Güney Amerika Turu- 23 Ocak

Güney Amerika Turu-12Gün-23 Ocak

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Güney Amerika Turu-12Gün-23 Ocak

, İstanbul Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Bütün Turlarımız
 • Alt Kategori :
  Arjantin Turları, Brezilya Turları, Güney Amerika Turları, Promosyon Fiyatlı Turlar, Sömestre Turu, Yurtdışı
 • Süre :
  12 Gün
 • Vize Durumu :
  yok
 • Kontenjan :
  28+1
 • Grup Tur Rehberi :
  MÜMTAZ AHMET TURGUT
 • ANA HAVAYOLU :
  KLM HAVA YOLLARI
 • Operasyon Sorumlusu :
  HIZIR EREN

-24 Kasım da Peru, Amazon, Bolivya ve Şili turu bir harikaydı. Çok güzel deneyimlerimiz oldu. Başta rehberimiz Faruk Gündoğdu ya ve Ejder Turizme çok teşekkür ederim. Ejder turla ilk gezimdi bundan sonra tercihim ejder tur. Gerçekten rehberimiz her şeyi çok güzel ve düzenli bir şekilde bizlere sundu bizler de bunun keyfini çıkardık .Tekrar teşekkürler Faruk Bey ...

2,499 € dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Güney Amerika Turu-12Gün-23 Ocak Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 12 Gün
Talep Gönder
Çift Kişilil
Dönem
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
18/01/2019-23/01/2019
2,499 €
2,499 €
2,499 €
(0-3) 875 €
(4-6) 1,250 €
(0-3) 875 €
(4-6) 1,250 €
(0-3) 875 €
(4-6) 1,250 €
Tek Kişilik
Dönem
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
18/01/2019-23/01/2019
2,820 €
2,820 €
2,820 €
(0-3) 987 €
(4-6) 1,410 €
(0-3) 987 €
(4-6) 1,410 €
(0-3) 987 €
(4-6) 1,410 €
Üç Kişilik
Dönem
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
18/01/2019-23/01/2019
2,499 €
2,499 €
2,499 €
(0-3) 875 €
(4-6) 1,250 €
(0-3) 875 €
(4-6) 1,250 €
(0-3) 875 €
(4-6) 1,250 €

Fiyata Dahil Olanlar

Gezi Ücretlerine Dahil Olan Servislerimiz 
*İstanbul-BUENOS AIRES  /FORTALEZA  -Istanbul arasında KLM Hava Yolları ile yapılacak ekonomi sınıfı uçuşlar ve 22 kg serbest bagaj hakkı.
*(1)Buenos Aires Iguazu (2)Rio De Janeiro - arası yapılacak uçuşların Biletleri
* 3 GECE BUENOS AIRES  1 GECE IGUASSU 
   3 GECE RIODE JANEIRO    FORTALEZA (2)    TOPLAM (9 GECE ) 
*Klimalı araçlarla Havalimanı-otel-Havalimanı transferleri
*BUENOS AIRES ŞEHİR TURU
*IGUASSU (BR) MİLLİ PARKI TURU
*RIO DE JANEIRO ŞEHİ TURU
*Tüm Otellerde Sabah  Kahvaltıları
*TÜM ÖRENYERİ,MÜZE GİRİŞ BİLETLERİ
*EJDER TURİZM bölgeye hakim Türkçe Operasyon ve Rehberlik Hizmeti
*4 yıldızlı konaklama
*TÜRK REHBERLİK HİZMETİ – EJDER TURİZM BÖLGE UZMANIDIR.
* seyahat sigortası(SOMPO JAPAN)

 

 
Güney Amerika Notları
 
Değerli Misafirlerimiz heyecanla beklediğiniz   Arjantin Brezilya Turu ile ilgili son hatırlatma notlarınızı aşağıda görebilirsiniz. Bu notları dikkatlice okuyup seyahat öncesi hazırlıklarınızı yapmanızı önemle rica ederiz. 
 
Buluşma Detayları ;   SİZLERE İLETİLECEKTİR !  TUR HAREKETİNDEN EVVEL SİZLERE BİR TOPLANTI YAPACAĞIZ VE TUR HAKKINDA AKIŞ DETAYINI İZAH EDECEĞİZ VE TANIŞMA İMKANI BULACAĞIZ. Lütfen Bu Toplantıya  katılın.
 
 
 Arjantin Brezilya  turuna katılacak olan misafirlerimiz vizeden muaftırlar.
 
Uluslararası uçuş süresi  yaklaşık 13-14 saattir. Rahat kıyafetleri tercih etmenizi ve günlük kullandığınız ilaçları el bagajınıza almanızı tavsiye ederiz. 
 
Yurt dışı çıkış harçlarınızı yatırmayı unutmayınız 15 TL
Gezi boyunca gidilecek ülkelerde genel hava şartları ortalama olarak ;
 
 
* Buenos Aires  30/ 19 derece
* Iguassu : 28/15 derece
 * Fortaleza 25-34 derece
* Rio de Janeiro : 30 / 21  derece
 
Gezi güzergahı üzerinde bazı yerlerde yağmur görülebilir. Bu sebeple seyahatinizin konforu açısından yağmurluklarınızı günlük turlarınızda yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz. Gezi esnasında rahat ayakkabılar tercih edilmelidir. Ayrıca yanınızda bir şapka, güneş gözlüğü ve güneş kremi bulundurmanızı da tavsiye ederiz. Yüksek rakımlı bölgelerde rastlanabilecek hava değişikliklerine karşı yanınızda 2 adet polar bulundurmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca turumuzun Rio bölümü için mayo getirebilirsiniz. Sahilde serbest vakit geçirme imkanımız olacaktır.
 
Brezilya ile Türkiye arasındaki saat farkı -5 saattir. Örneğin Brezilya’da saat sabah 09:00 iken Türkiye’de öğlen 14:00’dür. Diğer ülkeler sırasıyla Peru ile -8 saat , Bolivya ile -7 saat , Şili ile -6 saat, Arjantin ile de -6 saat farkımız bulunmaktadır. ( Tüm bu ülkeler saat olarak bizden geridedirler. )
(19/12/2017  TARİHİ İTİBARİ İLE  BAZI Dövizlerin değerleri şöyledir )
Brezilyanın Para Birimi Brazilian Real’dir. 1 USD = 3.19 Real’dir
Peru’nun Para Birimi Peruvian Nuevo Sol’üdür.1 USD = 3.30  Sol’dur. 
Bolivya’nın Para Birimi Boliviano’dur.1 USD = 6.90 Bolivianos’dur.
Şili’nin Para Birimi Şili Peso’sudur.1 USD = 660 Peso’dur.
Arjantin’in Para Birimi Arjantin Peso’sudur. 1 USD = 15.00 Peso’dur
 
Gidilecek ülkelerin her birinde rahatlıkla Amerikan Doları kullanabilirsiniz. Ayrıca para değiştirmek için havalimanlarında bulunan change ofislerini kullanmanızı tavsiye ederiz. Amerikan Doları’nın kullanılması gidilecek ülkelerde Euro’ya göre daha avantajlı olmaktadır.
 
Gidilecek ülkelerde olabilecek hırsızlık olaylarına karşın giderken yanınızda ziynet eşyası ve yüklü miktarda nakit para taşımamanızı rica ederiz. 
 
Gidilecek olan ülkelerde yapılacak Kara yolculuklarında sınır geçişlerinde ödenmek üzere yaklaşık 30 USD nakit bulundurmanızı ve tur başlangıcında havalimanı görevli personele teslim etmenizi önemle rica ederiz.
 
Yasalar gereği el bagajlarında uygulanan sınırlamalara bağlı olarak  100 mg üzeri sıvı taşıma yasağı vardır, özellikle bayan misafirlerimizin şampuan , sıvı saç kremleri, parfüm , kolonya vs gibi maddeleri mümkün olduğunca el bagajlarına almamaları önemle rica olunur.
 
Bagajlarımız ;  uluslar arası uçuşlarda 23 kg + 8 kg el bagajı taşıma hakkımız bulunmaktadır. Fakat yapılacak olan iç hat uçuşlarında bagaj sınırı 20 kg + 5 kg el -bagajı şeklindedir.Bagajı bu ağırlığın üzerinde olan yolcularımız havalimanlarında ekstra ücret ödemek zorunda kalabilirler. Bagajlarınızı hazırlarken bu uyarıya dikkat etmenizi önemle rica ederiz.
 
Tur esnasında fotoğraf molalarında Rehberimizin belirttiği saatlere uyulmasını önemle rica ederiz. Otel çıkış saatlerimize ,yemek saatlerimize de Rehberimizin belirttiği saate önemle dikkat edilmesini rica ederiz. Belirtilen saate uyulmaması halinde Tur Programında aksaklıklar yaşanmaktadır. Geç kalma durumlarında Rehberimize önceden bilgi verilmesi gerekmektedir.
 
Ülkelere girişlerde Gümrük kuralları gereği genelde giriş belgesi doldurulması istenir . Bu konuda Rehberimiz Grup toplandıktan sonra yardımcı olacaktır. Ülke girişlerinde Rehberimizin belirteceği şekilde işlem yapılmasını önermekteyiz.
 
Havalimanlarındaki c/in işlemleriniz esnasında özel isteklerinizi c/in anında Havayolu görevlilerine iletebilirsiniz. Grup c/in işlemi bazı Havayollarında yapılamamaktadır.
 
Kalacağımız otellerde otele giriş işlemleri Rehberimiz tarafından yapılacaktır. Sizlerden sadece kısa formlar doldurmanız ve imzalamanız rica edilir. Rehberimiz işlemleri yaparken sizler otelin bekleme salonlarında istirahat edebilirsiniz. Rehberimiz oda anahtarlarını size verirken kahvaltı,akşam yemeği,internet kullanımı ,otel hakkında genel bilgileri vs.iletecektir.
 
Serbest zamanlarda gruptan ayrı bir organizasyon yaparsanız ,Rehberimizi bilgilendirmenizi ayrıca kalacağımız otellere ait otel adresini içeren kartları almanızı tavsiye ederiz.
 
Tur boyunca değerli yüzük,küpe,kolye,saat gibi ziynet ve aksesuarların kullanılmaması tavsiye edilir.
 
NOT : BU TURUMUZ  İSTANBUL 3. HAVALİMANI KALKIŞ VE  VARIŞLIDIR. İSTANBUL   dışından gelen misafirlerimiz Kalkış /Varış saatine  enaz 4 SAAT  zaman aralığı ekleyerek İç Hat biletleri almalarını tavsiye ederiz. 

Fiyata Dahil Olmayanlar

Gezi Ücretlerine Dahil Olmayan Servislerimiz

Kişisel harcamalar   /  tr harcı 15 TL        

Programda belirtilmeyen yerlerde öğle ve akşam yemekleri ile yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler*Tüm yerel servis tipleri (Tüm yerel rehberler ,Tüm Otobüs şoförleri Türk Tur lideri, restoranlardaki garsonlar içindir.) 70€ kişi başı alanda toplanılacaktır.

Program içerisinde ziyaret edilecek mekanların  sıralaması ; gibi gerekli hallerde; yerel olarak düzenleme hakkı Ejder Turizm ‘e aittir.

 

Tur Programı

GÜNEY AMERİKA TURU -12 GÜN-23 OCAK

1.GÜN /23 OCAK 2019 İSTANBUL- BUENOS AİRES ( ARJANTİN ) 17:55 06:45+1

Sabah saat  15:30’da İstanbul 3. Havalimanı EJDER Turizm  kontuarında buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra KLM Hava Yolları ile  Amsterdam aktarmalı olarak

Buenos Aires tarifeli uçağında uçuşumuz başlıyor. Geceleme uçakta olacak.

2.GÜN /24 OCAK 2019 BUENOS AİRES

Sabah erken saatlerde, 06:45 de  Buenos Aires şehrine ulaşıyoruz. Havalimanında  çıkışında bizleri bekleyen özel otobüs ile  şehir merkezindeki otelimize  transferimiz yapılıyor.

Otele varışımızda  eğer odalarımız hazır ise , eşyalarımızı odalarımıza  bırakıyoruz, değilse,  eşyalarımızı Otel emanet odasına yerleştirip , ŞEHİR TURU  yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz.Yarım gün sürecek bu turumuz esnasında ,

La Boca Mahallesi, Palermo, Puerto Madero, Eva Peron’un kabri, Mayıs Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuz  sonrası Otelimize  dönüyoruz ve Serbest saatlerimiz başlıyor.

Geceleme Otelimizde. OTELİMİZ :  Dazzler Hotel 4*

3.GÜN /25 OCAK 2019 BUENOS AİRES

Kahvaltı sonrası  turlarımıza devam edeceğiz.Paketimize dahil çok güzel bir tur bizleri bekliyor. 3 saatlik Tigre Deltası turuna başlıyoruz. Bu tur Tigre semtine  kara yolu ile  gidiş , nehir ağzı (delta)  bölgesinde turistik tekne ile  nehir gezisini kapsamaktadır..

Geceleme otelimizde…

4.GÜN /26 OCAK 2019 BUENOS AİRES

Sabah kahvaltı sonrasında serbest zaman. Geceleme otelimizde.

5.GÜN /27 OCAK 2019 BUENOS AİRES-IGUASSU ŞELALELERİ [uçak saati : 09:30 11:45]

Kahvaltı sonrasında havalimanına transfer. Ulaşacağımız  nokta, Iguassu Şelalesinin ARJANTİN tarafıdır. Iguassu Şelalesi Brezilya Arjantin doğal hududu durumundadır. Bu gün Öğle saatlerinde , havalimanına varışımızı  takiben,Brezilya  tarafına  sınır  geçiş işlemlerimizi  gerçekleştireceğiz. IGUASSU ŞELALESİ BREZİLYA  MİLLİ  PARKINA ulaştıktan sonra , bu muhteşem doğa harikası parkı ve şelaleyi YÜRÜYÜŞ yaparak gezmeye başlayacağız. Turumuzun sonunda  otelimize  geçiyoruz.

Otelimiz:GOLDEN TULIP INTERNATIONAL HOTEL 4*

6.GÜN /28 OCAK 2019 IGUASSU –RIO DE JANEIRO 1

Kahvaltı sonrası  havalimanına geçiyoruz  ve  Rio De Janeiro ‘ya  yolculuğumuz  başlıyor. Varışta alanda karşılanma  ve otelimize  geçiyoruz. Rio de Janeiro’nun güzel sokaklarını ve canlı plajlarını  görüyoruz.

Geceleme otelimizde.

Otelimiz:WINDSOR COPPACABANA HOTEL 4*

rio de Janeiro , Guanabara Körfezi, Avrupalılarca 1 Ocak 1502 tarihinde keşfedildi. 1555 yılında, Fransızlar bu körfezdeki adaların birine 500 kişilik koloni kurdu. Portekizliler, 1565 yılında São Sebastião do Rio de Janeiro adıyla şehri kurdu. 2 yıl içerisinde, Fransız kolonisi yok edildi. 17. yy'de Minas Gerais'te altın bulununca, Rio de Janeiro limanlarının önemi arttı. 1763'te, Portekizlilerin koloni başkenti oldu. Bağımsızlık ilan edildikten sonra, şehir başkent olarak durmaya devam etti. 21 Nisan 1960 tarihine kadar başkent olarak kaldı. Bu tarihte, başkent Brasília oldu.

7.GÜN /29 OCAK 2019 RIO DE JANEIRO

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, rejberimiz eşliğinde Rio De Janeiro turumuza başlıyoruz.

Turumuz esnasında Belediye Tiyatrosu, Güzel Sanatlar Müzesi, Metropolitan Katedrali'nin yanı sıra Rio'nun Botafogo, Flamengo, Ipanema, Leblon gibi çeşitli plajlarını da göreceğiz.  Mola  sonrası MARACANA  Stadyumunu ziyaret edeceğiz.

ÖĞLE YEMEĞİ nin  CHURCASCO  Restoranda alacağız ( BREZİLYA USULU IZAGAR ET ) yemek sonrası ,dünyaca ünlü Corcavado Tepesine hareket ediyoruz.Tren ile tepeye çıktığımızda Rio’nun sembolü dünyanın en büyük İsa heykeli ile karşılaşıyoruz ve şehrin muhteşem manzarasına tanıklık ediyoruz. Yine tren ile  aşağıya kadar iniyoruz. Turumuzun bitiminde  otelimize dönüyoruz.   Geceleme  Otelimizde

Otelimiz:WINDSOR COPPACABANA HOTEL 4*

8.GÜN /30 OCAK 2019 RIO DE JANEIRO

Otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası ,Rio ‘da çevre gezilerimize  devam edeceğiz. Bugün   yine  dünyaca  ünlü  RIO ‘nun ŞEKER TEPESİ  yani    SUGAR LOAF u ziyaret etmek için yola çıkıyoruz. Teleferik ile Urca tepesine çıkıp kısa bir gezi yaptıktan sonra ikinci bir teleferik ile Sugar Loaf kayasının tepesine varıyoruz.  Sugar Loaf yani Şeker Tepesi  dev bir  Granit dağdır,  Portekizli askerler  bölgeye ilk geldiklerinde, denizin ortasındaki bu  Grantik kaya parçasını uzaktan şeker çuvalına benzetmişlerdir. Rengi koyu  kahverengi olduğu için , gerçekten böyle bir  anımsatma  yapmaktadır. Denizden yüksekliğin 420m. olduğu tepede şehrin güzel manzarasını deniz tarafından seyrediyoruz  , Daha sonra otele  dönüyoruz ve serbest saatlerimiz olacak, geceleme otelimizde.

Otelimiz:WINDSOR COPPACABANA HOTEL 4*

9.GÜN/31 OCAK 2019 RIO DE JANEIRO –FORTALEZA UÇAK SAATİ. 14:35

Bugün Rio de Janeiro’dan ayrılıyoruz. Uçuş saatimize kadar serbest saatlerimiz olacaktır, daha sonra,iç hat uçuşumuzu  yapmak üzere  alana  gideceğiz.

FORTALEZA  sahil şehrine varışımız ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

ibis Fortaleza Praia de Iracema 4*

10.GÜN/1ŞUBAT 2019 FORTALEZA

Bugün otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, FORTALEZA çevre turumuz başlıyor. Rehberimiz eşliğinde çevre gezilerimizde, CENTRAL MARKET ( Pazar yeri) ,KATEDRAL , Castelo Branco Müzesi , Meireles Plajı göreceğimiz ilk yerler olacaklar,  ÖĞLE  YEMEĞİ yerel bir restoranda alındıktan sonra, şehir merkezinden ayrılacağız.  Canoa Quebrada sahiline geçiyoruz. Kum tepelerinin arasında küçük balıkçı köylerini sahilde görüyoruz daha sonra  ise  4x4  Jipler ile BUGGY SAFARİ yapacağız. Kum tepeleri üzerinden harika bir gün bizleri bekliyor. Turumuzun sonunda yeniden merkeze  dönüyoruz. , geceleme otelimizde.*

ibis Fortaleza Praia de Iracema 4*

11.GÜN/2ŞUBAT 2019 FORTALEZA -AMSTERDAM 20:20

Bugün otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, FORTALEZA da  son günümüz  olacaktır. Rehberimizin belirteceği  buluşma  detaylarına uygun olarak, akşam 20:20 de  uçuşumuz için işlemlerimizi  yapacağız. KLM hava yolları ile 20:20 de Amsterdam aktarmalı olarak;  dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

12.GÜN / 3ŞUBAT 2019 ISTANBUL-VARIŞ

Varış saatimiz 16:55  İstanbul 3. Havalimanı. Turumuzun sona ermesi...

Ulaşım

 L72O8J - Names to be entered

Passengers Last name Origin Destination Departure date Departure time Arrival time Flight number CI Status
28 0 Istanbul, Ataturk (IST) - TURKEY Amsterdam, Schiphol (AMS) - NETHERLANDS 23/01/2019 17:55 19:35 KL1614 L OK
Amsterdam, Schiphol (AMS) - NETHERLANDS Buenos Aires, Ministro Pistarini (EZE) - ARGENTINA 23/01/2019 20:55 06:45+1 KL701 E OK
Fortaleza, Pinto Martins (FOR) - BRAZIL Amsterdam, Schiphol (AMS) - NETHERLANDS 02/02/2019 20:20 09:30+1 KL708 N OK
Amsterdam, Schiphol (AMS) - NETHERLANDS Istanbul, Ataturk (IST) - TURKEY 03/02/2019 11:30 16:55 KL1613 L OK
Identify passengersReduce number of seatsModify transport 1
Add seatsSpli

BUENOS AİRES - Dazzler Hotel

,

IGUASSU - GOLDEN TULIP INTERNATIONAL HOTEL

,

RIO DE JANEIRO - WINDSOR COPPACABANA HOTEL

,

FORTALEZA - ibis Fortaleza Praia de Iracema

,