1 MAYIS KÜBA TURU (THY İLE )

KÜBA TURU-Kapalı Grup Özel (1 MAYIS ) THY ile

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın

KÜBA TURU-Kapalı Grup Özel (1 MAYIS ) THY ile

, İstanbul Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Bütün Turlarımız
 • Alt Kategori :
  1 Mayıs Küba Turları, Küba Turları, Yurtdışı
 • Süre :
  9 Gün
 • Vize Durumu :
  KOLAY VİZE var
 • Kontenjan :
  21+1
 • Grup Tur Rehberi :
  TBA
 • ANA HAVAYOLU :
  TÜRK HAVA YOLLARI
 • Operasyon Sorumlusu :
  NACİYE TURHAN

15 Mart 2018 hareket tarihli Küba Turuna 14 kişilik arkadaş grubumuzla katıldık . Biz çok seyahat eden bir grubuz Ejder Tur ile ilk defa seyahat ettik . Ejder Turizm ile KÜBA TURU na katıldım, öncellikli dünyayı gezmiş görmüş bir gezgin olarak şunu ifade etmeliyim ki , en haz aldığım gezi bu idi. Rehberimiz Kamil Bey gerçekten çok güzel bir sunum ve liderlik yaptı, Küba'da evlerde kaldık ve Küba hayatını yakından tanıdık, iç içe onlarla birlikte gerçek bir Küba deneyimi yaşadık, Rehberimiz Kamil Bey 'e , ve emeği geçen herkese, Ejder Turizm e Çok teşekkür ederim, bir başka geziden yeniden birlikte olmak dileği ile, selamlar ediyorum NECLA TAŞKESER

0 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

KÜBA TURU-Kapalı Grup Özel (1 MAYIS ) THY ile Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 9 Gün
Talep Gönder Beni Arayın
Tek Kişilik
Dönem
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
22/04/2019-30/04/2019
2,250
2,250 €
2,250 €
(0-6) 788 €
(7-12) 1,125 €
(0-6) 788 €
(7-12) 1,125 €
(0-6) 788 €
(7-12) 1,125 €
çift kişilik
Dönem
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
22/04/2019-30/04/2019
1,990
1,990 €
1,990 €
(0-6) 697 €
(7-12) 995 €
(0-6) 697 €
(7-12) 995 €
(0-6) 697 €
(7-12) 995 €
Üç Kişilik
Dönem
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
22/04/2019-30/04/2019
1,949
1,949 €
1,949 €
(0-6) 682 €
(7-12) 975 €
(0-6) 682 €
(7-12) 975 €
(0-6) 682 €
(7-12) 975 €

Fiyata Dahil Olanlar

 
GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR 
THY ile İstanbul –Havana – İstanbul Arası Gidiş-Dönüş Uçak Bileti dahil
Panoramik Havana, Trinidad, Cienfuegos, Santa Clara Şehir Turları dahil
4 yıldızlı otellerde Havana’da 4 gece oda kahvaltı, Varadero’da 2 gece Herşey dâhil, Trinidad’da (3*) 1 gece Herşey Dahil  olarak toplam 7 gece konaklama.
7 kahvaltı, 3 öğlen yemeği, 4 akşam yemeği, uçaklarda alacağınız yemekler dahil. 5 Ekstra Tur Dahil
Vinales Vadisi ve Pınar Del Rio (öğle yemekli) Ekstra Turu dahil
Cafe Taberna Show dahil! (Bueno Vista müzik grubu eşliğinde/akşam yemekli/içkili) dahil •Coco taksi turu dahil!
Muhteşem Küba Turu dahil! (Eski Amerikan arabalarıyla/canlı müzikli/ öğle yemekli) dahil
Varadero’da yunuslarla yüzebileceğiniz Cayo Blanco Adası öğlen yemekli Crusero Del Sol Catamaran Tekne Turu dahil!
Türkçe Rehberlik Hizmeti
Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)
Havana Otelde Akşam Yemeği
 
 
 
KÜBA Seyahati  Hakkında Önemli Uyarılar ve Detaylar 
 
Değerli Misafirlerimiz KÜBA Turu ile ilgili hatırlatma notlarınızı aşağıda görebilirsiniz. Bu notları dikkatlice okuyup seyahat öncesi hazırlıklarınızı yapmanızı önemle rica ederiz. 
 
Küba turuna katılacak olan misafirlerimizin Küba Vizesi sahibi olmaları gerekmektedir.Yeşil pasaport sahibi misafirlerimiz Küba vizesinden muaftırlar.Normal pasaport sahiplerinin vizeleri Acentamız tarafından temin edilecektir. (50 €)
 
Uçuşlarda Rahat kıyafetleri tercih etmenizi ve günlük kullandığınız ilaçları el bagajınıza almanızı tavsiye ederiz. 
 
Yurt dışı çıkış harçlarınızı yatırmayı unutmayınız 15 TL
 
KÜBA’da genel hava şartları ortalama olarak yılın her ayı  gündüz 30 gece 20 derece şeklindedir. En yağışlı dönem Haziran –Eylül arasındadır.Gezi güzergahı üzerinde bazı yerlerde yağmur görülebilir. Gezi esnasında rahat ayakkabılar tercih edilmelidir. Ayrıca yanınızda bir şapka ve güneş gözlüğü bulundurmanızı da ayrıca tavsiye ederiz.
 
Özellikle Trinidad’da  sineklere karşı sinek ilacınızı almanızı öneriririz.
 
Denize girme imkanımız olacaktır.Bu nedenle uygun malzemelerimizi yanımıza almamızda fayda olacaktır.
 
Küba ile Türkiye arasında 7 saat fark vardır. Bu ülke saat olarak bizden geridedirler. 
 
Küba’nın Para Birimi CUC’dir(Kuk).1 Eur = 1.00CUC’dir.
             Küba’daEurkullanabilirsiniz.Kredi kartı kullanılmamaktadır.ABD dolarının düşük kur      nedeniyle kullanılmaması tavsiye edilir.
 
Gidilecek ülkelerde olabilecek hırsızlık olaylarına karşın giderken yanınızda ziynet eşyası ve yüklü miktarda nakit para taşımamanızı rica ederiz. 
Bagajlara getirilen sınırlama sonrası 100 mg üzeri sıvı taşıma yasağı sebebi ile özellikle bayan misafirlerimizin şampuan , sıvı saç kremleri , parfüm , kolonya vs gibi maddeleri mümkün olduğunca el bagajlarına almamaları gerekmektedir.
Bagajlarımız ;  uluslar arası uçuşlarda 23 kg + 8 kg el bagajı taşıma hakkımız bulunmaktadır. Bagajlarınızı hazırlarken bu uyarıya dikkat etmenizi önemle rica ederiz.
Otellerimizin çoğundaelektrik prizleri telefon ,bilgisayar ve kameraları şarj etmeye uygundur.Tedbir amaçlı dönüştürücü adaptör almakta fayda var.
 
Tur esnasında fotoğraf molalarında Rehberimizin belirttiği saatlere uyulmasını önemle rica ederiz.Otel çıkış saatlerimize ,yemek saatlerimize de Rehberimizin belirttiği saate önemle dikkat edilmesini rica ederiz.Belirtilen saate uyulmaması halinde Tur Programında aksaklıklar yaşanmaktadır.Geç kalma durumlarında Rehberimize önceden bilgi verilmesi gerekmektedir.
 
Ülkelere girişlerde giriş belgesi doldurulabilmektedir.Bu konuda Rehberimizden yardım alabilirsiniz.Ülke girişlerinde Rehberimizin belirteceği şekilde işlem yapılmasını önermekteyiz.
 
Havalimanlarındaki c/in işlemleriniz esnasında özel isteklerinizi c/in anında Havayolu görevlilerine iletebilirsiniz.Grup c/in işlemi bazı Havayolalrında yapılamamaktadır.
 
Kalacağımız otellerde c/in işlemleri Rehberimiz tarafından yapılacaktır.Rehberimiz işlemleri yaparken sizler Otelin bekleme salonlarında istirahat edebilirsiniz.Rehberimiz oda anahtarlarını size verirken kahvaltı,akşamyemeği,internet kullanımı ,otel hakkında genel bilgileri vs.iletecektir.
Serbest zamanlarda gruptan ayrı bir organizasyon yaparsanız ,Rehberimizi bilgilendirmenizi ayrıca Kalacağımız otellere ait otel adresini içeren kartları almanızı tavsiye ederiz.
 
Tur boyunca değerli yüzük,küpe,kolye,saat gibi ziynet ve aksesuarların kullanılmaması tavsiye edilir.
 
ÇOK ÖNEMLİ UYARI
Turlarımız  İSTANBUL  çıkışlıdır.
İstanbul dışından tura katılım durumunuz olması halinde gelişte ve gidişte  Ana uçak saatinden minimum 4 saat öncesinde,varışlarda da 4 saat sonrasına Havalimanında olabilecek şekilde iç hat biletlerinizi almanız tavsiye edilir.Sıksık yaşanan İç Hat uçuş rötorlardından etkilenebilirsiniz. Ana Uçuşunuzu bu sebeplerden kaçırmanız durumunda ilgili turun haklarından faydalanamazsınız.
 
 
 
 
 
 
 
 
Ejder Turizm Seyahat Ekibi İyi Seyahatler Diler….

Fiyata Dahil Olmayanlar

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR

 • Zorunlu vize ücreti ve servis bedeli ( 50 Euro ) / Not : Yeşil pasaport sahibi misafirlerimiz için vize uygulaması yoktur.
 • Tur Süresince Tüm Kişisel Harcamalar / TUR bahşişleri dahil değildir- Kişi başı /80€

 

 

Tur Programı

1. GÜN ISTANBUL – HAVANA (29/30 NİSAN)

29 Nisan Pazartesi günü 22:40’da ISTANBUL  3. Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY Kontuarında buluşuyoruz. Bagaj, pasaport ve biniş işlemlerinden sonra, saat 01:40’da THY Havayolları’nın TK183G tarifeli seferi ile direk uçuş ile Havana’ya hareket ediyoruz.Yerel saat ile 07:50’de Küba’nın başkenti Havana’ya varış.Ardından otele yerleşme.

Sabah kahvaltısının ardından alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zamanımız olacak. Serbest zamanımızın ardından öğle yemekli ve  canlı müzikli Muhteşem Havana Turuna katılacağız. Bu ekstra tur için de herhangi bir ücret ödemiyoruz. 

Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerikan arabaları ile başlıyoruz. En yenisi 1959 model olan dünyada sadece Küba’ya özgü devrim öncesi zengin Amerikalıların arkasında bıraktığı araçlarımız  ile Küba sokaklarında yapacağımız gezi sonrası Küba’nın Gaudisi olarak da bilinen Jose Antonio Rodriguez Fuster’in ; Barselona’da Gaudi’den, Romanya’da Brancusi’den etkilendikten sonra ilk defa 1995 yılında kendi ahşap eviyle başlayan ve sonraları 80’den fazla komşusunu da içine alan Fusterlandia’yı ziyaret edeceğiz. 

Bu gezinin ardından  yine Küba kültürünün çeşitliliğine çok yakından tanık olacağımız adını zengin bir tüccardan alan (Fernando Hamel) Hamel meydanını ziyaret ediyoruz. 

Afro Cuban dini Santeria ve  danslarını içinde barındıran (Rumba) bu özel sokağı ziyaretimizin ardından Batista rejiminde önceleri saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Duygusal anlar yaşayacağımız bu ziyaretimizden sonra öğle yemeğimiz için yerel restaurantımıza hareket ediyoruz. Fiyata dahil olan öğle yemeğimiz sonrasında Havana’yı kuş bakışı göreceğimiz İsa Heykeli, Che Guevara’nın kısa bir dönem ofis olarak  kullandığı aynı zamanda El Morro- Fuerza ve San Carlos kalelerine ev sahipliği yapan Casablanca Bölgesini ziyaret edeceğiz.  Casablanca bölgesi ziyaretimizden sonra Küba’nın olmazsa olmazısırasıyla Cathedral-ArmasSanfransisco ve Vieja Meydanlarını yürüyerek adımlayacağız. Ayrıca şehrin gizemli, arabaların dahi girmekte zorlandığı dar arka sokaklarını, Çin mahallesini de  kapsayacak olan ve yine Küba’ya özgü olan Coco taksiler ile gezeceğiz. (Ücrete dahil). Turumuz sonrası otelimize dönüyoruz. 

2. GÜN SALI HAVANA (1 Mayıs İşçi Bayramı

İşte beklenen gün. Bugün 1 Mayıs İşçi Bayramını tam merkezinde Küba’da kutlayacağız… Sizlere hediye edeceğimiz Türk bayraklarımız ve t-shirtlerimizle 1 Mayıs törenlerinin halen dünyada  en coşkulu kutlandığı, her kıtadan her ırktan insanın kardeşçe ve özgürce yürüdüğü  korteje dahil olmak üzere sabah saat 07.00’de lobide buluşuyoruz.. Türk bayraklarımız, t-shirtlerimizle, Küba yöresel dansları eşliğinde büyük korteje katılıyoruz. 

Devrim Meydanı’na kadar Küba halkı ve dünyanın dört bir yanından gelen halklar ile birlikte yürüyoruz. Bu anlarda, Küba’nın bu özel günü olan 1 Mayıs’ta, 55 yıl boyunca yapılan etkileyici, duygulandırıcı ve nefes kesen gösterilere şahit olacaksınız. 

Kutlamalar sonrasında Latin Müzik yapılan sokak cafelerinde hoşça vakit geçirebilir ve kentin en hareketli caddelerinden biri olan Calle Obispo’da yürüyüş yapabilirsiniz. Bu cadde üzerinde el sanatları ile ilgili küçük dükkânlar, kitapçılar, galeriler, barlar ve cafeler bulabilirsiniz. 

Akşam sizlerle birlikte; Compay Segundo, İbrahim Ferrer, Celia Cruz ve daha birçok ünlü isim ile birlikte çalmış olan, ünü dünyanın dört bir yanına yayılmış Türkiye’de de defalarca konser vermiş gerçek Bueno Vista Social Club sanatçılarının müzikleri eşliğinde muhteşem bir akşam yemeği bekliyor. Otantik Yerel  Restaurantımızda  akşam yemeğiniz beyaz, kırmızı et veya deniz ürünleri menülüdür. ( 2 adet içecek dahildir. (Dilerseniz Küba’nın seçkin kokteyllerinden Mojito, Cuba Libre, Pina Colada ve Daiquirinin  tadına bakabilirsiniz  

** Akşam yemekli ve içkili Cafe Taberna Show Fiyata dahildir

3.GÜN HAVANA (2 Mayıs)

Sabah kahvaltısından sonra tam gün düzenlenecek olan Pinar del Rio – Vinales Vadisi Turu‘na katılıyoruz. (Ücrete dahil)  Bu turumuzda ilk durağımız olarak dünyaca ünlü Cohiba-Montecristo-PartagasRomeo&Juliet vb. markaların resmi olarak üretildiği Pinar Del Rio Puro Fabrikasını ziyaret edeceğiz. Burada tütünün puroya dönüşmesinin her aşamasını gözlemleme şansımız olacak. Fabrika gezimiz sonrasında  1999 yılından beri UNESCO Dünya Mirası Listesinde yerel alan  Vinales vadisine yolculuğumuz başlıyor. Ünlü yönetmen Steven Spielberg’in bile hayran kalıp Jurassic Park filminde kullanmak istediği bu eşsiz vadide sırası ile Los Jasminez Seyir Terası, Benito’nun Çiftliği, İndian Cave (Cueva del Indio), Leovigildo Gonales’in 1961 yılında yaptığı Mural de la Prehistoria gezeceğimiz yerler arasında. Öğle yemeğimiz El Palenque Restaurant da özel fırında Tavuk  ve yerel sebze ve meyvalar. Not : Turumuz esnasında olmazsa olmazlar Ballı Pina Colada-Organik Bal-Kahve-Rom alış verişi-Benito kahvesi ve Rom’u

4. GÜN HAVANA – TRİNİDAD (3 MAYIS)

Sabah kahvaltının ardından Havana’dan ayrılıyor ve Trinidad’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde Havana’ya yaklaşık 3 saat mesafedeki Cienfuegos şehrini de panoramik olarak geziyoruz. Gezi esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan bu şehir Fransızlar tarafından kurulduğu için simetrik sokakları ve caddeleri ile diğer Küba şehirlerinden farklılık göstermektedir. Bu güzel şehirde göreceğimiz başlıca yerler;  Cienfuegos Tarihi Merkezi, Valle Sarayı, Jose Marti Parkı, Prado Promenade, Tom Terry Tiyatrosu. 

Cienfuegos aynı zamanda ünlü müzisyen Benny More’un doğduğu şehir olup birçok müzisyene de ev sahipliği yapmaktadır. Cienfuegos şehir turumuzdan sonra yaklaşık 90km uzaklıkta olan Trinidad’a yola çıkıyoruz. Kısa bir oryantasyon panoramik şehir turundan sonra geç öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz.  Fiyata dahil olan akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

** Trinidad’daki Resort otelimiz herşey dâhil konseptindedir.[3* ANCON RESORT]

5. GÜN TRINIDAD – SANTA CLARA – VARADERO (4 MAYIS)

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve ardından Küba’da kolonyal mimarinin en iyi korunduğu kent olan Trinidad şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad Şehri gezisi esnasında; rom, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Barda müzik ziyafeti molamız olacak. Vereceğimiz 1 saatlik serbest zaman esnasında dileyen misafirlerimiz Trinidad Mimarlık müzesi ve tarih müzesini gezebilirler. (Romantik Müze 2 yıldan beri tadilatta olup gittiğimiz tarihte halen tadilatta olabilir.) 

Trinidad şehir gezimiz sonrası İznaga kardeşlerin hikayesi eşliğinde bir zamanlar sahip oldukları şeker kamışı plantasyonlarının tamamını  göreceğimiz manzara tepemizde ufak bir mola vereceğiz. 

(Dileyen misafirlerimiz Canopy yapabilirler.)  

İznaga vadisindeki molalarımızın ardından 2 saat sürecek Santa Clara yolculuğumuz için hareket ediyoruz. Öğle yemeği molamızdan sonra  Che Guevara ve 37 devrim arkadaşının ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı Müzesi Zırhlı Tren, gerçeğine en yakın yapılmış olan Che Guevera heykelini ziyaretimizden sonra Varadero’ya  doğru yola çıkıyoruz. Fiyata dahil olan akşam yemeği ve konaklama otelimizde. ** Varadero’daki 4 yıldızlı otelimiz herşey dâhil konseptindedir.

6. GÜN VARADERO (5 MAYIS)

Sabah kahvaltısının  ardından sizlerle birlikte Bahamaların olmazsa olmazı Crusero Del Sol Catamaran gezimiz yapılacaktır. Yaklaşık 250-300 kişilik kapasitesi olan bu büyük Catamaran’da gün boyu alkollü alkolsüz içkilerimizi yudumlayıp Bahamaların eşsiz adaları arasında yunuslar ile yol alıp kumların yaz ya da kış ısınmadığı beyaz kumları ile ünlü Cayo Blanco adasına ulaşacağız. Bu yolculuğumuz esnasında ayrıca Okyanusun ortasında kurulu olan havuzlarda Yunuslar ile yakınlaşma, yüzme, fotoğraf çektirme ve  şnorkel ile dalma imkanımız da olacak. Cayo Blanco adasında alacağımız deniz ürünlerinden oluşan muhteşem bir açık büfe öğle yemeğinden sonra yüzme ve güneşlenme için serbest saatlerimiz var... İstakoz ve karidesin dünyadaki en lezzetlisini Cayo Blanco adasında yiyebilirsiniz. Fiyata dahil olan akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

** Crusero Del Sol Tekne Gezisi, Yunuslarla yakınlaşma, şnorkel ile dalma fiyata dahildir…  

7. GÜN VARADERO – HAVANA (6 MAYIS)

Sabah kahvaltıdan sonra Havana’ya transfer oluyoruz. Oryantasyon amaçlı Havana panaromik şehir turumuza başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Plaza de Armas Meydanı, San Fransisco Meydanı, Vedado ve Miramar Bölgeleri göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Panaromik gezimizin ardından 4 yıldızlı otelimize hareket ediyoruz ve sizlere serbest zaman veriyoruz. OTELİMİZ : Hotel Memories Miramar la Habana 4*

8. GÜN HAVANA – İSTANBUL (7 MAYIS)

Sabah kahvaltıdan sonra Jose Marti Havaalanına’na transfer oluyoruz. Havana’dan 09:20’de THY Havayollarının TK 183 G tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Geceleme ve akşam yemeği uçaktadır ve ücrete dahildir.

9. GÜN İSTANBUL

Saat 09:00’da İstanbul 3. Havalimanı’na varıyoruz.

Ulaşım

GPMTKIK 25MAY TNGQIQ GRP

 1 TK 183 G  TU 30APR  ISTHAV KK16  0140 0750 CABIN YE

 2 TK 183 G  TU 07MAY  HAVIST KK16  0920 0900*CABIN YE 

GPMTKIK 16JUL USRSMT GRP
 1 TK 183 G  TU 30APR  ISTHAV KK6   0140 0750 CABIN YE
 2 TK 183 G  TU 07MAY  HAVIST KK6   0920 0900*CABIN YE

 

Havana Hotel Memories Miramar la Habana

,

Trinidad Ancon Hotel

,

Varedero Memories Otel

,