23 Ocak 2019 (Sömestre ) Avustralya Yeni Zelanda Turu

AVUSTRALYA YENİ ZELANDA TAZMANYA TURU(23 OCAK-SÖMESTRE)

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

AVUSTRALYA YENİ ZELANDA TAZMANYA TURU(23 OCAK-SÖMESTRE)

, İstanbul Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Bütün Turlarımız
 • Alt Kategori :
  Avustralya Turları, Avustralya Yeni Zelanda Turları, Sömestre Turu, Yeni Zelanda Turları, Yurtdışı
 • Süre :
  15 Gün
 • Vize Durumu :
  vize var (Avustralya ve Y.Zelanda)
 • Kontenjan :
  24+1 REHBER
 • Grup Tur Rehberi :
  EMRE ERŞEN
 • ANA HAVAYOLU :
  SİNGAPUR HY
 • Operasyon Sorumlusu :
  HIZIR EREN

7.10.2017 tarihinde çıktığımız Avustralya Yeni Zelanda gezimizde çok güzel başlayan ve devam eden turumuzun 9.cu gününde rahatsızlanarak hastaneye yattım. Gezimiz boyunca bizlere her konuda destek olan sevgili rehberimiz Onur bey yine yanımızdaydı. Ve her konuda bize çok yardımcı oldu. Şahsım ve annem adına Onur beye çok teşekkür ederiz. Yeni Zelanda'da yerel rehberliğimizi yapan, arkadaşımız,dostumuz olan, Yeni Zelanda'dan ayrıldığımız halde benimle iletişimini kesmeyerek sağlığımı takip eden ve bana destek olan sevgili Ceni hanıma çok teşekkür

2,990 € dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

AVUSTRALYA YENİ ZELANDA TAZMANYA TURU(23 OCAK-SÖMESTRE) Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 15 Gün
Talep Gönder
Çift Kişilik
Dönem
Fiyat (Kişi Başı)
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
18/01/2019-23/01/2019
2,990 €
(0-6) 1,047 €
(7-12) 2,093 €
(0-6) 1,047 €
(7-12) 2,093 €
(0-6) 1,047 €
(7-12) 2,093 €
Tek Kişilik
Dönem
Fiyat (Kişi Başı)
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
18/01/2019-23/01/2019
3,590 €
(0-6) 1,257 €
(7-12) 2,513 €
(0-6) 1,257 €
(7-12) 2,513 €
(0-6) 1,257 €
(7-12) 2,513 €

Fiyata Dahil Olanlar

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN SERVİSLER :

İstanbul’dan İstanbul’a ekonomi (Y) sınıf uçuşlar ve kişi başı 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı;

Avusturalya  ve Yeni Zelanda  bazı iç hat  uçuşlarda  taşıma hakkı 15kg dır.üstü ağırlılara ücret alınabilmektedir.

Seyahat Sigortası 

Konaklamalar          ‘’ 3 YILDIZLI  OTELLERDE KONAKLAMA’’

3 GECE SYDNEY  / 2 GECE AUKLAND /2 GECE ROTORUA/3 GECE MELBOURNE 

2GECE HOBART(TAZMANYA)   TOPLAM 12 GECE /15 GÜN

ARA UÇUŞLAR ,  MELBOURNE/ AUCKLAND /SYDNEY/HOBART(TAZMANYA)

SYDNEY  / BLUE MOUNTAINS TURU

HOBART /PORT ARTHUR TURU-

MELBOURNE  / PHILIP ISLAND TURU 

ROTARUA  /  HOBBİT KÖYÜ (Yüzüklerin Efendisi

AUCKLAND PANAROMİK ŞEHİR TURU

MELBOURNE PANAROMİK ŞEHİR TURU

SYDNEY PANAROMİK ŞEHİR TURU

HOBART ŞEHİR TURU

MELBOURNE/AUCKLAND/SYDNEY /HOBART HAVALIMANI-OTEL TRANSFERLERİ

TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ

(BU TURUMUZDA  YENİ ZELANDA TÜRKÇE REHBERİMİZ ORADA  YAŞAMAKTADIR- GRUBU AVUSTRALYA ya götüren rehberimiz grubumuza Avustralya bölgesinde gezdirmektedir,    Yeni Zelanda ya  geçişte  Grubumuzu Yeni Zelanda ikametle Türk rehberimiz karşılayıp hizmetini vermektedir)

UYARI :

Avusturalya  ve Yeni Zelanda  gümrük  kontrolleri ve uygulamaları gereğince ; yanınıza yiyecek-içecek almanız ; istenmemektedir. Lütfen  bu kurala  uymaya  

Avustralya Yeni Zelanda Seyahati  Notları 
 
Değerli Misafirlerimiz, heyecanla beklediğiniz Avustralya-Yeni ZelandaTuru ile ilgili son hatırlatma notlarınızı aşağıda görebilirsiniz. Bu notları dikkatlice okuyup seyahat öncesi hazırlıklarınızı yapmanızı önemle rica ederiz. 
Buluşma Detayları ; Havalimanında Dış Hatlar Terminali Ejder Turizm yetkilisi ile  ile buluşma. 
 
Avustralya/Yeni Zelanda turuna katılacak olan misafirlerimizin Vize belgelerinin yanlarında olması gerekmektedir.Ülke’ye girişlerde özel bir form doldurulmaktadır.
 
Alkol ve sigara :Avustralya gümrüksüz mal girişi konusunda pek cömert değildir. 18 yaş ve daha büyük ziyaretçiler 1,125 litre alkollü içki artı 25 Adet sigara (1 paket) sokabilirler.Kısacası Avustralya dünyanın bir yerinden diğerine içki ve tütün taşımanıza izin vermemektedir. 
 
KARANTİNA ÇOK ÖNEMLİ
Sizinle ilgilenen göçmen işleri yetkilisi ayrıca karantina kontrolünü de gerçekleştirir. Yetkililerin karantina kapsamına soktuğu bitki, hayvan ve türevleri size çok fazlaymış gibi gelebilir ama ülke eko-sistemi dünyayı etkileyen bir çok zirai hastalıktan kaçabilmiştir ve Avustralyalılar bu durumun devamında haklı olarak ısrar etmektedirler. Aşağıdaki maddelerin Avustralya'ya girişi kesinlikle yasaktır, yanınızda bulunuyorlarsa karantina görevlisine bildirilmelidirler ve bunlar müsadere edilirler : Süt ürünleri, yumurta, taze fındık, tohum türleri, baklagiller, meyve ve sebzeler, konserveleşmemiş tüm etler. Ayrıca kuru meyve, şehriye, gofret ve kekler, örme eşyalar, çeşitli kabuklar gibi bir dizi ürün de bildirilmesi gerekenler listesindedir amabunlar büyük bir ihtimalle kontrol edildikten sonra giriş izni alırlar. Aktarma ülkesinden aldığınız bir kavanoz bal ya da çilek reçelini dahi yetkililere bildirmelisiniz. Daha fazla bilgi için www.agis.gov.au sitesini ziyaret edebilirsiniz. 
 
Yetkili doğrudan gözlerinizin içine bakacaktır ve yazılı bildiriminizi sözlü olarak da doğrulamanızı isteyecektir.Kötü durumlara düşmemeniz için etrafta uygun yerlere yerleştirilmiş kutular bulunur. Ayrıca bu kutulara havayollarının yemek servisinden düşüncesizce çantanıza attığınız bisküvileri atmanızı tavsiye ederim.Tahtadan imal edilmiş (kibrit dahil) tüm ürünleri, çiçek tohumları ve bebek mamalarını dahi bildirmelisiniz.Göçmen İşleri yetkilisi gümrük yetkilisine çantanızı kontrol etmesini söyleyecektir. Yani hediye olarak getirdiğiniz salata kasesini paketlemeyin çünkü onun kontrol için açacaklardır ama daha sonra içeri sokmanıza izin verecekelerdir. Eğer son üç ayda bir çiftliği ziyaret ettiğinizi itiraf ederseniz ayakkabılarınızın tabanları incelenecek ve herhangi bir zirai virüs taşıyıp taşımadıkları kontrol edilecektir.
 
Karantinayı atlatmayı sakın denemeyin çünkü özel yetiştirilmiş köpeklerin olağanüstü burunlarına mutlaka takılıp kalırsınız. Yanınızda bulunan karantina kapsamındaki maddeleri bildirmemenin cezası 100$'dan başlayıp daha ağır olanlara doğru uzanır.Bu aşamada yanınızda bulunan yasak bir ürünü kendiliğinizden bildirirseniz size olan güvenin arttığını ve gümrük işlemlerinizin daha kolay tamamlandığını göreceksiniz. diğer taraftan size göre tamamen zararsız bir ürünün müsadere edilmesine rıza göstermeye de hazır olun. El konulan mallarınızı ülkeden çıkarken geri isteyebilirsiniz ama bunun için giriş yaptıktan en fazla 30 gün sonra ülkeyi terk etmelisiniz. Bu ürünleri o anda ülke dışına göndermeyi de talep edebilirsiniz ama bu sadece havaalanı postanesinden ve bir yetkilinin gözetimi altında gerçekleşebilir.
 
Rahat kıyafetleri tercih etmenizi ve günlük kullandığınız ilaçları el bagajınıza almanızı tavsiye ederiz. 
Yurt dışı çıkış harçlarınızı yatırmayı unutmayınız 15 TL
Gezi boyunca hem Avustralyadahemde Yeni Zelanda’da genel hava şartları ortalama olarak gündüz 20 gece 10 derece şeklindedir. Gezi güzergahı üzerinde bazı yerlerde yağmur görülebilir. Bu sebeple şemsiye veya yağmurluklarınızı günlük turlarınızda yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz. Gezi esnasında rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.Mutlaka hırka veya ceket bulundurun.
 
Avustralya ile Türkiye arasında 8 saat fark vardır. Bu ülke saat olarak bizden ileridedir.Yeni Zelanda ile 10 saat fark vardır.Bu ülke saat olarak bizden ileridedir.
 
Avustralya’nın Para Birimi Avustralya dolarıdır.1 USD = 1.20 AUD’dir.yaklaşık
 
Yeni Zelanda’nın Para Birimi Yeni Zelanda dolarıdır.1 USD =1.30 NZD’dir.yaklaşık
 
Gidilecek ülkelerde olabilecek hırsızlık olaylarına karşın giderken yanınızda ziynet eşyası ve yüklü miktarda nakit para taşımamanızı rica ederiz. 
Bagajlara getirilen sınırlama sonrası 100 mg üzeri sıvı taşıma yasağı sebebi ile özellikle bayan misafirlerimizin şampuan , sıvı saç kremleri , parfüm , kolonya vs gibi maddeleri mümkün olduğunca el bagajlarına almamaları gerekmektedir.
 
Bagajlarımız ;  uluslar arası uçuşlarda 20 kg + 8 kg el bagajı taşıma hakkımız bulunmaktadır. Bagajlarınızı hazırlarken bu uyarıya dikkat etmenizi önemle rica ederiz.
 
Otellerimizin çoğundaelektrik prizleri telefon ,bilgisayar ve kameraları şarj etmeye uygundur.Tedbir amaçlı dönüştürücü adaptör almakta fayda var.
 
Tur esnasında fotoğraf molalarında Rehberimizin belirttiği saatlere uyulmasını önemle rica ederiz.Otel çıkış saatlerimize ,yemek saatlerimize de Rehberimizin belirttiği saate önemle dikkat edilmesini rica ederiz.Belirtilen saate uyulmaması halinde Tur Programında aksaklıklar yaşanmaktadır.Geç kalma durumlarında Rehberimize önceden bilgi verilmesi gerekmektedir.
 
Ülkelere girişlerde giriş belgesi doldurulabilmektedir.Bu konuda Rehberimizden yardım alabilirsiniz.Ülke girişlerinde Rehberimizin belirteceği şekilde işlem yapılmasını önermekteyiz.
Havalimanlarındaki c/in işlemleriniz esnasında özel isteklerinizi c/in anında Havayolu görevlilerine iletebilirsiniz.Grup c/in işlemi bazı Havayolalrında yapılamamaktadır.
Kalacağımız otellerde c/in işlemleri Rehberimiz tarafından yapılacaktır.Rehberimiz işlemleri yaparken sizler Otelin bekleme salonlarında istirahat edebilirsiniz.Rehberimiz oda anahtarlarını size verirken kahvaltı,akşamyemeği,internet kullanımı ,otel hakkında genel bilgileri vs.iletecektir.
Serbest zamanlarda gruptan ayrı bir organizasyon yaparsanız ,Rehberimizi bilgilendirmenizi ayrıca Kalacağımız otellere ait otel adresini içeren kartları almanızı tavsiye ederiz.
 
Tur boyunca değerli yüzük,küpe,kolye,saat gibi ziynet ve aksesuarların kullanılmaması tavsiye edilir.
 
 
Ejder Turizm Seyahat Ekibi İyi Seyahatler Diler….

 

Fiyata Dahil Olmayanlar

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER

 TR- çıkış  harcı (15 TL)

AVUSTRALYA VE YENİ ZELANDA  Vizeler (190 €) Vizeler ( 2 Vize  için Toplam )

Avustralya parmak izi ücreti 75 TL ayrıca ödenecektir.

EXTRA TURLAR :

MEL/ Puffing Billy and Healesville Sanctuary TAM GÜN TURU (extra) 150€

SYD / EXTRA Yemeki   GEMI TURU   Dinner Cruise on Sydney Harbour (100€)

SYD/  HUNTER VADİSİ- ÜZÜM BAĞLARI TURU ( ÖĞLE YEMEKLİ-TAM GÜN)120€

MAORI YERLİ KÖYÜ-EXTRA TUR / GECE  SHOW – AKŞAM ÖZEL HANGY YEMEĞİ-  ( 110€)

WAITAMO  MAĞRALARI ÇEVRE  GEZİSİ (YEMEKSİZ- EXTRA TUR -110€ )

Extra turlar Toplam: 590€  - İNDİRİMLİ TAM PAKET : 565€

 

 

Acentamız kontrolünde yapılır. Vize alımı esnasında shengen benzeri evraklar talep edilmektedir, bazı durumlarda  Avustralya  konsolosluğu ek evrak yada açıklama talep edebilmektedir. Yeni yasa gereği Avustralya vizeleri E-vize  şeklinde  sonuçlanmakta, bir print olarak sunulmaktadır.

Vize işlemleri yaklaşık 35 gün sürmekte olup, bu üsre  zarfında  sadece  Yeni Zelanda vizesi için Pasaportların asılları talep edilir, ve içeri konsolosluğa  sunulur. Yani Başvuru esnasında Pasaportunuz  sizde kalıyor – vermenize  gerek yok.Vize onayı süreci ve devamında Ejder Turizm sorumluluk kabul etmez.Vize ücretleri iade edilmez.

Diğer belirtilmemiş tüm yemekler ve dahil yemeklerdeki içecekler.   

Bu turumuzda  Rehberlerimiz -Yerel rehberler- Kaptanlar- Bellboylar- Garsonlar vb  hizmetliler için - servis tipleri toplamı Kişi  Başı  (150 euro) Havalimanında  toplanmaktadır.

UÇAK SAATLERİ /DETAYLARI

RP/ISTSQ0100/ISTSQ0100            SB/GS  26MAR18/1308Z   LKZTMO

0. 25EJDER  NM: 0

  1  SQ 391 G 23JAN 3 ISTSIN HK25      I  1425 0545+1 *1A/E*

  2  SQ 207 G 24JAN 4 SINMEL HK25      3  0745 1810   *1A/E*

  3  VA1320 G 27JAN 7 MELHBA HK25      3  1055 1210       E*

  4  VA1531 G 29JAN 2 HBASYD HK25      D  1010 1200       E*

  5  VA 143 G 01FEB 5 SYDAKL HK25      1  1030 1535       E*

     OPERATED BY SUBSIDIARY/FRANCHISE

  6  SQ 286 G 05FEB 2 AKLSIN HK25      I  1535 2100   *1A/E*

  7  SQ 392 G 06FEB 3 SINIST HK25      3  0150 0825   *1A/E*

 

TUR ÖN REZERVASYON BİLGİLERİ

Ön Rezervasyonunuz yapıldığı zaman ,  DEPOZİTO  ödemek için 10 Gün süreniz tanımlanmaktadır. Bu sürenin sonunda Ön Ödeme yapılmayan Ön Rezervasyonlar İPTAL edilecektir.

Ödemelerinizi BANKA  Havalesi yada Kredi kartınız ile yapabilirsiniz.

Banka Hesap Numaralarımız Aşağıdaki gibidir.

Ödemenizi yaptıktan sonra dekontu bize iletiniz muhasebe@ejderturizm.com.tr

Ejder Turizm

Tur Sözleşmesi

Tur Programı

1.GÜN:23 Ocak 2019 ISTANBUL-SINGAPUR-MELBOURNE 1330 0500+1/ 0745 1810

            İstanbul Atatürk Havalimanında saat 11:30 da Ejder Turizm kontuarında buluşma,  bagaj ve check in işlemlerimizi takiben, SINGAPUR Hava Yolları ile SINGAPUR   aktarmalı olarak MELBOURNE yolculuğumuz başlıyor Geceleme  Uçakta.

2.GÜN:24 Ocak2019 18:10-VARIŞ MELBOURNE

Akşam saatlerinde MELBOURNE’e ulaşıyoruz.  Havalimanında  karşılanma ve  otelimizde transfer.Geceleme otelimizde. 

OTELİMİZ : IBIS MELBOURNE HOTEL 3* - ve/veya benzeri     

Melbourne, 2011 yılında The Economist dergisi tarafından yayınlanan Dünyanın En Yaşanabilir Şehirleri listesinde kültürel nitelik, iklim, yaşama ücreti, ve sağlık, suç oranı gibi sosyal koşullar bakımından birinci seçilmiştir.

Melbourne, Avustralya'nın en büyük üç şirketine ev sahipliği yapmaktadır: Telstra, BHP Billiton ve National Australia Bank. Avustralya Ticaret Konseyi, Avustralya Sendika Konseyi ve Avustralya Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem gören şirketlerin çoğunluğu Melbourne'da bulunmaktadır.Avustralya'nın spor kenti olarak adlandırılan Melbourne, ülkenin büyük spor musabakalarına ev sahipliği yapmaktadır. Bunlar Melbourne Bahar At Yarışları Festivali (Melbourne Kupası buna dahildir), Avustralyan Formula Bir Grand Prix, Avustralya Açık Tenis Turnuvası ve AFL Büyük Finali. Melbourne güney yarımkürenin ilk Olimpiyatlar'ına 1956 yılında ev sahipliği yaptı. 2006 İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları da Melbourne'da düzenlendi

3.GÜN:25 Ocak 2019

Avustralya’nın en büyük şehirlerinden olan  Melbourne’de 07:30 da erken saatlerde

ŞEHİR TURUMUZU yapacağız. Turumuz 3 saat sürecektir, şehir turumuz olacak.  Viktoria Sanat Merkezi’ni ve Melbourne’un simgelerinden biri olan çelik kulesini ve St Kilda Caddesi’nde bulunan Anzak Anıtı’nı göreceksiniz.

MELBOURNE TURU VE PENGUENLER VE PHILIP ISLAND TURU *(DAHİL)

Öğleden sonra , Tam Gün *  Phillip Island turu yapılacaktır (DAHİL)

Muhteşem bir  programgece  21:00 e  kadar  ; sürecek..unutulmaz bir  tur..Güzergahımız  Philip Island  denen  yöreye..Yolda..Çikolata tatma imkanımız olacak, bir fabrika  ziyaretimiz , Botanik  Bahçeleri ;  Koala  koruma  merkezi   ziyareti;  Turun en son durağında ise Melbourne ü  dünyaya tanıtan PENGUENLER  var. Bu penguenler  akşam gün batımızı sonrası okyanuztan belli bir  sahil bölgesine çıkış yapıyorlar. İşte bu çıkış plajları üzerine bir  koruma  parkı ve  Turist ziyaret merkezi  inşa edilmiş. Yüzlerce  meraklı gezgin akşam saatlerinde  Plan kıyısında -tıpkı bir  stadyum gibi bankaları olan  kısma yerleşiyorlar ve sessizce Penguenlerin çıkışlarını bekliyorlar. NOT: Akşam gün batımı sonrası deniz kıyısı hayli serin oluyor. Yanınızda  ceketlerinizi  getirmeyi unutmayın ! meşhur  minik  Penguen lerin  geçişini izlenmesi ve  biraz  alış veriş molası sonrası turumuz  sona  erecek. Bu turumuz esnasında  Öğle saatlerinde Paket sandviç ve içecek servisi  yapılacaktır.

4.GÜN:26 Ocak 2019 MELBOURNE Puffing Billy and Healesville Sanctuary TAM GÜN TURU (Extra)

Bu sabah kahvaltı sonrası EXTRA turumuz var ( 150€ ).BUHARLI TREN turumuz ile Melbourne  Yarra Vadisini  güzelliklerini doğal yaşımını yakından göreceğiz, yine  Avustralya ‘ya özgü Koala, Kangru korunaklarında onları yakından tanıyacağız. Bu Doğa turumuz saat 07:45 de başlayıp akşam saatlerine kadar sürmektedir (8 saatlik Tur)yemeksiz tam gün turumuz yapılacaktır.

Geceleme otelimizde.

Melbourne, Avustralya'nın Victoria eyaletinin başkenti ve 3.7 milyon nüfusuyla ülkenin ikinci en kalabalık şehri (2006 sayımına göre). Melbourne bir milyon nüfusu aşmış şehirler arasında dünyanın en güneyinde bulunanıdır.

5.GÜN:27 Ocak 2019 MELBOURNE /HOBART (TAZMANYA)

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, bagajlarımı ile  birlikte otelden ayrılıacağız,  havalimanına  gideceğiz,  Uçuş saatimiz 10:40

havalimanına varışımızı  takiben, iç hat uçuşu işlemlerimizi  yapıyoruz ve Avustralya  VIRGIN  Havayolları tarifeli seferi ile Hobart’a yani Tazmanya  adasına yolculuğumuz  başlıyor,  Hobart havalimanımıza varışımızı takiben, Özel aracımıza binerek , otelimize  geçiyoruz.

Otelde odalarımıza yerleştikten sonra, öğleden sonra Hobart şehir turumuzu yapacağız, küçük bir yerleşim olan Hobart’ta  Marina ve çevresini rehberimiz eşliğinde geziyoruz.

Tazmanya, 64.519 km²'lik alanı ile Avustralya'nın en büyük adasıdır. Ancak Avustralya'nın en küçük bölgesi olduğundan, nüfus yoğunluğu azdır. Kuzeyden güneye 296 km, doğudan batıya 315 km uzanır. Çevresindeki küçük adaları da sayacak olursak 68.401 km²'lik bir alanı kapsar. Bass Kanalı ile Avustralya anakarasından ayrılır. Ayrıca kuzey batısındaki King Adası ile kuzeydoğu ucundaki Flinders Adası'nın ortasında kalır. Adada , sıradağlar ile yüksekliği yaklaşık 1.600 m'yi bulan yaylalar ağırlıktadır. En büyük yükseltisi 1.617 m olan Ossa Dağı'dır.

 

6.GÜN:28 Ocak 2019 HOBART PORT ARTHUR TURU( DAHİL)

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra çevreyi keşfetmeye devam edeceksiniz.

Bugün   (YEMEKSİZ)- PORT ARTHUR  turumuza çıkıyoruz.Bugün sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, Port Arthur olarak bilinen Milli  Parka  götürüyoruz.. Turumuz Tazmanya adasının doğal ve tarihi güzelliklerini daha yakından tanımamıza yardımcı olacaktır, eski kale ve Milli parkı ziyaret ediyoruz.Geceleme otelimizde.

7.GÜN: 29 Ocak 2019 HOBART / SYDNEY 10:00 11:50

Bu sabah SYDNEY  yolculuğumuzu  yapacağız. Avustralya’nın en güzel  şehirlerinden SYDNEY  ‘e ulaşıyoruz. Havalimanında bizi bekleyen özel aracımızla , konaklayacağımız , otelimize  doğru yola çıkıyoruz. Otelimize yerleşmeyi  ve eşyalarımızı odalarımıza bırakmayı takiben turumuz başlıyor.

             SYDNEY   ŞEHİR TURU  ve    DINNER  CRUISE *(  EXTRA)

Yarım günlük Sydney  şehir turu, şehir merkezi, aşıklar koyu Opera binası ve  Sydney ‘in kendine has güzel manzarasını doyasıya  göreceğiz. ve alışveriş imkanı bulacağımız serbest saatler Rehberimiz eşliğinde  şehrin   en önemli ve dikkat çeken mekanlarını  görme imkanı yakalayacağız.

 

Akşam için EXTRATUR / Yemeki   GEMI TURU   Dinner Cruise on Sydney Harbour (100€)

 

OTELİMİZ : IBIS  PARAMATTA  HOTEL  3* - ve/veya benzeri

 

Sidney  Avustralya'daki en eski yerleşim merkezlerinden biridir. Ülkenin ekonomik dahil her açıdan merkezi olmasına rağmen başkenti değildir. (Başkent Canberra'dır.) Jackson Limanı'nın kıyılarında kurulmuştur.

Sidney Botany Körfezi ile Pittwater arasında yaşayan Darut kabilesinin anayurdu olarak bilinmektedir. Bu sebeple burada tarih öncesinden kalma çok sayıda yerleşmeler bulunmakta; yer isimlerinin de çoğu bu eski yerleşmelerden gelmektedir.Sidney'de yaşam 1778 yılında bir sömürge kolonisi olarak başlamış ve şehir altmış yıl boyunca İngiliz toplumunun istenmeyen, suçlu kişilerini barındırmıştır. Bu kötü başlangıca rağmen Sidney şu anda dünyaca ünlü bir kültür ve sanat merkezi hâline gelmeyi başarmıştır.Sidney'in orijinal yerlileri, buraya 18. yüzyılda gelen İngiliz askerleri tarafından zorla yerlerinden edilmişlerdir. Yerli halkın büyük bir kısmı İngiliz birlikleri tarafından katledilmiş, geri kalanların önemli bir kısmı ise genelde kötü çalışma şartlarından kaynaklanan hastalıklar nedeniyle kalabalık topluluklar şeklinde ölmüşlerdir.1788 yılı Ocak ayında Sidney'e gelen İngiliz donanması komutanı James Cook'un önerisiyle şehre İngiltere'nin aşırı kalabalık hapishanelerinden 759 adet suçlu getirilmiştir. Bu İngiliz donanmasının yerleşmesi sayesinde, körfezin kuzeyinde bugünkü Sidney kenti gelişmiştir.

8.GÜN: 30 Ocak 2019 SYDNEY BLUE MOUNTAINS TURU ( Öğle yemekli – TAM GÜN)

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası çevre gezilerimize devam edeceğiz.

Bugün programımızda ;Tam gün Blue Mountains turu vardır. (DAHİL)

 bu yöre şehrin dışında, dünyaca meşhur bir manzaraya sahiptir. Katoomba denilen kasabaya, şehir merkezinden  ÖZEL OTOBÜSÜMÜZ ile  gidilecektir, daha sonra çevre gezilerimiz  devam edecektir. Mavi dağlar doğal yaşam merkezine ulaşacağız burada

 World Scenic  Center ı ziyaret edeceğiz. Milli  Park tarafından işletilen Teleferik-tırmanış trenine  bineceğiz,  yine park içerisinde yürüyüş yapacağız.  Bu turumuza  Öğle yemeği  DAHİL dir.  Turumuzun  sonunda SYDNEY ‘e  dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

9.GÜN: 31 Ocak 2019 SYDNEY HUNTER VADİSİ- ÜZÜM BAĞLARI TURU ( ÖĞLE YEMEKLİ-TAM GÜN)EXTRA

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben EXTRA /çevre gezilerimize devam ediyoruz. HUNTER VADİSİ ÜZÜM BAĞLARI turumuz başlıyor (EXTRA -120€)

Bu yöre şehrin 2 saat mesafede dışında, dünyaca meşhur Hunter Valley bağlarını ziyaret edeceğiz, turumuz esnasında Şarap tatma imkanımız olacak. Hunter Vadisi, Sydney ve çevresinde yer alan , en güzel doğal vahşi yaşam parkları arasında yer almaktadır. Hoş bir gün bizileri bekliyor.Bu turumuza Öğle yemeği DAHİL dir

10.GÜN:1 ŞUBAT 2019 SYDNEY / AUKLAND (YENİ ZELANDA) 10:35 15:40

Bu sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz ve havalimanına  geçiyoruz. İşlemlerimizi  takiben, Yeni Zelanda’ya yolculuğumuz  başlıyor. Bu şehir yaklaşık bir milyon nüfusu ile Yeni Zelanda'nın en büyük kentsel bölgesidir. Auckland size geniş kumsallar, güzel bir liman, inanılmaz alışveriş imkanları, gece eğlenceleri ve metropolit bir şehir kültürü sunar.Yapacağımız ayrıntılı şehir gezisinde şehri  tanıma ve  alışveriş imkanı bulacağımız serbest saatler.    Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : IBIS HOTEL AUCKLAND 3 YILDIZ. - Ve/Veya Benzeri

ÖNEMLİ NOT: Yeni Zelanda’ya giriş yaparken lütfen üzerinizde ve ya valizinizde açık yiyecek ve ya içecekler bulundurmayınız. Aksi durumda Avustralya gümrük yetkililerinin uygulayacağı cezadan şirketimiz ve rehber kesinlikle sorumlu olmayacaktır.

Auckland metropolitan alanı Yeni Zelanda'nın kuzey adasında yer alır. Bu alan ülkenin en fazla şehirleşmiş yerleşimidir. Yaklaşık 1.3 milyon nüfusuyla ki bu rakam Yeni Zelanda'nın nüfusunun dörte birinden fazladır. Ülkedeki nüfusu en fazla olan şehirdir. Ayrıca nüfus artışının ülkenin geri kalanından daha yüksek olması bu durumun gelecekte de süreceğini göstermektedir.Şehir ülkedeki ekonomik faliyetlerinin en yoğun olduğu merkezdir.

Mercer tarafından her yıl hazırlanan, Dünyanın en yaşanabilir şehirleri 2011 endeksinde Auckland 3. sırada yer almıştır.[2] Yine The Economist dergisi tarafından her yıl düzenlenen, 2011 yılı Dünya Şehirleri Yaşam Endeksi'nde, Auckland 9. sırada yer almıştır.

11.GÜN:2 ŞUBAT 2019 AUCKLAND -ROTORUA ‘’ gayzerler şehri ‘’

Bu sabah , saat 09:00 da  Auckland  şehir merkezinden otobüs ile (şehirler arası  otobüs)

Yeni Zelanda ‘nın bir  başka  büyük  şehri  ROTORUA ‘ya  doğru yolculuğumuz  başlıyor. Yolculuğumuz yaklaşık 5 saat sürecek.

Bugün Rotarua güzergahımız üzerindediyebileceğimiz bir noktada

dünyaca ünlü HOBBIT KÖYÜ müzesi bulunmaktadır.

Yüzüklerin efendisi filminde  dikkat çeken ve Film çekimlerinde kullanılan Sinema Platformu günümüzde ziyaretçilere   açılmış durumdadır.( DAHİL)

Varışımızı  takiben otelimize yerleşme ve  öğleden sonra kısa  şehir turumuzda  çevreyi tanıyoruz.OTELİMİZ: ROTORUA INN 3 YILDIZ. - Ve/Veya Benzeri

 

Bu akşam  çok özel bir program bizleri bekliyor.

MAORI YERLİ KÖYÜ-EXTRA TUR / GECE  SHOW – AKŞAM ÖZEL HANGY YEMEĞİ-  ( 110€)

Otelimizden akşam 18:00 de  transferimiz  yapılacak,  Yeni Zelanda yerlileri yani Maori köylüleri bölgesine geçişimiz ve onların  hayatları hakkında  sunumlar, dans ve özel yemek ile..güzel bir  gece.

12.GÜN:3 ŞUBAT 2019 WAITAMO MAĞRALARI ÇEVRE GEZİSİ (YEMEKSİZ- EXTRA TUR -110€ )

Bu sabah erken saatte  kahvaltıyı takiben,  Otelimizden yerel Operatörümüzün aracı ile, EXTRA TUR -gezimize başlıyoruz.

Yeni Zelanda ‘nın meşhur Waitomo mağaralarını ziyaret etmek üzere  yola çıkıyoruz. Yerel rehberimizden bölge hakkında bilgiler alıyoruz.Waitomo Mağralarını ziyaret edeceğiz. Bölgedeki meşhur Koyun yetiştiriciliği hakkında  bilgiler alıyoruz, Rotorua’a  dönüyoruz.

13GÜN:4 ŞUBAT 2019 ROTORUA-AUCKLAND

Bu  sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı  takiben. Yeniden otobüs ile  Auckland a  dönüyoruz.Otelimize yerleşme ve  Serbest Gün..

OTELİMİZ : IBIS  HOTEL 3 YILDIZ – Ve/Veya Benzeri

14.GÜN:5 ŞUBAT 2019 AUCKLAND/ SINGAPUR 12:10 19:10

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltımızı takiben,  havalimanına transferimiz yapılacak,  geri dönüş yolculuğumuz başlıyor. Singapur Hava Yolları tarifeli seferi ile Singapur aktarmalı olarak ,yolculuğumuz başlıyor.Singapur’da aktarma yapıyoruz ve kısa beklemeyi takiben ,İstanbul’a devam edeceğiz.

15.GÜN: 6 ŞUBAT 2019 SİNGAPUR /ISTANBUL 01:45 07:45

 İstanbul a  varış. Turumuzun sona ermesi 

MEL/ Puffing Billy and Healesville Sanctuary TAM GÜN TURU (extra) 150€
VİZELER ( avustralya yeni zelanda ) 190€
*indirimli Extra Turlar içerisinde YER ALMAYAN bir bedeldir.
SYD / EXTRA Yemeki GEMI TURU Dinner Cruise on Sydney Harbour (100€)
SYD/ HUNTER VADİSİ- ÜZÜM BAĞLARI TURU ( ÖĞLE YEMEKLİ-TAM GÜN)120€
MAORI YERLİ KÖYÜ-EXTRA TUR / GECE SHOW – AKŞAM ÖZEL HANGY YEMEĞİ- ( 110€)
WAITAMO MAĞRALARI ÇEVRE GEZİSİ (YEMEKSİZ- EXTRA TUR -110€ )
Extra turlar Toplam: 590€ - İNDİRİMLİ TAM PAKET : 565€

Ulaşım

RP/ISTSQ0100/ISTSQ0100            SB/GS  26MAR18/1308Z   LKZTMO
  1  SQ 391 G 23JAN 3 ISTSIN HK25      I  1425 0545+1 *1A/E*
  2  SQ 207 G 24JAN 4 SINMEL HK25      3  0745 1810   *1A/E*
  3  VA1320 G 27JAN 7 MELHBA HK25      3  1055 1210       E*
  4  VA1531 G 29JAN 2 HBASYD HK25      D  1010 1200       E*
  5  VA 143 G 01FEB 5 SYDAKL HK25      1  1030 1535       E*
  6  SQ 286 G 05FEB 2 AKLSIN HK25      I  1535 2100   *1A/E*
  7  SQ 392 G 06FEB 3 SINIST HK25      3  0150 0825   *1A/E*

 

SYDNEY

,

IBIS HOTEL vb 3 YILDIZLI OTEL

MELBOURNE

,

IBIS vb HOTEL 3 YILDIZLI

HOBART

,

HOBART CITY HOTEL

AUCKLAND

,

AUCKLAND 3 YILDIZLI

ROTORUA

,

3 YILDIZ ROTORUA