14 EYLÜL GÜNEY AFRİKA ZAMBİYA ZİMBABWE VIKTORYA ŞELALESİ

Güney Afrika Zambiya VIKTORYA Şelalesi Zimbabwe-14EYLÜL

Yorum Yap
Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın

Güney Afrika Zambiya VIKTORYA Şelalesi Zimbabwe-14EYLÜL

, İstanbul Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Bütün Turlarımız
 • Alt Kategori :
  Afrika Turları, Güney Afrika Turları, Yurtdışı, Zambiya Turları, Zimbabwe Turları
 • Süre :
  12 Gün
 • Vize Durumu :
  KOLAY VİZE
 • Kontenjan :
  14+1 rehber
 • Grup Tur Rehberi :
  ONUR BARUT
 • ANA HAVAYOLU :
  TÜRK HAVA YOLLARI
 • Operasyon Sorumlusu :
  NACIYE TURHAN

Şu anda ejder tur ile Güney Afrika’dan dönüş yaptıkBu mesajı hemen size iletmek istedik Rehberimiz Gencer Yalçın tecrübesiyle bilgisiyle ve centilmenliğiyle sayenizde bize unutulmaz anlar yaşattı biz kapadokyadan 11 kişi sürekli seyahat ediyoruz hepimiz adına sizlere teşekkür ediyorum rehber gencer yalçınla başka turlarda buluşmak üzere saygılar ....

17,728 TL dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Güney Afrika Zambiya VIKTORYA Şelalesi Zimbabwe-14EYLÜL Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 12 Gün
Talep Gönder Sizi Arayalım Ara
Çift Kişi
Dönem
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
25/08/2019-14/09/2019
17,728 TL
17,728 TL
17,728 TL
(0-6) 6,205 TL
(7-12) 11,523 TL
(0-6) 7,800 TL
(7-12) 11,523 TL
(0-6) 7,978 TL
(7-12) 11,523 TL
Tek Kişi
Dönem
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
25/08/2019-14/09/2019
20,980 TL
20,980 TL
20,980 TL
(0-6) 7,343 TL
(7-12) 13,637 TL
(0-6) 9,231 TL
(7-12) 13,637 TL
(0-6) 9,441 TL
(7-12) 13,637 TL
Üç Kişi
Dönem
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
25/08/2019-14/09/2019
17,728 TL
17,728 TL
17,728 TL
(0-6) 6,205 TL
(7-12) 11,523 TL
(0-6) 7,800 TL
(7-12) 11,523 TL
(0-6) 7,978 TL
(7-12) 11,523 TL

Fiyata Dahil Olanlar

Ücrete dahil olan hizmetlerimiz :

*İstanbul/capetown-johannesburg/İstanbul uçak bileti  THY  ile

*capetown/johennesburg tek yön yerel hava yolu bileti

*johannesburg / vfa(vıktorıa) -  lıvıngstone/ johannesburg uçak bileti

*3 gece capetown 3 gece johannesburg 2 Gece Zimbabwe 1 Gece Zambiya

9 gece ¾ yıldızlı otellerde konaklama

*tüm kahvaltılar

CAPE TOWN ŞEHİR  TURU

JOHANNESBURG ŞEHİR TURU VE PRETORIA TURU

SUN CITY-PLANNESBESRG SAFARİ TURU

VİKTORYA ŞELALESİ GEZİSİ

*türkçe rehberlik hizmeti

* seyahat sigortası

*Tüm transferler* PROGRAM DA  YAZILI BÜTÜN TURLAR VE YEMEKLER DAHİLDİR.

 

UYARI/ NOTLAR  bu turumuz için ‘’sarı humma-yellowfever ‘’

 aşısı gereklidir.Aşı olduktan sonra  verilen-10 yıl geçerli olan kartınızı  il sağlık müdürlüğünde ücretsiz olarak temin edebilirisiniz.

 • 18 yaş altı yolcular Nüfus kayıt Örneğini İngilizce tercümesi yanlarına bulundurmaları gerekiyor, anne ve  babadan her ikisi olması koşulu ile,  eğere ebbeylenlerden biri eksik ise, muvafakatname (tercüme edilmiş) ek evrağı ayrıca gereklidir.

(Güney Afrika girişlerinde ve uçağa binmeden sorulmakta)

 

Fiyata Dahil Olmayanlar

 

Ücrete dahil OLMAYAN Detaylar

*Tr-çıkış pulu 50 TRY

 • Tüm yabancı servis tipleri (Bölgeler de kullanılan Tüm yabancı rehberler, tüm  yabancı otobüs şoförleri,gidilen restoranlardaki  yabancı garsonlar, otellerde ki yabancı bellboylar, sınır geçişlerinde ki  yabancı valiz taşıyıcıları içindir.) 90 EUR  (Tavsiye edilen)  kişi başı alanda toplanacaktır.

BOTSWANA TURU -160€

 

VİZELER :

Kapılarda Ödenen -ZAMBIYA VIZE HARCI -50 USD  / ZİMBABWE VİZE HARCI-55 USD

Botswana Griş 30 USD(extra tur ücretine dahil değildir )

Bu ücretler  HER ÜLKENİN hudutunda ayrıya  oradaki görevlilere  ödenir. Turların içreğine dahil değildir. TOPLAM : 135 USD [nakit yanınızda  getiriniz ]

Tur Programı

GÜNEY AFRİKA ZAMBİYA ZİMBABWE VIKTORYA ŞELALESİ

1.GÜN / 13EYLÜL İSTANBUL 3. HAVALİMANI BULUŞMA : 23:00
Türk Hava Yollaru uçuşu gece yarsını geçe 01:55 de olduğu için  13 eylül 23:00 de alanda buluşuyoruz)
2.GÜN ISTANBUL/CAPE TOWN 01:55 11:50

13EYLÜL gecesi  saat 23:00 de,İstanbul  3. Havalimanında  Ejder Turizm yetkilisi ile buluşma , ve  TÜRK HAVA YOLLARI  TK 044  seferi ile  14 EYLÜL saat 01:55  gece yarısı
 Güney Afrika’nın Cape Town şehrine yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.
14 EYLÜL                 
Sabah saat 11:20’de Cape Town’a  ulaşıyoruz, varışta havalimanında özel aracımız ile şehir merkezine ilerliyoruz, konaklayacağımız otelimize giriş yapıyoruz, odalarımıza yerleşiyor ve kısa bir  dinlenmeyi takiben, ŞEHİR TURUMUZU yapmak üzere  otelimizden ayrılıyoruz.
Bugün panoramik şehir turunda Parlamento Binası, Company Gardens, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli, Adderly Caddesi ve renklilerin ve Müslüman nüfusun yoğun olduğu BoKaap bölgesi keşif duraklarımız. Turumuzun  son durak CAPE TOWN Water Front , Burası Cape Town Marinasıdır, hem alış veriş hemde Restoranların bulunduğu bir  mekandır.  
Geceleme otelimizde.HOTEL UPPERSIDE 4*

3.GÜN/15EYLÜL CAPE TOWN -HOUTBAY - ÜMİT BURNU TURU

Bugün kahvaltı sonrası  tam gün turumuz var. Rehberimiz eşliğinde turlarımıza devam ediyoruz, sabah hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Clifton Bölgelerinden geçip Balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacak. Tekne ile açılarak Duiker Kayasında ki doğal ortamlarında Afrika'nın kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra otobüsümüz ile granit kayalar üzerine yapılmış olan ChapmansPeak yolundan geçerek, Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve finiküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecekir.
Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra sevimli Afrika penguenlerini görüyoruz. Daha sonra donanmanın bulunduğu Simon’sTown’dan geçerek Cape Town’a geri dönüyoruz.Turumuzun sonunda  akşam saatlerinde otelimize  ulaşıyoruz, geceleme 

4.GÜN/16 EYLÜL CAPE TOWN - Masa Dağı, Stellenbosh Vadisi, Franschoek

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası turumuz var.Masa Dağı, Stellenbosh Vadisi, Franschoek  turumuz olacak -TAM GÜN- ÖĞLE YEMEKLİ   , rehberimiz eşiliğinde ,turlarımıza  devam ediyoruz, Dünyanın en modern teleferiklerinden biri ile Masa Dağı'nın 1087 metre yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. Daha sonra Stellenbosch bölgesinde verilecek olan molada, tarihi dükkanlarda alışveriş imkanımız olacak. Ardından aynı bölgede öğle yemeği molası veriyoruz. Daha sonra Fransız Hugenoutlar'ın kurmuş olduğu Franschoek Kasabası'na gidiyoruz.Turumuzun sonunda , akşam saatlerinde otelimize dönüş yapıyoruz. Geceleme Otelimizde.

5.GÜN/17 EYLÜL CAPE TOWN/ JOHANNESBURG – LESEDİ KÖYÜ-Pretoria turu 05:55 07:50

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Havalimanına geçiyoruz, sabah 07:50 de Johannesburg’a varışımızın ardından bizi bekleyen özel otobüsümüzle yapacağımız panoramik şehir turunda; Şehir Merkezi, Mandela Evi, Mandela Köprüsü, Neartown göreceğimiz yerler arasında. Bu turumuzu takiben, PRETORIA şehirne gezmeye gideceğiz,
Güney Afrika’nın idari başkenti, beyaz ırkın ve Tshwane kabilesi üyelerinin en yoğun olduğu şehir Pretoria, güzel kokulu ve çiçekli tüm sokaklarını dolduran Jacaranda ağaçları ile ünlü olduğundan dolayı Jacaranda ismiyle anılıyor. Başkanın ofisi, Paul Kruger Heykeli, Kilise Meydanı, Kruger ve Melrose Evleri, Birlik binası panoramik olarak görülecek,  dünyanın en büyük Nelson Mandela heykelini görme ve fotoğraf çekme imkanımızda olacak. güzergahımızı Lesedi Köyünden geçireceğiz,LESEDI KÖYÜ  ziyaretimizi yapacağız, Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah ırkın kabile yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köy. Gezimizde Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev ve günlük yaşamlarını sergileyen alanlara giriliyor. Bu gezimizin en hareketli bölümü olan kültürel Afrika dansları hoş bir alternatif olmakla beraber danslara iştirak etme şansınız da bulunmaktadır. ArdındanTurumuzun sonunda geceleme otelimizde.
HOTEL THE REEF 4*

 

6.GÜN/18 EYLÜL SUN CITY - PilanesbergNational Park ve Safari turu

Sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası çevre gezilerimize devam ediyoruz.
TAM GÜN -ÖĞLE YEMEKLİ TURUMUZ   
 SUN CITY - - PİLANESBERG SAFARİ  TURU
Hareket saatimiz 06:30, Sun City’e doğru yola çıkacağız, Sun City’e doğru yola çıkıyoruz. SUN CITY bir oteller bölgesidir ve kumarhaneleri ile ünlüdür. ÖĞLE  YEMEĞİMİZİ  burada alacağız.  Öğle yemeğinden  sonra 
PİLANESBERG Milli Parkına gideceğiz , Afrika denilince genellikle akla vahşi doğa, burada yaşayan hayvanlar ve safari gelmektedir. 4x4 safari KAMYON aracımız ile yapılacak olan bu gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağız. Pilanesberg Milli Parkında, volkanik oluşumlu dağların arasında, doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince "BigFive" olarak tanımlanan; aslan, leopar, fil, buffalo ve gergedanın yanı sıra zürafa, impala, zebra, antilop gibi hayvan türlerini görme şansı, 350 kuş türü, 65 sürüngeni doğal ortamında ziyaret ederek görme şansı yakalayacağız. Bu gezimizin sonunda yeniden  Jonanesburg a  döneceğiz.

 

7.GÜN/19 EYLÜL JOHANNESBURG / ZAMBİYA (Livingstone) 10:40 12:20

Bu sabah Çok erken saatlerde  otelimizden ayrılıyoruz, Johannesburg’un havalimanına transferimiz gerçekleşiyor, varışımızı takiben  Yerel hava yolu ile saat10:40’ta ZAMBİYA ya hareket ediyoruz.  Livingstone kentien ulaşıyoruz.
Özel aracımız ile Livingstone bölgesinde  otelimize geçiyoruz. Öğleden sonra  VİKTORYA ŞELALESİ TURU yapacağız. Şelale  ZAMBİYA-ZİMBABWE sınırında arada yer alıyor. 
VIKTORYA MİLLİ PARKI  ziyaretimizi,  Şelaleyi  ziyaretimizi yapacağız. (Çok ıslanacağız!- Yanınıza extra T-shirt alınız)
Victoria Şelaleleri veya Mosi-oa-Tunya dünyanın en görkemli şelalelerindendir. Zambezi Nehrinin üzerinde, Zambiya ve Zimbabve sınırları arasında, bulunur. Şelaleler yaklaşık olarak 1,7 km genişliğinde ve 128 m yüksekliğindedirler.
İskoç kâşif David Livingstone şelaleleri 1855'te ziyaret etmiş ve Kraliçe Victoria'nın anısına Victoria Şelaleleri ismini vermiştir. Bununla birlikte şelale zaten yöresel olarak Mosi-oa-Tunya yani "gürleyen duman" diye anılmaktaydı.[1] Şelaleler iki milli parkın parçasıdırlar, Zambiya'daki Mosi-oa-Tunya Milli Parkı ve Zimbabve'deki Victoria Şelaleleri Milli Parkı. Şelaleler Güney Afrika'nın en önemli turist çeken noktalarından biridir. Aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Alanıdır.Dünyanın yedi harikasından biridir.
Kuzey Amerika'daki NiagaraŞelaleleri'nden daha geniş olan Victoria Şelaleleri sadece Güney Amerika'nın Iguaçu Şelaleleri ile karşılaştırılabilir. Iguaçu270'den fazla (görece) 'küçük' şelaleye bölünmüşken Victoria dünyadaki en büyük, 100 metreden yüksek ve 1,5 km'den geniş, tek su yatağından, dökülmektedir.
Victoria Şelalesi'nin üzerinde ise hiç kaybolmayan 1 gökkuşağı vardır.

Geceleme otelimizde.

8.GÜN/20 EYLÜL ZİMBABWE [ VIKTORYA ŞELALESİ ]

Bu sabah Zambiya tarafından yarılıyoruz ,Viktorya Şelalesi – ZIMBABWE kasabasına hareket edeceğiz.  Hudut noktasında pasaport geçiş işlemlerimizi  yapıyoruz. Daha sonra konaklayacağımız  LODGE umuza geçiyoruz, burada,  doğa ile baş başa gerçek Afrika   ortamı ile  buluşuyoruz,   Bugün öğleden sonra VİKTORA  ŞELALESİNİ ZİMBABWE  tarafından da göremek ister misiniz.  Bir gün önce Zambiya  tarfına  gitmiştik- VİKTORYA ŞELALESİNİN  Zambiya  tarafından ziyaret edeceğiz. Turumuzun  sonunda ,otelimizdeyiz.
akşam saatlerinde ZAMBEZİ NEHİR-  AKŞAM YEMEĞİ-  GEMİ TURU programa dahildir.
Nehri ile tanışmamızı  akşam yemeği eşliğinde yapacağız..

 

9.GÜN/21EYLÜL BOTSWANA TURU[ EXTRA GEZİ 160€ ]

Bu sabah  kahvaltı sonrası,  Bu bölgeye gelmişken  komşu bir başka ülkeye de geçmeye ne dersiniz. Sınır komşusu BOTSWANA TURU  yapalım 
CHOBE MİLLİ PARKI- SAFARI  SÜRÜŞ- BOTSWANA TURU   
 [ 30 USD BOTSWANA GİRİŞ VİZE ücreti ilaveten orda kapıda ödenir ]
Bu turumuzda sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz.Yaklaşık bir buçuk saat kara yolculuğundan sonra Botswana sınırına varıyoruz.Pasaport işlemlerinin ardından 4x4 jeepler ile turumuz başlıyor.Chobe Milli parkında önce kara safarisi yapacağız.
Öğle yemeğimizi nehir kenarında alacağız.Yemek sonrası tekne ile nehir safarisine devam edeceğiz.Safari esnasında bölgede bulunan hayvanların yakından resimlerini çekme imkanımız olacak.Turumuz sonrasında Zimbabwe’ye geri dönüş yapacağız

 

10.GÜN/22 EYLÜL LIVINGSTONE / JOHANNESBURG 13:00 14:40

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası uçuş için tekrar Livingstone kentine ulaşıyoruz.Saat 13:00'da uçağımız kalkacak, yeniden Güney Afrika Johannesburg’a  döneceğiz, Yerel saat ile 14:40 ‘ta Johannesburg’a ulaşıyoruz, kent merkezine geçiyoruz, 1 Gece konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz, serbest saatlerimiz olacak.Geceleme otelimizde.

11.GÜN/23 EYLÜL JOHANNESBURG/İSTANBUL 18:20 05:00 +1

Otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası, kısa dinlenme saatlerimiz..(REHBERİMİZ EŞİLİĞİNDE yakın şehir bölgelerine  alternatif bir program yapılabilir-opsiyonel)  uçuş saatimiz 18:20 , saat 16:00 da  en geç havalimanında oluyoruz. Dönüş yolculuğumuz  başlıyor. Geceleme uçakta.

12.GÜN/24 EYLÜL İSTANBUL 05:00 VARIŞ

İstanbul’a  varış. Turumuzun sona ermesi..

ÖN REZERVASYON

BOTSWANA TURU 160€

Ulaşım

TÜRK HAVA YOLLARI İLE

 1  TK 044 V 14SEP 6 ISTCPT SS1       I  0155 1200   333 E 0 M                

  3  TK 039 V 23SEP 3 JNBIST SS1       A  1810 0500+1 333 E 0 M                

Yorum
:
Yanıt