsiye edilir.
 
Gidilecek ülkelerde olabilecek hırsızlık olaylarına karşın giderken yanınızda ziynet eşyası ve yüklü miktarda nakit para taşımamanızı rica ederiz. 
Bagajlara getirilen sınırlama sonrası 100 mg üzeri sıvı taşıma yasağı sebebi ile özellikle bayan misafirlerimizin şampuan , sıvı saç kremleri , parfüm , kolonya vs gibi maddeleri mümkün olduğunca el bagajlarına almamaları gerekmektedir.
Bagajlarımız ;  uluslar arası uçuşlarda 23 kg + 8 kg el bagajı taşıma hakkımız bulunmaktadır. Bagajlarınızı hazırlarken bu uyarıya dikkat etmenizi önemle rica ederiz.
Otellerimizin çoğundaelektrik prizleri telefon ,bilgisayar ve kameraları şarj etmeye uygundur.Tedbir amaçlı dönüştürücü adaptör almakta fayda var.
 
Tur esnasında fotoğraf molalarında Rehberimizin belirttiği saatlere uyulmasını önemle rica ederiz.Otel çıkış saatlerimize ,yemek saatlerimize de Rehberimizin belirttiği saate önemle dikkat edilmesini rica ederiz.Belirtilen saate uyulmaması halinde Tur Programında aksaklıklar yaşanmaktadır.Geç kalma durumlarında Rehberimize önceden bilgi verilmesi gerekmektedir.
 
Ülkelere girişlerde giriş belgesi doldurulabilmektedir.Bu konuda Rehberimizden yardım alabilirsiniz.Ülke girişlerinde Rehberimizin belirteceği şekilde işlem yapılmasını önermekteyiz.
 
Havalimanlarındaki c/in işlemleriniz esnasında özel isteklerinizi c/in anında Havayolu görevlilerine iletebilirsiniz.Grup c/in işlemi bazı Havayolalrında yapılamamaktadır.
 
Kalacağımız otellerde c/in işlemleri Rehberimiz tarafından yapılacaktır.Rehberimiz işlemleri yaparken sizler Otelin bekleme salonlarında istirahat edebilirsiniz.Rehberimiz oda anahtarlarını size verirken kahvaltı,akşamyemeği,internet kullanımı ,otel hakkında genel bilgileri vs.iletecektir.
Serbest zamanlarda gruptan ayrı bir organizasyon yaparsanız ,Rehberimizi bilgilendirmenizi ayrıca Kalacağımız otellere ait otel adresini içeren kartları almanızı tavsiye ederiz.
 
Tur boyunca değerli yüzük,küpe,kolye,saat gibi ziynet ve aksesuarların kullanılmaması tavsiye edilir.
 
ÇOK ÖNEMLİ UYARI
Turlarımız  İSTANBUL  çıkışlıdır.
İstanbul dışından tura katılım durumunuz olması halinde gelişte ve gidişte  Ana uçak saatinden minimum 4 saat öncesinde,varışlarda da 4 saat sonrasına Havalimanında olabilecek şekilde iç hat biletlerinizi almanız tavsiye edilir.Sıksık yaşanan İç Hat uçuş rötorlardından etkilenebilirsiniz. Ana Uçuşunuzu bu sebeplerden kaçırmanız durumunda ilgili turun haklarından faydalanamazsınız.
 
Ejder Turizm Seyahat Ekibi İyi Seyahatler Diler….

Fiyata Dahil Olmayanlar

Fiyata  Dahil Olmayan Hizmetler   :

 • Küba  Vize ücreti (50 €)          NOT :  Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.
 • Programda açıkça belirtilmeyen  yemekler.
 • Yurt dışı çıkış pulu (15 TL) 
 • TURUMUZUN YEREL SERVISLER-REHBER KAPTAN GARSON İÇİN BAHŞİŞLERİ TOPLAMI  > KİŞİ BAŞI 50 €  DUR.( çıkış günü Havalimanında toplanıp rehberimize veriyoruz)

 

Tur Programı

KÜBA TURU Türk Hava Yolları ile [ Promosyon Fiyat ]

1.Gün 18 Şubat 2019

   İSTANBUL 3. HAVALİMANINDA BULUŞMA 23:00

 18 Şubat saat 23:00 de İstanbul 3.Havalimanı TÜRK HAVA YOLLARI bankolarında EJDER TURİZM standında buluşma. Uçağımız gece yarısını geçe olduğu için tarihe dikkat ediniz!!

19Şubat 2019 ISTANBUL- HAVANA UÇUŞU 02:25 07: 55

 Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra saat 02:25 de, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Havana’ya yolculuğumuz başlıyor. Küba yerel saati ile sabah 07:55 de HAVANA havalimanına ulaşıyoruz. Havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile turumuza başlıyoruz.

HAVANA - VARADERO

Rehberimiz ile birlikte yola çıkıyoruz, Kuzey sahil rotasından istikametimiz Varadero.  Güzergahımız üzerinde, Küba’nın en yüksek köprüsü yanında bir mola vereceğiz. Buraya‘’Puente de Bacunayagua ‘’isimi verilmektedir. Bu durağımızın sonrasında Varadero’ya doğru yola devam ediyoruz, Öğle saatlerinde otelimize ulaşıyoruz.  ÖĞLE VE AKŞAM YEMEĞİ servisini otelimizde dahil hizmet olarak alıyoruz, HER ŞEY DAHİL sistemde içkiler ve yemekler dahil olarak sahil otelimizde 1 gece konaklayacağız.

OTELİMİZ: TUXPAN RESORT HOTEL 3*

2.Gün 20Şubat 2019

SANTA CLARA - TRINIDAD

Bugün, sabah kahvaltı sonrası   otelimizden ayrılıyoruz. Güzergahımız da ilk olarak Santa Clara şehri var. Efsane  CHE GUVERA ‘nın  anıt mezarının ve müzesinin olduğu , CHE ile  bütünleşen bir  kent  burası, Burada  CHE Müzesini ziyaret ettikten sonra  TRINIDAD a doğru yolumuza devam ediyoruz.. TRINIDAD eski kent merkezine ulaşıyoruz. Bu gece CASA PARTICULAR yani Trinidad şehrinin geleneksel Küba evlerinde konaklayacağız. Mahalle içlerinde, dar sokakların hemen içinde yer alan, evlerdeki odalarımıza rehberimizi bizleri yerleştiriyor. Akşam saatlerinde saatlerinde ‘’ Gece uyumayan şehir ‘’  Trinidad sokaklarında keyifli saatler geçireceksiniz.2 geceleme konaklama bu evlerde olacak.  Casa Particular Trinidad.

3.Gün 21 Şubat 2019

TRINIDAD 

Bu sabah Küba evlerimizde yerel kahvaltı deneyimi yaşıyoruz. Bizlere ev usulü kahvaltı hizmeti sunuyorlar,  ardından Küba’da kolonyal mimarinin en iyi korunduğu kent olan Trinidad şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad Şehri gezisi esnasında; rom, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Bar’ı göreceğiz, Katedral meydanı, dar sokaklarını yürüyerek geziyoruz. Öğleden sonra serbest saatlerimizde dileyenler fotoğraf çekmeye devam ederken, dileyenler rehberimizin de yardımı ile Trinidad sahil kıyısına giderek denize girebilirler.Geceleme  yine Trinidad’da  evlerde  olacak.

4.Gün 22 Şubat 2019

CİEN FUEGOS - DOMUZLAR KÖRFEZİ - HAVANA

Kahvaltı sonrası CIENFUEGOS şehrine doğru yola çıkıyoruz. Montenar Park ve İspanyol mimarisinin güzel örneklerini görebileceğimiz Cienfuegos şehri üzerinden HAVANA a gidişimiz bugünkü planımız. Panaromik turumuz esnasında, Cienfuegos’da Prado Promenade, Central Park, Malecon Bulvarı ve Valle Sarayı'nı (Palacio del Valle) görüyor sonrasında ‘’ DOMUZLAR KÖRFEZİNİ’’  ziyaret edeceğiz. Daha sonra HAVANA a hareket ediyoruz. Varış sonrası akşam saatlerinde EV-casa Particular yerleşme. Bu geceden itibaren 4 gece Havana şehrine KÜBA evlerinde konaklayacağız. Evlere yerleşme, ev sahipleri yardımı ile odalarımıza geçişimiz sonrası, rehberimiz eşliğinde Havana eski kent merkezine gideceğiz. Serbest saatlerimiz olacak. Tur bitimi evlerde konaklama.

5.Gün 23Şubat 2019

HAVANA

Kahvaltı sonrası çevre gezilerimize devam edeceğiz. Pinar del Rio-Vinales Vadisi turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant'ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz. Tur bitimi evlerde konaklama.

6.Gün 24 Şubat 2019

HAVANA 

Sabah kahvaltı sonrası; Havana şehir turu yapacağız.Etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşaa edildiği haliyle kendini korumuş, 50li ve 60lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakkika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğryarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asiz adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz... La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak.. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak... UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz. Tur bitimi evlerde konaklama.

7.Gün25Şubat 2019

HAVANA 

Bugün Havana ‘da son günümüz;  sabah kahvaltı sonrası alış veriş ve Havana sokaklarında gezintiler yapmak için serbest günümüz olacak. Geceleme Havana‘da evlerimizde.

8.Gün 26 Şubat 2019

HAVANA - ISTANBUL 09:35

Bu sabah çok erken saatlerde Havana ‘daki konakladığımız evlerden ayrılıyoruz, rehberimiz ile birlikte havalimanına geçiyoruz.  Uçuş saatimiz saat 09:35. Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

9.Gün 27 Şubat 2019

ISTANBUL
Sabah 10:10 İstanbul ‘a varış. Anılarla dolu gezimizin sonu…

Ulaşım

GPMTKM2 21MAR THLAQ3 GRP                                                       
  1 TK 183 G  TU 19FEB  ISTHAV KK25  0225 0755 CABIN YE                         
  2 TK 183 G  TU 26FEB  HAVIST KK25  0935 1010*CABIN YE

 

HAVANA- CASA PARTICULAR

, Butik

TRINIDAD- CASA PARTICULAR

, Butik

VARADERO TUXPAN RESORT all inclusive

,