BÜYÜK AFRIKA G. Afrika- Zambiya-Zimbabwe-Botswana 14 Haziran

Puanı : 10 Yorum Yap
Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın

BÜYÜK AFRIKA G. Afrika- Zambiya-Zimbabwe-Botswana 14 Haziran

, İstanbul Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Bütün Turlarımız
 • Alt Kategori :
  Afrika Turları, Botswana Turu, Güney Afrika Turları, Viktorya Şelalesi, Yurtdışı, Zambiya Turları, Zimbabwe Turları
 • Süre :
  10 Gün
 • Vize Durumu :
  kapıda vize var(KOLAY)
 • Kontenjan :
  27+1
 • Grup Tur Rehberi :
  TBA
 • ANA HAVAYOLU :
  TÜRK HAVA YOLLARI
 • Operasyon Sorumlusu :
  EDA SİRKECİBABA

BİR TURUN BU KADAR GÜZEL OLMASI TABİ Kİ TÜM EJDER AİLESİNİN NE KADAR TİTİZ VE ÖZVERİLİ ÇALIŞTIĞINI GÖSTERİYOR ,SONUÇTA BİZLERE HARİKA BİR GEZİ SUNDULAR OTELLER LOKANTALAR ÇOK GÜZELDİ.TUR BOYUNCA VERİLEN HİZMETTE ULAŞIM,REHBERLİK HİZMETLERİNİN DAKİKLİĞİ VE TABİ Kİ BİZE BİLGİLERİ SUNAN SAYIN ONUR BEY BİLGİSİ ,TECRÜBESİ ,SAYGISI VE NEZAKETİ İLE BİZLERİ BÜYÜLEDİ.KENDİLERİNE ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ,AYRICA BAŞKA GEZİLERDE DE KENDİLERİ İLE OLMAYI ÇOK İSTERİM BU VESİLE İLE BAŞTA UĞUR BEY OLMAK ÜZERE TÜM EJDER AİLESİNE GÖNÜLDEN SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARIM BAŞKA GEZİLERDE GÖRÜŞMEK ÜZERE.MELEK-TURAN KARAGÖZ

14,970 TL dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

BÜYÜK AFRIKA G. Afrika- Zambiya-Zimbabwe-Botswana 14 Haziran Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 10 Gün
Talep Gönder Sizi Arayalım Ara
Tek Kişilik Oda
Tur Tarihi
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
14/06/2020
16,970 TL
16,970 TL
16,970 TL
(0-2) 1,697 TL
(3-6) 6,788 TL
(7-12) 10,182 TL
(0-2) 1,697 TL
(3-6) 6,788 TL
(7-12) 10,182 TL
(0-2) 1,697 TL
(3-6) 6,788 TL
(7-12) 10,182 TL
İki Kişilik Oda
Tur Tarihi
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
14/06/2020
14,970 TL
14,970 TL
14,970 TL
(0-2) 1,497 TL
(3-6) 5,988 TL
(7-12) 8,982 TL
(0-2) 1,497 TL
(3-6) 5,988 TL
(7-12) 8,982 TL
(0-2) 1,497 TL
(3-6) 5,988 TL
(7-12) 8,982 TL

Fiyata Dahil Olanlar

Ücrete dahil olan hizmetlerimiz :

*İstanbul/capetown-LUSAKA /İstanbul uçak bileti  THY  ile

*capetown/johennesburg tek yön yerel hava yolu bileti

*johannesburg / vfa(vıktorıa) -  uçak bileti

*3 gece capetown 2 gece johannesburg 1 gece Pilannesberg Bölgesi 2 Gece Zimbabwe

1 Gece Lusaka /Zambiya

9 gece ¾ yıldızlı otellerde konaklama

*tüm kahvaltılar

CAPE TOWN ŞEHİR  TURU

JOHANNESBURG ŞEHİR TURU VE PRETORIA TURU

VİKTORYA ŞELALESİ GEZİSİ

BOTSWANA GEZİSİ

*türkçe rehberlik

* seyahat sigortası

*Tüm transferler* PROGRAM DA  YAZILI BÜTÜN TURLAR VE YEMEKLER DAHİLDİR.

UYARI!!!

Tüm katılımcılar, bir ülkeye seyahat edecekler ise; pasaportlarının gezinin bitiş tarihinden itibaren en az 6 aylık geçerlilik süresinin bulunması gerekmektedir.

 

Fiyata Dahil Olmayanlar

Ücrete dahil OLMAYAN Detaylar

*Tr-çıkış pulu 50 TL

*Turda yabacı personel için dağıtılacak servis  bahşişleri /kişi Başı 500 TL tavsiye edilir (Birinci gün havalimanında toplanır-grup ile birlikte Bölgeye gönderilir.)

 

AFRIKA Kapılarda Ödenen

GİRİŞ/ ÇIKIŞ PUL VE KAPI VİZELERİ için ( ZIMBABWE-ZAMBIYA-BOTSWANA)

Lütfen yanınızda  120 USD  NAKİT bulundurunuz. Rehberiniz sizlere nerede kaç para ödeneceğinin bilgini verecek.

 

 -

 

Tur Programı

BÜYÜK AFRIKA G. Afrika- Zambiya-Zimbabwe-Botswana (4 Ülke)

1.GÜN / 13 HAZİRAN İSTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA : 23:00

Bugün saat 23:00 ‘de İSTANBUL YENİ HAVA LİMANI DIŞHAT- GİDİŞ Terminalinde  EJDER TURIZM yetklisi ve tur rehberi ile buluşuyoruz. İşlemlerimizi  tamamladıktan sonra  yolculuğumuza başlıyacağız.

 

      14 HAZİRAN / ISTANBUL/CAPE TOWN      01:55  11:50                

TÜRK HAVA YOLLARI  TK 044  seferi ile  saat 01:55  gece yarısı

 Güney Afrika’nın Cape Town şehrine yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

 

Sabah saat 11:50’de Cape Town’a  ulaşıyoruz, varışta havalimanında özel aracımız ile şehir merkezine ilerliyoruz, konaklayacağımız otelimize giriş yapıyoruz, odalarımıza yerleşiyor ve kısa bir  dinlenmeyi takiben, ŞEHİR TURUMUZU yapmak üzere  otelimizden ayrılıyoruz.

Bugün panoramik şehir turunda Parlamento Binası, Company Gardens, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli, Adderly Caddesi ve renklilerin ve Müslüman nüfusun yoğun olduğu BoKaap bölgesi keşif duraklarımız. Turumuzun  son durak CAPE TOWN Water Front , Burası Cape Town Marinasıdır, hem alış veriş hem de Restoranların bulunduğu bir  mekandır. 

Geceleme otelimizde.

THE NEW TULBAGH VB.

2.GÜN/15 HAZİRAN CAPE TOWN -HOUTBAY - ÜMİT BURNU TURU

Bugün kahvaltı sonrası  turumuz var. Rehberimiz eşliğinde turlarımıza devam ediyoruz, sabah hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Clifton Bölgelerinden geçip Balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacak. Kısa bir  fotoğraf molası verdikten sonra turumuza devam edeceğiz.. Daha sonra otobüsümüz ile granit kayalar üzerine yapılmış olan ChapmansPeak yolundan geçerek, Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği  Ümit Burnu ve finiküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir.

Bugün  sevimli Afrika penguenlerini görüyoruz. Daha sonra donanmanın bulunduğu Simon’sTown’dan geçerek Cape Town’a geri dönüyoruz. Turumuzun sonunda  akşam saatlerinde otelimize  ulaşıyoruz, geceleme otelimizde.

3GÜN/ 16 HAZİRAN CAPE TOWN - Masa Dağı, Stellenbosh Vadisi

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası turumuz var.Masa Dağı, Stellenbosh Vadisi  turumuz olacak -, rehberimiz eşliğinde ,turlarımıza  devam ediyoruz, Dünyanın en modern teleferiklerinden biri ile Masa Dağı'nın 1087 metre yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. Daha sonra Stellenbosch bölgesinde verilecek olan molada, tarihi dükkanlarda alışveriş imkanımız olacak. Turumuzun sonunda , akşam saatlerinde otelimize dönüş yapıyoruz. Geceleme Otelimizde.

4.GÜN/17 HAZİRAN CAPE TOWN/ JOHANNESBURG

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Havalimanına geçiyoruz, sabah 08:00 da Johannesburg’a varışımızın ardından bizi bekleyen özel otobüsümüzle PİLANNESBERG  bölgesine geçiyoruz.

                       PilanesbergNational Park ve Safari turu

PİLANESBERG Milli Parkına gideceğiz , Afrika denilince genellikle akla vahşi doğa, burada yaşayan hayvanlar ve safari gelmektedir. 4x4 safari aracımız ile yapılacak olan bu gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağız. Pilanesberg Milli Parkında, volkanik oluşumlu dağların arasında, doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince "BigFive" olarak tanımlanan; aslan, leopar, fil, buffalo ve gergedanın yanı sıra zürafa, impala, zebra, antilop gibi hayvan türlerini görme şansı, 350 kuş türü, 65 sürüngeni doğal ortamında ziyaret ederek görme şansı yakalayacağız. Bu gezimizin sonunda bölgedeki OTELİMİZE geçiyoruz.

Otelimiz : KINGDOM  hotel 4* VB.

5.GÜN/18 HAZİRAN SUN CITY - JOHANNESBURG

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası SUN CITY ziyareti yapacağız. SUN OTELLER grubuna ait bir özel tesiste keyifli bir vakit geçireceğiz. Yüzme havuzları- Safari görünümlü havuzlar- casino ve daha bir çok aktivite bizleri bekliyor..

Öğleden sonra 16:00 gibi SUN CITY ‘den ayrılacağız. İstikametimiz  Johannesburg olacak. Akşam geç saatlerde şehre varıyoruz. Otelimize geçiyoruz. Geceleme Otelimizde.

OTELİMİZ : HOLIDAY INN SANDTON WOODMEAD VB.

 

6.GÜN/19 HAZİRAN JOHANNESBURG -LESEDİ KÖYÜ

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Johannesburg çevre gezilerimize başlıyacağız. ŞEHİR TURU ve LESEDİ KÖYÜ  ziyaretini yapacağız. Güzergahımızı Lesedi Köyünden geçireceğiz, LESEDI KÖYÜ  ziyaretimizi yapacağız, Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah ırkın kabile yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köy. Gezimizde Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev ve günlük yaşamlarını sergileyen alanlara giriliyor. Bu gezimizin en hareketli bölümü olan kültürel Afrika dansları hoş bir alternatif olmakla beraber danslara iştirak etme şansınız da bulunmaktadır. Johannesburg  ŞEHİR TURU turumuzu yaptıktan sonra  otelimize dönüyoruz.

7.GÜN/20 HAZİRAN JOHANNESBURG / VIKTORYA FALLS-ZIMBABAWE 11:25 13:05

Bu sabah Çok erken saatlerde  otelimizden ayrılıyoruz, Johannesburg’un havalimanına transferimiz gerçekleşiyor, varışımızı takiben  Yerel hava yolu ile saat11:25’de ZIMBABWE  ye hareket ediyoruz.  VICTORYA FALLS  kentine  ulaşıyoruz.

Özel aracımız ile otelimize geçiyoruz. Öğleden sonra  VİKTORYA ŞELALESİ TURU yapacağız. Şelale  ZAMBİYA-ZİMBABWE sınırında arada yer alıyor.

 VIKTORYA MİLLİ PARKI  ziyaretimizi,  Şelaleyi  ziyaretimizi yapacağız. (Çok ıslanacağız!- Yanınıza extra T-shirt alınız)

Victoria Şelaleleri veya Mosi-oa-Tunya dünyanın en görkemli şelalelerindendir. Zambezi Nehrinin üzerinde, Zambiya ve Zimbabve sınırları arasında, bulunur. Şelaleler yaklaşık olarak 1,7 km genişliğinde ve 128 m yüksekliğindedirler.

İskoç kâşif David Livingstone şelaleleri 1855'te ziyaret etmiş ve Kraliçe Victoria'nın anısına Victoria Şelaleleri ismini vermiştir. Bununla birlikte şelale zaten yöresel olarak Mosi-oa-Tunya yani "gürleyen duman" diye anılmaktaydı.[1] Şelaleler iki milli parkın parçasıdırlar, Zambiya'daki Mosi-oa-Tunya Milli Parkı ve Zimbabve'deki Victoria Şelaleleri Milli Parkı. Şelaleler Güney Afrika'nın en önemli turist çeken noktalarından biridir. Aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Alanıdır.Dünyanın yedi harikasından biridir.

Kuzey Amerika'daki NiagaraŞelaleleri'nden daha geniş olan Victoria Şelaleleri sadece Güney Amerika'nın Iguaçu Şelaleleri ile karşılaştırılabilir. Iguaçu270'den fazla (görece) 'küçük' şelaleye bölünmüşken Victoria dünyadaki en büyük, 100 metreden yüksek ve 1,5 km'den geniş, tek su yatağından, dökülmektedir.

Victoria Şelalesi'nin üzerinde ise hiç kaybolmayan 1 gökkuşağı vardır.

Geceleme otelimizde.

8.GÜN/21 HAZİRAN BOTSWANA TURU

Bu sabah  kahvaltı sonrası,  Bu bölgeye gelmişken  komşu bir başka ülkeye de geçmeye ne dersiniz. Sınır komşusu BOTSWANA TURU  yapalım

CHOBE MİLLİ PARKI- SAFARI  SÜRÜŞ- BOTSWANA TURU  

Bu turumuzda sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz.Yaklaşık bir buçuk saat kara yolculuğundan sonra Botswana sınırına varıyoruz.Pasaport işlemlerinin ardından 4x4 jeepler ile turumuz başlıyor.Chobe Milli parkında önce kara safarisi yapacağız.

Öğle yemeğimizi nehir kenarında alacağız.Yemek sonrası tekne ile nehir safarisine devam edeceğiz. Safari esnasında bölgede bulunan hayvanların yakından resimlerini çekme imkanımız olacak.Turumuz sonrasında Zimbabwe’ye geri dönüş yapacağız

 

9.GÜN/22 HAZİRAN ZAMBIYA- LUSAKA

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Zimbabwe- Zambiya kara sınırına geliyoruz. Sınır geçişimizi yaptıktan sonra  artık ZAMBİYA ‘dayız. Livinstone kentineden başlayacak yolculuğumuz  başkent KUSAKA’ya  kadar  devam edecek. Uzun bir kara yolculuğu bizleri ebkliyor. 7 Saat sürecek yolcluğumuzda ZAMBİYA ‘nın başkenti LUSAKA ‘YA ULAŞACAĞIZ. Yol güzergahımızda molalarımız olacaktır.  Lusaka’ya varışımızı takiben, Kabwata Cultural Village  Kültür/El Sanatları Pazarını ziyaret edeceğiz. Yorucu bir günün sonunda otelimize yerleşeceğiz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : BEST WESTERN LUSAKA 4* VB. 

10.GÜN/23 HAZİRAN LUSAKA/ISTANBUL 06:15 15:45

Sabah çok erken saatlerde  havalimanına geçiyoruz. TÜRK HAVA YOLLARI  tarifeli  sefer ile İSTANBUL  dönüş yolculuğumuz  sabah 06:16 ‘de başlayacaktır. 15:45 ‘de İstanbul’a ulaşacağız.

 

 

UYARI/ NOTLAR  bu turumuz için ‘’sarı humma-yellowfever ‘’

 aşısı Taviye  edilir.. Aşı olduktan sonra  verilen-10 yıl geçerli olan kartınızı  il sağlık müdürlüğünde ücretsiz olarak temin edebilirisiniz.

 • 18 yaş altı yolcular Nüfus kayıt Örneğini İngilizce tercümesi yanlarına bulundurmaları gerekiyor, anne ve  babadan her ikisi olması koşulu ile,  eğer  ebbeylenlerden biri eksik ise, muvafakatname (İNGİLİZCE tercüme edilmiş) ek evrağı ayrıca gereklidir.

(Güney Afrika girişlerinde ve uçağa binmeden sorulmakta)

UYARI/ NOTLAR  bu turumuz için ‘’sarı humma-yellowfever ‘’

 aşısı Taviye  edilir.. Aşı olduktan sonra  verilen-10 yıl geçerli olan kartınızı  il sağlık müdürlüğünde ücretsiz olarak temin edebilirisiniz.

 • 18 yaş altı yolcular Nüfus kayıt Örneğini İngilizce tercümesi yanlarına bulundurmaları gerekiyor, anne ve  babadan her ikisi olması koşulu ile,  eğer  ebbeylenlerden biri eksik ise, muvafakatname (İNGİLİZCE tercüme edilmiş) ek evrağı ayrıca gereklidir.

(Güney Afrika girişlerinde ve uçağa binmeden sorulmakta)

Ulaşım

GPMTKM3 30SEP UBDLA7 GRP

1 TK  44 G  SU 14JUN  ISTCPT KK25  0155 1200 CABIN YE

3 TK 601 G  TU 23JUN  LUNIST KK25  0615 1545 CABIN YE

The New Tulbagh vb.

,

The Kingdom Resort vb.

,

Holiday Inn Express Sandton-Woodmead vb.

,

BEST WESTERN LUSAKA 4* VB.

,

Dzimbahwe Guest Lodge vb.

, Butik

Yorum
:
Yanıt
Copyright © 2020 | Tüm Hakkı Saklıdır